styczeń 2013
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwa

Rabunkowa wyprzedaż państwa

Zgoda rządu na sprzedaż udziałów skarbu państwa w spółkach: PGE, PKO BP, PZU itd. to kolejny rozpaczliwy ruch wyprzedaży resztek majątku narodowego.Trzeba zresztą postawić sprawę jasno. Tzw. polska prywatyzacja jest największym skandalem w historii gospodarczej powojennej Europy. Jest to rabunkowa wyprzedaż wszystkiego, co jeszcze należy do naszego państwa, bardzo często za bezcen, dokonywana w oparach skandali i korupcji, o czym dowiadujemy się, niestety, najczęściej po wielu latach. Obawiam się, że niedługo będziemy jedynym w Unii Europejskiej krajem, w którym już niczego nie będzie się dało sprzedać, bo wszystko zostanie sprywatyzowane. Tylko przez ostatnie pięć lat obecna koalicja rządowa sprzedała majątek za ponad 50 mld zł. A przy okazji warto zwrócić uwagę, że nie zastopowało to dramatycznie pogarszającej się sytuacji gospodarczej naszego kraju – wystarczy spojrzeć na wzrost długu publicznego. W konsekwencji nie mamy własnych sieci handlowych, firm ubezpieczających, producentów czy naszych własnych banków. Przykładowo, o ile w starej Unii udział inwestorów zagranicznych w sektorze bankowym wynosi od kilku do 20 proc., o tyle u nas – 80 proc.
Janusz Szewczak

2 komentarze Rabunkowa wyprzedaż państwa

 • paranormalny

  Paranormalny
  No to p… k…p , p…k..p. Ja myślę że jak się to wszystko przewali co nam teraz zapodają w telewizorach to Pani Pochanke, Pan Durczok, Pani Kolendo-Zalewska , Pan Kajdanowicz i Pan Marciniak poproszą najwybitniejszych prywatyzatorów by objawili narodowi jakie to korzyści przyniosła ta finezyjna akcja . Wzorem tego co się dzieje teraz w telewizorach proponuję by np. w najbliższy poniedziałkowy wieczór wystąpiła Pani Pochanke – temat :prywatyzacja . Potem to już by poleciało czyli wtorek wieczór Pan Durczok – temat: o tym samym , środa wieczór Pan Kajdanowicz temat: o tym samym czwartek wieczór Pani Kolendo- Zalewska – temat: o tym samym, piątek wieczór Pan Marciniak – temat: o tym samym .Każdy z tych wieczorów powinna kończyć carowa naszego dziennikarstwa temat : o tym samym. W sobotę można by dać pana od rzucania piaskiem –temat: o tym samym , a w niedziele kawa spod ławy – temat: o tym samym. Aby zmniejszyć w ciągu dnia napięcie oczekiwania na telewizyjne objawienia – proponuje by np. Pani Osica odnalazła zadowolonych z prywatyzacji robotników i zadała im pytanie jakie otrzymał nasz premier – jak żyć . Pan Palikot też powinien wystąpić i poprosić by wszyscy robotnicy którym posprzedawano fabryki powiedzieli mu do telefonu jak bardzo się z tego cieszą i jakie mają emerytury a on wtedy im poradzi jak żyć i wykaże Czarno na Białym, że jak są niezadowoleni to przez PIS bo przecież Tak Jest. Ciekawe jak to się stanie to co wtedy komu opadnie a co się komu podniesie.
  Paranormalny
  Co na to chrzan japoński

 • Kizior

  Kizior
  ..a od następnego tygodnia „apiać” to samo tylko ze zmianą np .zaczyna red. Durczok a kończy red. Pochanke z przerywnikami na katastrofę czy morderstwo. Tylko czy oni zrobią taki temat ? Przecież prywatyzacja to temat zastępczy poza tym jeszcze się nie przedawniła procesowo Owszem PIS, albo Ziobro czy też co chciał „przez coś” powiedzieć Kaczyński .Ale prywatyzacja ???? Kizior