czerwiec 2012
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archiwa

Czy Lasy Państwowe zdecydują się na samooczyszczenie?

Jednym z większych problemów z którymi borykają się Lasy Państwowe jest problem utrzymywania w swojej strukturze ludzi którzy dopuszczają się lub dopuścili czynów które ich dyskwalifikują w myśl przepisów Ustawy o lasach – rozdział 7 art. 45. 2.

Zapewne jest ich wielu. Dlaczego kolejne tzw. władze leśne ( z właściwego w danym czasie […]

Budynek Lasów Państwowych areną walki o niepodległość

36 lat temu, budynek Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu był główną areną tzw wydarzeń radomskich. 25 czerwca 1976 roku robotnicy radomskich zakładów przyszli pod Komitet Wojewódzki PZPR domagać się cofnięcia drastycznych podwyżek cen żywności i wolności wypowiedzi. Rok wcześniej przewodnia siła narodu, dla zajęcia atrakcyjnie położonego i reprezentacyjnego budynku, rozwiązała najstarszy w […]

Małgorzata Todd – Zosia konfiturek nie jadła

Szanowni Państwo!

Jeśli nie w każdej, to prawie w każdej rodzinie jest jakieś powiedzonko zrozumiałe tylko dla jej członków. Babcia Zosia, której nigdy nie poznałam, zasłynęła jako bohaterka takiej oto opowieści. Kiedy rodzice wychodzili z domu, a było to w jej wczesnym dzieciństwie, zakradała się wraz z nieco starszą siostrą do kredensu wbrew […]

Dopóki piłka w grze …

I co teraz dalej…!.

Po tym co się stało, zaczynam się martwić o wszystkie telewizje, które hulają po naszych telewizorach. Najbardziej to martwię się o tą misyjną, czyli państwową, której dziennikarze już co najmniej rok przed rozpoczęcie akcji o kryptonimie EURO, najpierw uczyli, a potem -gdy stał się czerwiec – żądali by każdy prawdziwy […]

Za dużo lasów? – 3 letnie drzewka i 100 letnie drzewa niszczeją

Szanowni Redaktorzy Prawego Lasu !

Minął rok od wystąpienia silnego wiatru w czerwcu 2011r. Leśnicy zapomnieli o cennym powalonym drewnie. Tysiące metrów sześciennych drewna o wartości setek tysięcy złotych uległo zniszczeniu. Skarb Państwa traci na niegospodarności. W załączeniu przykładowe zdjęcie z terenu Nadleśnictwa Nowogród Leśnictwa Wyk.

Innym przykładem wyjątkowego […]

Nie róbmy polityki, haratajmy w gałę! – Witold Gadowski

Niedoinformowany Arystoteles twierdził, że polityka to SZTUKA rządzenia państwem, której celem jest DOBRO WSPÓLNE.

Niedoinformowany Arystoteles twierdził, że polityka to (podkreślam, bo ynteligą muszą wszystko mieć dużymi literami) SZTUKA rządzenia państwem, której celem jest (podkreślam znów) DOBRO WSPÓLNE.

Ze swego greckiego źródłosłowu polityka niesie w sobie jeszcze: poly – mnogość i polis – miasto, państwo.

[…]

PUZP podpisany – stawka wyjściowa wzrasta

21 maja 2012 roku podpisany został Aneks do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy podwyższający stawkę wyjściową o 70 zł do kwoty 1260 zł. Zastanawiający jest fakt, że Pani rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego 8 dni po podpisaniu aneksu pisała do wszystkich pracowników, że Protokół dodatkowy jest jeszcze nie podpisany. Ciekawa sprawa?!

From: Anna Malinowska […]

Czy prawdą jest, że w Lasach Państwowych istnieją dwory?

Najdawniejszy z polskich kronikarzy Gallus, opisując przybycie cesarza Ottona III do Gniezna, wysławiał wspaniałomyślność Bolesława Chrobrego i wspominał między innymi o różnobarwności szat i o łańcuchach złotych, niezmiernie ciężkich, jakimi błyszczały ustawione na rozległej równinie drużyny dworzan Wielkiego Piasta.

W trójstopniowej strukturze zarządzania lasami tj. Nadleśnictwa, RDLP i DGLP chyba można doszukać się […]