wrzesień 2012
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archiwa

Polska to „nadwiślański kraj” zdaniem pani v-ce minister środowiska

Nie milkną echa skandalu z udziałem wiceminister środowiska, która na spotkaniu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w niebywały sposób komentowała sytuację na rynku małych i średnich przedsiębiorstw.

Uwagę na skandaliczne przemówienie wiceszefowej resortu środowiska zwrócił europoseł Ryszard Czarnecki, który otrzymał stenogram z wystąpienia Beaty Jaczewskiej, która była negocjatorem w rozmowach o ochronie patentowej między Rzeczpospolitą a UE.

– Czytałem przemówienie pani wiceminister i przecierałem oczy. To kuriozalny tekst. Nie dość, że o Polsce mówi trzykrotnie per: „nadwiślański kraj”, co każdemu znającemu cokolwiek historię kojarzy się z rosyjskim, jeszcze z czasów caratu, oficjalnym określeniem: „Prywisljanski Kraj”. Wysoki urzędnik rządu Tuska otwartym tekstem mówi, co władza myśli o losie milionów Polaków zatrudnionych w małych i średnich firmach (MSP). Oto stosowny cytat: „kochamy małych i średnich, ale muszą się powyżerać. (…), bo innowacyjność nie ma sensu, jak jest tylko nadwiślańskim krajem” – napisał w serwisie Naszeblogi.pl Ryszard Czarnecki.

Dzisiaj europoseł Prawa i Sprawiedliwości wezwał Donalda Tuska do ustosunkowania się do słów wiceminister środowiska i odwołania jej z pełnionej funkcji.

– Mam nadzieję, że premier Donald Tusk zajmie stanowisko i odpowie publicznie na pytanie, czy pani wiceminister środowiska Beata Jaczewska (…) ujawniła swoistą ową strategię rządu, czy po prostu nazwała po imieniu to, co rząd o małych i średnich firmach tak naprawdę myśli. (…) Donald Tusk albo się podpisze pod tymi stwierdzeniami – uzna, że rzeczywiście jego rząd jest „anty małym i średnim firmom” „anty polskim firmom” – albo uzna, że dalsza obecność pani minister środowiska jest w tym rządzie niepożądana – oświadczył Ryszard Czarnecki

źródło: www.niezalezna.pl

18 komentarzy Polska to „nadwiślański kraj” zdaniem pani v-ce minister środowiska

 • anna

  Ciekawe,że Czarnecki to wyrocznia.Ale autorytet dla redakcji ?!! Oby tak dalej,a Tusk będzie rządził wiecznie.

 • w bez t

  Nie przepadam za Czarneckim. Ale sądzę, że lepiej odnosić się do meritum wypowiedzi

 • http://web.archive.org/web/20081210124749/http://www.polonica.net/Lista_zydow_w_zniewalanej_Polsce.htm

  Ponad 800 lat wgryzania się żydostwa w polski naród i w polskie społeczeństwo zrobiło swoje, bardzo wiele znanych i wielkich nazwisk „wielkich rodów” jest bardzo silnie skoligaconych z żydostwem, i nie ma to absolutnie nic wspólnego z Polską ani z Polskością, a wszystko z żydostwem. Nie żyli oni przez 800 lat z Polakami, czy obok Polaków, ale żyli z Polaków, kosztem Polski i Polaków.

  Prawda jest chyba taka, że jakąś domieszkę „żydowskiej krwi” mają miliony z nas. Łącznie z wielką polską arystokracją. Z żydówkami żenili się bowiem Radziwiłłowie, Potoccy i Lubomirscy. Zaś wyłącznie żydowskich antenatów mają Lanckorońscy i Hutten-Czapscy.

  Żydów w Polsce od wieków po dzień dzisiejszy cechowała nielojalność, polonofobia, dywersja, przestępczość i wręcz wroga i nienawistna postawa wobec Polaków, Polski i jej interesów. W dzisiejszej Polsce żydzi w stosunku do Polaków zachowują się w sposób demonstracyjnie pogardliwy – zamiast wdzięczności za wieki tolerancji odpłacają nam wprost fanatyczną nienawiścią.

  Zgoda na piastowanie przez nich znacznej części stanowisk, na których podejmowane są decyzje określające losy państwa i narodu, jest prostą drogą do zguby.

  Dlatego w tej nie mającej precedensu sytuacji zarzut „antysemityzmu” staje się coraz bardziej komplementem.

  To sami żydzi sprawili, ze każdy Polak ma dzisiaj do wyboru: albo zostać „antysemitą”, albo volksdeutsch’em i złotrzoną, sprzedajną łachudrą.

  ____________________________________

  Parafrazując, można by rzec: „Antysemici wszystkich krajów …”.

  – No bo jak, którz by chciał, żeby go zaliczano do złotrzonych, sprzedajnych łachudr?

 • prawylas

  @ECO-LAS. Tysiącletnia historia Polski, wielkie nawałnice wojenne, migracje ludności przyczyniły się do tego, że w niemal każdym Polaku płynie domieszka krwi czy to Żyda, czy Niemca, czy Tatara, czy Szweda, czy Ruska, czy Turka itp. Takie niestety są historii Polski koleje, a nielojalność nie ma cech narodowych. Świnią się jest albo nie, niezależnie od rasy, koloru skóry, narodowości.

 • Bezspornie, PRAWYLAS przedstawił wysoce prawdopodobny stan wymieszania krwi w Narodzie POLSKIM.

  Zwracam się z prośbą do wszystkich Polskich Żydów, Polskich Niemców, Polskich Tatarów, Polskich Szwedów, Polskich Rosjan, Polskich Turków i innych, uczyńcie wszystko co w WASZEJ mocy, aby odbudować w POLSCE gospodarkę, naukę, szkolnictwo – dla dobra NARODU POLSKIEGO, którego cząstką jesteście.

  Jestem pewien, że największy wpływ na ochronę przed destrukcją Polski, będą mieli Polscy Szwedzi.

 • PYTIA

  Eko-Las…POminął bardzo krwiożerczą nację…Ukraińców !!! „Tryzuby” wspólnie z żydami i niemcami…wyrżnęli kilka milionów Polaków !!

  POlska to dziki TUSKmenistan !!!

 • rota

  Odezwał się EKO-LAS czystej rasy Pan Polak. Nigdy nie zmieszany ekoludek, który jest wyznacznikiem Nowej Prawicy. Żal Ci dupe ściska i nawet o tym nie wiesz a myślisz że to normalne.

 • EKO-LAS czystej rasy Pan Polak, NAKAZUJE kosmitce „rota” aby publicznie nie pajacowała!

  😉

 • presto

  Cyt.: „Donald Tusk albo się podpisze pod tymi stwierdzeniami – uzna, że rzeczywiście jego rząd jest „anty małym i średnim firmom” „anty polskim firmom” – albo uzna, że dalsza obecność pani minister środowiska jest w tym rządzie niepożądana”… Prędzej jakoś tam wytłumaczy ich i zostawi na stołkach… jak to już miało miejsce nieraz przy takich „ekstrawagancjach” ludzi jego dworu 🙁

 • Krzysztof Kowalczyk

  Szanowny Eko Lesie!

  To co napisałeś powyżej w dwóch ostatnich postach jest według mnie GŁUPIE I KRETYŃSKIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Aczkolwiek przyznaję, że piszesz też mądre rzeczy!!!!!!!!!!!!!!
  Jeśli mogę Ci doradzić (…możesz to także puścić sobie drugim uchem!)to NIE PODSYCAJ ANI ANTYSEMITYZMU ANI INNYCH WAŚNI NARODOWYCH MIĘDZY KIMKOLWIEK, gdyż starczy nam tego typu ,,piania,, kogutów, które gdy gore …pierwsze spieprzają gdzie tylko cisza i spokojnie!
  W historii takie przypadki są znane…
  Osobiście upewniłem się w takiej sytuacji, że Twoje LOGO serio kojarzy mi się ze swastyka hitlerowską a na dodatek zbyt mocno ta czerń gryzie się z zielenią! Może to kwestia gustu…
  To właśnie SZWABY podobnie jak teraz Ty ,,piali,, w stronę Żydów fałszywe pieśni by ich oszukać i potem unicestwić!
  Prawie im się to udało!
  To prawda, że Żydzi mają także wiele istnień Polaków na sumieniu, że sprzedawali naszych rodaków czerwonej hołocie ze Wschodu min.we wrześniu 1939 roku ALE… byliśmy jako NARÓD sami sobie winni wielu problemów i nieszczęść, gdyż popełnialiśmy w historii BŁĘDY !!!
  Jednym z takich błędów było I JEST NADAL …szerzenie nienawiści pośród nas samych, szczucie jeden na drugiego itp!
  JESTEM ZA TYM ABY PRAWDZIE MÓWIĆ TYLKO PO IMIENIU ale choć zaznałem wiele goryczy i rozczarowań w życiu to myślę, że więcej zdziałamy upubliczniając konkrety łajdactw w NASZEJ JEDNEJ POLSCE różnych osób i to bez względu na GDYBANIE, czy ktoś jest tym Żydem czy nim nie jest!
  To taki sam człowiek jak my, mający prawo do życia ALE gdy zbłądzi to natychmiast to piętnujmy…zawsze broniąc swego pod jednym tylko waruneczkiem : PRAWO, ETYKA, HONOR, DOBRE OBYCZAJE i tego typu wartości są w 100% po naszej stronie!!!
  Świnie przecież poznajemy nie tylko po mlaskaniu przy korycie prawda ?!
  DAJ SPOKÓJ z tymi NAKAZAMI … nie pajacowania a zerknij tylko w lustro!

 • Szanowny Krzysztofie Kowalczyku rozumiem, że z przyczyn Pańskiej natury, ANTYSEMITYZM jest dla Pana wybawieniem.

  Wyobraź Pan sobie, że gdyby nie uknuto „ANTYSEMITYZMU” większość SEMITÓW utraciłaby możliwość oskarżania swoich oponentów gospodarczych cze też politycznych jak i każdego swojego rozmówcę.

  Poczytaj Pan proszę komentarz:
  http://prawylas.pl/2012/09/04/jak-swietowac-to-tylko-z-nepotami/comment-page-1/#comment-14484

  Nie zauważyłem Pana komentarza przeciwko POLONOFOBII kosmitki „roty”.

  Jakie mam mieć wrażenia po Pana komentarzach?

  ___________________________

  Muszę dokonać korekty oceny Krzysztofa Kowalczyka, otórz nie jest on FILOSEMICKIM ODSZCZEPIEŃCEM.

  Krzysztof Kowalczyk jest SEMICKIM ODSZCZEPIEŃCEM propagującym POLONOFOBIZM i RUSOFOBIZM.

  Może wśród czytających znajdzie się godny szacunku ŻYD, gdyż mam szczerą wiarę w to że im odwagi nie brakuje, który będzie umiał wytłumaczyć takim odszczepieńcom że żle czynią dla wizerunku narodu Żydowskiego.

 • RAMADON

  EKO-LAS faktycznie wymóżdża treści z treści niczym te EKO-LOGO 😉

 • W wystąpieniu Pani Beaty Jaczewskiej zwrócić należy uwagę na jej POGARDLIWIE wyrażany stosunek do Polski i do Polaków.

  Takie określenia jak: „Nadwołżański Kraj”, „Nadwiślański Kraj” o ile są stosowane przez osoby niebędące obywatelami danych państw, odbierane są dość neutralnie w rozumieniu określenia położenia geograficznego.

  Jeżeli natomiast wypowiada je osoba będąca obywatelem danego państwa i co jeszcze, sprawująca demokratyczną władzę państwową, stanowi to objaw jawnej POGARDY dla tego państwa i jego obywateli.

  Również WYSZYDZANIE polskich małych i średnich przedsiębiorstw jest oznaką świadczącą o dążeniu wyszydzającego do rychłej anihilacji tych przedsiębiorstw na rzecz KORPORACJONIZMU Światowego.

  Czy osoba ukształtowana o zasady i normy cywilizacji łacińskiej, w pogardliwy i wyszydzający sposób wypowiadałaby się o Polsce i Polakach?

  Proszę zauważyć, że słowa wypowiadane są w wyniku analiz myślowych, a za słowami idą CZYNY.

  To nie Pani Beata Jaczewska usiłuje zniszczyć Polskę i Polaków. Mamy tutaj do czynienia z ATAKIEM na normy i zasady cywilizacji łacińskiej i tak należałoby odczytywać wszystkie te zadziwiające nas wydarzenia.
  ____________________________________

  Szanowni Państwo, czy poniższy tekst ma znamiona tekstu antysemickiego, czy jest jedynie próbą wyjaśnienia, pewnych wydawałoby się zagadkowych zdarzeń?

  Moim zdaniem, autor przedstawia nam obraz innej, nieznanej cywilizacji, – Cywilizacji Żydowskiej.

  W odróżnieniu od Cywilizacji Łacińskiej, do której od pokoleń przywykliśmy, Cywilizacja Żydowska rządzi się zupełnie odmiennymi od naszych ZASADAMI i NORMAMI.

  http://markglogg.eu/?p=389

  (…)

  Bogactwo i władza to dwa wzajemnie warunkujące się cele ogłaszane przez judaizm.

  To są jego najważniejsze dogmaty, leżące u podstaw ideologii i polityki syjonizmu, a mające prowadzić do zapanowania nad całym światem.

  Gdy całe bogactwo globu znajdzie się w ręku Żydów, w ich ręku znajdzie się też władza nad całym światem.

  Do realizacji tej idei ma prowadzić „poprzez polityczną demokrację, poprzez modyfikację kapitalizmu w kierunku wolnego rynku i wreszcie do panowania nad światem” droga ostatecznego zwycięstwa według ideologa współczesnego syjonizmu M. Steinberga.

  Żydowska burżuazja, której „konstytucją” zawsze był i obecnie pozostaje Talmud, nigdy nie potrafiła osiągnąć tych celów metodą bezpośredniej przemocy zbrojnej, ponieważ zawsze stanowiła statystyczną mniejszość wśród narodów.

  Dlatego stale urzeczywistniała pokojową, pełzającą ekspansję, niedostrzegalną dla profanów, gdyż nie każdemu dane jest widzieć i wiedzieć, jak są dokonywane spekulatywne geszefty i finansowe machinacje, przekupstwo, korumpowanie, polityczne intrygi.

  Wyzysk dostarczał pieniądze, te zaś umacniając pozycje polityczne żydowskiej burżuazji, szczególnie w warunkach kapitalizmu, gdy w większości krajów europejskich dokonała się emancypacja polityczna żydostwa.

  Władza finansowa Rotschildów, Montefiorów, Polakowów, Ginzburgów i wielu innych żydowskich magnatów, a również pomniejszych biznesmenów i bankierów, potęgowała się tak gwałtownie, że zostawali lordami, baronami, szlachcicami, ministrami i zostali dopuszczeni do sterów władzy w różnych krajach.

  Teodor Herzl, autor wielu fałszywych frazesów o „żydowskim cierpieniu”, nie mógł ukryć faktu, że „osiągnęliśmy przewagę w sprawach pieniężnych” i że „stale wzrasta nasza potworna potęga finansowa”. W wyprawie po majątek i władzę ci cisi okupanci zawsze usiłują zachować jedność i solidarność swych szeregów, a osłabić tych, przeciwko którym jest kierowana ich gospodarcza i polityczna agresja.

  Według Talmudu wszyscy Żydzi są rękojmią jeden drugiego, wszyscy Żydzi stanowią jakby jednego człowieka, a interes ich jest wspólny. Syjonistyczne czasopismo „Rasswiet” stwierdziło, że w łonie żydostwa odwiecznie istnieje zasada trzymania razem i zachowania solidarności narodowej. G. Wuk określa Żydów jako „nieśmiertelne indywiduum KORPORATYWNE”.
  (…)

 • Krzysztof Kowalczyk

  Informacja nie tylko dla Eko-Las !
  Mam wrażenie, że słonko grzało tego lata w Polsce miejscami dość ostro i komuś się ,,styki,, przypaliły mocno – stąd teraz takie a nie inne demagogie na blogach!
  Nie jestem ani Rusofobem, ani Polonofobem, ani Żydofobem…itd itd.
  ALE ZA TO POTRAFIĘ KAŻDEJ TEJ NACJI choć jestem rodowitym POLAKIEM ,,dopieprzyć,, NARAZIE słownie w sytuacjach ich nadużyć tak specyficznie i po swojemu, że wiem iż mocno w pięty im to wchodzi a …czytający to EKO-LAS wargi ze złości jak widzę zagryza !!!
  Znam nacje i państwa np.Palestyna, Egipt,cała gama krajów arabskich,talibowie, neofaszyści w Europie itp – KTÓRE BARDZO CHĘTNIE poczytają tak wnikliwe wywody Eko Lasu na temat ŻYDÓW na świecie,BARDZO CHĘTNIE GO ZOBACZĄ = a potem, gdy ujrzą jego paszport i obywatelstwo POLSKIE…urżną mu łeb i to medialnie, przy sfilmowaniu tego ,,dożynania barana,,!!!
  Tak już skończył nie jeden Europejczyk a ostatnia śmierć ambasadora USA zastrzelonego NA TERENIE AMBASADY przez tego typu NAWIEDZONĄ NACJĘ jest tego ,,żywym,, a raczej już martwym dowodem!
  Z tego co się już zorientowałem ,,PRAWY LAS,, jest miejscem poruszania ważnych i trudnych spraw głównie związanych Z LASAMI W POLSCE a nie Żydami i ich historią!
  Dlatego też BARDZO UPRZEJMIE PROSZĘ EKO-LAS aby poszukał sobie innych blogów na tego typu WAŻNE HISTORIE nie tylko Żydów na świecie – i tam dawał upust swym historycznym orgazmom…
  A kolegom z Prawego Lasu życzę więcej TRAFNYCH CO DO WYWOŁANEGO TEMATU postów innych internautów…
  Nie ukrywam, że nudzą mnie osobiście takie ścieżki SCHODZENIA Z GŁÓWNEGO WĄTKU problemu wywołanego przez Prawy Las – który stosuje Eko Las, jakby chcący za wszelką cenę dowieść W KAŻDYM WPISIE swej wiedzy o ŻYDACH NA CAŁYM ŚWIECIE!!!
  Ok! Wiedza jest ponad przeciętna i SUPER chłopie ALE… temat jest nie o Żydach a o wypowiedzi wiceminister Środowiska o POLSCE!!!
  Darz Bór! (Zaznaczam :…to nie żydowskie pozdrowienie!!!

 • @

  Jakkolwiek to nie zabrzmiało, to minister ma rację. Takie rozdrobnienie przemysłu, jakie mamy w Polsce, jest chore i ekonomicznie mało efektywne. Każdy, kto oburza się na minister z powodu sensu jej wypowiedzi, jest komunistą. Każde wtrącanie się państwa w gospodarkę jest złe. Jakakolwiek forma interwencjonizmu jest szkodliwa. Zresztą jako ultralibertarianian (coż za ironia losu, że pracuję w instytucji państwowej, ale staram się walczyć w niej o tyle wolnego rynku, ile to możliwe) uważam, że państwo jako instytucja samo w sobie jest złe, a władza nad innymi ludźmi jest niemoralna.

 • Van33

  A w zimę trzeba chodzić w sandałach.

 • Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą dymisji wiceminister środowiska Beaty Jaczewskiej bądź też potwierdzenia przez premiera Donalda Tuska słów wiceminister jako obowiązującej strategii rządu wobec małych i średnich firm. W maju, podczas dyskusji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, wiceminister Jaczewska mówiła w odniesieniu do małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce m.in.: „Kochamy małych i średnich, ale muszą się powyżerać”. Za „absolutnie skandaliczne” uznał słowa wiceminister środowiska Beaty Jaczewskiej dotyczące małych i średnich firm europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

 • Żyda…

  Człowiek jest do tego stopnia egoistyczny, że stojąc nad grobem przyjaciela, potrafi płakać nad sobą z powodu jego utraty. Agnieszka Lisak…