styczeń 2013
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwa

Kościoły chrześcijańskie apelują o ochronę środowiska

O redukcję odpadów miejskich, utylizację wysypisk śmieci, oczyszczanie powietrza, wody i gleby, o ochronę lasów, a także stosowanie technologii ekologicznych zaapelowali zwierzchnicy Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej.

Pod apelem podpisali się: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik oraz zwierzchnicy i przedstawiciele: Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP, Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP, Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP, Kościoła Polskokatolickiego w RP, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP i Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w RP.

„Produkujemy góry śmieci, trującą żywność, wycinamy lasy, otaczamy się światem z plastiku. Oślepienie żądzą zysku sprawia, że czyste strumienie zamieniamy w trujące ścieki, a bujne lasy i łany zboża w jałową i pustą ziemią, zaś cuda natury w zwały betonu. Żyjemy tak, jakbyśmy byli ostatnim pokoleniem, które zamieszkuje ziemię” – czytamy w liście podpisanym przez zwierzchników Kościołów, którzy podkreślają też, że ochrona środowiska „to nie tylko techniczny problem równowagi ekologicznej, ale także problem moralny i duchowy współczesnego człowieka, który zapomina, że on sam i świat są Bożym stworzeniem”.

Czytaj całość http://www.fronda.pl/a/mocny-apel-kosciolow-dot-ochrony-przyrody,25450.html

źródło: www.fronda.pl

Comments are closed.