czerwiec 2012
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archiwa

Małgorzata Todd – Zosia konfiturek nie jadła

Szanowni Państwo!

Jeśli nie w każdej, to prawie w każdej rodzinie jest jakieś powiedzonko zrozumiałe tylko dla jej członków. Babcia Zosia, której nigdy nie poznałam, zasłynęła jako bohaterka takiej oto opowieści. Kiedy rodzice wychodzili z domu, a było to w jej wczesnym dzieciństwie, zakradała się wraz z nieco starszą siostrą do kredensu wbrew surowym zakazom. Kiedy rodzice wracali, biegła im na spotkanie z okrzykiem „Zosia konfiturek nie jadła”.

Przypomniała mi się ta opowieść w związku z wystąpieniem p. Nałęcza, który z uśmiechem chytrego dziecka, poświadczającego nieprawdę tłumaczył przyczyny śmierci generała Petelickiego. Nie miał oczywiście najmniejszych wątpliwości, że to było samobójstwo. Jako człowiek dobrze poinformowany i dyskretny zarazem, dawał tylko do zrozumienia, że ma oczywiście niezbite dowody, których prokuratura dopiero szuka.

Przyznam, że co do przyczyn śmierci Andrzeja Leppera miałam wątpliwości. Dopiero uzasadnienie decyzji prokuratury umarzające postępowanie w sprawie ewentualnego udziału osób trzecich dało mi do myślenia. Jest po prostu kuriozalnie nawet dla przeciętnego czytelnika kryminałów. Na sznurze nie znaleziono śladów DNA osób trzecich! I już. No, chyba morderców stać było na rękawiczki!?

A może prokuratorem prowadzącym wszystkie sprawy „seryjnego samobójcy” jest jakaś mała Zosia?

Nagroda Nobla

Szanowni Państwo!

Nienawiść, podobnie jak roślina, żeby zakwitła i wydała owoce, powinna dobrze być zakorzeniona w glebie. Lenin taką glebę stworzył z niedostatku biedaków, którym wskazał burżujów, jako przyczynę ich cierpień. Hitler za całe zło obarczył Żydów. Na takich glebach nienawiść mogła się rozwijać znakomicie.

W XXI wieku okazało się, że pomidory można uprawiać bez gleby, podobnie jak nienawiść. Tu prekursorem niewątpliwie jest Tusk. Jego ekipa uporczywie wmawiała Polakom, że powinni nienawidzić PiS-u, wcale nawet nie podając powodu. Sam fakt nienawiści do tej partii wystarczy, żeby poczuć się kimś lepszym. Znalazł się nawet fanatyczny wyznawca, który dopuścił się mordu na tle… No właśnie jak to nazwać? Ideowym? Nie. Po prostu politycznym.

Udało się wyhodować nienawiść w najczystszej postaci bez jakiegokolwiek podłoża. To zasługuje na Nagrodę Nobla. Tylko w jakiej dziedzinie? Nie pokojowej przecież. Chyba więc biologii?

Do następnej soboty. Pozdrawiam

Wasza ogrodniczka

Małgorzata Todd

www.mtodd.pl;

10 komentarzy Małgorzata Todd – Zosia konfiturek nie jadła

 • Betula smolenskis

  Sianie nienawiści do PO jest również podstawą funcjonowania PIS-u. Obrzucanie adwersarzy wyzwiskami począwszy od zomowców, komunistów do hitlerowskiego nasienia nie należy do rzadkości. A kiedyś miała być to koalicja i podobno ludzie o tych samych korzeniach. Zresztą, da się już do tego przyzwyczaić, bo to takie typowo polskie.

 • prawylas

  Gdzież Ty, Betulo, w artykule Małgorzaty Todd widzisz porównania do zomowców, komunistów,hitlerowców. Czy Ty czasem nie komentujesz jakiejś broszury propagandowej miłościwie nam panujących?

 • anna

  Skąd u ciebie Małgosiu tyle goryczy,nienawiści?
  Po co się nakrecasz? Chyba cię ktoś mocno w życiu skrzywdził i nie możesz dać sobie z tym rady sama,idź do specjalisty na pewno cię wyciszy,a wylewanie pomyj na ekipę Tuska nie pomoże Ci,tylko pogorszy twój stan… rozgoryczenia.
  Życzę ci jak najlepiej i zostaw tą politykę a będziesz szczęśliwsza i zdrowsza

 • antypig

  Zazdroszczę „Annie” optymizmu, widocznie nie zaznała w życiu krzywdy. Trudno zachować spokój, kiedy krzywdząca niesprawiedliwość rujnuje życie tylko dlatego, że pozostało się wiernym zasadom i dawało się świadectwo prawdzie. Dziwnym trafem w nienaturalny sposób w ostatnim czasie zmarło kilku byłych współpracowników Leppera. Słyszałem też wersję, że gen. Petelicki popełnił samobójstwo, bo przestali go zapraszać do TVN-u. Sekcje zwłok w obu przypadkach wykonano po dwóch dniach, a przecież nawet dzieci wiedzą, że niektóre substancje obezwładniające są wykrywalne do 24 godzin. Jeśli ktoś nie ma w tym względzie wątpliwości, to jest (delikatnie mówiąc) ignorantem i nie powinien zabierać głosu, a tym bardziej szydzić z nieszczęścia.

 • anna

  Jakiego optymizmu”antypig”?Tobie sie cos pokreciło.Chodziło mi o to ,że roztrzasajac tak dobitnie niektóre tematy,mozna sie samemu pogrążyć i popaśc w depresję i czy to tez bedzie wina Tuska? Ludzie,opamietajcie się!Za 2 lata wybory,swój sprzeciw oddajcie w urnach a nie nakręcajcie się i innych,robicie tylko sobie w ten sposób krzywdę.Czy to bedzie TUsk,czy Kaczyński,czy Miller.. u władzy nic się nie zmieni,oni wszyscy już rządzili i żaden rząd nic takiego nie zrobił,aby go popierac lub nienawidzić

 • Przyznam, że co do przyczyn śmierci Andrzeja Leppera miałam wątpliwości. Dopiero uzasadnienie decyzji prokuratury umarzające postępowanie w sprawie ewentualnego udziału osób trzecich dało mi do myślenia. Jest po prostu kuriozalnie nawet dla przeciętnego czytelnika kryminałów. Na sznurze nie znaleziono śladów DNA osób trzecich! I już. No, chyba morderców stać było na rękawiczki!?

 • Przyznam, że co do przyczyn śmierci Andrzeja Leppera miałam wątpliwości. Dopiero uzasadnienie decyzji prokuratury umarzające postępowanie w sprawie ewentualnego udziału osób trzecich dało mi do myślenia. Jest po prostu kuriozalnie nawet dla przeciętnego czytelnika kryminałów. Na sznurze nie znaleziono śladów DNA osób trzecich! I już. No, chyba morderców stać było na rękawiczki!?