czerwiec 2012
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archiwa

Za dużo lasów? – 3 letnie drzewka i 100 letnie drzewa niszczeją

Szanowni Redaktorzy Prawego Lasu !

Minął rok od wystąpienia silnego wiatru w czerwcu 2011r. Leśnicy zapomnieli o cennym powalonym drewnie. Tysiące metrów sześciennych drewna o wartości setek tysięcy złotych uległo zniszczeniu.  Skarb Państwa traci na niegospodarności. W załączeniu przykładowe zdjęcie z terenu Nadleśnictwa Nowogród Leśnictwa Wyk.

Innym przykładem wyjątkowego lekceważenia  i braku odpowiedzialności są wyrzucone sadzonki dębowe. Tysiące takich drzewek można zobaczyć w tym samym nadleśnictwie w Leśnictwie Morgowniki oddział 138, na terenie śródpolnej kępy lasu,  po prawej stronie drogi łączącej miejscowości Dobry Las i Morgowniki. Na uwagę zasługuje fakt, że zostały zakończone prace odnowieniowe i materiał sadzeniowy został rozliczony. Wszystko się zgadza. Wykonane też były kontrole odnowień i stosy pozostawionych drzewek, pomimo zalegania w pobliżu nadleśnictwa nie przeszkadzają kierownictwu. Czy powyższe sprawy nie kwalifikują się do zainteresowania tym prokuratury. (przykładowe zdjęcie w załączeniu)

Bardzo proszę o interwencję, sadzonki leżą w leśnictwie gdzie znajdują się w pobliżu dwie ścieżki edukacyjne.

Łączę wyrazy szacunku.

13 komentarzy Za dużo lasów? – 3 letnie drzewka i 100 letnie drzewa niszczeją

 • Osadnik

  Zawsze czujni, zawsze na posterunku. Z przykładowym aparatem – robiącym przykładowe zdjęcia.
  Oczywiście niemający pojęcia o pracach przy usuwaniu złomów i wywrotów – za to łatwo szafujący słowami o zapominających leśnikach. I jeszcze straty wyliczył, nie ma bata, komputerek ma w głowie.
  Leśniczy nadepnął na odcisk, albo nawet wyższa szarża?
  Prokurator, interwencja… ORMO.

  Leśniki 🙂

 • burak

  I nastała cisza, dużo wody w gębach. Widocznie jest wszystko ok. Tak trzymac.

 • Anita

  „Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili” i jeszcze jeden „Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to co robimy,lecz i za to czego nie robimy”
  Pozdrawiam dobrych ludzi.

 • dobry

  Każy może tu pisać różne bzdury i zamieszczać ciekawe zdjęcia, ale nikt nie stara się zrozumieć, czy rzeczywiście to wszystko prawda, czy poprostu zwykłe kłamstwa i próba postawienia leśników w złym świetle.
  Pozdrawiam

 • Eugeniusz

  Witam!
  nie jest tak do końca 🙂
  Z tego co mi wiadomo twórca artykułu został zwolniony z tegoż nadleśnictwa prawie 3 lata temu za bardzo poważne niedociągnięcia i uchybienia w pracy. Teraz się mści, to tyle. Znałem kiedyś tego człowieka i wierzcie mi nie ma co mu wierzyć do końca ponieważ on ma bardzo bujną wyobraźnie i jest po prostu fałszywy.
  Pozdrawiam 🙂

 • eryk

  Widzę że powstają KLUBY PANA KOWALCZYKA na terenie całej Polski!

  Brawo! Widać uczeń, jeszcze nie tak dobry w robieniu fotek i komentarzy, ale jeszcze troche szkolenia odpłatnego u Pana K.K i na pewno będzie idealnie 🙂

  Gratulujemy ucznia!

 • dobry2

  wiatrołomy były w lipcu, a nie w czerwcu – kolejny fałsz ze strony czytelnika z Nowogrodu

 • Betula smolenskis

  W przyrodzie nic się nie 'marnuje’. Więcej posuszu w lesie, to korzyść dla przyrody, a głównie ksylobiontów. Sadzonki też żyją tyle, iż w gęstszej więźbie, czyli jakby z naturalnego odnowienia, co też jest pożądane. Nie widzę tu marnotractwa. Proszę węszyć dalej.

 • prawylas

  Redakcja „Prawy Las”
  [email protected]

  Uprzejmie informuję, że na stronie głównej Nadleśnictwa Nowogród http://www.bialystok.lasy.gov.pl/web/nowogrod zamieszczone zostały przeprosiny K. Dąbkowskiego, związane m.in. z jego publikacjami na stronie „prawylas.pl”.

  Pozdrawiam

  Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowogród
  Krzysztof Usakiewicz

 • erni

  Nic nie ma…chyba nie chciał przeprosić 😛

 • ale

  Przeprosiny zamieścił sam sobie na swoich (LP)stronach nadleśniczy. Sąd zagroził nadleśniczemu karą za zamieszczenie tych przeprosin i nadleśniczy je usunął.

 • Emi

  Górnicy często strajkują. Leżą tony węgla do kupienia. Ludzie nie muszą palić drzewem, mogą palić węglem tym samym wesprą polskie górnictwo.

 • Emi

  Nie znoszę ludzi którzy jak maja pracę podoba im się wszystko. Gdy tracą pracę z własnej winy mówią,że wszystko im się tam nie podobało. Wcześniej nie mówili bo mieliby więcej pracy i byli za to odp.a przecież nie chciało się im pracować.