czerwiec 2012
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archiwa

Czy Lasy Państwowe zdecydują się na samooczyszczenie?

Jednym z większych problemów z którymi borykają się Lasy Państwowe jest problem utrzymywania w swojej strukturze ludzi którzy dopuszczają się lub dopuścili czynów które ich dyskwalifikują w myśl przepisów Ustawy o lasach – rozdział 7 art. 45. 2.

Zapewne jest ich wielu. Dlaczego kolejne tzw. władze leśne ( z właściwego w danym czasie nadania politycznego) nie robią z tym problemem nic, lub udają, że nie istnieje?. Jest to już długotrwała choroba trawiąca LP od lat, która prowadzi do psucia pracowników tych uczciwych, oddanych utożsamiających się z tym pięknym zawodem, pracujących dla firmy i dla kraju, a nie tylko i wyłącznie dla prywaty, korzyści, kolesiostwa i kasy.

Te podejrzane różnej maści osoby są zatrudniane, przetrzymywane czy wręcz przechowywane na różnych stanowiskach w całej leśnej strukturze, bez rozliczenia ich sprawek i poniesienia jakichkolwiek konsekwencji służbowych czy nawet karnych.

I wszystko gra?.

Dokąd tak jeszcze będzie. Pytania do kogo należy kierować to wołanie w moim przekonaniu do wszystkich odpowiedzialnych za LP do Ministra Środowiska, Dyrektora Generalnego LP, Dyrektorów RDLP do Nadleśniczych i wreszcie do nas samych czyli wszystkich pracowników leśnictwa. Dlaczego nie można tego problemu rozwiązać od tylu lat.

Czyżby większość z tzw. „decydentów” była w jakiś sposób uwikłana w patologiczne układy lub ubezwłasnowolniona, a może nawet zastraszona.

Czy to możliwe że tak wspaniała organizacja jaką są LP, nie posiada i nie potrafi ? stworzyć i przestrzegać zdrowych zasad, wyeliminować zwykłych złodziei, głupców i nieuczciwych politycznych cwaniaków. Nie potrafi ? konsekwentnie egzekwować zdrowych przyzwoitych zasad pracy i współpracy pomiędzy ludźmi.!!!

Czy pośród 25 tysięcznej rzeszy pracowników brakuje takich, którzy będą mieli odwagę i powiedzą dość ?. Nikt przecież nie uwierzy w to, że ludzie na kluczowych stanowiskach w LP są tak krótkowzroczni, bądź wręcz głupi. A może istota problemu tkwi zupełnie gdzie indziej ?. Obecnie widzimy ogromną chęć rozliczenia tak zwanych „piganowców”, a ja stawiam śmiałe pytanie kto rozliczy tak zwanych „swoich” tych z korzeniami umocowanymi w głębokim PRLu czyli w PZPR i ZSL i ich potomków, którzy to nieprzerwanie od wielu lat sprawują faktyczną władzę w LP, tworzą i utrzymują patologiczne układy i cykliczne czynią kadrowe spustoszenie w LP .

Tylko silna determinacja i mądrość całej braci leśnej i dobra wola oraz chęć rządzących nie kogo innego może zmienić ten stan rzeczy, w przeciwnym wypadku koniec tej pięknej organizacji jest już bliski. A wtedy lament będzie olbrzymi a powrotu do stanu poprzedniego już po prostu nie będzie.

58 komentarzy Czy Lasy Państwowe zdecydują się na samooczyszczenie?

 • alek

  Chłopie! Ty masz syndrom Grusia! To trzeba leczyć! Brakiem porady lekarskiej wpędzisz się do grobu. Warto?

 • alek

  Chłopie! Ty masz syndrom Grusia! To trzeba leczyć! Brakiem porady lekarskiej wpędzisz się do grobu. Warto?

 • benek

  Nie wstydźcie się imion nadanych przez rodzicieli. Dużo napisałem, ale gdzieś mi uciekło nie jestem takim hakerem jak pan K .Kowalczyk & GSNL.(objaśniam: grupa super niedowartościowanych leśników).Wiele lat uczciwie przepracowałem w LP.Przeszedłem przez kilka zacnych stanowisk (np. referent kilka lat lat, ale pewnie nie wiecie co to) i tak sobie co parę lat sukcesywnie bez względu na ekipę rzadzącą awansuję.I tak sobie myślę, że można. Można też bić pianę i dokuczać ciężko pracującym kolegą. Jak napisałem, że Pan Adamczak został uniewinniony to cisza.Przypominam kontrola pełna Wołow 4,5.
  A wy śmiesznie nazwani najlepsi leśnicy świata dalej swoje. Pacynki Pana Kowalczyka do roboty może ktoś Was doceni.A na 4,5 to trzeba się napracować pajacyki moje śmieszne.

 • Pokemon

  Z tymi ocenami Inspekcji to dałbym sobie na wstrzymanie, widocznie takie mięli wytyczne z Warszawki i musięli postawić to co postawili. Gdyby było zapotrzebowanie na ocenę ndst. to by to nadleśnictwo taką dostało.

 • prawylas

  Co do uniewinnienia W. Adamczaka mamy inne informacje Benku

 • Van33

  to wklejcie skan takiego wyroku – skoro jest

 • facetzlasu

  Te wasze „inne” to nie sa żadne informacje.Co chwilę ogłaszacie sensacje,które po chwili pękają jak mydlana bańka.Zdobądżcie się w końcu na chwilę prawdy i potwierdżcie,że W.Adamczak został całkowicie UNIEWINNIONY z oskarżenia że niesłusznie zwolnił Tałałasa.W sądzie okazało się,że Tałałas przez ponad rok nie informował pracodawcy-W.Adamczaka o możliwych nieprawidłowościach w N-ctwie Zdroje.Jak został wylany z pracy kłamał podając się za osobę chronioną w ZOZ Solidarność.

 • prawylas

  Facecie z lasu. Piotr Tałałas został przywrócony do pracy na zajmowane stanowisko. Sąd odrzucił uzasadnienie wyroku podane przez Adamczaka, który zarzucał Tałałasowi to, co właśnie twierdzisz. Nie ośmieszaj się.