kwiecień 2011
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archiwa

Pętaki mają pełne portki, patrząc na ludzi pod Pałacem

Zdecydowaliśmy się zamieścić artykuł znanego publicysty Łukasza Warzechy, opublikowany na portalu wpolityce.pl  poruszeni żenującymi komentarzami niejakiego Malika – leśnego, który ośmiela się komentować wydarzenia, w których nie tylko nie brał udziału, ale nawet nie pofatygował się dotrzeć do informacji o nich. Jest to w ostatnim okresie bardzo modne w mainstrimowych mediach u czołowych celebrytów z Tuskiem – premierem na czele. Komentują oni wydarzenia, wypowiedzi, filmy w których nie uczestniczyli, których nie słyszeli, których nie obejrzeli.

W przeciwieństwie do Malika – leśnego uczestniczyliśmy w niedzielę w obchodach rocznicy tragedii smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu, wraz z wieloma leśnikami w mundurach i bez, i możemy poinformować, że wieczorem tłum ludzi rozciągał się od Placu Zamkowego do Uniwersytetu Warszawskiego. Krakowskie Przedmieście było tak szczelnie wypełnione ludźmi, że piszący te słowa nie mógł przecisnąć się w pobliże Pałacu Prezydenckiego. Kto był w Warszawie i posiada jakąkolwiek wyobraźnię łatwo obliczy, że liczba 70 tysięcy ludzi jest bliższa prawdy niż 7 tysięcy podane przez „GW”. Wszyscy tam przebywający mieli pewność, że w tym miejscu biło serce Polski.

Słusznie zauważył pan Łukasz Warzecha, że pisarczyki – wrogowie Kaczyńskiego narobili w portki ze strachu. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

18 komentarzy Pętaki mają pełne portki, patrząc na ludzi pod Pałacem

 • tiger

  Bardzo dobry art. Łukasza Warzechy. Proszę, nie podejmujcie polemiki z tym czymś bo kimś to Malik nie jest. Niech się sam wypałuje albo okaleczy bo to ten typ….. niestety człowieka. Ma pełne portki, bo jak w tytule – „Pętaki mają pełne portki, …….”. Pozdrawiam wszystkich mądrych i dobrych ludzi

 • w bez t

  Ja też tam byłem. A jak przeczytałem tekst w Wyborczej, to poczułem się o 30 lat młodszy. Dowiedziałem się, że – by zacytować poetykę sprzed lat – była tam „garstka rozwydrzonych wyrostków”…
  Czasy się zmieniają. Dawniej był „zielony” DTV z umundurowanymi spikerami, teraz jest TVN po cywilu. Dawniej była Trybuna Ludu i Żołnierz Wolności – teraz GW i Newsweek.
  Zmieniły się tylko tytuły…

 • Brawo Panie Łukaszu !
  Całkowicie podzielam Pana poglądy.
  Byłem 10.04.br. na Krakowskim Przedmieściu i przekonałem się, że Polacy budzą się z letargu.
  I mam nadzieję, że się niebawem obudzą, a tedy lawina ruszy i nikt jej nie zatrzyma, dlatego pętakom zaczynają puszczać zwieracze.
  Z leśnym pozdrowieniem
  Darz Bór

 • w bez t

  I jeszcze jedno. Tym wszystkim, którzy powtarzają jak mantrę słowa, że PiS „brutalizuje życie publiczne”, że chce „podpalić Polskę”, że wzywa do wojny domowej zachęcam, do obejrzenia sobie zdjęć, jakie można znaleźć kliknąwszy w ten link:
  http://citisus.salon24.pl/297599,blekitny-marsz-po-czyli-kto-pierwszy-dzielil-polske
  Bo jak się przywołuje wystąpienia Niesiołowskiego czy Palikota, to zawsze słyszy się, że to margines…

 • tiger

  Dzięki za ten link @w bez t , każdy a napewno @Malik – leśny powinien ten link otworzyć i chwile pomyśleć….. to było nie tak dawno….
  POzbądźmy się POpaprańców jak najszybciej, bo im później tym będzie boleśniej i kosztowniej…

 • w bez t

  Ależ bardzo proszę.
  Malik? Żeby się pomyślał i się przekonał?
  Skomentuję tę propozycję autentyczną historyjką.
  W gmachu telewizji odbywa się kolaudacja jakiegoś scenariusza. Ówczesny bodaj wiceprezes Radiokomitetu Janusz Wilhelmi kwestionuje scenę, w której na torach pracują więźniowie. Mówi, że to nie jest prawda, bo więźniów się tak nie zatrudnia. Jeden z członków komisji zerka przez okno i widzi, że akurat w tej chwili, na torach tramwajowych pracują więźniowie pod eskortą uzbrojonej straży więziennej (sam to kiedyś widziałem na Woronicza) Prosi Wilhelmiego do okna. Wilhelmi podchodzi, stoi kilka chwil, wraca do stołu i powiada: TO NIE JEST PRAWDA!

  I kolejny link, odnośnie do tego samego tematu: tej garstki ludzi pod Pałacem. Tym razem sam Mistrz Młynarski. Strasznie stare, ale wciąż aktualne…
  http://www.youtube.com/watch?v=ybVlIClbGnE

 • Malik-leśny

  „Pętaki mają pełne portki”, jasno określa kto ma pełne portki.

  Mają je osoby próbujące na żałobie narodowej wywindować się znowu do władzy. Metody podobne do LEPPERA czyt. za wszelką cenę.

  „Pętaki mają pełne portki”, bo wiedzą że tych wyborów nie wygrają i czeka nas kolejne 4 lata miesięcznic politycznych pod Pałacem Prezydenckim.

  „Pętaki mają pełne portki” bo było Was góra 7000 tyś. I to nie GW podała ilu Was było. Tylko apolityczna POLICJA, która stosuje metody liczenia nie pierwszy i nie ostatni raz.

  „Pętaki maja pełne portki”, bo wiedzą że nie pociągną normalnych ludzi w swoje chore wizje Polski.

  Cóż

  Life is brutal und z filen zasadzkas 😛

 • Alek

  No cóż – jesteś „pętak” i tego nie zmienisz. Masz pełne Malikowe portki i próbujesz kąsć. Kąsasz Pannę Oblubienicę i czekasz na odlew. Wielu już takich było co to skakali z parti do parti a na końcu przepaść – bo nikt ich nie chce. Powodzenia!

 • w bez t

  Ależ Maliku, znów piszesz nieprawdę! Nie było nas pod Pałacem 7 milionów, jak napisałeś…

 • w bez t

  Malik jaki jest każdy widzi, by sparafrazować księdza Kitowicza. Jak się Malika za mocno dociśnie niewygodnym pytaniem, to Malik zwiewa z wątku

 • Jaro

  Demokracji nie należy mylić z totalną samowolką.Towarzystwo pod pałacem powinno zebrać porządne baty i zapłacić wysokie mandaty .
  Żałoba ??? To na cmentarz i dość zadymiarstwa.
  Ile jeszcze tej orki o Smoleńsku- wyszło polsko-ruskie wiązanie wszystkiego na ,,drut i sznurek” i się stało…

 • w bez t

  Innymi słowy, podług „Jaro” watahy powinny być dorżnięte, o co apelował Radek. A te baty, to powinni dostać korbaczem czy solidnymi policyjnymi pałami, jak uważasz, Jaro?
  Twe marzenia już się zaczynają ziszczać: Straż Miejska, nieaktywna wobec manifestacji organizowanej przez Tarasa (z udziałem przestępców) zatrzymała tak skutecznie dziennikarza (z niewłaściwej gazety, rzecz jasna) przed Pałacem, że gość trafił do szpitala…

 • Jaro

  Nie inaczej – żałoba żałobą , ludzie zgninęli = smutek ,ale na Boga dość tych cyrków. W Polsce nie trzeba zamachu ,żeby smierć zabrała wielu ludzi – wystarczy prowizora,bylejakość ,rżnięcie bohaterów – np. wożenie ludzi przeładownym busem na skrzynkach. Co to jest inna śmierć ,inny żal w rodzinach i sercach ludzi???

  Koniec tego tańca na grobach ,zadym,rozpamiętywania kto jest lepszym,a kto gorszym Polakiem- weźmy się do roboty,zajmijmy się przyszłością ,bo wiecznie będziemy takim europejskim zadupiem .
  Bez względu na rządzącą partię zawsze wszystko źle- drogi,oświata,służba zdrowia-wstyd i tyle.
  Myślicie ,że jak PIS wygra wybory to nagle Polska stanie się rajem? Jak się nie zmieni mentalnie polskie społeczeństwo to dalej będzie taka sama dolina-jedno wielkie pośmiewisko.

  Dla mnie dużą nauką było przepracowanie pewnego czasu w niemieckim leśnictwie ,niby dzieli nas tylko jedna rzeczka -a wiele rzeczy jest prowadzone odmiennie -począwszy od technologii prac ,poprzez sortymentację ,aż do atmosfery w pracy – nie mamy do nich startu z naszymi LP ,a udajemy elitarną firmę. w ogóle temat rzeka…Pozdrowienia…

 • w bez t

  NIe odpowiedziałeś na pytanie Jaro. Pałami za „samowolkę”? A jak już ci się przypomniałem, to pielęgniarki z Białego Miasteczka powinny zostać spałowane? A te, które wtargnęły wówczas do kancelarii premiera i nie chciały wyjść to też powinny zostać spałowane? Śmiało, Jaro.

 • Jaro

  Pielęgniarki miały swoje sprawy zawodowe do załatwienia i protestowały z klasą – zaś ludziom sprzed pałacu chodzi wyłącznie o robienie szumu wokół Kaczyńskiego…dla mnie to garstka fanatyków ,których mogę postawić na równi z talibami,a ci mogą zrozumieć wyłącznie rozwiązania siłowe.

  W Polsce nie ma dumy narodowej – te wszystkie rocznice,powstańcze uniesienia to tylko fasada – w stosunku do sąsiadów wielu Polaków przejawia dwa uczucia – albo nienawiść albo zazdrość – tak czy inaczej UCZUCIA WYŁĄCZNIE NEGATYWNE – dlatego też nie łudźmy się ,że ten kraj będzie szanowany przez Niemców czy Rosjan.

 • Drogi Jaro
  zamordowali nam Prezydeta wraz z elitą, a my Polacy mamy na tym przejść do porządku dziennego – nigdy w życiu !!!!
  Kolego przestań opowiadać banialuki !
  Radzę Ci postudiować historię Polski XX wieku i nabrać trochę pokory !!!
  Miłego dnia !

 • w bez t

  Innymi słowy: od oceny Jaro czy protest jest słuszny i czy protestujący z klasą okupują kancelarię premiera zależy to czy powinni zostać spałowani czy powinni otrzymać wsparcie od polityków. Jak Jaro orzeknie, że jest niesłuszny, to jest to „totalna samowolka”, a uczestnicy protestu powinni zostać spałowani. Jak Jaro orzeknie, że jest słuszny, to uczestnikm protestu należy przywieźć kanapki i obdarować ich różami. \
  Masz na drugie imię Kali?
  W jednym tylko muszę przyznać ci rację: w NIEKTÓRYCH ŚRODOWISKACH nie ma dumy narodowej.

 • Malik-leśny

  ja też się z tym zgadzam.
  Środowisko Pisowskie zrobi wszystko (wszystko!) Byle odzyskać władzę. Słowa „dojście do władzy trupach – zmienia znaczenie”

  Myślę że zamknięcie, zagłuszanie telefonów, niedostarczanie jedzenia oraz wody, a także nieudostępnienie toalet pielęgniarkom które protestowały u Premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz atak na białe miasteczko, było „pałowaniem” więc brak reakcji na wyzwiska pod adresem demokratycznych instytucji Państwowych było jawną tolerancja wobec inności protestujacych przed Pałacem Prezydenckim 10.04