Listopad 2010
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archiwa

stat4u

Zbieramy podpisy za referendum w sprawie Lasów Państwowych

Zachęcamy do obrony lasów państwowych poprzez zbieranie podpisów w sprawie referendum ogólnonarodowego. Listy z podpisami prosimy przesyłać na adres prof. Jana Szyszko podany na liście referendalnej.
(lista referendalna – pobierz)

Koleżanki i Koledzy

Z okazji dnia św. Huberta, składam najserdeczniejsze życzenia „Darz Bór”.

Dzień jest szczególny ale i sytuacja jest również szczególna. W wielkim niebezpieczeństwie znalazł się byt Polskich Lasów Państwowych. Nie pomogły protesty i prośby leśników, myśliwych naukowców i setek tysięcy ludzi korzystających z dóbr Polskich Lasów Państwowych. Decyzją Rządu postanowiono włączyć Lasy Państwowe do sektora finansów publicznych co w konsekwencji prowadzi do ich natychmiastowej destrukcji a w przyszłości prywatyzacji. Skutki mogą być katastrofalne nie tylko dla polskich lasów ale także dla polskiego łowiectwa, polskiej unikalnej bioróżnorodności a generalnie dla bezpieczeństwa ekologicznego państwa. W tej sytuacji, kierując się przekonaniem, ze łamane jest prawo a proponowane rozwiązania dotyczące Lasów Państwowych są zmianami ustrojowymi, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, którego jestem Prezesem, ogłosiło i wsparło inicjatywę zbierania podpisów pod wnioskiem o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, zawierającym pytanie: „Czy jesteś za zmianą statusu prawnego Lasów Państwowych poprzez włączenie tego podmiotu do sektora finansów publicznych, zgodnie z propozycją Ministra Finansów, co w konsekwencji może prowadzić do ich natychmiastowej destrukcji a w przyszłości prywatyzacji”. Prosząc o pomoc w zbieraniu podpisów pod wnioskiem załączam wór list poparcia (lista referendalna), znajdujący się również na stronie internetowej www.ekorozwoj.pl z prośbą o odesłanie ich do dnia 2 grudnia 2010 na adres:
Prof. Jan Szyszko. Poseł na Sejm RP, Prezes Stowarzyszenia Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, Sejm RP. Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwość. 00-902 Warszawa ul. Wiejska 4/6/8.

Dołączam również krótką informację o lasach państwowych i zagrożeniach jakie spowoduje włączenie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe do sektora finansów publicznych (poniżej).

Darz Bór
Jan Szyszko67 komentarzy Zbieramy podpisy za referendum w sprawie Lasów Państwowych

 • Mike

  Jezeli sprywatyzuja lasy to przestanie to byc juz moj kraj

 • Kochany Panie Profesorze to nic nie da.
  Polską rządzi hołota sterowana przez służby specjalne.
  Pan Tusk i jego ekipa w ogóle się nie orientuje na czym polega samofinansowanie Lasów Państwowych.
  Dla nich najważniejsze jest jak zgarnąć Lasom Państwowym forsę, a docelowo je sprywatyzować !
  Dlatego trzeba działać niekonwencjonalnie, aby odsynąć tych szkodników od władzy !!!!

 • anna

  Orzeł z Łodzi, jaki masz pomysł, jak to zrobić, chętnie się dołączę. Jestem przerażona tym, co dzieje się teraz w Polsce, a w dodatku ludzie zachowują się jakby mieli przesłonę na oczach.

 • Aniu
  mam pewien pomysł, ale ze zrozumiałów względów nie mogę go ujawnić.
  Pewne działania juz poczyniłem na swoim, podwórku.

  Miłego popłudnia

 • Marysia

  Orzeł, myślę dokładnie tak samo jak Ty. Przecież oni nawet nie wiedzą kim był Adam Loret.

 • Elżbieta

  NIE wolno sprywatyzować lasów NIE

 • Mam pomysł link z tej strony wklejajmy na naszą klasę z dopiskiem podaj dalej niech jak najwięcej ludzi bedzie świadomych tego faktu, aby jak największa ilość włączyła się do zbierania podpisów.

 • kp

  Mam pomysł! Jedziemy do Szwecji i zobaczymy, jak się pracuje leśniko ze sprywatyzowanej spółki LP. Byłam, widziałam – nie narzekają 🙂

 • lucia

  czasu mamy niewiele, zbierajmy podpisy!

 • Już włączyłem się w akcje zebrałem dopiero 65 podpsów, ludziom jednak zależy.. nie traćmy nadziei zachęcam każdego do zbierania podpisów, tych co oddają mi swój podpis aby poszli do nadleśnictwa i zebrali przynajmniej troszkę podpisów wśród znajomych i rodziny..
  Ja wziołem sobie to do serca i zamierzam zbierać podpisy do końca..Pozdrawiam.

 • W nadleśnictwie można też pobrać druki do zbierania podpisów.

 • edward16

  ..nie długo sprywatyzują powietrze ..i oddychać nie będzie czym …co za czasy …wszystko tej władzy nie potrzebne …

 • Koniarski Zbigniew

  Popieram.

  Polskiego nie znacie ?

 • Ada

  Przedewszystkim ludzie robmy wszystko by grabarzy takich jak Tusk i jego horda odsunac od rzadow najlepiej wogole od Polski to sa ludzie,ktorzy sprzedaja Polske codziennie.Oczywiscie NIE dla prywatyzacji Lasow Panstwowych,tak smo jak NIE dla sprzedazy PKP.

 • antypig

  Przykro mi, ale te zbieranie podpisów to żałosny krzyk rozpaczy który nic nie zmieni. Jak się wpuszcza wilka do owczarni to nietrudno przewidzieć co się stanie. Właśnie przeczytałem, że będą 10% redukcje w budżetówce w 2011 roku i pewnie dotyczy to też LP. A wybierać ludzi do zwolnienia będą miernoty i przestępcy z nowej POstępowej ekipy.

 • Agnieszka

  Mówimy stanowcze NIE prywatyzacji Lasów Państwowych!!!

 • Stanisław Stec

  Ratujmy Polskę, ratujmy Ojczyznę, ratujmy polski lasy.

 • Stanisław Stec

  Ratujmy Polskę, ratujmy Ojczyznę, ratujmy polski lasy.
  Popieram inicjatywę pana profesora Jana Szyszko

 • Zgroza

  W myśl starego powiedzenia że “lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć” należałoby pozbyć się najpierw niekompetentnych indolentów jakimi są pseudo-związkowcy na kierowniczych stanowiskach szczególnie na Dolnym Śląsku a dopiero później walczyć o LP. W tym stanie rzeczy protestując walczymy przede wszystkim o miejsca pracy dla tych nieudaczników, którzy jak zachowają swoje stołki ,to i tak będą nas kopać po dupie redukować i kręcić lody. Tyle zła ile lasom wyrządził Wojciech Adamczak, niszcząc ludzi ,pozbawiając ich pracy z dnia na dzień.Mimo tego że ma prawomocne wyroki sądowe, zamieszany jest w aferę wyciągową.Nic sobie nie robi z prawa. Najsmutniejsze jest jednak to ,że jego zwierzchnicy przymykają na to oczy.( Przywróconemu do pracy przez sąd swojemu podwładnemu powiedział że Wyroku Sądu nie przyjmuje do wiadomości)Kiedy to się wreszcie skończy. Uważam że w obecnej sytuacji jedynym sposobem na ratowanie lasów jest powołanie na Dyrektora GDLP Janusza Dawidziuka, który jako jedyny do tej pory naprawdę zrobił wiele dobrego dla lasów i dla leśników. Człowiek,który nie kieruje się prywatą i kolesiostwem tylko dobrem lasów może uzdrowić sytuację i spowodować ,że będzie normalnie Przede wszystkm człowiek ten cieszy się ogromnym zaufaniem leśników (nie pseudoleśników ,farbowanych lisów). My leśnicy jesteśmy ludźmi wyjątkowymi pamiętajmy o tym razem możemy naprawdę wiele .Nie dajmy sobą manipulować tej związkowej gangrenie tylko ją zwalczmy.

 • Marta

  jestem przeciwko prywatyzacji lasów …zdecydowane nie

 • lisek

  moze powinniśmy dodać o piśmie dyrektora który chce obciążyć pracowników biorących udział w proteście kosztami dojazdu do Warszawy. Dodatkowo obowiązkowy dzień urlopu. co można sobie pomyśleć o naszym dowódcy, chyba tylko same najgorsze rzeczy…

 • krośnianin

  Zgroza ty to masz narąbane w tej pustej głowie. Dopiero co my się wyzwolili z komuchowego jarzma,z czerownej pajęczyny byłych pzpr-owskich prominentów. Nie po to powstawała Solidarność, by to ona teraz na stołek sadzała jakiegoś Dawidziuka, który naszą Grażynę potraktował jak najgorszą aferzystkę, a to był jeden z najbardziej kompetentnych dyrektorów,jest ona jest wspaniałym i uczciwym człowiekiem, a jej los to tylko dowód na to, że ten niby super dyrektor był tylko zwykłym mściwym człowieczkiem. Rozumiem, że masz związkowców za nic ale to nie kto inni jak oni walczą o dobro lasów państwowych a takiego jakiegoś Adamczaka już dawno ze swoich szeregów wykopała. Skoroś taki antyzwiązkowiec podejrzewam, że lewak pełną gębą, wypad z PRAWEGO LASU

 • krośnianin

  Zgroza i jeszcze jedno. Swoje teorie to głoś może na jakiś lewackich paradach równości, bo rozumiem, że PRL-owskie hasło “równi i równiejsi” to twoje motto. Rozumiem, że z Dawidziukiem nie jedną flaszkę obaliłeś i marzysz o jego powrocie, bo posadka nadleśniczego czy dyrektora Ci się marzy (jak za starych dobrych czasów).Trzeba było startować w wyborach i cieplutką posadkę radnego sobie znaleźć, może sekretarza gminy albo starosty. Może jakbyś się dorwał do koryta i nachapał to zamnknąłbyś tę swą lewacką gębę…

 • Alicja Hinc

  NIE NIE NIE dla planow prywatyzacji polskich lasow.

 • Krzysztof

  Nie zgadzam się z jednym głosem który tu przeczytałem że to nic nie da. wszystko zależy od nagłosnienia. Jesli Platforma uzna że pijar jej spadnie to wycofa się z tego po to by wygrac parlamentarne wybory i wróci do tego po nich.

  Zła bardzo rzecz sie stała że ta informacja nie dotarła do ogółu Polaków (p[rzy blokadzie mediów polskojęzycznych w tym także mediów publicznych.) . Gdyby tak było przed wyborami samorządowymi PO może by się wycofała.

  Ja będę zbierał podpisy za kilka dni bo teraz jestem mocno chory przezxiebiony i ledwo stoje na nogach. I informował gdzie się da. Pisuje tez na salonie 24 i mam czasem po 2 tysiece wejśc to zawsze coś.

  niech każdy poswięci torchę czasu. Namowcie młodsze rodzeństwo niech wrzucaja artykuły informujace na różne wrzuty wykopy.

  Mam tez taki pomysł. Jeśli ktos ma abonament którego nie wykorzystuje (na przykład moja mama ma abonament tp ( a raczej teraz telekomunikacji francuskiej za 70 złotych. tak to zrobili że mnijszy się nie opłaca
  ) i zostaja wolne minuty. bierzemy ksiązke telefoniczna. najlepiej poprosic kogos w rodzinie kto ma trochę czasu. Nieocenieni emeryci) i dzwoni i nofrmujc krótko że nie mozna bedzie wejśc do lasu itd, najlepiej o tych zagrożeniach ktore rozumie ktoś kto nie mógł skonczy nawet szkoły zawodowej. Jedno popołudnie i wieczór mozna poinformowac z setke ludzi

 • Aneta Lewandowska

  Jestem przeciwna prywatyzacji lasów.

 • Kaiser

  Łapy precz od LASÓW. A tak ładnie mówili POpaprańcy że to skarb i niewolno go rusza. A teraz jeszcze chcą nagłabac.

 • Normalny

  Przed wojną każde wejście do lasu wymagało zgody gajowego i uiszczenia opłaty.Komuniści wprowadzili “niczyjość”, czyli wolny wstęp : na grzyby, po chrust, w celu wywiezienia śmieci, itd. Skoro wszystko co komunistyczne jest beeee – to po co ten krzyk !?.

 • antypig

  Znam przypadki, gdzie leśniczych którzy chcieli jechać ( byli zapisani na wyjazd) zmuszono do pozostania ( niby pilne sprawy ). Zawsze jest jakaś praca do zrobienia, ale nie ma takiej sytuacji żeby nie mógł zrobić tego ktoś inny. Świadczy to o tym, że nadleśniczowie dobrze znają podejście Pigana i próbują się mu przypodobać. Dlatego urlopy i obciążanie kosztami.

 • Angel

  Zdecydowane nie dla prywatyzacji.
  Polska nie Szwecja tu wszytko popsują.
  Teraz mamy najwięcej lasów w Europie i Zielone Płuca. Po sprzedarzy nikt nie będzie się na to oglądał, tylko za kasą, bo politycy są niegospodarni.
  Może czas najwyższy wziąć się za pensje polityków i ich immunitety.
  Zmuśmy ich, żeby było jak w Szwajcarii-poliycy nie są utrzymywani z podatków, tylko muszą mieć inną pracę, wtedy zostaliby ci którym naprawdę zależy. W tej chwili wystarczy włączyć obrady i krew czlowieka zalewa- 450 posłów, a w czasie obrad prawie ich nie ma, garstka przedstawicieli siedzi. A pieniążki dostają i to niemałe.
  Sprzedali już stocznie za symboliczną “złotówkę”
  Lasy panstwowe to sektor, który przetrwał tylko dzięki temu, że w czasie prl nie dał się sprywatyzować. Nie możemy tego zaprzepaścić

 • kierda95

  Witam, Jak złożyć podpis w sprawie referendum lasów przez Internet?

 • Jadwiga Siotor

  Ja i cała moja rodzina jesteśmy przeciwni prywatyzacji lasów państwowych.

 • prawylas

  Niestety, podpisu w sprawie ogłoszenia referendum nie można składać internetowo. Takie są wymogi ustawy. Można natomiast zgłosić się do najbliższego leśnika i poprosić o listę do podpisu. Jeszcze lepiej wejść na naszą stronę

  http://prawylas.pl/wp-content/uploads/2010/11/referendum_-_lista.pdf,

  pobrać listę, zebrać podpisy wśród znajomych i tak wypełnioną listę odesłać na adres podany na liście.

 • lesnik1989

  trzeba ratować Państwowe Gospodarstwo Leśne “”Lasy Państwowe ”

  Darz Bór.

 • Marcin

  Chrońmy to, co jeszcze nadal należy do Państwa Polskiego, a nie bandy kolesi, którzy są w danym momencie u władzy. Wara od Lasów Państwowych

 • Karol

  PO stosuje haniebne metody PRL-owskie – zabrać pod przykrywką prawa tym, którzy coś uzyskali własną pracą. Bardzo żałuję, że przyczyniłem się do zwycięstwa tych złodziei.

 • niech lasy pozostana takim stanie zarzadzania jak poprzednio

 • Ewa

  Ciekawa jestem co robią GDOŚ i RDOŚ-ie przecież w prywatnym lesie nie podskoczą gdzie organizacje ekologiczne

 • Genowefa

  Jestem zdziwiona, że rząd zamierza zabrać gotówke, którą ciężko wypracowały Lasy Państwowe, a przecież każdy dobry gospodaz musi miec jakąś gotówkę.
  Jestem zdziwiona, że rząd zamierza zabrać Polakom Lasy Państwowe, ostatnią rzecz jaką mają Polacy mają. Wszystko dlatego, że minister finansów nie radzi sobie z budżetem. No to może lepiej wymienić ministra.

 • ile podpisów zebraliśćie? bo ja ponad 50

 • Jesteśmy przeciwni prywatyzacji lasów z mojego domu jest 4 głosy przeciw prywatyzacji.

 • Milka1

  Wraz z rodziną i znajomymi zebralismy 147 podpisów. Wysłałam je dziś pocztą, priorytetem. Mam nadzieję ,że dojdą na czas. I cos, co bardzo mnie cieszy. Podpisało wielu młodych ludzi, studentów.

 • newyorka

  Mówię NIE prywatyzacji…zebrałam póki co 50 podpisów…..może niewiele ale myślę, że i te są ważne…do 2giego mamy jeszcze parę dni… Profesorze… mam nadzieję, że na listy referendalne będzie pan czekał ciut dłużej bo wysyłać będę dopiero 1wszego grudnia…do tego czasu chcę jeszcze troszkę ludzi zebrać

 • newyorka

  Eh i jeszcze jedno…żałuję tylko, że dowiedziałam się tak późno bo w piątek (26 listopada). Gdybyśmy mieli więcej czasu….troszkę więcej czasu.. no ale miejmy nadzieję, że zbierzemy odpowiednią liczbę podpisów.

 • Emilia

  Ja też strasznie żałuję, dowiedziałam się o tej inicjatywie wczoraj… ale zbiorę co się da, od kogo się da i wyślę, nie zaszkodzi spróbować. Jestem załamana działaniami rządu i tym chorym pomysłem, nie myślałam, że można być aż tak pazernym, żeby zacząć dobierać się do Polskich Lasów… wstyd!

 • Krzysztof

  Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Przez ponad 1000 lat lasy były państwowe, przetrwały czasy wojen, rozbiorów i dyktatur a Wy chcecie je po prostu `sprywatyzować` a co za tym idzie sprzedać. Panie premierze i panie prezydencie…czy nie czas na zastanowienie się nad Waszym tzw. `patriotyzmem`. Ja jako Polak wstydzę się, że mamy takich przywódców jak Wy, że w tak skrajnej sytuacji jaka jest w tej chwili w naszym kraju, nie zamierzacie ratować go tylko chcecie zagarnąć ostatnie niesprywatyzowane dobro, które zostało narodowi. Popatrzcie co spotkało wszystkie dotychczas sprywatyzowane polskie dobra; które państwo w Europie pozbyło się hut, stoczni i całego przemysłu ciężkiego i za każdym razem tłumaczycie, że tak będzie lepiej a w rzeczywistości dobrze wiecie jaki los je spotka. Taki sam los spotka nasze polskie lasy. Najpierw sprywatyzujecie, potem zmienicie prawo, wytniecie i zostaną tylko zdjęcia a Wy z pełnymi brzuchami znikniecie na zawsze. Mało tego, tłumicie wszystkimi siłami ruch przeciwko tej zbrodni. Ja o referendum dowiedziałem się przypadkiem dzisiaj i tak strasznie żałuję, że nie mogłem wypełnić swojego obywatelskiego obowiązku i dołączyć się do prawdziwych Polaków, patriotów, którzy walczą z Wami. Pamiętajcie, że w raz z prywatyzacją lasów państwowych Polska nigdy więcej nie będzie Polską…

 • Nie dla prywatyzacji Lasów Państwowych

 • Mason

  Neolibertyńscy najeźdzcy totalitarni likwidują nasz Kraj.
  Róbmy wszystko aby lumpenproletariat nie sprzedał naszych lasów !!!
  Elity masońskie powiększają grono szyderców z polaków.
  Pozdrawiam

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>