wrzesień 2010
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwa

Odezwa do leśników – Poseł Dariusz Bąk

15 komentarzy Odezwa do leśników – Poseł Dariusz Bąk

 • muchomor

  Dzięki Panie Darku za godną postawę w obronie lasów. Zastanawiam się, czy wysiłki Sekretariatu Ochrony Środowiska i Komisji Krajpowej Solidarności nie są niweczone przez pseudo-związkowców.Dotarły do mnie echa wczorajszego pobytu Ulenieckiego w Nadleśnictwie Biłgoraj. Panisko stwierdził, że zamiast demonstrować, to lepiej zbierać podpisy. Do udziału w manifestacji nie zachęcał. O cóz tu chodzi to wierny sługa obecnej sitwy chce ukryć przed społeczeństwem protest w obronie lasów, bo kogo interesują podpisy. Efekt jego pobytu to Nadleśnictwo Biłgoraj nie jedzie na demonstrację. Biłgoraj pod wcześniejszymi kierownictwami związkowymi, był ośrodkiem zdrowej Solidarności. Wyjątkiem był Rabe, który za SLD wysługiwał się władzy leśnej tej formacji. Liczył na stołek nadleśniczego. Zorientował się, że pod skrzydłami ZSL-PSL stołka nie osiągnie. Znalazł się w PO ale się na niego wypięto, stołka nie osiągnął.KSPL Solidarność jest częścią składową Sekretariatu Ochrony Środowiska. Uchwały Sekretariatu i Komisji Krajowej są dla niego obowiązujące. Dlaczego Uleniecki ich nie przestrzega, zamiast włożyć maksimum wysiłku w ich realizację. Dosyć złego jego wysługiwanie się przyniosło czołowym i zasłużonym ludziom Solidarności. Powinien zostać usunięty ze związku za nieprzestrzeganie uchwał jednostek nadrzędnych. Przecież represje obecnej władzy wobec ludzi solidarnosci są bardziej drastyczne od SLD-PSL. Robiąc szkodliwą działalnośc wobec twórców solidarności leśnej, jeździ na pielgrzymki i podpiera się ich historycznymi zasługami.

 • antypig

  Cóż można zrobić, skoro lud tak chciał.

 • solidarite

  Co się dziwicie że większość leśników nie jedzie…

  Ja nie mam zamiaru być wykorzystanym przez wierchuszkę Ogólnopolskiej SOLIDARNOŚCI jako przybudówki PISu…przecież to czysta kampania przedwyborcza PISu i tylko wykorzystanie leśników do swoich celów…

  A Wam to chyba Jarek medale wyśle później że tak agitujecie

  Nie wspomnę o wykorzystywaniu tragedii leśników ze Złocieńca… Żenada…

 • sifu2

  protesty nic nie poradzą, myśle że nasz los i lasów jest przesądzony. 🙁

 • antypig

  Jakoś nie miałem złudzeń co zrobi PO z lasami myślałem jednak, że nastąpi to przy chwilowym zachwianiu finansów leśnych. Niestety mimo bezmyślnej polityki w lasach taka zapaść nie następowała, więc chłopaki nie chcą już czekać. Ciekawe ile czasu im zajmie całkowita rozwałka.

 • muchomor

  Solidarite, jesteś, jak chorągiewka. Wcześniej oferowałeś wyjazd w obronie lasów. Jesteś aparatczykiem realizującym polecenia władzy i na jej polecenie grasz w inną stronę. Gotów jesteś sprzedać tożsamość lasów za marny żłobek grupki sługusów, razem ze sprzedajnym kaziem. Naiwni leśnicy, którzy uwierzyli, że partia popierana przez wielki biznes, będzie się rozczulać nad losem drobniaków. Mają to co wybrali. Jeżeli nie widzą, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikły afery:węglowa, paliwowa,hazardowa, portowa, zieleniec itp. Wielki biznes, który wiał poza granicami powrócił w wielkiej krasie, wyszedł z za krat. ma się świetnie. Mają w rękach prywatne media, a teraz publiczne w rękach władzy. Cóż ich obchodzi pleps, którym manipulują. Rosnące bezrobocie, podatki. Sami by nic nie zrobili, gdyby nie mieli sługusów za drobne ochłapy. Dlaczego leśnicy mieliby mieć lepiej, po łbie i do roboty, jak nie potrfią obronić własnego podwórka. Wstyd, że mają sprzedawczyków we własnych szeregach. Ciekawym co robi w tej materii Związek Leśników Polskich, jakoś teraz o nim głucho. Był aktywny gdy wycinano leśników Solidarności.

 • Ewa

  Pan Darek niech się dogada z panem Piotrem i niech pilnują ustawy o lasach w komisji

 • Gosc

  Nie pracuje w LP (pracowalem), ani nie jestem wielkim fanem ich wlaczania do finansow publicznych. NIemniej jednak na sposob, styl i metody dzialania tej firmy mam bardzo krytyczne spojrzenie.Wrazenie mam takie, ze duza czesc lesnikow (osob pracujacych w LP) traktuej LP jako wlasne podworko. „My wiemy najlepiej, my robimy najlepiej, las jest nasz, a jak sie z nami nie zgadzasz to jestes los. Wierchuszka LP wszelkiej masci(od lewa do prawa), ktora nimi zarzadzala i nadal zarzadza (zarzadzala to nie jest dobre slowo, ale co tam), ktora byla obecna na wysokich kierowniczych stanowiskach, nie miala i dalej nie ma pojecia na temat zarzadzania tak olbzymia firma. Metoda „na partyzanta” byla dobra na poczatku po upadku komuny, ale przez 20 lat w LP nikt nie zakladal, ze swiat sie zmienia, ze Polska sie zmienia, ze wszystko sie zmienia. Nie ma rzeczy stalych. „My robimy to najlepiej i my bedziemy to robic zawsze, my mamy misje robienia wszystkiego” – na tym opierano strategie dzialania. Lesni bonzowie (wszyscy) zajmowali sie glownie walkami miedzy soba, upadlaniem ludzi, zemstami, polowankami, zarciem, robieniem dobrej miny, zwiazkami, spotkankami z wladza (gdzie sa teraz ci wszyscy wojtowie, marszalkowie, biskupi itp ktorym tak w dupe wchodzono) i wychwalaniem „systemu”. Trudno powiedziec, ze ích zasluga jest wypracowanie zysku bo sprzedaz drewna z punktu widzenia 100% monopolisty jest rzecza banalna. Nikt nie zaprzatal sobie glowy pomysleniem na temat jakichkolwiek zmian, kore moglyby wyprzedzic i ubiec dzialania zainteresowanych dobraniem sie do firmy(np. wprowadzenie mechanizmu wplaty jakies czesci zysku do budzetu panstwa). Ponadto ufano ludziom, swoim ludziom – co doprowadzalo do tworzenia kolejnych roznych patologii. Oczywiscie teraz oni sie dalej nie martwia bo oni beda dalej trwac w tym marazmie, zadufaniu w sobie, nieomylnosci i zwyklym hamstwie. Jak zwykle dostanie sie tym na dole, nie myslcie ze nie, ze jakos to przejdzie i dalej bedzie tak fajnie jak jest. PO budzecie prywatyzacja i z tego wszystkiego zostanie 2500 tys ludzi (max) bo bonzowie beda kopiowac sytem skandynawski, ktory sie u nas nie sprawdzi.
  POZDRAWIAM WSZYSTKICH LESNIKOW Z WYJATKIEM DYREKTOROW DAWIDZIUKA; TOMASZEWSKIEGO; MATYSIAKO-TOMASZAKA; A SZCZEGOLNIE NIE POZDRAWIAM DR INZ MARIANA PIGANA

 • kropka

  Oj Ewa czy Ty zawsze musisz krytykowac. Znam juz takiego ktoremu nigdy nic się nie podoba /chyba ,ze to jego pomysł grus/.

 • lospatafianos

  Panie muchomor domniemywam ze chyba sromotnikowy bo tyle w Panu jadu. Ja byłem na demonstracji i jakoś udało mi sie zobaczyć tam Pana Ulanieckiego więc chyba powinien sie Pan klasą wykazac i przeprośić za oszczestwa. Jakoś też mi sie nie chce wieżyc aby namawial zeby nie jechać na manifestację skoro sam na nią pojechał. Zobaczymy czy ma Pan klasę….

 • Ania

  W tej chwili nie jest ważne która partia rządzi, ważne jest to co się dzieje z naszym krajem, z naszą gospodarką, z naszymi pieniędzmi które ciężko wypracowujemy. I powinniśmy wszyscy głośno o tym mówić i bronić naszych interesów. Więc może w jedności siła, i jeśli PIS chce pomóc, to dajmy im szanse, nawet jeśli to są „gierki przedwyborcze”. Bo nikt inny tego nie robi, każdy ma w nosie, czy pójdziemy na bruk dziś czy po 1.01.2011.

 • solidarite

  Nie pisz mi o chorągiewce…chciałem jechać do momentu jak dowiedziałem się że to Śniadkowcy i PIS maja zeżreć lukier. Wcale się nie pomyliłem…dlatego zostałem w domu…proste…

 • muchomor

  Przepraszać nie mam za co, napisałem „do udziału w manifestaji nie zachęcał”{ i to prawda. Solid, twoje ataki są chore. Za PiS nie trzeba było bronić lasów i organizować demonstracji. PiS naprawiał krzywdy wyrządzone leśnikom przez postkomunę. PO powieliła wyrządzone krzywdy i stołki w lasach obsadziła odsuniętą postkomuną. PiS obniżał podatki i następował wzrost TKB/metoda Regana/. PO zwiększa podatki kosztem najuboższych i zakłada 40 miliardowy deficyt-odsetki zapłacą podatnicy.PiS tępiło malwersacje, za PO ci co spowodowali straty w lasach otrzymali lukratywne stołki i niszczą tych co walczyli z patologią. To są fakty. Twoja nienawiśc do Przewod. Śniadka i PiS nie ma uzasadnienia, dlatego używasz chamskich sformułowań. Przewod. nienawidzisz bo nie jest klakierem zła, jak ty. Zapytaj swojego wodza, kiedy będzie ta druga Irlandia i Polacy będą tłumnie wracać do kraju. Rosnące bezrobocie powoduje, że będzie druga fala emigracji. Potwierdzają to obiektywne media. Zapytaj swojego wodza ile kosztuje teraz marchewka i czy wie, że podstawowy produkt mąka zdrożała w niektórych rejonach o 100%, a co będzie gdy wejdzie podwyżka VAT- gdzie ten podatek liniowy? To co pisałem wcześniej. że zapowiadane obietnice wodza, to gruszki na wierzbie. Polacy przejrzą na oczy. Manipulacje mediów są przerażające. Podały, że w proteście uczestniczyło 10 tys ludzi, gdy samych leśników było ok. tysiąca. Kłamstwa, jak za PRL. Gdybyś Solid miał trochę OLEUM, jak mawiał Zagłoba to byś dostrzegł, że protestowała nie tylko Solidarność, był to protest ludzi pracy, przeciwko złym rządom i wciskanej narodowi ogłupiającej frazeologii. Obiecałeś, że sprawa przejścia lasów do budżetówki szybko się wyjaśni, jako nieporozumienie. Bądź odpowiedzialny za to co piszesz, bo warcholskie komentarze nikogo nie interesują typu, kto zeżre lukier. Ważniejsza jest obrona lasów.

 • obrońca uciśnionych

  Witam, „muchomor” piszesz, że za pis było tak dobrze, rzeczywiście było dobrze ale napisz komu? Pierwsze rządy aws, żadnych nagród nie było, zabrano nawet połowę mundurówki- oszczędzano a tym samym władza leśna na wyższych stołkach dostawała podwyżki a pospólstwo jak zwykle nie. Przyszły rządy pis, za których nie przypominam sobie by były nagrody- przecież oszczędzano kolejny. A teraz jak jest każdy widzi, co kwartał mam jakieś parę groszy, które pozwala mi łatać dziurę w domowym budżecie a przepraszam za dawidziuka też mogłem połatać dziurę a nawet odłożyć troszkę. A za pis jak piszesz zarabiali ale Ci co rządzili.
  pozdrawiam.

 • muchomor

  Obrońca piszesz nieprawdę, bo za PiS były nagrody i to wysokie. Finanse lasów były w bardzo dobrej kondycji.To za obecnej władzy lasy z trudem obroniły się przed zapaścią finansową. Jeżeli teraz jest tak dobrze, to dlaczego odebrano prawo do mieszkań służbowych przeważającej większości służby leśnej.Zatyka się dziurę wyprzedażą osad, która usatysfakcjonuje tylko mniejszą część służby.Jeżeli byś myślał dalekowzrocznie, to gdzie będą mieszkać następne pokolenia ludzi lasów. Obecna władza działa”po nas tylko potop” przykład stocznie. Twierdzisz, że za Dawidziuka było wspaniale i odkładałeś, a może byś pomyślał, ile odkładało ponad 4,8 tys leśników wyciętych podczas olbrzymiej czystki politycznej na pomostówkach. Czy los ich Ci jest obojętny. To PiS naprawiło wyrządzone im krzywdy i przywróciło do pracy- o tym zapomniałeś. Rzeczywiście podczas końca drugiej ery Dawidziuka rzucono parę wysokich nagród, ale to była kiełbasa wyborcza, dziwne, że dałeś się na plewy nabrać. Może byś pomyślał, ile odkładają bezrobotni przy rosnącej fali bezrobocia nie tylko o czubku własnego nosa. Podczas AWS jej frakcja liberalna, z której wywodzi się PO, już zrobiła zamach na lasy występując o tworzenie spółek leśnych. Prym wiódł obecnie urzędujący Pan Prezydent. Opór społeczeństwa w tym leśnicy spowodowali, że do tego nie doszło. Czołową rolę odegrał prof Jan Szyszko, stracił tekę ministra, ale sprywatyzować lasów nie pozwolił. Teraz wymyślono nowy trik-lasy do budżetówki, od tego jeden krok do prywatyzacji, jak wielu gałęzi majątku narodowego. Zobaczę, jak ci będzie dobrze w budżetówce, popytaj o to leśników z Parków Narodowych. Może ci się poprawi, gdy obudzisz się w jakiejś spółce- zobaczysz wtedy ile góra zarabia. Może dla wyjaśnienia za PiS malało bezrobocie teraz lawinowo rośnie. Dla informacji nie jestem członkiem żadnej partii politycznej. Dlatego mogę bezstronnie porównywać fakty, bez zaślepienia i demagogii.