grudzień 2012
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwa

Refleksje przedświąteczne

Zbliżające się wielkimi rokami święta nastrajają do refleksji. Bardzo nam bliskie są refleksje polityczne Muchomora, który pisze:
„Władza mówi ciągle o podziałach ludzi walczących o wolną Polskę z lat osiemdziesiątych. Prawda leży gdzie indziej. Podział jest na tych co pozostali wierni ideałom, o które walczyli i tych co znaleźli się tam dla wymiernych korzyści, bo za komuny nie mieli żadnych szans. Trzeba pamiętać, że przy tak wielkim ruchu oporu podpiął się pod niego różnej maści element. Teraz ci, co poszli tam dla korzyści, weszli w układ z czerwono – zieloną lewicą czyt. postkomuną i dzierżą władzę. Ci co pozostali wierni ideałom skupili się w środowiskach prawicowych. Ataki mediów prywatnych na te środowiska  i przez telewizję publiczną zdominowaną przez układ władzy z postbolszewią widoczne są aż nadto. Prawica jest wyszydzana. Rządzący  muszą tylko o tym pamiętać , że za PRL dziennik telewizyjny był nazywny gównem okręconym wstążeczką. Teraz też społeczeństwo przejrzy obłudę i kłamstwa, np obietnice premiera.

Hipokryzję widać, aż nadto. Pan Prezydent zaleca, żeby nie obchodzić rocznicy stanu wojennego, jednocześnie pali świeczkę i w blasku fleszy jedzie do Białołęki, łamie się opłatkiem z rodzinami z Kopalni Wujek, czyli obchody zarezerwowane tylko dla dostojników władzy.Jednocześnie w jego kancelarii prym wiedzie Pan Nałęcz uczestnik czoła marszu parady równości za władzy SLD.Po podpisaniu tak szkodliwej dla ciężko pracujących ustawy podnoszącej wiek emerytalny, którą poparli palikotowcy z niby lewicy,bo w rzeczywistości diabeł wie co to jest, stwierdza Janusz tak wiele ci zawdzięczam. Czyli świeci Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
Obłuda w atakach na marsz 13 grudnia, obejrzałem to w telewizji INFO wyrwane krótkie zdania uczestników marszu i ciągły bełkot komentatorów idących na pasku władzy i to ma być obiektywna misja telewizji publicznej.Ogłupiany ludek ma w to wierzyć, tylko do czasu bo to się skończy, jak PRL-owski dziennik telewizyjny. Zastanawiające, jak godzą poglądy u Pana Prezydenta opozycjonista Wujec i postpezeperowiec Pan Nałęcz. Jaką rolę miał odegrać zaproszony na naradę Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen Jaruzelski.
Przyjrzyjmy się lasom, gdzie są obecnie Ci, gdzie Pan Prezydent onegdaj polował i gdzie Ci co walczyli o wolną Polskę. Czyżby Ci organizatorzy polowań mieli coś wspólnego w walce o wolną ojczyznę, czy zaciekle zwalczali tych co o nią walczyli, odpowiedzcie uczciwie sobie sami”.

Wydawałoby się, że już wszystko przeżyliśmy, ale nasze czasy niosą coraz to nowe szokujące sceny. Atak na wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej zaszokował pewnie nie tylko katolików, ale wszystkich Polaków, którym na sercu leży dobro Ojczyzny. Na profanację tej świętej dla tak wielu Polaków ikony nie poważyli się ani hitlerowcy, ani komuniści. W trudnej historii naszego kraju okazywało się, że ci, którzy walczyli z Bogiem obecnym w polskiej przestrzeni publicznej w efekcie okazywali się wrogami narodu polskiego i Polski. Przez 200 lat niewoli i rozbiorów Polacy zachowali tożsamość, bo uczyli swoje dzieci pacierza w języku polskim i mieli w Maryi – Królowej Polski nadzwyczajną opiekunkę i obrończynię. Adam Mickiewicz wołał w Inwokacji Pana Tadeusza:

Panno święta, co jasnej bronisz Częstochowy
I w Ostrej świecisz Bramie! Ty, co gród zamkowy 
Nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem!
Jak mnie dziecko do zdrowia powróciłaś  cudem
(Gdy od płaczącej matki pod Twoją  opiekę
Ofiarowany, martwą  podniosłem powiekę
I zaraz mogłem pieszo do Twych świątyń  progu
I  za wrócone życie podziękować  Bogu), 
Tak nas powrócisz cudem na Ojczyzny łono.

 a w Piwnicy pod Baranami śpiewano:

 Matka Boska Częstochowska ubrana perłami

Cała w złocie i brylantach modli się za nami

Aniołowie podtrzymują jej ciężką koronę
I jej szaty co jak noc są gwiazdami znaczone
Ona klęczy i swe lica gdzie są rany krwawe
Obracając gdzie my wszyscy patrzy na Warszawę

O ty której obraz widać w każdej polskiej chacie
I w kościele i w sklepiku i w pysznej komnacie
W ręku tego co umiera nad kołyską dzieci
I przed którą dniem i nocą wciąż się światło świeci

Która perły masz od królów złoto od rycerzy
W którą wierzy nawet taki który w nic nie wierzy
Która widzisz z nas każdego cudnymi oczami
Matko Boska Częstochowska zmiłuj się nad nami

Daj żołnierzom którzy idą śpiewając w szeregu
Chłód i deszcze na pustyni a ogień na śniegu
Niechaj będą niewidzialni płynący w przestworzu
I do kraju niech dopłyną którzy są na morzu

Każdy ranny niechaj znajdzie opatrunek czysty
I od wszystkich zaginionych niechaj przyjdą listy
I weź wszystkich którzy cierpiąc patrzą w twoją stronę
Matko Boska Częstochowska pod Twoją obronę

Niechaj druty się rozluźnią niechaj mury pękną
Ponad Polską błogosławiąc podnieś rękę piękną
I od Twego łez pełnego królowo spojrzenia
Kaźń ostatnia niech się wstrzyma otworzą więzienia

Niech się znajdą ci co z dala rozdzieleni giną
Matko Boska Częstochowska za Twoją przyczyną
Nieraz potop nas zalewał krew się strugą lała
A wciąż klasztor w Częstochowie stoi jako skała

I Tyś była też mieczami pogańskimi ranną
A wciąż świecisz ponad nami Przenajświętsza Panno
I wstajemy wciąż z popiołów z pożarów co płoną
I Ty wszystkich nas powrócisz na ojczyzny łono

Podniesiemy to co legło w wojennej kurzawie
Zbudujemy zamek większy piękniejszy w Warszawie
I jak w złotych dniach dzieciństwa będziemy słuchali
Tego dzwonka z sygnaturki co Cię wiecznie chwali

18 komentarzy Refleksje przedświąteczne

 • presto

  Przyszedł, aby nam pomóc żyć:
  żeby poprzez naszą małość,
  podłość, nędzę, poprzez chęć
  prześlizgnięcia się przez
  świat w wygodzie i spokoju
  potrafiła się przebić nasza
  wspaniałość; żebyśmy, mali
  spryciarze, potrafili rzucić
  na szalę służby Dobru –
  siebie samych.

  ks. Mieczysław Maliński

  Chwała Bogu na wysokościach,
  a na ziemi pokój ludziom
  dobrej woli
  Życzę Wam radosnych świąt pełnych ciepła. By w chwilach refleksji choć na chwilę zatrzymać się i spostrzec to, czego nie widać w ciągłym biegu – proste radości.

 • wasabi

  Wszystkiego dobrego wszystkim!

  By żyło sie lepiej 🙂 Wszystkim :P)

 • zapomniany

  Panowie a czy macie trochę godności i przy pomnięcie sobie o leśnikach którzy odeszli na emeryturę i nie mają teraz nic gdzie gdzie jest słynna brać leśna wy tylko czekacie na swiąteczną premie a moze podzielili by ja między z chorowanych leśników, co mamy prosić ???????????????????????????????????

 • ktoś

  @ zapomniany

  Troska o najbliższych: braci, siostry i rodziców jest potrzebą Ducha każdego człowieka.
  Pozwól na na złożenie życzeń Noworocznych swoim dzieciom, braciom i siostrom wymieniając Ich IMIONA.

 • Takipionek

  Edukacja najnowszej generacji oraz nachalnie dawkowana lewacka popkultura ma za zadanie stworzyć człowieka wpatrzonego wyłącznie w teraźniejszość u którego zaniknie potrzeba odwoływania się do przeszłości rodowej, narodowej. To co ongiś stanowiło kodeks złego obyczaju teraz będzie podważane, relatywizowane i opatrzone klauzulą „tolerancja” . Nowoczesny Obywatel niebawem wyposażony zostanie w księgę najnowszej moralności i ma funkcjonować w XXI wieku w przekonaniu że już Wszystko Może , że już Wszystko Wie a pocieszenia swych rozterek egzystencjalnych będzie mu wypadało szukać jedynie w filozofii nauk ścisłych. Wprawdzie za niektóre winy będzie osądzany i ukarany ale w tzw. publicznej przestrzeni zostanie mu to usprawiedliwione. To co się wydarzyło w grudniu Anno Domini 2012 na Jasnej Górze nie wydarzyło się w czasach Hitlera, Bieruta ,Gomółki ,Gierka. Dlaczego ? Bo w III RP zaistniały wyraźne impulsy wynikające z kreowania człowieka całkowicie wolnego, wyzwolonego od sfery sacrum. Najpierw w 2000 r w „Zachęcie” artysta Cattelano wystawił pracę z Janem Pawłem II przygniecionym meteorytem, w rok później artystka Nieznalska pokazuje swą „Pasję” (krzyż grecki z genitaliami). W 2007r rockman Nergal drze biblię i wykrzykuje żryjcie to g.. W 2011r dochodzi do kolejnej „artystycznej” prowokacji ale już nieco innego wymiaru tj. u Kupy Powiatowego zatknięto narodową flagę w psiej kupie. Dla środowisk katolickich i prawicowych te wydarzenia były szokiem. Wkrótce na oczach społeczności katolickiej zdumionej uniewinnieniem Nieznalskiej i Nergala rozwija się intelektualny flircik pomiędzy ks. Bonieckim a Nergalem. Dlatego to wszystko musiało kiedyś zadziałać. I zadziałało na Jasnej Górze. Teraz należy już tylko czekać na polską szopkę wg. scenariusza ks. Bonieckiego w której pan Nergal i pani Doda dostaną odpowiednie role. Producentem powinien być ks. Sowa .Trwajmy więc gorliwie w swej wierze i obyczaju i nie wstydźmy się tego okazywać.
  Takipionek

 • Anita

  Tu nie o wstyd chodzi lecz o zwyczajny strach. Strach o los swoj i rodziny, utrate pracy, ostracyzm, wykluczenie.

 • Muchomor

  Anito bardzo proszę przestańmy się bać. Strach jest najgorszym doradcą. Oprawcy, gdy wyczuwają, że się ich boimy tym bardziej czują się bezkarni. Widzimy co się dzieje w lasach, obecna peudoelita otwarcie ograbia lasy. Uwłaszcza się za grosze nieruchomościami lasów, nawet buduje na ich koszt drogi asfaltowe do swoich willi, jeździ do swoich domów samochodami słuzbowymi na koszt lasów. Prawo ich nie obowiązuje. Jednocześnie biedotę okłada się coraz większymi podatkami. Powstała Palikociarnia lży kościół katolicki. Swój elektorat opiera na narkomanach, wyznawcach wszelkiego rodzaju zboczeń. Czy może być przestrzegane prawo, gdy Palikot publicznie pokazuje, jak pali marichuanę, a Bledroń publicznie stwietrdza, że ją pali.
  Marichuana jest zakazana, jako narkotyk. Za publiczne łamanie prawa ci panowie powinni być pozbawieni imunitetu i postawieni przed sądem. P rzyjrzyjmy się innym krajom np USA, Nowy Jork przed laty był ostoją przestępczości. Restrykcyjne prawo zwane zerem tolerancji doprowadziło, że jest jednym z najbezpieczniejszych metropolii. U nas Kaczyńskiego i Ziobrę za to,że podjęli walkę z przestępczością i rozkradaniem resztek majątku narodowego,

 • Muchomor

  Anito bardzo proszę przestańmy się bać. Strach jest najgorszym doradcą. Oprawcy, gdy wyczuwają, że się ich boimy tym bardziej czują się bezkarni. Widzimy co się dzieje w lasach, obecna peudoelita otwarcie ograbia lasy. Uwłaszcza się za grosze nieruchomościami lasów, nawet buduje na ich koszt drogi asfaltowe do swoich willi, jeździ do swoich domów samochodami słuzbowymi na koszt lasów. Prawo ich nie obowiązuje. Jednocześnie biedotę okłada się coraz większymi podatkami. Powstała Palikociarnia lży kościół katolicki. Swój elektorat opiera na narkomanach, wyznawcach wszelkiego rodzaju zboczeń. Czy może być przestrzegane prawo, gdy Palikot publicznie pokazuje, jak pali marichuanę, a Bledroń publicznie stwietrdza, że ją pali.
  Marichuana jest zakazana, jako narkotyk. Za publiczne łamanie prawa ci panowie powinni być pozbawieni imunitetu i postawieni przed sądem. Przyjrzyjmy się innym krajom np USA, Nowy Jork przed laty był ostoją przestępczości. Restrykcyjne prawo zwane zerem tolerancji doprowadziło, że jest jednym z najbezpieczniejszych metropolii. U nas Kaczyńskiego i Ziobrę za to,że podjęli walkę z przestępczością i rozkradaniem resztek majątku narodowego,obecna władza chce stawiać przed Trybunałem Stanu. Naród przez media jest straszony Kaczyńskim i Ziobrą. Powołano exstra Komisję pod kierownictwem Kalisza, ktory przez 4 lata brał olbtzymie pieniądze podatników i nic nie znalazł, teraz za to draństwo okrzyknięto go najpopularniejszym politykiem. Znikły rozpoczęte postępowania o afery.Uniewinniono mafię pruszkowską. Może niektórzy pamiętają kto ułaskawiał mafiosów. Dlatego w lasach tym przy władzy wolno gnoić uczciwych leśników za to że są uczciwymi patriotami, obławiać się państwowym majątkiem za przyzwoleniem wierchuszki. Szanowny zapomniany, to jak się traktuje emerytów leśnych woła o pomstę. Może dożyją lepszej władzy.Może naród dojrzy obłudę i ogłupianie. Premier w jesiennym wystąpieniu zapowiedział odbudowę polskiej bankowości poprzez stworzenie banku krajowego oraz odbudowę polskiego przemysłu. Czyż może byc coś bardziej ogłupiającego. To jego liberalne ugrupowanie podczas jego władzy wyprzedało narodową bankowość z posiadanym kapitałem, wyprzedano prawie do zera gałęzie przemysłu. Oddano handel obcym marketom, wyprowadzającym zyski za granicę, a podatki do rajów podatkowych.. Teraz chce to odbudować, pytam za co, za dalsze łupienie społeczeństwa podatkami.
  Przerażeniem napawa fakt, że ludzie w to wierzą i dają się w bezczelny sposób ogłupać. Przestańmy śię bać nie wstydźmy się swojej wiary, jako wartości narodowej, publicznie napiętnujmy rozkradanie i pazerność tych przy władzy. Napiętnujmy różnych Palikotów, którzy szkodzą wizerunkowi ojczyzny.
  W przeddzień nadchodzącego roku ludziom lasu, życzę nadzieji na lepsze czasy. Oprawcom przypominam, że przyjdzie czas, że za swe haniebne czyny będą napiętnowani, w myśl przysłowia, że krzywda i łzy ludzkie na las nie padają. Szczęść Boże.

 • alek

  Muchomorze – nic dodać, nic ująć. Życzę Ci i pozostałym logicznie myślącym, aby 2013 rok przyniósł uwolnienie od pseudoleśników!

 • antypig

  Naród jest tak zmanipulowany, że przestał reagować na jawne złodziejstwo i bezprawie uznając to wszystko za normalność. Dodajmy do tego działanie władzy polegające na ukrywaniu lub braku reakcji na te patologie i mamy obraz kraju którego nikt w Europie nie szanuje i się z nim nie liczy. Wszystko zależy od obywateli a jacy oni są to widać po niektórych wpisach.

 • wasabi

  Aż szkoda mojego czasu na komentarz do tych bredni.

 • Muchomor

  Do betonu oczywista prawda nie dociera, zaprzeczyć trudno to lepiej nazwać wulgarnie brednią. Obserwowałem wypowiedzi lewackich polityków, jak spędzali wigilię. Przecież spędzali ją tak, jak w katolickich domach. Żaden nie pochwalił się, że przed złamaniem opłatkiem, gdzie odczytywany jest werset Ewangelii lub Biblii odczytał fragment lewackiego proroctwa dzieła Marksa Komunizm o walce klas lub dzieła Lenina Proletariat. Po co lewacy ta obłuda, wy macie tyle wspólnego z ideologią lewicową co gęś z prosięciem.

 • Och „wasabi” ty to musisz być bardzo mądra biała człowieka.

 • patriota

  „Pryncypia”części dzisiejszego społeczenstwa są POmiotem wartosci,ideologi, praktyk…(niejawnych- ukrywanych) z poprzedniej epoki. Stąd się biorą dzisiejsze patologie( złodziejstwo, łapówkarstwo, korupcja kumoterstwo, nepotyzm, wykorzystywanie stanowiska do np. remontu „lesniczówki”?…)
  Tato tak robił to i syn to praktykuje( PODTRZYMUJE TRADYCJE RODZINNE)?

 • wasabi

  Ze mnie taki lewak, jak z Muchomorcia patryjota „prawdziwy” oczywiście 😛

 • Martwię się, że następnym może być Boni i to jeszcze przed wyarobmi. W przyrodzie, a zwłaszcza w polityce nic się nie dzieje bez przyczyny. Obym nie miał racji, że PO chce uciec do przodu promocją nowego premiera i tak przetrwać ten wyborczy, ciężki czas.