wrzesień 2009
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Archiwa

Początki duszpasterstwa Leśników

Mało kto dziś pamięta, że inicjatorem Duszpasterstwa Leśników i pierwszym organizatorem pielgrzymek leśników był ówczesny Przewodniczący Sekretariatu Zasobów Naturalnych, Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność” Ryszard Gruś. Pierwsze dwie pielgrzymki prowadziły do katedry  wrocławskiej, następne już do Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasną Górę. O początkach pielgrzymowania leśników do Częstochowy, okolicznościach powołania JE ks. bp. Edwarda Janiaka na krajowego kapelana leśników oraz inne ciekawe tematy poruszono w Radiu Maryja, w dniu pielgrzymki, w audycji „Rozmowy niedokończone. Leśnictwo i łowiectwo„. Warto posłuchać.    (http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=18111)

2 komentarze Początki duszpasterstwa Leśników

 • JAN

  Podziękowanie dla Radia Maryja,
  za możliwość odsłuchania i zapoznania się z wydarzeniami z Jasnej Góry!
  Wysłuchałem całej audycji-rozmowy z prof.Janem Szyszko,b.dyr.Adamem Płaksejem i kol.Ryszadem Grusiem…w 80% zgadzam się z ich argumentami.
  Nie popieram zdecydowanie POliyki PZŁ i PSL w sprawie tzw.”gospodarki łowieckiej” w dzisiejszym wydaniu „rozdymanych struktur władz PZŁ”
  W 100 000 armi myśliwych są nadal przestępcy rodem z PRL…serwilistycznie
  POpierani przez sPOlegliwych nadleśniczych i dyrektorów RDLP..POlityka kadrowa w LP prowadzona jest pzez byłych ESBEKO-KOMUCHÓW rodem z PRL!!
  Dziwi mnie wydawanie świadectwa moralności przez Pana J.Szyszko dla całej
  bandy władz z PZŁ.i dlaczego „trwa mać” tylko jedna łowiecka brać/PZŁ/
  Szcęść Boże i Darz Bór mówi prosty leśny chór!!
  Ps. A co profesor powie o giantycznych kosztach ponoszonych przez LP na ochronę lasów przed zwierzyną?/dyr.Płaksej wie ile płacą RDLP/!!

 • borus

  Zwierzyna też musi jeść i jest elementem naszego zniekształconego środowiska. Bez regulowania jej stanu przez myśliwych byłaby katastrofa. Co do PZŁ, to jest to organizacja monopolistyczna czyli nie mająca konkurencji. Jeżeli nie musi liczyć się z kimkolwiek to może robić co chce. Dziwię się, że składka na ten rok wynosi „tylko” 275zł, skoro bez przynależności do PZŁ nie można posiadać broni myśliwskiej. Składka mogłaby wynosić np. 1000zł bo i tak trzeba by zapłacić ( nie byłoby wyjścia ). Z całą resztą rozmowy zgadzam się w 100%.