listopad 2009
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archiwa

W grudniu dwie nagrody

Jak donoszą „źródła zbliżone do DGLP” w grudniu mają być wypłacone dwie nagrody. Pierwsza jako „wyrównywanie dysproporcji płacowych”, a druga świąteczna. Jedna z nagród ma być równa dla wszystkich pracowników.
Ciekawi jesteśmy, czy dostaną nagrody pracownicy zakładów, które zostawiono z dnia na dzień na lodzie, wycofując się z ich wspierania, głównie tych, spediujących drewno. Efektem tych kroków, przynajmniej dla Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Radomiu, dobitego przerażającą wprost niekompetencją nowego, PO – wskiego dyrektora (facet nigdy nie pracował w LP, a tym bardziej w ZSLP), było bankructwo zakładu, a w przypadku wielu innych słabe wyniki finansowe .  Pracownicy nadleśnictw, z ujemnym wynikiem finansowym, dostają nagrody i nikt nie stawia warunku osiągnięcia przez ich jednostkę dodatniego wyniku finansowego.
Może wspólnie powinniśmy złożyć się na nagrody dla pracowników zakładów?

35 komentarzy W grudniu dwie nagrody

 • tadek

  To możecie się złożyć! Przecież to wasi ziomkowie Radomscy podobnie jak ten serwer 🙂

 • bubo

  „Może wspólnie powinniśmy złożyć się na nagrody dla pracowników zakładów?”
  To byłlllllaby prawdziwa solidarność.

 • JAN

  WSPÓLNIE WEŹMY SIĘ W KUPĘ
  I KOPNIJMY PIGANA W DUPĘ!!

 • Antygruś

  bubo napisał-„to byłaby prawdziwa solidarność”-ale tam nie chcą solidarności

 • JAN

  POszła kasa do lasa,PSL trwa mać!!
  Pozdrawiam wszystkich Andrzejów…z doktorem nauk leśnych na czele!!
  Leśniczy łańcuchowy/z pozycji pieskiej budy/
  Dziś szczekam radośnie/za premię mam michę/
  Chau Chau

 • Antygruś

  Janie jak się tak męczysz to w ramach optymalizacji zwolnij etat zacznij rapować może z tego będziesz miał lepszą kasę i wyleczysz się z kompleksu „leśniczego łańcuchowego”

 • rycho

  I do psiej budy go

 • bubo

  Może „S” w radomiu nie chcą, ale jeśli sprzątaczki wygrywają z dyrektorami jest to widoczny znak dla pozostałych.

 • tadek

  Radom to drugie co do wielkości zagłębie pisuaru zaraz po Lublinie

 • tadek

  Toruń ma Rydzyka a Radom prawylas

 • mok

  KIEDY WEJDZIE W ŻYCIE ROZPORZĄDZENIE NA TEMAT MIESZKAŃ – PROSZĘ JEŚLI KTOŚ COŚ WIE ( cokolwiek ), NIECH NAPISZE.

 • John

  ……DECEMBER 2022 ??

 • JAN

  W GRUDNIU 2022 ROKU

 • antypig

  Widzę dyżurne PIG-CYCE na stanowiskach, nie mają kogo to czepiają się leśniczego Jana. Lepiej powiedzcie co przez te dwa POpaprane lata zrobiliście aby żyło się lepiej wszystkim? ( bo na razie lepiej żyje tylko dawny skład KSPL-u )

 • JAN

  POlicjańci w sile 4 000 funkcjonariuszy,odwiedzili pałac super premiera
  cudotwórcy i upomnieli się o swoje skandując…złodzieje !!!
  A my zieloni mundurowi siedzimy w swoich budach i nawet szczekać się boimy
  Czy naprawdę rotwajlery z RDLP muszą nas trzymać na łańcuchach i wozić
  tylko na wiece POparcia generalnego buldoga /nawet POd Częstochową??/

 • antypig

  Jakoś tak się dziwnie porobiło, że w nadleśnictwach ludzie przestali dyskutować, a jak już rozmawiają to na tematy bezpieczne ( np. pogoda ). Świadomi swej sytuacji pracownicy powołani nie mają pomysłów ani inicjatyw, biernie wykonują nawet najbardziej debilne polecenia. Wszechobecny strach przed odwołaniem i utratą „psiej budy” paraliżuje i wpędza ich w depresję. Większość poza tą „psią budą” nie ma nic i nie wie gdzie się podzieje gdy stracą zaufanie i życzliwość szefa, bo przecież uczciwe wykonywanie swoich obowiązków nie ma tu nic do rzeczy. Taką rzeczywistość zafundowały nam POpaprańce Pigana. Na związki też nie można liczyć, dlatego Janie zapomnij o jakimkolwiek proteście przeciw władzy. Nie w tej kondycji psychicznej w jakiej są teraz leśnicy.

 • Antygruś

  Antypigu Twoja autobiografia zawodowa jest wzruszająca ale na tym forun chyba pomocy nie znajdziesz ,depresje trzeba leczyć.

 • Antygruś

  na terapie zabierz ze sobą Jana i wasze budy

 • JAN

  DO INDYWIDUM POdłego!!/godzina 21:10/
  tylko prawda jest ciekawa…PRAWDA NAS WYZWOLI…
  SPRAWIEDLIWOŚĆ A NIE POlityka…ZWYCIĘŻY !!

 • marchewa

  Szejkizm postawą godną do rozważenia 😉

 • marchewa

  Miał być szwejkizm. Przepraszam.

 • Kamil

  To po co jezdzicie do tej Czestochowy? nie ma blizej kosciolow,sami jestescie sobie winni, a jezeli juz to tam mozna jechac bez okazji Janie-prawdziwy katolik modli sie dla siebie.Jaka by nie byla opcja kazdy urzadza pokazuwe wladzy w Czestochowie.Niedlugo odbedzie sie wigilia w zakladach pracy mysle, a wszedzie na swiecie w katolickich krajach sa to swieta przewaznie rodzinne.Zaraz mnie tutaj ktos zakrzyczy ,ze wiekszosc w Polsce to katolicy itd.itd. w takiej Hiszpanii tez pragne zauwazyc.To juz wiem,proponowalbym podatek na swoj kosciol tak jak u sasiada w Niemczech nie musial by taki np.Biskup czy inny ksiadz koledowac w zakladach pracy czy po domach-zjawisko znane tez tylko w polskim kosciele katolickim.Ciekaw jestem ilu zostaloby katolikow w Polsce jakby przyszlo miesiecznie odprowadzac np 5% zarobku na kosciol?

 • egon

  „Jaka by nie byla opcja kazdy urzadza pokazuwe wladzy w Czestochowie”
  A rajdy , SITLidy i PTL…potrzebne, żeby aż koszty na LP zwalać ??

 • kedli

  Mok KIEDY WEJDZIE W ŻYCIE ROZPORZĄDZENIE NA TEMAT MIESZKAŃ – PROSZĘ JEŚLI KTOŚ COŚ WIE ( cokolwiek ), NIECH NAPISZE.
  chyba coś się święci w temacie….
  cytat: Za lasami polskimi dzisiejsza Rzeczpospolita, wstawione przez Sten
  Ponad 11 tys. pracowników Lasów Państwowych straci prawo do bezpłatnego mieszkania służbowego. Ale będą mogli je wykupić nawet za 5 proc. wartości

  Obecnie Lasy Państwowe zapewniają bezpłatne mieszkanie 15,7 tys. osób. Prawo do darmowego lokum mają: nadleśniczy, jego zastępca, inżynier nadzoru w nadleśnictwie, leśniczy, podleśniczy, strażnik leśny i gajowy. Według nowego rozporządzenia ministra środowiska, nad którym prace zostały właśnie zakończone, liczba uprawnionych do mieszkania zostanie ograniczona do dwóch stanowisk: nadleśniczego i leśniczego.
  – Tylko zatrudnieni na takich stanowiskach, w myśl ustawy o lasach, sprawują bezpośredni nadzór nad gospodarką leśną i odpowiadają za stan lasu, a w związku z tym powinni zamieszkiwać w miejscu wykonywania pracy – mówi Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych. -Zatrudnieni na pozostałych pięciu stanowiskach będą mogli wykupić mieszkania na preferencyjnych warunkach – dodaje Malinowska.
  W ubiegłym roku Lasy Państwowe utrzymywały ponad 9,8 tys. mieszkań w budynkach wolno stojących i wielorodzinnych. Kolejne ok. 6,5 tys. osób pobierało ekwiwalent za przysługującą im kwaterę służbową, choć mieszkali we własnym mieszkaniu. – Średnioroczne koszty związane z utrzymaniem i remontami mieszkań wynoszą ok. 24 mln zł. Kolejne 9 mln zł to wartość wypłaconego ekwiwalentu – wyjaśnia Malinowska. Mało jednak prawdopodobne, że wejście w życie nowego rozporządzenia sprawi, iż na rynku nieruchomości pojawi się kilka tysięcy mieszkań. Zgodnie z ustawą Lasy Państwowe mogą sprzedawać mieszkania, które są im już niepotrzebne, ale pierwszeństwo w ich zakupie mają pracownicy, którzy w chwili sprzedaży zajmują lokal. W zależności od stażu pracy w Lasach (min. trzy lata) i okresu, przez jaki mieszkają w lokalu, bonifikata może sięgnąć nawet 95 proc. wartości mieszkania.
  Pierwsze mieszkania LP zaczęły sprzedawać w 1997 r. Z puli ponad 50,7 tys. mieszkań sprzedano wówczas 33 lokale. Do końca ubiegłego roku sprzedano już ponad 34,7 tys. mieszkań, a w tym roku kolejne 300. Dziś pozostało do sprzedaży 3517 lokali. – Nie wliczamy w to mieszkań pracowników, którzy stracą prawo do darmowego mieszkania, gdy wejdzie rozporządzenie. Wówczas kolejne kilka tysięcy mieszkań zostanie przeznaczonych do sprzedaży -mówi Malinowska.

 • Ewa

  i oby w Nowym Roku we WŁASNYM LOKUM

 • Mok

  Dziękuję, myślę że jakoś przebrniemy przez zawiść ludzką i w końcu kupimy te mieszkania.

 • JAN

  ….tylko leśniczy POzostanie na smyczy…
  do emerytury,pewny ból głowy….
  ….biedny w swej budzie…
  …pies łańcuchowy!!

 • egon

  W grudniu może być z nagrodami jak kiedyś w maju, jak zmienił się dyrektor generalny, czyli może nie być

 • tadek

  Ale za to może już być po niedobitkach pisowskich, Gaweł raz dwa z nimi da rade 🙂

 • JAN

  NO,NO SLANG CMENTARNO-CPNOWSKI…
  GAWEŁ I MANIEK…w jednym POpasają domku
  NITRA+PITRA=GITRA
  CHOP KASA,DO LASA

 • meg

  nagrody nagrodami ale co ze stażystami, którzy są zatrudnieni w jednostkach LP a nagród nie dostają??? jaka tutaj sprawiedliwość.

 • kaszana jak byk w tych kometażach ! do ,, meg ,, A CO ROBI STAŻYSTA ? pewnie pracuje domyślam się ! A czy ,,meg,, aby nie jesteś stażystą ? Więc zapraszam ,, do naszego nadleśnictwa ,, Napewno dostaniesz premię czy nagrodę ! ale pod jednym warunkiem !!! Udowodnij że na nią zasługujesz 🙂 Pozdrawiam – w razie co to adres e-mail ponoć niedostępny podałem na tej stronie aby napisać komentaż 🙂 ale w razie co to napewno odpowiem tutaj 🙂 Pozdrawiam serdeczsnie . seat .

 • Interesujace sprawy, dziekuje bardzo za artykul!

 • A co z pracownikami których zwolniono

 • A co z pracownikami których zwolniono na bruk, nikt o nich nie pamięta i dalej są wykorzystywani poprzez rzekome ZULE pracują na czarno bez zadnych praw. A ci co mają znajomości pracują na pełnym etacie mimo iż nigdy nie mieli do czynienia z lasami i gdzie tu sprawiedliwość……