styczeń 2013
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwa

Polityczny skok na SKOK-i

W załączeniu ciekawy artykuł o tym jak PO rozbija „polski cud gospodarczy” w bankowości. Chłopaki z NZSu mieli pomysł na biznes i biznes się udał, więc trzeba to zlikwidować. Bo po co Polacy mają mieć swoje banki i brać kredyty i zakładać lokaty u konkurencji bankowej, a do tego jest tam tylko polski kapitał. Z polskiej biedy powstały SKOKi i swietnie sobie radzą więc trzeba to zniszczyc. Nie może być tak, że coś w Polsce się udało i to w sektorze finansowym i doskonale funkcjonuje, a nie płaci „haraczu” partii miłości.

„…Gdy jeden z czołowych działaczy PZPR-u, który pełnił potem najwyższe funkcje państwowe w III RP, usłyszał, że Solidarność chce tworzyć Kasy, powział: „Umowa była przecież taka, że to my bierzemy sektor bankowy” – z Grzegorzem Biereckim, prezesem Krajowej Spółdzielczej Kasy Kredytowej, senatorem PiS-u, rozmawia Artur Dmochowski.

Ustawa o SKOK-ach, która ma wejść w życie w październiku, pobiła rekord w liczbie zaskarżonych przepisów. Zakwestionowano aż 72 jej zapisy – liczba naruszeń była niemal równa liczbie artykułów w ustawie. Jak wiadomo, prezydent Komorowski po przejęciu władzy wycofał 70 spośród nich. Tymczasem teraz, jeszcze zanim weszła w życie, w Sejmie już pojawiła się jej nowelizacja. O co w niej chodzi?
Gdy dowiedziałem się, że posłowie PO mają zamiar nowelizować ustawę, sądziłem, że zamierzają usunąć te naruszenia konstytucji, którymi Trybunał nie mógł się zająć, gdyż uniemożliwił to prezydent Komorowski. Myślałem więc, że chodzi o uchronienie prezydenta przed kompromitującą sytuacją, w której on, jako strażnik zgodności prawa z konstytucją, dopuszcza do wejścia w życie ustawy, która w oczywisty sposób konstytucję narusza.

Niestety tak się nie stało. Projekt, który został obecnie wniesiony, jest wręcz niesłychanym popisem bezprawia legislacyjnego…”

Czytaj cały artykuł na http://niezalezna.pl/32440-przeszkadzamy-bankom

Comments are closed.