kwiecień 2011
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archiwa

POdstawowa organizacja partyjna w Lasach

Za komuny, w każdej jednostce Lasów Państwowych działał POP, czyli Podstawowa Organizacja Partyjna Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Egzekutywa takiej partii decydowała o wszystkim, co działo się w Nadleśnictwie. Bez pozytywnej opinii takiego POP-u niemożliwe było obsadzenie jakiegokolwiek stanowiska, a stanowiska kierowniczego w szczególności.
Rządów Platformy Obywatelskie spowodowały, że w Lasach odrodziła się idea organizacji partyjnej w firmie, oczywiście jedynie słusznej partii – PO. Bardzo ciekawe są nazwiska władz (można wyszukać w internecie), na razie tylko Koła Leśników, ale jak pokażą, że bez ich pozytywnej opinii nie jest możliwy  awans, to jesteśmy przekonani, że masowo POzapisują się do tej, jedynie słusznej partii, całe rzesze „leśników” o elastycznych kręgosłupach. Czego się nie robi dla władzy i kasy. Wtedy będzie można powołać POdstawowe Organizacje Partyjne PO w każdym nadleśnictwie, jak za komuny. A honor…, co tam honor, przecież trzeba jakoś żyć.

46 komentarzy POdstawowa organizacja partyjna w Lasach

 • tiger

  No, teraz mamy jasność, kogo i czyj interes reprezentuje facio od infrastruktury w GDLP. Ciekawe a nawet bardzo, co w tym referacie wymienił jako sukces PO w Lasach Państwowych bo ja widzę same porażki. Chyba że, obsadzenie stanowiska Dyrektora Generalnego LP uważa za sukces PO, to się zgodzę, tylko niech to powiedzą wprost. Może w końcu otworzą się oczy niektórym działaczom „Solidarności” i zauważą kto komu służy. Delegaci do Krajówki „S” obudźcie się i wskażcie miejsce obecnemu szefowi „S”. Za miesiąc Walny Krajówki „S”….. czas podziękować Kaziowi a później Mańkowi. Pozdrawiam

 • Anita

  Moja prośba do „Prawego Lasu” możecie opublikować te referaty? Może są interesujące?

 • van

  teraz jakieś wielkie oburzenie ? – co za faryzejstwo

  Jak kilka lat wcześniej jeździł po nadleśnictwach przed wyborami były śp. poseł partii opozycyjnej z jednym ministrem środowiska, robiono szkolenia „klimatyczne” – wtedy nikt się nie pytał kogo i czyj interes reprezentowali owi Panowie.

  Moralność Kalego.

 • tiger

  A czy prawy Łokieć Generalnego wytłumaczył się, referując ten idiotyczny temat o „Dokonaniach PO RP w LP ……” z zarzutów Kol. K. Kowalczyka?….. bo jakoś to przycicha. Ale będziemy ten kotlet odgrzewać… może zaszkodzi to tym leśnym POpapranym szkodnikom. POcieszające jest to, że kolega z PO „naszego” Generała pracuje dla nas…. im częściej Tomek występuje w TV tym bardziej PiS-owi sondaże rosną …. tak trzymać :-))

 • Jak się to czyta, to trudno w to uwierzyć, że obecni decydenci leśni miast zajmować się istotnymi sprawami dla Lasów Państwowych i Leśników Polskich zajmuję się……no własnie czym się zajmują !!
  Proponuje jeszcze jeden temat referatu, tj. „Jak Platworma Obywatelska uratowała Lasy Państwowe przed zaliczeniem ich do jednostki budżetowej – nawiększy sukces PO”

 • Drwal

  Znów przypomnę, jak to konferencje o wiązaniu węglą były tubą wyborczą jedynie słusznej partii – PIS przed czterema laty. Ponadto autor pisze o honorze, cytat: „A honor…, co tam honor, przecież trzeba jakoś żyć”. Właśnie, jest demokracja i to słowo dotyczy każdego. Bez względu na przynależność polityczną. Ale by to zrozumieć, to należy wystawić głowę poza otaczającą gawiedź. Wtedy jest szansa…

 • prawylas

  Drwalu, najwyraźniej mylisz pojęcia. Koło Leśników przy PO to restytucja nieboszczki PZPR, zarówno w sferze nomenklaturowej jak i mentalnej. To powrót do Podstawowych Organizacji Partyjnych – obowiązkowej organizacji partyjnej w każdej jednostce LP – z czasów totalitaryzmu. I nie ma to nic wspólnego z akcją uświadamiania leśników z korzyści jakie płyną z pochłaniania przez Lasy dwutlenku węgla. Na tych spotkaniach nikt nie agitował do PiS-u. Bywali na nich posłowie i działacze PO i PSL.

 • Malik-leśny

  Najsmaczniejsza była „KAWA PO ŚLĄSKU”
  A wiecie dlaczego?

  Bo na 100% nie pije jej Pan Jarosław Kaczyński

  pozdrawiam

 • Alek

  Ty Malik naprawdę jesteś nierefolmowalny! Ty po prostu jesteś …..!

 • sikorka Renia

  Drwalu wystawiłam głowę poza otaczającą gawiedź i kogo widzę??… http://platformalesna.org.pl/index.php?artname=stories&artmid=content&id=2
  http://www.kazimierzkleina.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=30:konferencja-lena-w-ebie-&Itemid=21
  Dyrektora RDPL w Szczecinie wraz z małżonką i nowo powołanych w wyniku „postępowania konkursowego” nadleśniczych ( 05.10.2009 r. – Tomasza Witka i 09.10. 2009 r. – Cezarego Florka) oraz przyszłych nadleśniczych Cezarego Augustyniaka ( pow. 27.05.2010 r.) i Pawła Gzyla ( pow.01.06.2010 r.). Proszę odpowiedz mi na pytanie. W jakim celu nowa elita władzy leśnej z RDLP Szczecin zapisuje się do koła PO w Cewicach, które oddalone jest od ich miejsca zamieszkania o około 300 km?
  • Może, aby aktywnie działać w tym kole dla dobra Leśnej Braci i PO?
  • Może dyrektor Koss nie chciał czuć się osamotniony w powiecie lęborskim więc zmusił kilku kumpli, aby go wsparli bezinteresownie ?
  • A może właśnie to koło jest dla nich trampoliną do zrobienia kariery w leśnym światku i w dobrym tonie jest pokazać się na pomorskich salonach, aby miłościwie panujący w Warszawie pan Łokietko ( obecny we wszystkich komisjach konkursowych) i pan Gawłowski dobrze zapamiętał aktywistów ze Szczecina?
  • A może też jest tak wygodnie, gdyż nikt ich nie będzie szukał w szeregach elitarnego koła PO i mogą spokojnie składać deklaracje partyjne oraz wygłaszać referaty na temat swojej przyszłości w lasach( kuluary)?

 • Zastanawiające jest jak „ciekawa” dyskusja się toczy i na jakim poziomie , głównie ataki personalne lub partyjne, ale najbardziej zastanawiający jest tego powód .Chyba powinieneś Prawylesie sam ze sobą podyskutowć w celu uwairygodnienia… a może po prostu wszystkim ręce opadły….

 • Mati

  Ty tiger. Ale standardy to obiecywali, ze HOHO.

 • polar

  Czas aby kaziki i marysie wytłumaczyli po co było groman-gate.

 • tiger

  Pytanie do Prawego Lasu: Czy wiadomo co się dzieje z Kol Krzysztofem K.? Mam informacje, że LP zablokowały wejście z komputerów służbowych na „pigiPEDIA”. Jeżeli to prawda to z Prawym Lasem zrobią to samo. Dużo ludzi bez prywatnych komp. i internetu będzie miało ograniczony dostęp do rzetelnej informacji o leśnym „bagnie” (nie mylić z typem siedliskowym LMb). Pozdrawiam i mimo wszystko życzę wesołych Świąt, w końcu POsłuszna leśna „S” wyskomlała po 1500 złotych motywacyjnej nagrody. Płatne do jutra a najpóźniej do końca m-ca. 🙂

 • SZanowny PeOwski obrońca Van ,nie widzi różnicy między klimatycznym szkoleniem (którego wcale nie bronię), a tworzeniem de,facto partyjnych struktur i to cynicznie wykorzystując,to co mamy najcenniejszego i czego powinniśmy bronić przed wszelkim partyjniactwem , bo wykorzystując prestiż i etos słowa „Leśne”(koła)- oj zapisze się dużo , przede wszstkim bojących się o swoją przyszłość, a tych jak sądzę jest znakomita większość oraz niewinnych i naiwnych leśników , którzy wybierając ten zawód liczyli na piękne, spokojne życie , bez brudnej polityki. Stawiam pytanie , :to kto jest tym faryzeuszem?

 • Malik-leśny

  Tak poważnie.

  Co do Konferencji, to faktycznie, wiele osób dojechało tam z daleka na zaproszenie. (nieobowiązkowe i za swoje pieniądze w trakcie wekendu)
  Niestety nikt się nie zapisuje na siłę, Koło w Cewicach było pierwsze w Polsce. Od roku tworzą się w całym kraju. Nikt nikogo nie zmusza ani nie straszy.
  Nikt nie broni tworzenia „Kół leśnych”, ludzi związanym z Prawem i Sprawiedliwością.
  To Wasz przywilej wywalczony przez ludzi których się teraz opluwa w „wolnych mediach”

  Z referatów które padły, najciekawsze wg mnie były referaty Pana Dyrektora Kosa – o przyszłości Lasów Państwowych a także referat Starosty Słupskiego o problemach na styku Lasy Państwowe – Samorządy Terytorialne.

  Jedno zdanie może odpowiedzieć na pytanie o przyszłość i formę PGL Lasy Państwowe.

  „Nigdy więcej nic o nas bez nas…”

  Spokojnych, Zdrowych Świąt Życzę Wszystkich Prawolasowcom.

  Może okres świąteczny, pozwoli Wam Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, odpocząć od trosk które tak Wami targają. Może przestaniecie patrzeć na każdą napotkana osobę jako Syjonistyczno-Homo-Rusko-Niemco-Austro-Agitatora.

  Zatrzymajcie się na chwilę, usiądźcie wygodnie, popatrzcie na Swoje dzieci, wnuki…co Wam daje to ujadanie na Cały Świat.
  Świat się kręcił, kręci i kręcić będzie czy nam się to podoba czy nie. Czy Jarosław będzie się stawiał pod Pałacem czy nie. Czy ludzie wielbiący krzyż dalej będą traktować go wyłącznie instrumentalnie, a swój KATOLICYZM będą traktować poprzez „wystawne pokazanie się co niedziele w Kościele”.

  P.S.

  I na koniec. Myślę że wielu „tzw. Pisowskich Patryjotów z pierwszych ław” mogło by się uczyć od Kaszubów jak ważna jest dla nich polskość i polska tradycja. To że ktoś nie rozumie języka który słyszy od drugiego Polaka, to nie znaczy że niezrozumiany jest „zakamuflowaną opcją niemiecką”…

 • Pozdrawiamy Naszego ukochanego wodza i mistrza Fariusza M. Zacny Panie FM kontroluj sobie afery w swoim ogrodzie a LP daj spokój. W szczecinu, Toruniu, Gdańsku oraz Katowicach bramy zamknięto wieczorem.
  Teraz życzymy Wesołych Świąt oraz bogatego zająca.

 • Utrzymana w miłym świątecznym tonie kolejna agitka partyjna, a przy okazji świateczne okazanie pogardy tym którzy mają inne spojrzenie na ważne sprawy ,niż te jedynie słuszne ,myślę ,że wśród wziętych w cudzysłów „tzw.Pisowskich Patriotów” jest też wielu Kaszubów…. Leśne Koła – pisowskie? , ale jedynie słuszne media opluwały by to,tak jak cały czas opluwają wielu walczących dawniej i dziś o słuszne sprawy ludzi, którzy poszli pod prąd poprawności politycznej . Czemu w ogóle ma służyc taka idea? Polityka i poglądy niech pozostaną sprawą prywatną,w przeszłości widzieliśmy jak za pomocą partyjnego aktywu wyznaczało się kierunki , manipulowało ludżmi . Niestety ludzie,którzy kiedyś to robili ,robią też to teraz, a do nich dołączyło wielu nowych i trzeba dużo złej woli, żeby nawet przy okazji Świat tego nie zauważać , okazywać pogardę ludziom o odmiennych poglądach i widzieć winy tylko po jednej stronie a tym samym wykorzystywać podniosły świateczny nastrój do politycznej agitacji.Co do instrumentalnego traktowania krzyża,i „pokazywania”się w kościele to mówi się, że podobno, każdy sądzi po sobie…. Wszystkim życzę miłych Świąt

 • Ps. Jak już usiądzicie wygodnie i popatrzycie na Swoje dzieci czy wnuki to zastanówcie się nad wieloma sprawami i spróbujcie odpowiedzieć na zadane sobie różne pytania, nad którymi być może nie ma czasu na codzień pomyśleć, ja proponuję pytanie ” Dokąd zmierzamy jako wspólnota”? Z leśno- świątecznym pozdrowieniem.

 • Malik-leśny

  1/Jaka tam agitka. Już nawet w życzeniach widzicie jakieś podstępy…

  2/Którzy to tacy Kaszubi? Ślązacy? Chyba już nie ma…bo zostali skreśleni za „niemieckość”

  3/Ja wiem że wcześniej PIS nie wpadł na taki pomysł, bo przecież każda partia ma prawo stworzyć sobie środowiskowe koła, a teraz jest lipa bo PIS nie wpadło 🙂

  Ja wiem – środowiskowe Koło PIS to część związana z SOLIDARNOŚCIĄ Śniadka

  4/Proponuje popatrzeć na posty osób które piszą z pogardą o obecnej władzy i ludzi którzy piastują wyższe urzędy. I jeszcze mocniej atakują osoby który nie piszą tak jak one chcą. Tego nie widzisz?!

  5/Co do sądzenia wg siebie…tak ze mnie katolik na pewno idealny nie jest. Ale nie pokazuję się w Kościele z pochyloną głową, żeby za chwilę wydzierać się GESTAPO! ZDRAJCA itp…

  Dyskusja dyskusją ale życzenia szczere!

 • antypig

  Malik, ile ci płacą za takie rynsztokowe pisanie? Dałbyś spokój chociaż w święta.

 • -O ślązkach i kaszubach trzeba słuchać lub czytać ze zrozumieniem, a nie polegać na opinii pieniaczy,którym nienawiść zakłóca pracę umysłu i walą na oślep nie postarawszy się o obiektywizm… -Jeśli już utożsamiasz jakiś krzykaczy ,uczestników manify z partią do której pewnie nawet nie należą , to zgoda , ale czy ,gdy członek bronionej przez Ciebie parti,zabijał ludzi z innej partii ,a autorytety nazywały pisowców bydłem i nie tylko, to też zadawałeś pytaniach o ich wiarę, a przynajmiej o ich zwyczajną ludzką przyzwoitość??? -pisowcy też mogli założyć sobie leśne koła?A więc jednak wielkanocna agitka!! Niestety w tym kraju pewnym ludziom wolno jedynie żyć pod warunkiem, że cichutko , bo gdy robili tylko spotkania klimatyczne,a nie leśne odziały partyjne, krzyk był wielki!!I jeszcze jedno wielkanocne Twoje przesłanie, z którego wynika,że są ludzie ludzie Solidarności związani z Panem Śniadkiem i to należy przy okazji Wielkanocy napiętnować…. A co do pkt. 4 to jeśli pomyślisz to napewno odkryjesz , ze po obu stronach są winy , a rolą opozycji jest krytykować władzę zwłaszcza,że niestety powodów jest aż nadto. To tyle w temacie „świąteczne jajeczka” leśnego Malika. Pozdrawiam wszystkich i Malika też choć nie jestem pewna czy leśnego…:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 • Malik-leśny

  Jakich pieniaczy?

  Aha. Rozumiem, Wy również traktujecie wystąpienia J. Kaczyńskiego w kategorii pieniactwa. Brawo…w końcu olśnienie.

  Dla mnie nie ma podwójnego dna czy interpretacji dla słów że śląskość to zakamuflowana opcja niemiecka. Jak mam to interpretować? Hy?!

  Każdy przyzwoity człowiek (a już katolik bankowo) nie wali krzyżem po głowach wyzywając od pedałów, gestapowców innych ludzi…nie można tego nazwać ani tolerancją, ani wyrażaniem cywilizowanym swoich poglądów, ani tym bardziej zwykłą ludzką przyzwoitością.

  Czy Wy nie widzicie że działacie pod dyktando ruskich? Że Oni znowu perfekcyjnie nie mówiąc nic, tak kombinują żeby w Polsce nawalali się wzajemnie? Przecież to Rosjanie tak skutecznie Was nakręcają, że już zjadacie swój ogon…i w sumie nie wiecie dlaczego w ogóle zaczęliście go gryźć?
  Że to Rosjanie poprzez swoje gierki, tak obniżają rangę Polski na arenie miedzynarodowej, bo partia opozycyjna neguje demokratyczne podstawy Państwa Polskiego? Nie widzicie że dzięki Waszemu (pis) zachowaniu, Rząd nie ma za bardzo możliwości ruchu, żeby nie być posądzonym o niszczeniu opozycji, co znowu narazi go na grożenie palcem przez UE?

  Nawet w Święta idę do Kościoła i widzę Samolot TU 154M jako Grób Pański z Monstrancją umiejscowioną za kabiną pilota gdzie siedzi Prezydent.

  Może jeszcze dajcie rysy twarzy Chrystusa z rysami śp. L. Kaczyńskiego?!

  Jak daleko jesteście się w stanie posunąć?!

  Nie zgadzam się na porównywanie Jezusa do Kaczyńskiego! I jego śmierci na krzyżu za całą ludzkość do Kaczyńskiego który zginął tragicznie w wypadku lotniczym…

  I dlatego pisze to w Święto Wielkiej Nocy! Może się kilku opamięta.

  A co do rynsztokowego pisania Antypigu…staram sie do Twojego poziomu zniżyć…nie zawsze się udaje wiec, Twój mózg podpowiada Ci, że to musi być rynsztok (zawsze Ci tak podpowiada jak czegoś nie rozumiesz)

  leśny, zawsze leśny (czy to LP czy poza)- bo to służba, powołanie i zaszczyt a nie stołek którego się kurczowo trzymacie…

 • antypig

  Próbuję się domyślić w jaki sposób funkcjonuje mózg takich typów jak Malik i zawsze mnie zadziwia, że potrafią przeprowadzić prostą dedukcję ale z wyciąganiem wniosków znacznie gorzej. Dobrze kombinujesz, że ruscy robią wszystko żeby zdyskredytować nasz kraj. Ale czy to nie Tusk (amator) dał się wciągnąć w grę z bezwzględnym ( zawodowcem ) KGB-istą Putinem, stawiając ponad interes narodowy chęć poniżenia Kaczyńskiego. Czy to nie rząd Tuska milczącą aprobatą spowodował, że port w Świnoujściu stał się niedostępny dla tankowców, bo dostęp blokuje rosyjsko-niemiecka rura gazowa. Czy naprawdę uważasz, że za całe zło ostatnich lat odpowiedzialny jest Jarek i PiS. Bezstronni eksperci potwierdzają, że po rządach PiS-u Polska nie była zadłużona. A może brak logicznego myślenia spowodowany jest niepodważalnym dla ciebie dogmatem GW i TVN. Moja życzliwa rada: spróbuj myśleć samodzielnie, to może jeszcze będą z ciebie ludzie. Wesołych Świąt!

 • ori

  Polecam, przed zabieraniem głosu ,najpierw poczytanie na temat spraw śląska i działalności RAŚ i tego co faktycznie powiedział Kaczyński .Jako były premier o problemach związanych ze śląskiem mówi tak jak politycy tej rangi na całym świecie, mówią o tego typu problemach. Pewien polityk „jedynie słusznej parti” o którym żartobliwie mawiają „Dźiurawy” głosił w świetle jupiterów, że Bóg go uratował od kul z pistoletu człowieka, który jak się okazało był jego kolegą partyjnym i przyszedł do zionącego nienawiścią Dziurawego najprawdopodobniej w celu lepszego natchnienia przed planowanym zbrodniczym czynem. To jest przykład używania Imienia Boga na daremno… W kościołaach wierni od zawsze pasługiwali się symbolami,dzięki temu w dużej mierze , istniejemy jako państwo i nie ma to nic wspólnego z jakąkolwiek partią..Partie opozycyjne mają swoje prawa ,tak jest na całym świecie w demokratycznych krajach i gdy Pis był przy władzy opozycja też nie zasypiała gruszek w popiele ,że nie wspomnę jak były prezydent i opozycja , w obawie przed lustracją obalili w ciągu jednej nocy demokratycznie wybrany rząd. Odnośnie walenia kogokolwiek krżyżem poproszę o konkrety.Natomiast serdecznie polecam wieści, jak straż miejska przetrąciła człowieka bez broni, bez obraźliwych słów… Stołki Leśne i ich partyjne, nprzemienne trzymanie się , to jak mi się wydaje problem wielce wstydliwy i świadczy o upadku standardów… Na koniec troszkę na wesoło, u nas gajowy mawia, że niektórzy sądzą ,że są „leśni” z powodu „ptasiego rozumku”. Ogólnie proponuję więcej rozwagi ,wzajemnego szacunku i nie mieszanie Boga i Rosjan do naszych leśno- partyjnych utarczek .

 • Alek

  Antypig, daj spokuj – „Pętaki mają pełne portki” i zaczynają kąsać!

 • sikorka Renia

  Z pełną powagą zapoznałam się z relacjami z II konferencji pierwszego w Polsce koła PO Leśników. Zastanawiający jest fakt, jak duży trud podejmują zachodniopomorscy Nadleśniczowie, opuszczają swoje rodziny, tereny łowieckie, w wolną sobotę pakują się do „prywatnego” samochodu i na swój koszt jadą w dalekie pomorskie progi. Ale co się okazuje, odnoszą ogromny sukces, gdyż referat Pana Dyrektora Kossa o Przyszłości LP był najciekawszy. Przypomina mi się kultowy film pt. „Miś”, gdzie Pan Jarząbek wychwalał zasługi prezesa śpiewając do szafy. Ale te czasy minęły. Teraz Pan Malik – leśny ma internet
  i na każdym leśnym forum zachwala talent swego szefa. Dziwi trochę fakt nieznajomości nazwiska tak zdolnego Dyrektora, ale cóż pozory muszą być zachowane. Żałuję trochę, że z inicjatywy Państwa Koss nie powstało podobne koło np. w Dębnie Lubuskim, gdzie talent erudyty Dyrektora mógłby się objawić szerokiej rzeszy leśników PO z całej szczecińskiej RDLP i takie referaty mógłby wygłaszać częściej. A tak trzeba czekać cały rok i mieć zaproszenie…
  http://www.kazimierzkleina.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1073:konferencja-lenikow-po-rp-w-szymbarku-&catid=23:sprawy-lokalne

 • sikorka Renia

  Maliku- leśny co się stało z referatem Pana Łokietko? Czyżby Pan Adam Nowak wyciął jego wystąpienie? Może przestraszył się Pana Kowalczyka?

 • Malik-leśny

  1/No na to pytanie ptaszku…musisz się do Pana Nowaka zwrócić, dlaczego tego wystąpienia nie było. To nie moja rola dopisywać spiskową teorię dziejów do aktualnej potrzeby Prawolasowców 🙂

  2/Tak, tak…za czasów PIS mieliśmy nadwyżkę środków w budżecie…dzięki temu, zamysłowi Prezesa powstało w Polsce – 3mln mieszkań, 2500 tyś km autostrad Pana Polaczka, dostaliśmy 100 baterii patriot oraz super kontrakty w Iraku i Afganistanie.
  Oraz wprowadziliśmy system tropienia właścicieli (kułaków, badylarzy, oligarchowie) prywatnych firm (bo przecież każdy prywaciarz to złodziej w oczach ówczesnej władzy).

  I najważniejsze!
  Z rodziną dostałem paszport oraz 200 baksów i wyjechałem do EGIPTU 😛

  Jakie jeszcze bzdury wymyślicie dla pochwalenia się PISowskim rajem 2005-2007 który został tak dobrze, wspaniałomyślnie, przecudnie oceniony w 2007r, 2010 w wyborach samorządowych oraz w wyborach prezydenckich przez wyborców?

  Przypadek? Nieznajomość?

  No kraina piękna do rządzenia, tylko Ci durni Polacy nie chcą głosować na Was (ciągle przez NIEWIEDZĘ, PRZYPADEK, LUD CIEMNY NIE KUPIŁ…itp)

  3/Co do referatu (błąd w nazwisku – przyznaje).

  No dobry był, i nie pisze po innych forach, tylko Wam umilam czas co sprawia mi przyjemność niezwykłą 🙂
  Jak bym miał wychwalać swojego szefa…to idąc Waszym tropem myślenia (wiem wiem, za duże słowo) wychwalało by przynajmniej 20 użytkowników…no 30 Nadleśniczych 🙂

  Jak już Sikorko Renio, znów dostaniesz stołek w Dyrekcji RDLP Szczecin, lub i może w GD…to wprowadzisz pod rygorem zwolnienia, nakazu uczestnictwa wyłącznie w szkoleniach z CO2 pod patronatem PIS 🙂

  ALE WYŁĄCZNIE za pieniądze leśne i w trakcie tygodnia pracy! Macie już doświadczenie z 2007r.

  4/Największy sukces Rosjan – szalejące w Polsce PIS, gryzące wszystko i wszystkich co się rusza i na drzewo nie ucieka

  Jedynym ratunkiem oczywiście jest agitacja teorii o zrzuceniu przez Iła-96 Helu i rozbitego wraku innego TU154m, który w tej właśnie chwili jest zamieniany na prawdziwego naszego TU154m (dlatego nie dostaliśmy wraku AHA!) wysadzonego przy użyciu antymaterii, laserów z PAN-u, kosmitów z Roswel a także zderzacza Hadronów…

  Ale to dopiero wierzchołek góry…LPR i SAMOOBRONA już w 2005 była kierowana przez Rosjan, oni już wtedy wiedzieli co robią, to przez nich i we współpracy z PO oczywiście doprowadzili do upadku rządu PISu…tak, tak moim mili…

  😛

 • antypig

  Malik, zapisz się do psychiatry. A jak cię spyta czy chcesz o tym porozmawiać to opowiedz mu wszystko co chcesz, ale błagam na „Prawym Lesie” daj sobie spokój.

 • Muchomor

  Antypigu nie proś twardogłowego przy korycie.Sprawa tworzenia struktur partyjnych w służbach państwowych, jest niezgodna z prawem. Służby Państwowe, jak wojsko, policja, straż graniczna, pożarowa, mają być apolityczne. Służyć mają zabezpieczeniu Państwa. Nieważne, jaka partia rządzi. Służba Leśna jest służbą państwową stojącą na straży majątku Skarbu Państwa i powinna być apolityczna. Dlatego dygnitarze leśni tworząc struktury partyjne w słuzbie państwowej są na bakier z prawem. Sekretariat Solidarności za pośrednictwem posłów powinien zwrócić się do konstytucjanolistów o wykładnię prawną.Naiwniakami nie bądzcie, że dygnitarze leśni tworząc PO partię robią to na własny koszt. Posypią się dla nich nagrody z kasy lasów i wszystko się wyrówna.Pamiętam, jak za SLD regionalny watażka w Lublinie dał swoim towarzyszom nagrody po 10 tys zł. Partyjne organizacje w zakładach przerabialiśmy za PRL.Spychanie odpowiedzialności na PiS za ośmieszanie Polski przez Rosjan to bezczelnośc.Polityka prorosyjska przez tuskowców to wielka prażka obecnej władzy. Zamiast dbać o interesy narodowe to Tuskowiec dorżyna watachę. Upajanie się poparciem to mrzonka. Ku pamięci, światły naród niemiecki pod wpływem propagandy oddał demokratycznie władzę faszystom. Ogłupiony pozdrawiał się nazwiskiem wodza.Szef propagandy Gebels mówił „kłamstwo powtarzane ciągle staje się prawdą”. Czyż tego samego nie robią GW, TVN, Superstacja, NIE.Powielają to setki malików, ślepych na fakty. Trzeba pamiętać, jak Niemcy na tym wyszli wierząc w propagandę sukcesu.Robienie fety i tworzenie parti w lasach, która chciała je sprywatyzować i rozwalić to zdrada społeczności leśnej. Sprzedawczyków w lasach nie brakowało. Sowieci, gdy w 1944r weszli na ziemie polskie, Stalin Powołał PKWN, przy tej sowieckiej budowli powstała komórka leśna. Celem jej było przejmowanie lasów odbieranych prawowitym właścicielom. W 2009r słynny Kraczek przy udziale Pigana zrobił huczną fetę, jako 55 rocznicę dyrekcji lubelskiej. Zakordelasowano tam byłego PRL-owskiego wiceministra, który dał zgodę na budowę Kombinatu Chemicznego w lasach Puławskich, które cierpią do dziś. Rocznica, która jest plamą na honorze leśników. W fecie wzięli udział PRL-owscy nadleśniczowie emeryci. Zakordelasowano też zaskrobka z Piganowej solidarności. Dziwnym trafem na fetę nie zaproszono emerytów solidarności 80r. Chyba z obawy, że będą się źle czuć w tak doborowym towarzystwie. Tak, że imprezek rodem z PRL było więcej tylko nie wszystkie nagłośniono.

 • ori

  Doskonały odpór Muchomora, brawo za wiedzę i logikę , bo już mi ręce opadły na poziom odbywającej się tu dyskusji . Dziwię się tylko ,gdzie się podziała nasza „leśna brać”…. zostało po niej już tylko wspomnienie ? Dlaczego tak mało osób zabiera głos , i oburza się ? Nie wierzę , że popierają Leśne Koła , bo leśnicy od zawsze cenili sobie niezależność i bezpartyjną atmosferę leśnego środowiska , choć oczywiście bywały odstępstwa, jak od każdej reguły , choćby słynne szkolenia klimatyczne. Specyfika i etos naszego zawodu, powodował wśród ludzi przynajmiej na poziomie leśniczych , apartyjność ,dlaczego teraz nie zabierają głosu? Nasze partyjne władze mają w rękach różne narzędzia prawne i materialne , z których ani myślą rezygnowć, pozwalające im na „zamknięcie ust” , na manipulowanie pracownikami.W rezultacie ludzie o niskiej moralności , ale wysokim upartyjnieniu , pozwalają sobie na różne łajdactwa i nawet jak znajdzie sią parę osób , które zaprotestują, to nie zmienia to nic i sprawy dalej toczą się po myśli partyjnej… czy naprawdę jesteśmy na to skazani , może jednak postarajmy się, dla siebie i naszych kolegów, coś z tym zrobić…

 • antypig

  To co się teraz dzieje z leśnikami wynika z wszechobecnego terroru psychicznego i całkowitego uzależnienia od widzimisię miernot pełniących kierownicze funkcje. Nastąpiło to po oddaniu Lasów pseudo związkowcom. Oni też są przyczyną gangreny która toczy Lasy. Pracownik powołany od leśniczego poczynając może bez jakiegokolwiek powodu ( np. utrata zaufania ) stracić pracę i mieć wypowiedzianą umowę na mieszkanie ( coraz częstsza praktyka ). Jak w takim wyścigu szczurów ( nie do kariery, lecz o przetrwanie ) być radosnym i mieć zadowolenie z pracy. Niekompetencja i i ręczne sterowanie ograniczają własną inicjatywę, która zresztą nie jest mile widziana. Paranoja dochodzi do tego, że pracownicy boją się wejść do szefa w sprawach służbowych, bo widzą że chodzi naburmuszony i nie rozwiązuje problemów tylko krzyczy. Paraliżuje to pracę jednostki a on nawet sobie z tego nie zdaje sprawy. I do tego jeszcze leśne koła PO, rzygać się chce. A to wszystko chyba po to, żeby rozwalić Lasy od środka.

 • Zibi

  Muchomor pisze: ,,Stalin Powołał PKWN, przy tej sowieckiej budowli powstała komórka leśna. Celem jej było przejmowanie lasów odbieranych prawowitym właścicielom”.

  Wynika z tego,że LP w znacznej mierze swoją pozycję zbudowały na zagarniętym mieniu – co teraz jeśli potomkowie owych prawowitych właścieli upomną się o swoje? Co jeśli przyjdzie oddać część lasów – czy LP będą bronić dzieła Stalina ,czy też pokornie oddadzą lasy???

  Co do upolitycznienia LP – bez względu na opcje – takie podejście rozwali tą firmę od środka – mamy się brać do prawdziwej leśnej pracy w tych trudnych czasach ,a nie zwoływać partyjne agitki -żenada.

 • Anita

  A kiedy było inaczej?

 • Łokietko, jako komisarz polityczny, zadbał znakomicie o upadek dobrych obyczajów w lasach i dobrych notowań PO. Swoimi pokrętnymi decyzjami doprowadza do powolnego upadku technikum leśnego w Miliczu, gdzie zwalniani są długoletni i szanowani nauczyciele, którzy robią miejsce miernotom. Miernotom pokroju Łokietki. Jakie czasy, tacy komisarze…

 • ori

  Anito po 35 latach pracy mogę powiedzieć ,z ręką na sercu ,że nigdy wcześniej , nie widziałam tyle świństwa w lasach co teraz

 • Petros

  Może jakieś świeże wiadomości z Wrocławia? Na stronie internetowej RDLP piszą o oczyszczeniu z zarzutów.

 • Alek

  A niech sobie piszą. Machina sprawiedliwości toczy się dalej i ci co dostali zarzuty na piśmie, nie mogą spać spokojnie!

 • antypig

  Postępowań jest wiele, umorzono te najmniej istotne i od razu trąbienie sukcesu. Czemu nie napiszą, że te główne zarzuty są całkiem rozwojowe i nikt ich nie zamierza umorzyć, a może nawet wynikną z tego nowe.

 • Muchomor

  Panie Zibi, przypomnę, że PKWN to był zalążek sowieckiej władzy w Polsce. Wbrew legalnemu Rządowi na uchodźtwie. Okres, gdy krwawiła Warszawa w powstaniu. Okres, w którym NKWD rozprawiało się z polską partyzantką wierną legalnemu rządowi.Polacy, którzy znaleźli się w PKWN dla marnego własnego interesu uwiarygadniali sowiecką władzę w Polsce. Była to akceptacja zaboru ponad połowy terytorium Polski.Władza, którą Sowieci przynieśli na bagnetach nie miała skrupułów w szkodzeniu interesów Polski. To ta władza podpisała zgodę na wypłatę odszkodowań za mienie zaburzańskie przez Polskę. Sowieci zabrali polską ziemię i nakazali okrojonej Polsce ponieść konsekwencje zaboru. Do dziś sprawa ta stanowi zadrę z Zaburzanami. Na całym świecie zaborca ponosi konsekwencje swojego czynu i płaci kontrybucję. Polscy komuniści tego problemu nie widzieli i przyjęli zobowiązania przekraczające możliwości biednego kraju, wbrew logice. Dlatego ludzie, którz poszli do PKWN zasługują na pogardę, a nie na obchodzenie rocznicy ich haniebnego czynu. Martwisz się o wielkość Lasów Polskich, ale kto zabrał lwią część Puszczy Białowieskiej, miejsce polowań królów polskich. Popieram twój pogląd, że leśnicy powinni zajmować się lasem, a nie tworzeniem struktur partyjnych w Państwowej Instytucji.

 • ori

  Start
  Apel 9 maja
  (1977 podpisów)

  A P E L

  Nie obchodzą nas partie lub te, czy owe programy. My chcemy Polski suwerennej, Polski chrześcijańskiej, Polski – polskiej. […] Tak jak walczyliśmy w lasach Wileńszczyzny, czy na gruzach kochanej stolicy – Warszawy – z Niemcami, by świętej Ojczyźnie zerwać pęta niewoli, tak dziś do ostatniego legniemy, by wyrzucić precz z naszej Ojczyzny Sowietów. Święcie będziemy stać na straży wolności i suwerenności Polski i nie wyjdziemy dotąd z lasu, dopóki choć jeden Sowiet będzie deptał Polską Ziemię.

  Z ulotki 6. Wileńskiej Brygady AK kpt. Władysława Łukasiuka „Młota” Podlasie, 1946 r.

  9 maja 2011 r. zapalmy znicze i lampki w miejscach upamiętniających naszych rodaków poległych i pomordowanych w walce o wolność z siłami reżimu komunistycznego, w tym żołnierzami Armii Czerwonej.

 • wilk

  Chciałem z tego miejsca pogratulować panu Dyr. GDLP dr inż.M. Pigan za rzetelną pracę na rzecz lasów państwowych oraz dla dobra samych pracowników bez wzgledu na przynależność partyjną.Jako główny szef LP stając na straży obrony przed czynnikami lub szkodnikami gorszymi od wiatru pożaru czy gradacji potrafi przeciwstawić sie najwyższym władzom zasiadającym przy największych korytach by swoimi mądrymi decyzjami lasy mogły jeszcze oddychać.
  Nie mniej jednak projekt ministra finansów nie został wyrzucony do kosza lasy nie zabezpieczyły sie odpowiednimi ustawami które mogły służyc zabezpieczeniu by tego oddechu nie straciły.A sz.p minister środowiska jak dziekować to dziekować wszystkim za taki tytaniczny trud włożony w LP na bazie której opiera sie same środowisko.

 • antypig

  Straszny z Ciebie Wilku szyderca i prześmiewca, boki zrywać dawno się tak nie uśmiałem.

 • Muchomor

  Zamilkł malik pojawił się Wilk. Jakoś od czasu transformacji żaden dyrektor nie tworzył POP partii PO w lasach. Żaden dyrektor nie był tak fałszywy i bezczelny aby wejśc w kierownicze gremia Solidarności, po to aby wyniszczyć jej zasłużoną kadrę. Trzeba mieć specyficzny charakter i nie mieć twarzy aby taką rzecz zrobić. Trzeba przyznać ekskomunie w lasach, że umiejętnie wybrała istotę posyłając ją do Solidarności, która dokona czystek z solidaruchów. Piguś spełnił pokładane w nim nadzieje.Z zadania wywiązał się z nawiązką. Dobrał takich samych harakterków, którzy wbrew prawu tworzą partię w lasach. Tą samą, ktora robi wszystko, aby rozwalić lasy. Czyżby się to działo bez jego wiedzy? Zmartwię cię Wilku, ąle w gratulacjach jesteś osamotniony. Piganowi przypomnę słowa jego idola „Nieważne kto jak zaczyna, ale jak kończy” Okres Piganowszczyzny w lasach będzie wspominany podobnie, jak ci co tworzyli PKWN. Przypadku nie było, gdy kordelasował razem z Kraczkiem PRL-owskich towarzyszy podczas fety w Janowie.

 • tiger

  Popieram Cię Muchomor całkowicie, żaden dyrektor po 89 roku nie miał tylu doradców, byłych I sekretarzy PZPR różnych szczebli, schowanych obecnie pod płaszczykiem stanowisk inspektorów, naczelników, dyr. RDLP itd. Oni dobrze wiedzą jak tworzy się struktury POP. Mam nadzieję, że ludzie nie dadzą się nabrać i nie będą zasilać tych partyjnych tworów PO. Oczywiście zawsze znajdą się kameleony i dla kariery zrobią każde świństwo, bo co tam honor, ambicja i patriotyzm… a lustro to tylko lustro….można się na nie wypluć i tak nikt nie widzi. 🙁