sierpień 2012
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwa

Bądźmy solidarni

7 komentarzy Bądźmy solidarni

 • Betula smolenskis

  Dawno mne tu nie bylo a na portalu dalej duszno od demagogii. Szkoda, że Solidarność świętuje bez Wałęsy i innych działaczy, dziś tak podzielonych politycznymi barwami. Popieram ideę Lecha jak i prezedynta Gdańska, bo tylko historia i pamięć ludzi z mocnym kręgosłupem moralnym jest w stanie zachować, to czym była Solidarność. Dziś już to nie jest to samo.

 • Anita

  Tak tak brzozo, szkoda.

 • Muchomor

  Betula nie lej krokodylich łez, bo nikt ci nie wierzy. Miał rację przewodniczący Duda, że władzy potrzebne święto dla taniego poklasku, aby udawać, że wyznają ideały Solidarności. Prezydent Pan też powołuje się na opozycyjną przeszłość, tylko kto stanowił jego otoczenie podczas polowanek. Dowodem co zrobiono w lasach z zasłużonymi ludźmi Solidarności przez takich Kraczków itp. Kto jest generalnym w lasach, czy nie wycinał solidarnych?
  Pan Wałęsa obecnie, gdy obrósł w piórka ma tyle wspólnego z Solidarnością, co gęś z prosięciem.Dawno zapomniał o tych na których barkach wyrósł. Czyż były przywódca związkowy miał prawo stwierdzić, że protestujących związkowców pod Sejmem należało rozpędzić. Powtarzanie sloganu władzy, że obecna Solidarnośc jest nie ta sama, jest żałosne. Solidarność byłaby cacy, gdyby popierała obecną szkodliwą dla narodu władzę,zżeraną aferami i uciekającą przed kontrolą parlamentu.Władza nie liczy się z opozycją, identycznie, jak ze związkowcami Wstydem dla Wałęsy jest, że chyLkiem składa kwiaty ucieka przed związkowcami w obawie przed protestami.Wiadomo, że jest wielbicielem obecnej władzy a synalek to poseł PO, więc jak ma poprzeć walczących związkowców o prawdę, przestrzeganie prawa i godne życie dla Polaków. Brzoza ma zwisające witki, które zgodnie z ruchem wiatru wieją w określonym kierunku, podobnie, jak klakierzy, skąd wieje wiatr płyną z korzystnym prądem. Zbierają niezasłużone profity.

 • ad. artykuł

  K A K O F O N I A
  ______________________________

  „Chrzęst szczęk pstrych krów wprządł w słuch
  Szept: „Trwasz wśród warstw łgarstw? Tchórz!
  Stwórz wpierw z przerw werw, w chwil skruch
  Strzęp chwalb – nerw ścierw czymś strwóż!”

  — Stanisław Barańczak z cyklu „Mankamęty”

  ___________________________________________

  pozdrawiam 🙂

 • Marek

  A tu jak zawsze politykierkie krasomówcze zapędy , byle jak najdalej od lasu.Może ci , którzy wtedy pospali na styropianie i dziś są ustawieni to mają co świętować ale ja po 30 latach uczciwej pracy raczej nie mam powodu do uśmiechu i myślę , że gdyby wtedy szarzy uczestnicy tamtych wydarzeń znali dalszy scenariusz to do takiej ” wolności ” nie przyłozyliby małego palca a nie tylko ręki.

 • Muchomor

  Szanowny Marku!
  Zdecydowana większość protestujących i walczących z komuną w/g Twojego nazewnictwa styropianowych obecnie bierze po kościach. Ustawieni zostali ci co zdradzili ideały wolnej i sprawiedliwej Polski. Poszli na układ z czerwoną oligarchią lub wcześniej byli na jej usługach. Masz rację, że szarzy uczestnicy walki o wolność, najbardzej narażeni na szykany teraz cierpią. To nie są krasomówcze zapędy dalekie od lasu. Masz przykład co zrobiono obecnie z leśnikami, którzy uwierzyli w ideały Solidarności i podjęli ryzyko walki. Wtedy na profity nie liczyli. Przecież to ludzie skrajnie uczciwi.Dostrzegasz, kto obecnie zarządza lasami i ile szkodników powołano na kluczowe stanowiska wywodzących się z klanów komuny i wasala ZSL-PSL. Dokonali już dwukrotnie zemsty na tych co im się marzyła sprawiedliwa ojczyzna i lasy przez afer. Pozdrawiam.

 • Marek

  Nepotyzm i korupcja to chleb codzienny w naszych polskich realiach i wynika to ze świńskiego charakteru naszych rodaków a nie z przynależności politycznej. A dorabianie ideologii o postkomunistycznych elitach to wg mnie zwykła demagogia. Po prostu mamy takie zapędy a ci co jeszcze są uczciwi i prawi to tylko dlatego , że nie są przy korytku i nie mają okazji pławić się w tej zgniliżnie moralnej.