grudzień 2012
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwa

Św. Mikołaj obdarowuje leśników

Jak ustaliliśmy, u źródła zbliżonego do leśnej „Solidarności”, w miesiącu grudniu czekają leśników zatrudnionych w Lasach Państwowych Bożonarodzeniowe prezenty. W wyniku negocjacji wszystkich central związków zawodowych z Dyrektorem Generalnym  do 14 grudnia 2012 roku zostanie wypłacona nagroda świąteczna w jednakowej wysokości,mo wartości jak za trzeci kwartał 2012 roku. Następna nagroda – kwartalna – wypłacona będzie do końca tygodnia rozpoczynającego Nowy Rok, jednak będzie ona uznaniowa.
Rozważana jest też zmiana stawki wyjściowej od 01 stycznia 2012 roku.

Ho, ho, ho.

23 komentarze Św. Mikołaj obdarowuje leśników

 • Stażysta

  Witam. Mam pytanie odnośnie nagrody świątecznej, a mianowicie czy stażystą zatrudnionym tego roku w listopadzie przysługuje pełna premia ? Czy zależna jest od przepracowanych miesięcy ?

 • KOJOT

  hieny tylko jedziecie na garbie zulowców

 • Betula smolenskis

  Żenująca sforo hipokrytów!!! Oddajcie te pieniądze potrzebującym. Ta hucpa związkowa jest nie do zniesienia. Przestańcie być judaszami i pomyślcie o wartościach a nie o czterdziestu srebrnikach! Wasza pogoń za mamoną jest odrażająca!

 • bartek

  Betula smolenskis spierdalaj

 • Hubert

  Do stażysty,premia przysługuje od przepracowanych miesięcy. Kojot i betula smolenskis czy ta premia jest z waszej kieszeni,a co do zuli kolego kojot widzę że nie jesteś w temacie może i stawki za wykonane prace rocznie podnoszone są max do 5% ale to nie my im płacimy grosze tylko oni nie wszyscy płacą swoim pracownikom gówniane stawki tłumacząc że my im podwyżek nie dajemy mało płacimy itd. A premie są wypłacane za dobrze wykonaną prace i czemu nie krzyczycie jak dyżury ppoż pełnimy za darmo w ramach obowiązków służbowych to was już nie boli więc precz od naszej premii.

 • antypig

  „Bartek” po co tak ostro, trochę współczucia. Wystarczy powiedzieć: poszukaj innego lekarza, bo ten do którego chodzisz cię oszukuje.

 • podlesniczy

  premia uznaniowa tzn. dla leśniczych po 3 tys za siedzenie w kapciach w ciepłych kancelariach i wydawanie poleceń przez telefon a dla tych co naprawdę pracują i są podstawowymi „trybikami” LP po 2tyś ale średnio na pracownika wyjdzie 2,5

 • Muchomor

  W mediach rozpętano histeryczną fobię zwaną świąteczną paczką dla ubogich.
  W świetle kamer Prezydent, Premier i inni dygnitarze pakują pudła, aby okazać swą hojność.Szlachetny jest zryw społeczeństwa, szczególnie młodzieży dyżurujących w sieciach handlowych, żeby nieść pomoc.Niestety, przy okazji wylazło szydło z worka i społeczeństwo dojrzało obszar nędzy na zielonej wyspie Tuskolandii.Według szacunków rządowych 2,5 miliona rodzin cierpi niedostatek, według niezależnych źródeł charytatywnych ponad 3 miliony to jest około 30% spoleczeństwa. Obszary biedy zafundowała nam władza. Okazywanie hojności przez dygnitarzy to zwykła gra pod publiczkę i ogłupianie społeczeństwa. Prawdziwą hojność okazała władza dla swoich dygnitarzy.Portal Onet.pl podał zarobki prezydentów miast, gdzie wynagrodzenia czasem z kilku źródeł wynoszą ponad 400 tysięcy zł. Zastanawiające, kiedy oni mają czas pracować w kilku miejscach.Horendalne zarobki dygnitarzy można by przeznaczyć na paczki, a nie obdzierać w szlachetnym porywie biedniejącego społeczeństwa.
  Cieszę się, że lasy dobrze zaopatrzyły swoich na święta w postaci nagród. Trzeba pamiętać też, że to ta sama władza, swego czasu zafundowała zespół Majchrzaka i pseudorestrukturyzację wysyłając tysiące leśników na bruk i pomostówki. Bezmyślnie zlikwidowała olbrzymią ilość leśnictw, reszcie wielkie obciążenia, rozwalano całe nadleśnictwa. Częśc krzywd naprawiono za PiS tak opluwanego przez sługusów obecnej władzy. W wyniku tej ohydnej czystki również i obecnej nadal wielu jest bez pracy i klepie biedę.
  Dlatego władza oprócz wyposażenia pracujących, powinna pomyśleć o szlachetnej paczce dla leśników bez pracy i tych na pomostówkach, którym to zafundowała. Przypomnieć należy, że członkowie zespołu Majchrzaka mają se dobrze o czym świadczy pozycja pana na Świdniku. Karierę rozpoczął za komuny i za każdej władzy w wolnej Polsce jedzie dobrze w siodle. Nikt autorów tej czystki w lasach nie rozliczył, podobnie jak organizatorów stanu wojennego. To się mści i dlatego ci co zaryzykowali walkę o wolną Polskę są obecnie pod pręgierzem czego ewidentnym przykładem są lasy.

 • wasabi

  Widać że kolega podleśniczy chyba strasznie przez los pokarany. Nagroda świąteczna jest równa dla wszystkich! Kłamstwo krótkie nogi ma.
  Ciekawostką jest że zawsze jak mówi się o leśniczym w kapciach w ciepłej kancelarii to wychodzi na jaw, że twierdzą tak w większości pracownicy działów technicznych.
  Zamienić się na pracę w terenie to już tak średnio, żeby poczuć ciepłe kapcie na nogach.

  Co do postu Muchomora.

  Zazdrość o „szlachetną paczkę” jest typowym działaniem ludzi, którym w gardle staje że Polak Polakowi może pomóc.
  Przecież dla ludzi typu Muchomor, Polak Polaka powinien, obgadać, obrzucać błotem, zazdrościć oraz bezwzględnie donieść do najbliższego urzędu skarbowego oraz Proboszcza!

  Metoda ta stosowana przez PRAWYCH ludzi jest znana nie od dzisiaj.

  Najlepszym tego przykładem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Owsiaka.
  Kościół wielce niezadowolony z odpływu tak wielkiej kwoty pieniędzy rok w rok do SZATAŃSKICH LUDZI CZCZĄCYCH SZATANSKICH BOŻKÓW, mieszają w głowach Polaków na mszach że lepiej oddać w ten dzień pieniądze na budowę kolejnego kościoła, a najlepiej na budowę Opatrzności Bożej, która połyka kasę jak flaming ryby. A końca nie widać…i raczej widać przez najbliższe 25 lat nie będzie.

  Zawsze oczywiście możemy znów ratować jakąś stocznię i zebrać pieniądze które wyparują i łeb się ukręci sprawie bo zamieszany w to jest kler.

  Więc kolego Muchomorze. Twoje tandetne akcje oczerniające akcje społecznościowe Polaków są tak cięte, palnięcie warkoczem łysego o kant kuli.

 • presto

  I Święty Mikołaj ma to zrobić ?
  A mnie Św. Mikołaj ominął i też muszę przeżyć . A Święta… nie na jedzeniu i wystawności polegają. No… może to, że trzeba czymś rodzinę ugościć, a rodzina domyślna i z pustymi rękami nie przybywa.
  Szkoda tylko,że nie wszyscy możemy skorzystać z tej euforycznej dobroci premiera i jego dworu, bo i zabrał nam wiele i zamierza więcej. To taki mikołaj rabuś i niech spada i nie psuje nam tego co nam pozostało , czyli świątecznego nastroju. Najlepiej byłoby gdyby wrócił do sprzedawania bułek na dworcu, mogą być i z czereśniami … jak prezydent pozwoli 🙂

 • Betula smolenskis

  Niektóre wypowiedzi potwierdzają hipokryzję, tak jak w przypadku Muchomora. Usuńcie ten wpis o premii i wogóle nie róbcie z siebie żenujących donkiszotów, bo jesteście zwykłą trzodą przy korycie, która obecnie zajmuje nieco dalszą tzw. za ogonową pozycję. Ale jest wiara towarzysze w to, że kiedyś żarcie znajdzie się znów pod naszym ryjem.

 • ZUL

  panowie było by bardzo sprawiedliwe żeby były przetargi na stanowisko leśniczego co rok, jest tyle leśników po studiach którzy się marnują, a tak by było z pożytkiem dla lasów bo zaczęły by się stawki realne na stanowisku leśniczego i nie marnowali by się młodzi i zdolni a na pewno by nie pisali takich głupot

 • bartek

  Betula smolenskis spieprzaj dziadu.

 • presto

  I się robi bagienko dyskusyjne. Szkoda 🙂

 • antypig

  „Bartek” masz rację z takimi miernotami trzeba jednak ostro. Jest takie powiedzenie:”nie ruszaj gówna bo będzie śmierdzieć”, i to ma tu zastosowanie.

 • alek

  Masz rację ZUL-iku, więc przestań pisać głupoty.

 • antypig

  Już mieliśmy okazję zobaczyć co potrafią młodzi i zdolni (do wszystkiego).

 • presto

  Ad.”Już mieliśmy okazję zobaczyć co potrafią młodzi i zdolni (do wszystkiego).” a starsi byli ubezwłasnowolnieni , że był taki stan rzeczy ? czy też nieopatrznie dali przykład ?

 • Muchomor

  Wybacz Wasabi, ale twój bełkot przypomina mi gadzinówki rozwieszane po osiedlach i wsiach za Stalina i wczesnej władzy Gomułki, nazywane Kołchoźnikami.Do znudzenia było tam o KUŁAKACH psujących dobrobyt w Kołchozach i burżujach co nie chcą oddać własności i psują dobrobyt klasy robotniczej. Wtórował Urban w stanie wojennym o solidarnościowej ekstremie.
  Pisanie bzdur o zazdrości szlachetnej paczki to bzdura w typie w/w propagandy, bo twoje poglądy są identyczne. Trzeba mieć łepetynę, którą nawet za komuny nazywano twardogłowymi, żeby nie dostrzec sedna problemu biedniejącego społeczeństwa, którego kosztem bogacą się oligarchowie przy władzy, przykład pazerność Prezydentów miast. Przecież jedną paczką nie rozwiąże się problemu i to twardogłowy powinien dostrzec. Razi Cię krytyka, żerowania na majątku Skarbu Państwa to zarzucasz donosy, bo trzeba mołczat i ruki poszwam. Kościół nigdy nie kwestionował działalności
  charytatywnej bo sam ją prowadzi. Krytykował przystanek Wodstok, jeżeli uważasz, że tam uczy się patriotyzmu i wzorców moralnych to gratuluję.
  Bezczelnie atakujesz Świątynię Opatrzności Bożej. Przypominam Ci, że planowano ją pobudować po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja, datę tę tak zaciekle zwalczali komuniści, jak i pamięć zbrodni katyńskiej. Po odzyskaniu niepodległości i zwycięstwie nad bolszewią w 1920r podjęto temat. Realizacja nastąpiła po roku 1990 po zwycięstwie nad okupacją sowiecką i dzięki Najwyższemu, że jest kontynuowana.Pewnie tego w dziełach Lenina nie wyczytałeś.Dzięki takim postawom, jak twoja wykluł się ruch Palikota. Na efekty nie trzeba bylo czekać, zbeszczeszczenie Sanktuarium w Częstochowie.Palikotowcy chcieli dać poręczenie poselskie, żeby wypuścić bluźniercę nazywając czczony obraz epitetem niegodnym powtórzenia.Pijesz do zbiórki pieniędzy na obronę Stoczni Gdańskiej, czy je ukradziono? Przemilczasz, że to szef obecnego rządu poleciał do Kataru, aby opchnąć stocznie Arabom, jak nie wypaliło to i tak rozwalono olbrzymi majątek i wiedzę techniczną kadry konstruktorsko inżynieryjnej oraz setki tys miejsc pracy. Podobnie zrobiono z przemysłem farmaceutycznym, gdzie teraz obce koncerny dyktują paskarskie ceny na leki, a chorzy na raka umierają nie doczekują kolejki do lekarza. Podobnie zrobiono z cementowniami, gdy miano budować autostrady, teraz cement kupuje się u obcych, może porównasz ceny ile teraz kosztuje. Wyprzedano huty, opłaca się ich zakup Chindusom, Ukraińcom, naszym własny majatek się nie opłacał. Kombinat Stalowa Wola budowany przed wojną hitlerowską opchnięto Chińczykom, może pracownicy niedługo będą pracować za miskę ryżu.Wyprzedano nawet tak dochodowe branże jak tytoniowa i alkocholowa. Przecież nie ta dawno polskie papierosy i alkochole były cenione na całym świecie. Demogogia o paczce prawdy nie ukryje i słusznie zwróciłem uwagę na obłudę i ogłupianie.
  Wróćmy do lasów, jak bić kiesę na majątku lasów. pisałem już o Panu na Świdniku, mieszkanie które było przeznaczone dla szefa jednostki przepisuje na żonę emerytkę i kupuje ze zniżkami. Bidula z wynagrodzeniem ponad 10 tys i żona też wcześniej z niebagatelonym, przez tyle lat nie zaoszczedził na własny kąt po co, oligarchii należy się za bezcen. Ciekawym co by zrobił lubelski watażka, gdyby to zrobił solidarnościowy. Przecież odwoływał za to, że odbiorca dokupił kilka metrów drewna na asygnatę poza umową, aby uzupełnić ładunek . Działo się tak w Zwierzynieckim mateczniku.I kto tu marny adwersarzu wali łysym łbem o kant kuli.

 • alek

  Muchomorze – szkoda Twojego tłumaczenia. Pewnym osobnikom nie jesteś w stanie wytłumaczyć że ziemia jest okrągła. Dla nich zawsze będzie płaska i słońce będzie krążyć wokół niej.

 • Rikki

  Panowie więcej szacunku dla siebie samych. Idą Święta, nie ma co się emocjonować i tak gówno zmienimy.
  A z innej beczki zawsze się zastanawiałem dlaczego podleśniczy nie nazywa się po prostu zastępcą leśniczego , co przynajmniej nie kojarzyłoby się z podnóżkiem.Ale pewnie panowie leśniczowie poczuliby się mniej komfortowo.Bo teraz nie mówi się o podleśniczym , że pracuje w leśnictwie X tylko , że pracuje u leśniczego Y .

 • presto

  Ad.Rikki”Panowie więcej szacunku dla siebie samych.” no i panowie czyli mężczyźni niech uczynią wysiłek w kierunku czynienia szlachetnych czynów czyli dobra na każdy czas a nie tylko od święta i do tego symbolicznie. Nie bądźcie hipokrytami. Może jakieś przykłady godne naśladowania ?

 • temu Państwu władza i profity z niej płynące są badizrej cenne niz cokolwiek innego.Więc „medialne spory” są tylko popełniane na urzytek opinii publicznej a nie na jakiekolwiek spory realne w koalicji.Obydwie partie przyssane są do budżetu i konfitur władzy jak biźniaki do piersi matki.Owo ssanie jest najważniejsze, a wszystko inne to „poszturchiwanie się” dla zabawy.