styczeń 2013
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwa

Powróz kręcicie sobie sami

Często zastanawia mnie niefrasobliwość i brak zdolności przewidywania, którą w Polsce przejawia każdy nieomal, kto zasiądzie na eksponowanym stołku.

Nasz dziejowo przejściowy rząd dziś poczyna sobie dość bezczelnie – najbezczelniej jednak działa w sferze mediów. Nie dość, że panuje ciche zezwolenie na werbowanie dziennikarzy do współpracy ze służbami specjalnymi, nie dość, że stara agentura teraz czuje się kompletnie bezkarna – awansują, robią medialne kariery, dostają w nagrodę wysokie stanowiska – to jeszcze całkiem niedawno rozpoczęto akcję kontroli dziennikarskich materiałów przed ich publikacją.

Być może jeden z moich informatorów (działający jako reporter w dużej telewizji komercyjnej) zechce w końcu głośno wyartykułować, to co po cichu mówi mi o interwencjach służb przed upublicznieniem materiałów w jego telewizji.

Niech choć zezwoli mi na upublicznienie tych szczegółów!

Rząd jest jednak – w swoich natchnionych działaniach – bardzo krótkowzroczny bądź też tak przeświadczony o swojej niezniszczalności, że nie dopuszcza do siebie faktu, że kiedyś trzeba będzie od władzy odejść, ryjek oderwać od koryta i na dodatek porządnie go otrzeć.

Jeśli rząd żywi rzymskie przekonanie o swojej boskiej nieprzemijalności, to nawet rozumiem te działania. Tylko bowiem półbogowie, byty przekonane o własnej niezniszczalności, mogą tworzyć mechanizmy, które w konsekwencji mogą zetrzeć ich na proch – o ile nie okazaliby się niezniszczalnie boscy.

Na czym polega zatem ów powróz, który władzuchna kręci na swoje jedwabne szyjki?

Ano na tym, że rząd Donalda Neronka Tuska systematycznie buduje społeczne przyzwolenie, ba przeprowadza nawet w tym celu bezczelne kampanie propagandowe, dla ograniczania funkcjonowania mechanizmów demokratycznych w kraju.

Jeśli Tusk – wzorem swojego idola niedorobionego poety i malarza Nerona – zamierza trwać z ubóstwieniu i z tego właśnie powodu praktycznie likwiduje opinię publiczną w Polsce, to zaprawdę musi czuć się niezwykle mocno w siodle.

Jest jeszcze drugie podejrzenie – to już tylko praktyka chewry, ucieczka w zaparte, bez oglądania się do tyłu.

Załóżmy jednak, że Tuskowi uda się wykarczowanie zbędnych chwastów demokracji, wykreuje społeczne przyzwolenie dla niedemokratycznych metod sprawowania władzy.

Stała Newtona równa jest dla wszystkich i każdy – spadając – jednako tyłek sobie obija.

No chyba Donaldzie, że wierzymy w peany Marka Kondrata i jemu podobnie myślących – uuu to wtedy mamy do czynienia z kukułą i to taką jak stąd do Władywostoku.

Drogi premierze ani się spostrzeżesz jak dotrze do ciebie krzyk tłumów z odrazą odwracających wzrok od twojej nagości. Pamiętaj więc – w godzinie upadku – że twoje kampanie na rzecz uzasadnienia niedemokratyzmów wrócą ku tobie.

Po ludzku ci tego nie życzę, ale wrodzona dusza eksperymentatora nakazuje mi śledzić proces tego upadku. Pamiętaj zatem premierze, że lud nauczony drwić z demokracji, spokojnie przyjmie masowe zamykanie twoich ministrów do więzienia, spokojnie przełknie surowe rozliczenia za Smoleńsk, a jeśli do tego jeszcze tłum na ulicach zacznie domagać się głów, to któż cię wtedy obroni – twoi głupawi pretorianie, czy też ta chwiejna chmara, która pierzchnie przy pierwszym pomruku nadchodzącego trzęsienia ziemi?

Psujesz panie Tusk państwo, niweczysz dopiero co zasiane mechanizmy tworzenia demokratycznych standardów, zbezcześciłeś wolność mediów, zniszczyłeś zdrową opinię publiczną. Kto zatem stanie w twojej obronie gdy wywleką cię na majdan, gdy wybatożą, gdy zaczną odreagowywać lata upokarzania?

Tylko demokracja może was wtedy obronić, ale właśnie ta demokrację rujnujecie.

Gałąź runie, a wraz z nią runą wasze ubóstwiane obecnie, ale ostatecznie nędznie śmiertelne tyłki.

Psucie państwa jest drogą bez odwrotu. Potem tylko uciekać, tylko gdzie?

Zastanów się tedy panie premierze, czy aby sam nie zakładasz sobie powrozu na szyję.

Martwie się o ciebie i o przyszłość twoich najbliższych współpracowników – rewolucja nigdy nie była dobrym doradcą, nagłe rozliczenia zawsze mają w sobie coś ze spisku, z chęci ukrycia dużej części prawdy – strzeżcie się więc pozbawiania głosu Witolda Gadowskiego i jemu podobnych.

To my bowiem staniemy w waszej obronie, gdy rozwścieczony tłum zażąda waszych głów. To my – dla świętej zasady – nadstawimy za was karki, aby uchronić was od samosądów.

Nikt z dzisiejszych cmokierów nie będzie was ochraniał. To Gadowscy – z obrzydzeniem – staną w waszej obronie. Jeśli jednak całkiem wyplewicie Gadowskich, pozostaną wam Marianowie Janiccy, Grasiowie i Ostachowicze. W chwili upadku ujrzycie po nich tylko wielką pustkę.

Witold Gadowski

48 komentarzy Powróz kręcicie sobie sami

 • anna

  To żałosne!Uprawiać politykę na niby portalu leśnym?Pan nie jest leśnikiem,Tusk nie jest leśnikiem.
  Nie ma Pan pojęcia o Lasach a tym bardziej problemach leśników. Leśnicy to ludzie wysoko wykształceni i sami potrafią ocenić sytuację i trudno ich otumanić.
  Pracuję w LASACH 28 lat i nic nie wiem o ograniczaniu demokracji,wręcz przeciwnie.

 • Droga Anno!Chyba dostałaś wysoką roczną premię,że kasa przysłoniła czy oczy, a przede wszystkim myślenie. Myśl, bo to nie boli!

 • anna

  Jeśli wiesz cokolwiek na temat „lasów”,to podyskutujmy,czyli też dostałeś roczną premię,jeśli nie masz premii nie jesteś w „lasach”,a więc nie mam z tobą o czym dyskutować.To chyba zrozumiała dla ciebie konkluzja,Zając?a może za trudna?

 • prawylas

  Twierdzisz Anno, że w Lasach jest demokracja?! To chyba jesteś jedyna taka osobą w całych LP, no może poza Dyrektorem Generalnym. Naprawdę nie zauważasz strachu, jaki panuje na każdym stanowisku?. Czy nie słyszysz, że zupełnie co innego mówi się oficjalnie, a co innego w kuluarach. Spróbuj swojemu szefowi powiedzieć, co myślisz o sytuacji w Twojej jednostce, albo w Lasach. Zobaczysz jego reakcję. Trzeba być choć raz na naradzie nadleśniczych z dyrektorem czy to Generalnym czy regionalnym i zobaczyć tę demokrację w rzeczywistości. Jakie stosunki w Polsce takie w Lasach.

 • w bez t

  I może się zacząć (może, powiadam) bardzo ciekawa dyskusja, jeżeli Anna zechce wyjaśnić, na czym – Jej zdaniem – polega pełna demokracja panująca w lasach. Piszę „pełna”, gdyż zdaniem Anny nie ma mowy o ograniczaniu demokracji, „wręcz przeciwnie”…

 • paranormalny

  Popieram Was towarzyszu Ania i przytaczam – improwizując przesłanie klasyka okresu „marzec 68” który tak jak Wy dzisiaj też oburzył by się takim artykułem. Krytyka tegoż artykułu wyglądała by mniej więcej tak: „ Towarzysze !!! prawicowe ugrupowania które do dziś czerpią swe frustracje z ideologii zaplutych karłów reakcji wykorzystują chwilowe niepowodzenia rządu i przedstawiają obywatelom nieprawdziwy i zafałszowany obraz naszej rzeczywistości ekonomicznej a co gorsza naszej rzeczywistości moralnej. To nieprawda, że w latach 1989-2011 zamiast wspierać nasz przemysł zlikwidowano go całkowicie. Nasz polski przemysł pracuje teraz pełną parą i ma znaczne osiągnięcia na odcinku podkładek, śrub, nakrętek, gwoździ , pogrzebaczy, uszczelek do samochodów oraz tulei. Ostatnio jedna z fabryk powiększyła swój asortyment sanitarny o produkcję fajansowych nocników które są lepsze od chińskich. W lasach wzrosło pozyskanie drewna na głowę obywatela i jest ono dostępne dla każdego. W wyniku demokratycznie przeprowadzonych konkursów dzieci a i wnukowie naszych towarzyszy obsadzili w lasach ok..200 kluczowych stanowisk. Ta wyjątkowo stabilna dla nas sytuacja powoduje, że jednocześnie wobec warchołów z lasu prowadzimy zdecydowaną walkę kierując przeciw nim ok. 190 różnych pozwów. Dziś każda konstruktywna krytyka wyrażona przez leśniczego wobec nadleśniczego, czy księgowej przyjmowana jest z głęboką życzliwością i pogłębiana jest merytorycznie. Na koniec Towarzysze zadajmy sobie pytanie kim jest autor artykułu „Powróz kręcicie sobie sami” Obywatel WG wydał ostatnio książkę pt: Wieża Komunistów w którym płynie rynsztok nieprawdy o rzekomych malwersacjach byłych członków PZPR i tzw. specjalnych służb w okresie poprzedzającym demokratycznie nadchodzące zmiany….” Tak więc towarzyszu Ania Wyście odczytaliście i zrozumieliście ten artykuł prawidłowo i ja też razem z Wami takiemu artykułowi mówię NIE.
  Paranormalny
  Acha! Książki Wieża Komunistów nie bierzcie do ręki, nie

 • Czerwony

  Oj tam Prawy Lesie przecież w lasach jest tak pięknie, rodzinnie i tak swojsko.Bo to My przecież Prawy Lesie tworzyliśmy i stworzyliśmy to wszystko przez całe pólwiecze i jeden dzień dłużej. Mamy już swoich młodych, godnych następców. Niedługo uczniowie nasi przerosną nas „mistrzów”i będą jeszcze lepiej działać niż my.
  To Nam jest przecież pisane rządzić do końca świata i jeden dzień dłużej – hej.
  To My nie przyjmujemy żadnej krytyki, bo My jesteśmy najlepsi i najmądrzejsi, a poza tym „dzieci i ryby głosu nie mają” – hej.

 • facetzlasu

  Biedna Anna.Odważyła się napisać co myśli.Nawet Prawylas stracił nerwy i ją zbeształ.Panowie Gadowski, Skurkiewicz chcecie pisać obiektywnie o LP posłuchajcie również takich jak Anna.

 • anna

  Wszyscy ,co tak krytykujecie w obecnym czasie demokrację w „Lasach”,o czymś zapomnieliście,czy co?W LP zawsze odkąd pamiętam jest tak samo,czy rządzi PO ,czy SLD,czy PIS,nic się nie zmienia,tylko ludzie na stanowiskach w zależności,która partia rządzi.Tyle samo mają do powiedzenia leśnicy,za czasów PISu też,więc o jakim ograniczeniu demokracji piszecie? Czyżby w latach 2005-2007 też ograniczona była?W tym czasie też pracowałam i nie zauważyłam,aby coś się zmieniło na lepsze,tylko na stołkach siedzieli inni.Więc nie wiem o co wam chodzi,W LP trzeba dosyć długo pracować,aby móc „coś”zauważyć,a nie posłyszeć z boku niektórych sfrustrowanych,chociaż nie wiem czym,chyba tym,że nie pracują w lasach i dla dobra LASÓW a do tego trzeba mieć co najmniej wyższe wykształcenie leśne nie humanistyczne
  Facetzlasu widać,że autentycznie wie co dzieje się w LP i chwała ci
  Pozdrawiam

 • w bez t

  Zero zdziwień, niestety… Anna napisała, cytuję: „Pracuję w LASACH 28 lat i nic nie wiem o ograniczaniu demokracji,wręcz przeciwnie.”
  Ale poproszona o wyjaśnienie na czym polega panująca jej zdaniem w Lasach demokracja – nie odpowiedziała. Trudno bowiem za odpowiedź uznać zaprzeczające przywołanemu zdaniu stwierdzenie, że u „was biją Murzynów”.

 • PRawi i sprawiedliwi! Pamietajcie o SWOICH!!!

  Właśnie jeden swój co wycinał lasy wraz z synem, teraz startuje na Nadleśnego do Bolesławca.

  Już tak jest pewien wygranej że nawet zaczął parkować na miejscu Dyrektora w Dyrekcji.

  Trzymajcie kciuki!!! Na pewno wielu „fachowcom solidarnościowcom” gnębionym przez system PO oraz myszoskoczki pomoże i postawi na odpowiednich stołkach!!!

  Popierajcie towarzysza WITAMINĘ C.

  C. Jest, był i będzie!!! AMEN!

 • presto

  Napisała co wiedziała. Jak demokracja ? i do tego w LP. Najpierw w powijakach, potem co i rusz przechodząca ewolucję, transformację a w końcu transplantację i mamy teraz jakiegoś potworka ustrojowego . To skąd by się wzięła ta demokracja w LP raptem ?

 • Czerwony

  Sory a co tu się dziwic to przecież nie kto inny jak nam ówcześnie panujący Pan Tomaszewski wzmocnił i utrwalił taki stan rzeczy jaki mamy po dzień dzisiejszy. To nie kto inny jak właśnie ten Pan pozostawił tych wszystkich zielono – czerwonych na piedestale( przy korycie). Efekt mamy oczywiście wspaniały -to Oni(czerwono-zieloni) zarządzają LP, rozdają karty tak jak im się podoba, bez jakichkolwiek przesłanek zmierzjących do zachowania i obrony naszej organizacji jakimi są jeszcze LP?

 • Róża

  Mam bardzo takie sobie osobiste zapytanie?.
  Czy przy ewentualnie sprzyjających wiatrach, po objęciu tego dłuuugo oczekiwanego piedestału bedzie ktoś taki w stanie wymienić tych wszystkich zielono -czerwonych?
  Osobiście mniewam czaszem stan powiątpienia. A może nasze kochane społeczństwo obudzi się? i………………..?

 • paranormalny

  Paranormalny Tak jest towarzyszu Ania – wszystko co tu ostatnio piszą to politykierstwo. Czy przeciętny „facetzlasu” musi dowiedzieć się z Prawego Lasu że, z ZUS wyparowało 8 mld. zł które zostały po tych co nie dożyli emerytury, czy przeciętny facetzlasu musi wiedzieć ,że nie mamy już własnego przemysłu, że mamy tylko 2 (częściowo) państwowe banki, że likwiduje się w Poznaniu Fabrykę Cegielskiego. Przecież o tym wszystkim przeciętnym facetom z lasu NA PEWNO (kiedyś tam) pokażą TVNy. Ba! Zrobią z tego cykliczne dwutygodniowe programy. Po co przeciętnym facetom z lasu przypominać o jakiś Żołnierzach Wyklętych , po co im wiedzieć o prawie 200stu procesach wytoczonym w sposób demokratyczny przeciwko ich kolegom, po co im wiedzieć w jaki to demokratyczny sposób potraktowano Piotra Tałałasa, po co im wiadomość o demokratycznie zlikwidowanej w GDLP inspekcji , po co ironizować z demokratycznych konkursów na nadleśniczych , po co pisać o super zdolnym strażniku którego demokratycznie „pomazano” na naczelnika lub o nadleśniczym któremu zezwolono być strażnikiem, po co zajmować się sprawą inż. Szambelana z N-ctwa Żmigórd , po co przeciętni faceci z lasu musza wiedzieć kto zorganizował akcję „Zieleniec”, po co facetom z lasu wbijać do głowy , że demokratycznie przyjęty pakiet klimatyczny nie jest korzystny dla kraju. Takich „po co” świadczących, że żyjemy w lasach w oparach dziwnej demokracji znam znacznie więcej ale nie będę Was Ania zanudzał bo o tym wszystkim napiszą na pewno (może kiedyś) w naszej oficjalnej prasie leśnej albo pokażą za 10 lat w TYP Historia. A przecież jeszcze 100 lat temu przeciętny leśniczy żyjący w „prywiślańskim” kraju dowiadywał się o zamachach na cara po roku. I co był nieszczęśliwy ? Tak więc towarzyszu Ania Wy i Ten z lasu macie prawidłowy podgląd na tą demokracje . My o tym wiemy i Was wespół zespół popieramy.
  PS !Towarzyszu Ania Ja jak Wolter – wprawdzie nie znoszę Waszych poglądów ale jestem gotów cierpieć za to byście mogli je głosić, pamiętajcie jednak że caryca Kasia nr II pod urokiem i namową Woltera dokonała rozbioru Polski
  Paranormalny

 • paranormalny

  Paranormalny Tak jest towarzyszu Ania – wszystko co tu ostatnio piszą to politykierstwo. Czy przeciętny „facetzlasu” musi dowiedzieć się z Prawego Lasu że, z ZUS wyparowało 8 mld. zł które zostały po tych co nie dożyli emerytury, czy przeciętny facetzlasu musi wiedzieć ,że nie mamy już własnego przemysłu, że mamy tylko 2 (częściowo) państwowe banki, że likwiduje się w Poznaniu Fabrykę Cegielskiego. Przecież o tym wszystkim przeciętnym facetom z lasu NA PEWNO (kiedyś tam) pokażą TVNy. Ba! Zrobią z tego cykliczne dwutygodniowe programy. Po co przeciętnym facetom z lasu przypominać o jakiś Żołnierzach Wyklętych , po co im wiedzieć o prawie 200stu procesach wytoczonym w sposób demokratyczny przeciwko ich kolegom, po co im wiedzieć w jaki to demokratyczny sposób potraktowano Piotra Tałałasa, po co im wiadomość o demokratycznie zlikwidowanej w GDLP inspekcji , po co ironizować z demokratycznych konkursów na nadleśniczych , po co pisać o super zdolnym strażniku którego demokratycznie „pomazano” na naczelnika lub o nadleśniczym któremu zezwolono być strażnikiem, po co zajmować się sprawą inż. Szambelana z N-ctwa Żmigórd , po co przeciętni faceci z lasu musza wiedzieć kto zorganizował akcję „Zieleniec”, po co facetom z lasu wbijać do głowy , że demokratycznie przyjęty pakiet klimatyczny nie jest korzystny dla kraju. Takich „po co” świadczących, że żyjemy w lasach w oparach dziwnej demokracji znam znacznie więcej ale nie będę Was Ania zanudzał bo o tym wszystkim napiszą na pewno (może kiedyś) w naszej oficjalnej prasie leśnej albo pokażą za 10 lat w TYP Historia. A przecież jeszcze 100 lat temu przeciętny leśniczy żyjący w „prywiślańskim” kraju dowiadywał się o zamachach na cara po roku. I co był nieszczęśliwy ? Tak więc towarzyszu Ania Wy i Ten z lasu macie prawidłowy podgląd na tą demokracje . My o tym wiemy i Was wespół zespół popieramy.
  PS !Towarzyszu Ania Ja jak Wolter – wprawdzie nie znoszę Waszych poglądów ale jestem gotów cierpieć za to byście mogli je głosić, pamiętajcie jednak że caryca Kasia nr II pod urokiem i namową Woltera dokonała rozbioru Polski
  Paranormalny

 • Brednie, powielane kilkakrotnie, nie staną się prawdą. Paranormalny rozumisz? Wspieraj SWOJEGO Cybule!!! On posprząta, on wie jak lasami zarządzać, on najlepszy człowiek PISU od Lasów na Dolnym Śląsku! Składaj CV, bo pewniak na nadleśniczego jest! Będziesz jego zastępcą !!!

 • stachugawełkowski

  CZERWONY?!
  Jeśli wierzyć Twym ,,teoriom,, o tym, że to co się dzieje obecnie w Lasach Państwowych po 2007 roku jest za sprawą Pana Tomaszewskiego (jak domniemywam byłego Dyrektora Generalnego LP)czy też przez niego to pozostanę w przekonaniu, że dla Ciebie tym samym jest PICIE WODY W SZCZAWNICY co …SZCZANIE W PIWNICY ! 🙂
  Sory za porównanie ale inaczej tego nie mogłem skwitować!

 • Jawor

  KrwawyRomku. Cybulski to właściwy kandydat na Nczego w Bolesławcu potrafi wyciągnąć pieniądze na kampanię np. PiSu. Jego syn osobiscie nie wycinał nielegalnie drzew, nie chandlował drewnem, ktoś go tylko anonimowo pomówił! Jaśli nie wierzysz to wykonaj telefon do dyrektora RDLP we Wrocławiu a tow. Pietruńko odpowie Ci ,że to twoje zwyczajne urojenia! Cybulski szybko musi dorwać się do Bolesławca trzeba tam zrobić porządek i przetrzepać kadry.Drzewostany piękne i nadleśniczówka całkiem, całkiem…. Jast wielce zasłużonym leśnikiem od 24 pokoleń i nieustającym reformatorem LP więc mu się należy! Zazdrość ciebie bierze krwawyromku?

 • anna

  Cybula ,jakie może mieć szanse jak to człowiek Pisuarów ,wcześniej zdradził POpaprańców.
  Nie obstawiam na niego,a wy?

 • facetzlasu

  Czy ktoś to zrozumie- kłamczuch Tałałąs przywrócony do pracy,szkodnik Gruś walczący o skrócenie wieku emerytalnego sobie załatwił u obecnego dyr przesunięcie o rok przejście na emeryturę i teraz „zasłużony” dla LP poseł
  przyjmuje od znienawidzonej władzy pracę

 • Van33

  facecie z lasu, nie ma się co przejmować, można się przecież zrelaksować w przybytku o nazwie „Zajazd Szambelański”

  http://www.zmigrod.infocentrum.com.pl/?KatID=50

 • Anita

  Vanie a kim jest ten zacny „Szambelan”?

 • presto

  Reklamę sobie uskutecznia

 • Muchomor

  Obserwując podłośc z wcześniejszych wpisów faceta, Anny, vana należy przypuszczać, że są to okolice Wrocławia. Bezduszność, pochwała bezprawia, zacieranie zła to u nich normalność. Wyszydzanie krzywdy Szambelana i wielu jemu podobnych, świadczy na kogo postawiła obecna władza. Obojętny jest im los ojczyzny, aby być przy żłobku. W myśl Wesela Wyspiańskiego „Niech na całym świecie wojna byle nasza wieś spokojna”.Pytam gdzie Paranormalny napisał nieprawdę, udowodnij merytorycznie fałszywy romciu, a później zarzucaj kłamstwo. Ta zła władza
  wysprzedała resztki majątku narodowego za ponad 50 miliardów zł, teraz wzięła sie za majątek lasów. Widać na moim terenie w czyje ręce trafia za grosze.Rozumiałbym, gdyby ta dzika prywatyzacja, bo należałoby ją nazwać inaczej przyniosła dobrobyt kraju. Tymczasem rośnie lawinowo zadłużenie, na jego obsługę /odsetki/ płaci biedniejące społeczeństwo. Takie podłoty to wybielają. Ma rację Kaczyński, że tak szkodliwej władzy od czsu transformacji nie było.Jleż pomyj nawet na tym forum wylano na niego.Trzeba było śmierci śp jego matki, aby media przełknęły prawdę, jak patriotyczna to jest rodzina. Przodkami nie legitymują się w Wehrmachcie ani Czekistach. Dlatego jeżeli popieracie zło, bo z niego korzystacie, miejcie resztki honoru i nie zaprzeczajcie oczywistej prawdzie.

 • Skrzat leśny

  Muchomorze ale o czym tu mowa, przecież leśnicy to już prawie degeneraci, przerażeni i wystraszeni tchórze i nic więcej nie należy się spodziewać.
  Będzie tylko gorzej.To środowisko już tak bardzo podupadło,że nie jest w stanie nic już wykrzesić i zbudować.

 • irga

  A kto to kaczyński?tusk? mnie to nie kręci,są siebie warci,śmieją się z nas,że się opluwamy,i po co to!
  Bądźmy realistami.

 • Paranormalny

  Co się z tobą porobiło Romuś . Przecież dawniej byłeś taki twardziel a teraz ? Niestety ale tak to jest Romuś. Prawda o której (w odróżnieniu od kłamstw i bredni) najpierw zaczyna się szeptać potem mówić głośno a co gorsze zaczyna się ją przypominać i powtarzać na początku trochę boli, później bardzo boli a jeszcze później zaczyna przerażać. Od przerażenia do lęku i nerwicy nie jest tak daleko. Później jest jeszcze gorzej. Pojawia się agresja, omamy i zwidy. I wtedy Romuś człowiek nie wie w którym wymiarze żyje i nie wie czy już ma założyć pokutny wór czy też wypada mu dalej kąsać. Przykro mi ale na podstawie twoich „postów” nie potrafię zdiagnozować w którym jesteś miejscu Romuś i dlatego nie mogę ci pomóc, choć agresja w tobie kipi. Wyluzuj więc Romuś i pij dużo nerwosolu bo mi się jeszcze wykrwawisz i co wtedy będzie z twoim pseudonimem. A on fajny jest i jak brzmi Krwawy Romek. Uf.! Już się ciebie boję. Przyznam ci się, że ja pod wpływem obowiązujących teraz prawd o leśnej demokracji stałem się nieco paranormalny i co gorsza muszę z tym żyć. Popatrz Romuś ! Ania znalazła sobie cebulę i tak się cieszy, że zapomniała o demokracji. Kończę więc Romus czyli Siema! Pozdro! Nara! ale pamiętaj 6 rano szklana i nerwosol, 9 rano szklana i nerwosol 12 w południe szklana i nerwosol i tak do 21.00
  Ps facetzlasu przyznaję tu masz racje. No cóz! nawet w najlepszym towarzystwie znajdzie się jakiś mankrut który nawet nie wie, że właśnie związał sobie powróz na szyi.

  Paranormalny

 • Anita

  „krwawyromek” napisał „Składaj CV, bo pewniak na nadleśniczego jest! Będziesz jego zastępcą !!!” Chyba juz ten pewniak jest a co teraz szuka zastępcy, by za niego firmował lody kręcone? Takie ma się rozumieć świderki lodowe. hi hi.
  Może romuś ty byś się nadał?

 • Van33

  Jeżeli „pewny na stanowisko” zostanie nadleśnym to będzie to skandal do sześcianu. Tylko to nakręci spiralę nienawiści.

 • Kizior

  Kizior do Krwawego Romana
  Romek kurde ! Dalej może być jeszcze gorzej. Fizjologia zaczyna paskudzić.
  Kizior

 • Anita

  Romek! Toś ty jest ten oficer prowadzący?

 • Wydra

  Romuś pamiętamy o Tobie cały czas nie martw się?

 • leśny turysta

  Van33 to Ty nie wiesz, że stałą pensjonariuszką tego przybytku jest Pani sekretarz Nadleśnictwa Żmigród Irena G.

 • Romek ty jesteś dobry leśnik a jak reszta oficerów ? Szkoda że teraz jesteś prowadzący ?
  Teraz nastanie czas zmian i jak będzie ?

 • Paraniepełnosprawny, jeżeli we mnie kipi agresja to w prawicowcach prawdziwych polaczkach jest tyle że nawet Baumgartner nie był by w stanie pobić tego rekordu wysokości…

  Co do Nadlesniczego. Dlaczego się dziwicie? Kolo pracuje w ZOL u tylko dla etatu, a jako doradca Generała nie miałby szansy na Nadlesniczego?

  No proszę 🙂

  Przecież nie ma lepszego fachowca od Lasów!
  To zawsze był czarny koń PIS (czy raczej bizon) od Lasów.

  1. Teraz Nadleśniczy
  2. Okrzepnie i na Dyrektora Regionalnego
  3. Wybory za 3 lata, kto wie może nowy Generał albo przynajmniej Sekretarz Stanu. Ego kolo ma ogromne 😛 (ma miejsce na takie)

 • A widać jak go broni WIELU ZACNYCH na FORUM 😉

 • kizior

  Kizior do Krwawego Romana
  O kurde Romek ! Tobie poszło już. Wydra biegaj ty do niego z węglem od apteki.
  Ty Wydra powiedziała że, pomożesz tak i pomagaj mu Kizior

 • Paranormalny

  Paranormalny
  Do krwawego Romka.
  Nie usłuchałeś mnie Romuś, nie będę już z tobą gadał chyba ,że zwiększysz dawkę tj.3 nerwosole w szklance. Żebyś się lepiej poczuł Romuś zacytuję Ci jedną ze zmian w Ustawie o Lasach jaką twoje chłopaki chcą komuś załatwić tj… „ Bardzo dziwny jest zapis o wyeliminowaniu posiadania obywatelstwa polskiego dla pracownika służby leśnej. Jest to stworzenie furtki do możliwości zarządzania lasami (Dyr. Gen., dyrektorzy regionalni) przez obcokrajowców oraz uderzenie w podstawy funkcjonowania Państwa Polskiego. Zapis jest wysoce nieodpowiedzialny godzący w Polską rację stanu…” I co Romuś! od razu raźniej i tak bardziej europejsko. Widzisz więc Romuś twoje chłopaki kompinują, kompinują a Ty ciągle występujesz z tym swoim cyklem – „a u was to murzynów biją”.
  Paranormalny
  PS. Nie pisz o ..”polaczkach” lepiej już użyj słowa paliaczki .Jeszcze dla wielu zabrzmi to bardzo swojsko Wy przecież Roman Romanycz toże Paliaczek a nie jakiś tam polaczek Pazdrawliaju Was tawarisz Roman Romanycz i… wyjeżdżam bo dużo śniegu w górach.

 • No paranienormalny. Od razu trzeba tak było, że Rusek albo Żyd będzie Generałem 😛

 • I czopek sobie zapodaj 😛

 • presto

  Nie możecie się naparzać gdzie indziej ?

 • Trzórz

  No Romuś widzę, że jesteś na topie wśród braci leśnej z całej Rzeczypospolitej Leśnej(pewnie to uwielbiasz).To dobrze. Niech wszyscy czytający ten portal wiedzą o tym co dzieje się w tej dyrekcji łódzkiej. Mamy służby, mamy lizusów, kapusiów, gumowe ucha, mamy paranormalnych sługusłów obecnie nam panującej „władzy”. Romuś ale to Ty jesteś głównym obiektem zainteresowania służb pomimo, że Cię odstawiono do lamusa.Jesteś osobą rozpoznawalną, inteligientną, świetnie rozgrywającą i przekonywującą. Wpływasz przeciez na te młode pokolenia i sukcesywnioe je psujesz.Pamiętaj o tym Romuś broń nas Czerwonych, a masz przecież za plecami „Tatusia” – super siłę, bo ostanio zaniedbałes się w tym, zostawiłeś nas biednych Romuś pamiętaj o tym,liczymy na Ciebie i nigdy nie zapomniemy. Alleluja i do przodu Romuś? Trwaj chłopie, trwaj?.

 • antypig

  Może trochę południowych rytmów urozmaici tą nudną dyskusję?
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=H1IYpH36D80

 • Antypik, ze mnie taki czerwony jak z Ciebie prawicowiec „Tatusiu” 😛

 • do Anny ! A może ty jesteś żoną nadleśniczego albo dyrektora …..i dlatego widzisz wokół demokrację ? TEJ DEMOKRACJI to ja mam już dość ! A w praktyce to mam tyle do powiedzenia co w czasach PRL – KTO MA pieczątkę , ten ma rację! Jeszcze o uprawianiu polityki – jak tylko powiesz słowo prawdy o otaczającej rzeczywistości , to zaraz zarzut o uprawianiu polityki / skąd my to znamy? / . A tak naprawdę to Polityka dotyka nas na każdym kroku i chwała za portal Prawy Las.Mam wrażenie , że ” dyżurni” komentatorzy spać spokojnie nie mogą przez ten portal ….Niezgodne z poprawnością polityczną , a to czytajcie sobie wydawnictwo z ulicy Czerskiej !!!!!!!!!!!!

 • Anita

  Nauka w las poszła?
  „…Żak profesorom krzywy
  Martwych nie słucha żywy,
  Nie wyciągają wnuki
  Z życia dziadów nauki…”
  „Kto cnotami znudzony, nieufny nadziei,
  Swoich kroków niepewny – do dworu się klei.
  Tam wśród podobnych sobie może się wyszumieć,
  A przy tym w nic nie wierzyć, niczego nie umieć:
  Prałat karci opojów – sam jeszcze czerwony,
  Złodziej potrząsa kluczem do skarbca Korony,
  Kanclerz wspiera sojusze na ościennym żołdzie,
  A mędrcy przed głupotą łby schylają w hołdzie….”
  (Jacek Kaczmarski: „Jan Kochanowski”, 02.10.1992)