grudzień 2012
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwa

Sympatia dla Polski

Szanowni Państwo!

„Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie. Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i rzec mogę wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów i metoda okazała się niezawodną.”

Gilbert Keith Chesterton

5 komentarzy Sympatia dla Polski

 • Takipionek

  Takich opinii o Polsce, Polakach nie uświadczysz u rodzimych wyznawców Europy Województw. Chcąc lepiej zrozumieć obecne „poczynania” Premiera POLSKIEGO RZADU należy zacytować jego prorocze przesłanie które jako opozycjonista objawiał Polakom w czasach rządów tow. prof. Messnera -Polskość to nienormalność , polskość nas ogłupia ,oślepia, prowadzi w krainę mitu . Dalej swą myśl przyszły Premier wspiera tekstem genialnego ale nieco sfrustrowanego swą emigracyjną dolą pisarza Andrzeja Bobkowskiego cytując z lubością że : .. Polska to przedpokój w którym sąsiedzi wchodząc i wychodząc wnoszą nam błoto , niszczą z trudem ustawione meble, serwantki, bibeloty itd. A co na to w czasach tow prof. Messnera „członki” Komitetu Centralnego? Chyba się –po ciuchu- ucieszyli gdyż żaden z nich nie odważył by się takich opinii wygłaszać na tzw. łamach. Swoja drogą jak już tak chętnie odwołujemy się do przykładów wysoko cywilizowanych państw to czy człowiek który o swoim narodzie mówi w sposób tak poniżający mógłby pełnić podobną funkcją w Niemczech, Francji, Anglii ,Rosji, USA czy Izraelu ? Dlatego wg, lobbystów Europy Województw ta Polska powinna się rozpaść i wymieszać się w saskim tyglu z dopuszczalną (w późniejszym czasie) domieszką sąsiedzkiej azjatyckiej demokracji. Wysprzedaliśmy niedawno stocznie to i posprzedawajmy za ile kto da wszystko to co ma przymiotnik „państwowy” . Bo przecież my już nie potrafimy się sami rządzić, bo przecież my nie umiemy nawet ułożyć kolejowego rozkładu jazdy. W Polsce mają być wszędzie markety i montownie samochodów chociaż polscy znakomici projektanci projektują samochody dla Audi, Jaguara, BMW i pracują też w NASA A w lasach ? W lasach zróbmy spółki z matkami-córkami i to koniecznie z prawną możliwością wywozu pieniędzy do podatkowych rajów. I będzie wtedy bardzo nowocześnie i będzie wtedy bardzo europejsko. Jaka szkoda że Gilbert Keith Chesterton zmarł w r.1936.

  Takipionek

 • Borowik z Łodzi

  Z kart historii UZNANIE DLA POLAKÓW !!!
  M.Maeterlinek (1862 – 1949)
  Pisarz belgiski Członek Akademii Literatury i Międzynarodowego Pen Clubu Laureat Nagrody Nobla (1911). Autor znanej książki”Życie Pszczół” (1901) W roku 1943, w czasie kiedy ważyły się losy świata, napisał o Polsce i Polakach: „Najszlachetniejsza, najbardziej bohaterska nacja jaką wydała ziemia. Naród, który nie umiera, Naród, którego kolejne zmartwychwstania stały się podziwiem świata i który z najbardziej niesprawiedliwego grobu czerpie nieśmiertelne życie”.

 • Borowik z Łodzi

  UZNANIE DLA POLAKÓW !!!
  Polacy to
  „Najszlachetniejsza, najbardziej bohaterska nacja,jaką wydała ziemia. Naród, który nie umiera, Naród, którego kolejne zmartwychwstania stały się podziwiem świata i który z najbardziej niesprawiedliwego grobu czerpie nieśmiertelne życie”.
  M. Maeterlinek (1862-19490
  Pisarz belgijski Członek Akademii Literatury i Międzynarodowego Pen Clubu, Laureat Nagrody Nobla (1911r.) Autor znanej książki „Życie pszczół”.

 • Anita

  Nasz wielki rodak powiedział, „Naród wspaniały tylko ludzie qrwy”. Zapewne Borowiku wiesz kto to mawiał. Pozdr.

 • alek

  Nie tylko Borowik zapewne to wie! Ja też! /J.P./ Miał wiele trafnych przemyśleń.