marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwa

  Antypolonizm

Szanowni Państwo!

    Nie wiem jak Państwa komputery traktują ten popularny już od dawna neologizm. Mój zna tylko słowo: antysemityzm, a antypolonizm to według niego słowo nieznane. Ciekawostka lingwistyczna.

    Wydawać by się mogło, że po to mamy polski rząd, żeby między innymi dbał o dobre imię Polski, pozostawiając troskę o dobre imię Izraela, Izraelowi. Fakty jednak temu przeczą. Jak donosi mój kanadyjski korespondent, tamtejsza Polonia była zbulwersowana, kiedy dowiedziała się, że nasz rząd przeznacza na badania IPN 5 milionów zł, a na renowację żydowskich cmentarzy 100 milionów zł. Ciekawostka ekonomiczna. Może należałoby wytłumaczyć Polakom, dlaczego tak postanowiono, albo wręcz, w świetle ostatnich wydarzeń, należałoby te budżety istotnie skorygować?

   Sprawa „polskich obozów koncentracyjnych” zdawała się już wygasać w przestrzeni medialnej, ale nasi wrogowie łatwo nie odpuszczają. Miejmy nadzieję, że nieuprawnione roszczenia żydowskie nie zostały już załatwione w jakiś inny sposób. Zagadkowe milczenie w tej sprawie różnie można interpretować.

    Zakładam, że w tym, co piszę, nikt nie upatruje antysemityzmu. Byłoby mi niezwykle przykro ze względu na pamięć moich rodziców, którzy pomagali przeżyć Żydom w okupowanej przez Niemców Warszawie. Po wojnie ludzie ci okazywali moim rodzicom wdzięczność i przyjaźń.

Pozdrawiam Małgorzata Tod

35 komentarzy   Antypolonizm

 • Lasak

  wszystko to prawda tylko problem w tym, że antynarodowa międzynarodowa banda nie życzy sobie prawdy, niewygodnej przecież dla nich samych, a mając globalną sieć pralni mózgów i holding przymusu bankierskiego mogą dowolnie i niestety bezkarnie prowadzić swoją działalność. Wielka teraz próba naszej konsekwencji i test na inteligentne trwanie z korzyścią dla naszych wartości i dalszego rozwoju

 • Lasak

  i nie trzeba dodawać, że ta międzynarodowa banda to z całego świata grupa ludzi nastawiona antypolsko i antykatolicko w imię ich własnych i szerzej politycznych interesów

 • Lasak- święta prawda.
  Amen …

 • Mikołajek

  Przypominam, że na cmentarzach żydowskich znajdują się groby zmarłych obywateli polskich.

 • w bez t

  A moderator na tym portalu zadziała, czy dopuszcza każdą prowokację?

 • judela

  W bez t , prowokacją jesteś ty !!!
  Jątszysz i węszysz wszędzie prowokacje jak zwykły Mojek !!!!
  Polak musi mieć godność i honor !!!!
  Nie ulega zwykłym dupkom !!!!
  Judepopaprańcy to ścierwo ludzkości !!!!
  Precz z tym chwastem ludzkości !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Stary Gajus

  Polska owszem jest sukcesorem prawnym I RP, ale czy koniecznie musi być jednym? O ile lepsze byłby nasze stosunki z sąsiadami ze wschodu; o ile bardziej Polacy, Ukraińcy, Białorusini i Litwini zbliżyliby się do siebie, gdyby wszyscy oni poczuli się spadkobiercami I Rzeczpospolitej. Są pewne jaskółki zwiastujące takie próby nawiązania do dziedzictwa wielonarodowościowego państwa, ale prawnie żaden z tych krajów, nawet Litwa, nie jest sukcesorem tamtej Rzeczpospolitej. Dlatego Polska mogłaby wykonać prosty gest i jednostronnie uznać, że prawa do granicy z 1772 r. posiadają również nasi wschodni sąsiedzi. Tym samym potraktować naszą historyczną i prawną legitymację, jako coś przynależnego także Litwie, Białorusi i Ukrainie – równoprawnym dziedzicom I RP.

  Jan III Sobieski

 • Lasak

  włączyć w to działanie także Mołdawię i Inflanty 🙂

 • brytan

  Izrael jest również sukcesorem I Rzeczpospolitej

 • judela

  brytan , ciebie to Bozia opuściła ….
  przypomnij sobie ????,kto żydkom dał schronienie ,od x wieku do XI wieku,przywileje i rożne tam bonusy, hojnych polskich królów !!!

  MAMY WDZIĘCZNOŚĆ !!!!
  POLAK , DLA ŻYDKA MA BYĆ LIZOSROMKIEM !!!!
  W RAMACH SUKCESJI ODDAJ LP !!!!!!!!!!!!

 • brytan

  Kochana Judelo, w tym co napisałem jest tylko prawda.
  Jak pewnie wiesz Państwo Izrael powstało po II WŚ utworzyli je przede wszystkim polscy Żydzi. Po II WŚ na ulicach Izraela częściej można było słyszeć język polski niż hebrajski. Twórcy Izraela to potomkowie Żydów polskich którzy jak napisałaś żyli najpierw w Koronie a następnie w I Rzeczpospolitej. Cieszyli się tu wieloma swobodami, np. mieli własny samorząd i byli takimi samymi obywatelami RP jak Polacy, Litwini, Rusini, Łotysze ale też Niemcy. Oni też przesiąkli swobodami i zwyczajami panującymi w RP, np. strój żydowski tzw. chałat był wzorowany na szlacheckim kontuszu. Oni również służyli RP a później wzięli udział w powstaniach Berek Joselewicz, czy sławna demonstracja w Warszawie w czasie Powstania Styczniowego. Niestety później przytrafiło się RP wiele nieszczęść w postaci warcholstwa magnaterii, despotyzmu carycy, cesarzy i wspaniała koegzystencja wielu narodów w ramach RP została zniszczona.
  Może wniosek to daleko idący ale dzięki temu że Żydzi żyli w RP Izrael jest jedynym demokratycznym państwem w Azji.

 • brytan

  Natomiast odnosząc się do drugiej części twojego wpisu
  LP nie są wcale nasze ale kilku dupków którzy traktują je jak swoją własność, dorwali się i myślą że będą wieczni.

 • brytan

  I jeszcze jedno Judelo jak czytam twój wpis z 20 marca jest mi po prostu WSTYD, że można coś takiego wypisywać. To też powinno być karane tak jak pisanie o polskich obozach śmierci.

 • Judela

  Brytanie , przepraszam Cię i wszystkich którzy są urażeni tym wpisem.
  A wracając do merytum dyskusji
  to przypomnę jak zachowywali się Starsi Bracia Wierze w wojnie polsko – bolszewickiej 20 roku ?
  Obrona Lwowa – poczytaj sobie !!!!! A Powstania Śląskie ? Znajdź mi prawdziwego Hanysa który sympatyzuje z ” ta nacja”
  Edukacja i jeszcze raz edukacja !!!!
  Warto znać prawdziwa historie własnego narodu i historie nacji koegzystujacych z nami .

 • brytan

  Oj Judela warto znać historię własnego narodu i kraju, i wiedzieć gdzie kończy się patriotyzm, a zaczyna szowinizm i nacjonalizm. Tak masz rację Żydzi brali udział w obronie Lwowa byli to, np.: płk. Józef Misch – komendant placu podczas trzech tygodni obrony Lwowa, bohaterem walk o zawsze wierne Polsce miasto był por. Bernard Mond komendant odcinka cytadela przedwojenny generał WP. Ale możesz też poczytać o: Henryku Floyar-Rajchmanie, Jakubie Krzemieńskim, Henryku Gruberze, Hipolicie Gliwicu, Pawle Minkowskim, Szymonie Askenazym i wielu wielu innych. A ilu ich było w Legionach Piłsudskiego. To nie koniec w kampanii wrześniowej walczyło 100 tys. żołnierzy polskich pochodzenia żydowskiego. Oni również zapełnili doły katyńskie gdzie spoczywa między innymi Naczelny rabin WP mjr Boruch Steinberg. Gybyś potrzebowała jeszcze wyjaśnień służę pomocą.
  Brytan

 • judela

  brytan ,mylisz się posądzając mnie o szowinizm !!!!!
  To Ty jesteś antypolonistą !!!!
  Nie twierdziłem , że każdy człowiek pochodzenia żydowskiego to antpolonista !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Żle mnie zrozumiałeś , to Twój problem !!!!

 • brytan

  Judela
  Jest takie polskie przysłowie, które ma w tym przypadku zastosowanie „uderz w stół a nożyce się odezwą”.

  A jeżeli chodzi o mnie to kocham Polskę, jej historię, jestem z niej dumny wiedząc że nie wszystko w niej jest powodem do chwały. Natomiast wiem że jeżeli chodzi o I RP i II RP to spadkobiercami do tradycji tych państw na równi z Polakami są Litwini, Łotysze, Ukraińcy, Białorusini,Żydzi bo ją wszyscy tworzyli.
  Gdy Koronę zalewał potop szwedzki, to w tym samym czasie Wielkie Księstwo Litewskie zalewał potop moskiewski. Wówczas chłopi białoruscy chwycili za broń i ruszyli przeciwko Moskalom, ponoć byli bardziej waleczni niż chłopi polscy walczący przeciwko Szwedom. Oni też czuli że I RP to ich państwo.
  I jeszcze jeden przykład Białorusini (żołnierze II Korpusu) walczący pod Monte Casino, szli do ataku z okrzykiem „za Polszu job twoja ….”

 • Lasak

  towarzysze odciągają od tematu CZYSZCZENIA ZE ZŁOGÓW W lP!!!

 • Gajowy

  W Polsce Naród Wspaniały – tylko politycy kurwy !

  Doczekaliśmy nowiutkiej klasy próżniaczej. Nepotyzm i kolesiostwo są teraz jawne i bezwstydne. Trzeba się nachapać a Suweren i tak jest szczęśliwy, że żre kawior ustami swych przedstawicieli.” Dobra Zmiana” – trwa i” trwa mać” po wsze czasy ?

 • judela

  brytan , wszystko się zgadza , tylko w kontekście prawdy ,zaczynają sie wątpliwości , Ty mówisz o chwalebnych jednostkach , a ja w wymiarze ogólnym !!
  Tz. ogół ludności żydowskiej w wojnie polsko-bolszewickiej opowiedziało się po stronie tej drugiej !!!
  W Postaniach ŚLĄSKICH tak SAMO !!!
  NIE BROŃ SPRAWY Z GÓRY PRZEGRANEJ !!!!!
  CHYBA, ŻE ZA TO PŁACI CI MOSAD !!!!!
  JA STARY HANYS , MÓWIĘ , JUDE, TO ZAKAŁA LUDZKOŚCI !!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!

 • brytan o judela ! Przestańcie jątrzyć i nawzajem przesyłać uszczypliwosci .
  Nie macie już dość ?????

 • brytan

  Judela, cieszę się że pojawiają się u Ciebie wątpliwości, ale zasmuca mnie to że twoje rozumowanie zmierza w złym kierunku, stosowania tak zwanej odpowiedzialności zbiorowej. Podobne rozwiązania zastosowali np. w 1937 Stalin wobec Polaków zamieszkujących ZSRR mordując ok. 100 tys. niewinnych ludzi przyczepiając im łatkę zdrajców, upa mordując w latach 1943-1944 – 16O tys. bezbronnych członków rodzin polskich bo oni zagrażali niepodległej Ukrainie, upa nie znosiła żadnego sprzeciwu więc mordowała każdego Ukraińca który się sprzeciwiał upa. Identycznie postępował Hitler który wymordował 3 miliony Żydów polskich bo należeli do niższej rasy. Ten sam Hitler zgodnie z zasadą winy zbiorowej za wybuch Powstania Warszawskiego zamordował 200 tys. mieszkańców miasta i jeszcze mu było mało więc zniszczył całe miasto. Odnośnie do tego co piszesz to tak np. we Lwowie po stronie Strzelców Siczowych, walczyła milicja żydowska, ale po stronie polskiej walczyły oddziały Rusinów, i według ciebie to jest powód do nienawiści do całego narodu żydowskiego. Powiem Ci że NIE.
  I jeszcze Ci coś powiem właśnie dlatego jestem dumny z nas Polaków że my nie dopuszczaliśmy się aktów zbiorowej odpowiedzialności wobec innych w skali charakterystycznej dla Stalina, Hitlera i upa.
  brytan

 • brytan

  Ciąg dalszy Judelo.
  Gdy brakuje Ci argumentów to stosujesz szantaż posądzając mnie o kontakty z mosadem,ale to potwierdza jak Żydzi mają doskonałe państwo. Pomyśl taki mały naród ale jakaś tam Judela wie że żydowski wywiad to mosad, a pewnie nie wie jak nazywa się wywiad rumuński, bułgarski, chiński lub indyjski.
  brytan

 • brytan

  ciąg dalszy Judelo
  Nie będę się odnosił do twoich uwag o Hanysach,
  ale powiem Ci że polska endecja storpedowała państwo federacyjne J. Piłsudskiego. Panowie Ci w Rydze gdzie była szansa na to by w granicach II RP zalazła się cała Białoruś, w obawie że Białorusini będą stanowili zbyt duży odsetek ludności na kresach, woleli oddać ich w łapy Stalina (który zamordował ich inteligencję), niż przyłączyć ich do RP. To co obecnie wyrabia się na Białorusi to pokłosie działań tych panów.
  A co zrobił Piłsudski? 1 milionowi Żydów którzy uciekli do Polski z ogarniętej chaosem Rosji sowieckiej i byli faktycznie bezpaństwowcami nadał obywatelstwo polskie.

 • brytan

  ciąg dalszy Judelo
  To co wypisujesz drukowanym literami to WSTYD, OGROMNY WSTYD, redaktorzy tej strony powinni takich teksów nie publikować, nie wiem kto Ci płaci, może to co wypisujesz wynika z twojej niewiedzy, ale niestety to świadczy o piszących to leśnikach ŹLE.

  Jak poczuliby się Ci leśnicy i ich rodziny którzy narażając życie swoje i swoich rodzin w czasie wojny ratowali Żydów,a teraz ktoś wypisuje ŻE JUDE TO ZAKAŁA LUDZKOŚCI. Jeszcze raz powtórzę WSTYD

  Są tacy którzy twierdzą że pogrom kielecki, był inspirowany przez UB i NKWD którym zależało by Polskę w oczach świata pokazać jako naród antysemitów.

  i to na dzisiaj koniec Judelo

 • antek

  Gajowy, ty nie udaj naiwnego
  to nie wiedziałeś, że w kraju, a i LP obowiązuje
  zasada tkm.
  i tylko pewnie Ci szkoda, że to nie twoi kolesie.
  Cóż były lata tłuste muszą być i chude.

 • judela

  Antek, lata chude nastąpią ,gdy SB-eki i zomoki zaczną zarządzać w LP , a my ludzie lasu , powinni powiedziedzć NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Zakonnik

  Judela – nie obrażaj J. Kaczyńskiego, A. Macierewicza, J. Parysa i wielu innych pochodzenia Mojżeszowego.
  Bo jak ci się P. Minister Ziobro dobierze do „dupy” to zgnijesz w lochu a na koniec deportują cię Korei Płn. Tam zobaczysz prawdziwy „komunizm”.

 • Zakonnik !
  Skutecznie przestraszyłes judela !!!!
  Zamilkła ???
  Pozastaje pytanie czy płaci Ci Mosad???
  Czy jesteś tak głupi ,ze zrobili z Ciebie „pożytecznym idiota ” ????

 • Wielbłąd

  Sorry, tego się nie spodziewałem.

 • judela

  Obserwato !!!
  judela nadaje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Wielbłąd i inne zwierzęta mylicie się !!!!!!!!!!!!!!

  TO JUDEDEDEZMORMINACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • takipionek

  Czas PATRIOTÓW – czyli o Polaku od tej rakiety.
  Podpisali z USA umowę na „patrioty” -ŹLE bo kupują COŚ czego jeszcze nie ma Gdyby nie podpisali było by SUPER ŹLE bo potwierdziło by to tezę o klęsce pisowskiej dyplomacji . Na PINCET PLUS- jak wróżył sztukmistrz z
  Londynu – PININDZY– miało nie być – ale PININDZE znalazły się. Bardzo dobre wskaźniki gospodarcze tego rządu to wg totalsów żaden sukces wynikły z coraz lepszego zarządzania i coraz sprawniejszego namierzania mafii vatowskiej gdyż – jest to (wyłącznie ) efekt światowej koniunktury. Ministrowie wpłacili należne im nagrody za ciężką harówkę do Caritasu – źle bo powinni je wpłacić do budżetu. Chociaż prawnie jest to nie możliwe. Zebrane dowody wobec byłego Sekretarza w MŚ i obecnego Sekretarza Generalnego PO to żadne łapownictwo tylko zwykła prowokacja polityczna . Afery :Amber Gold, hazardowa, vatowska, paliwowa, informatyczna ( ciągle jeszcze nie zakończona ) , afery dotyczące prywatyzacji przemysłu ,banków, towarzystw ubezpieczeniowych oraz afery nieco mniejsze jak np. w Wojskowej Akademii Technicznej ( wypłaty PININDZY za niewykonane prace), afera w PŻMie ( pt: stringi i biżuteria), afera reprywatyzacyjna zwana „Wielką Warszawska”; afera „doręczyciela” narkotyków (największej próby) dla elit artystycznych stolicy, afera na poliso-lokaty ( 4 mln. obywateli orżnięto na 4.5 – 5 mld zł ) – itd. itd. Wszystkie te afery wg Pani poseł z PO noszącej jakże leśne nazwisko -corylus avelina to wyłącznie wynik kaczystowskiej propagandy. Przypominam więc z okazji podpisania umowy „ na patrioty” , iż konstruktorem amerykańskiej rakiety PATRIOT był Polak urodzony w Łodzi Pan ZDZISŁAW STAROSTECKI który walczył pod Kockiem i Monte Casino. Ale o tym „totalsi” nie chcą rozgłaszać , nie chcą wiedzieć. Bo to Polak a polskość wiadomo to nienormalność.
  takipionek

 • takipionek

  I doczekali się. Wreszcie mają pierwszego męczennika. Brawo ! Dr nauk (od czego tam czegoś) wybitny znawca lumpiarskich slangów, degustator wyszukanych dań w platfusianej stołówce „Sowa & Przyjaciele” otrzymał od sądu skierowanie na 3 miesięczny urlop w przybytku w którym ( co na pewno Pan Doktor doceni) zapewniony jest się za darmo : wikt, opierunek i szczelny dach. Ale to nie koniec – kolejnym kandydatem który ma szanse wyniesienia na ołtarz męczeństwa to Sławomir N. – promotor, lobbysta prywatnych klinik medycznych . Należy więc życzyć obu Panom relaksu i dystansu do swych sukcesów. Jednak Panowie Dwaj !! lękajcie się- bo prawda Was nie wyzwoli.
  Takipionek