grudzień 2012
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwa

16 grudnia – rocznica komunistycznej zbrodni w kopalni Wujek

(Edward Snopek – Idą pancery na Wujek)

http://www.youtube.com/watch?v=-ngGsZmSI0A

18 komentarzy 16 grudnia – rocznica komunistycznej zbrodni w kopalni Wujek

 • anna

  A ci z gazety polskiej,gdzie byli 13 grudnia 1981,chyba z Jarosławem,tak jak dzisiaj….gratuluję wolnej Polski,ale chyba nie im należy dziękować!!!

 • patriota

  Mój kolega był brutalnie internowany a dzisiaj jest gorącym zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwosci oraz członkiem KLUBU GAZETY POLSKIEJ.

 • alek

  Co ma piernik do wiatraka? Ja też nie byłem internowany i jestem za PiS-em. Tak się potoczyły moje losy że nie mogli mnie zamknąć /nie byłem w PZPR ani TW/. Ważne jest tylko to że dzisiaj widzę co wyczynia część tzw. opozycjonistów. Sprzedali się za miskę soczewicy /przepraszam soczewicę/. Dzisiaj Ci którzy zasługują na to żeby o nich mówić, są pomijani milczeniam, natomiast, ci którzy powinni przemilczeć swój życiorys, nagle stali się „styropianowcami”. 13 grudnia 1981 roku nigdy nie powinien się wydarzyć.

 • anna

  a po ile mieliście wtedy lat,kto by was zamykał?

 • alek

  A już miałem doświadczenie zawodowe w LP i potrafiłem analizować otaczającą mnie rzeczywistość. Nie spałem na styropianie, ale swój wkład w nieposłuszeństwie obywatelskim tamtych lat posiadam.

 • presto

  Przestańcie się licytować.
  Anno a Ci z Gazety Polskiej to jaką nieprawdę piszą ?
  Ad. Alek „Dzisiaj Ci którzy zasługują na to żeby o nich mówić, są pomijani milczeniam, natomiast, ci którzy powinni przemilczeć swój życiorys, nagle stali się „styropianowcami”. 13 grudnia 1981 roku nigdy nie powinien się wydarzyć.” czysta prawda.

 • anna

  Jakby Polska nie była wolna,to taki marsz by się nie odbył,szczujecie jednych na drugich,a potem komunię św. przyjmujecie.Przyjmowanie komunii świętej w grzechu ciężkim/a takim jest nienawiść / jest świętokradztwem i grzechem najcięższym ,Bóg was z tego rozliczy.Jak nie podać sobie ręki na opłatku wigilijnych ? katolicy podaliby sobie ręce.
  A Polskę mamy wolna,niepodległą i suwerenną i taka ma być na wieki wieków amen

 • presto

  Ad.Anna”Przyjmowanie komunii świętej w grzechu ciężkim/a takim jest nienawiść …” to prawda, natomiast mówienie i pisanie prawdy nie jest grzechem tylko obowiązkiem. I mimo wydawałoby się wolnego kraju jest w nim tyle kłamstw zakłamań i przekłamań i tych nowych i tych ciągle nie wyjaśnionych. I czy to jest wolność?

 • antypig

  Kto tu mówi o nienawiści. My chcemy tylko żeby w Polsce rządzili przyzwoici, mądrzy i uczciwi ludzie, a nie takie przekręty jak Andrzej B. czy Wojciech A. czy to naprawdę tak wiele?

 • wasabi

  Najlepszą ripostą na „obronę niepodległości w Polsce przez PIS” wszystkim Polakom! Czy chcą Nowej niepodległości czy nie, były dwa zdania:

  „Analogia do 13 Grudnia 1981 i 13 Grudnia 2012, jest fakt iż i wtedy i dziś – Jarosław Kaczyński nie zostanie internowany”

  oraz:

  „Kaczyński ma kompleks niższości, bo po krótkim aresztowaniu, został wypuszczony. A więc nie był w zainteresowaniu bezpieki. Aresztowano ludzi, którzy faktycznie zagrażali PRL-owskiej władzy.
  Dzisiaj stara się w demokratycznej Polsce pokazać jakim jest WIELKIM Bohaterem i obrońcą niepodległości”

 • Ten wieczór jest pamiętny dla wszystkich. A tu refleksja, gdzie przebywa Nasz Super Inspektor Mariusz F? Tytan pracy i kontroli w LP !

  Czy jeszcze to coś ma jakieś zadania specjalne ?

 • presto

  13 grudnia 1981 zagrożono Polsce i Jej Narodowi. A teraz trochę na inne sposoby metodycznie wyniszcza się i Kraj i Naród!

 • anna

  „Antypig”Ale przecież żaden z nich już nie pracuje w lasach,więc o co ci chodzi?a ani Wojciech ,ani Andrzej B.
  Strzelasz aby strzelać ,taką wyznajesz zasadę?
  Wyrzucili ich i koniec.Daj spokój.Co innego,gdyby dalej pracowali,ale juz nie pracują i to od dawna i to nie PIs wyrzucił tylko PO.Więc o co ci biega?
  Uspokój się i nastrajaj się świętami,które przyniosą ci na pewno i innym radość.Tego wszystkim życzę i nie jestem po niczyjej stronie,żeby było jasne.

 • alek

  Anno – to co napisałaś jest tylko w połowie prawdą! Sprawdż a dopiero potem zarzucaj innemu że „strzela aby strzelać”.

 • antypig

  Andrzej B. przez długi czas pracował w LP mając wyrok, następnie jak wyrok się uprawomocnił pracował w IBL jako specjalista poza służbą leśną. Dopiero afera w Zieleńcu wymiotła go z lasów. Wojciech A. ma się natomiast świetnie i dalej szkodzi lasom dostając za to ciężkie pieniądze (przy aprobacie obecnych przełożonych oczywiście). Też życzę wszystkim wesołych świąt.

 • Został Mariusz F na Marsie Głównym Inspektorem Lasów Galaktycznych.
  Tylko kto sprawdzi jego delegacje ?
  Zdrowych i Wesołych Świąt
  życzą
  Leśnicy.

 • Muchomor

  Władza mówi ciągle o podziałach ludzi walczących o wolną Polskę z lat osiemdziesiątych. Prawda leży gdzie indziej. Podział jest na tych co pozostali wierni idealom o które walczyli i tych co znaleźli się tam dla wymiernych korzyści, bo za komuny nie mieli żadnych szans. Trzeba pamiętać, że przy tak wielkim ruchu oporu podpiął się pod niego różnej maści element. Teraz ci co poszli tam dla korzyści poszli na układ z czerwono zieloną lewicą czyt. postkomuną, dzierżą władzę. Ci co pozostali wierni ideałom skupili się w środowiskach prawicowych. Ataki na te środowiska mediów, które de fakto nie są polskie i telewizję publiczną zdominowaną przez układ władzy i pseudolewicy widoczne aż nadto. Prawica jest wyszydzana, tylko muszą o tym pamiętrać rządzący,że za PRL dziennik telewizyjny był nazywny gównem okręconym wstążeczką. Teraz też społeczeństwo przejrzy obłudę i kłamstwa,np obietnice premiera.
  Hipokryzję widać, aż nadto. Pan Prezydent zaleca, żeby nie obchodzić rocznicy stanu wojennego, jednocześnie pali świeczkę i w blasku fleszy jedzie do Białołęki, łamie się opłatkiem z rodzinami z Kopalni Wujek, czyli obchody zarezerwowane tylko dla dostojników władzy.Jednocześnie w jego kancelarii prym wiedzie Pan Nałęcz uczestnik czoła marszu parady równości za władzy SLD.Po podpisaniu tak szkodliwej dla ciężko pracujących ustawy podnoszącej wiek emerytalny, którą poparli palikotowcy z niby lewicy,bo w rzeczywistości diabeł wie co to jest, stwierdza Janusz tak wiele ci zawdzięczam. Czyli świeci Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
  Obłuda w atakach na marsz 13 grudnia, obejrzłem to w telewizji INFO wyrwane krótkie zdania uczestników marszu i ciągły bełkot komentatorów idących na pasku władzy i to mabyć obiektywna misja tewlewizji publicznej.Ogłupiany ludek ma w to wierzyć, tylko do czasu bo to się skończy, jak PRL-owski dziennik telewizyjny. Zastanawiające, jak godzą poglądy u Pana Prezydenta opzycjonista Wujec i postpezeperowiec Pan Nałęcz. Jaką rolę miał odegrać zaproszony na naradę Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen Jaruzelski.
  Przyjrzyjmy się lasom, gdzie są obecnie Ci, gdzie Pan Prezydent onegdaj polował i gdzie Ci co walczyli o wolną Polskę. Czyżby Ci organizatorzy polowan mieli coś wspólnego w walce o wolną ojczyznę, czy zaciekle zwalczali tych co o nią walczyli, odpowiedzcie uczciwie sobie sami.

 • wasabi

  Obudźcie się! W końcu…