wrzesień 2009
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Archiwa

Narastają protesty przeciwko „optymalizacji zatrudnienia”

Nie milkną protesty przeciwko wprowadzaniu w życie tzw „Planu Baryły”. Publikowaliśmy już protest Związku Leśników Polskich, Sekcji Regionalnej Pracowników Leśnictwa NSZZ „S” w Pile, teraz publikujemy następne ze Szczecinka i Radomia. Z pyszna musi się mieć Uleniecki, który tak naprawdę popiera zwolnienia, ale oddolny opór w Solidarności zmusza nawet Jego do odcięcia się od pomysłów Dyrekcji Generalnej. Apelujemy do leśników, aby w tej kwestii nie dali się podzielić. Już bowiem pobrzmiewają głosy, aby zamiast likwidowania leśnictw zwalniano z regionalnych dyrekcji, czy biur nadleśnictw. Nie dajcie robić sobie wody z mózgu.
Do protestujących dołączyła Tymczasowa Komisja Zakładowa przy RDLP we Wrocławiu.

Stanowisko Szczecinek
Stanowisko Radom

Wrocław 1

23 komentarze Narastają protesty przeciwko „optymalizacji zatrudnienia”

 • janosik

  Koleżanki i koledzy – „działacze” związkowi z pod znaku „S” do roboty. Sytuacja jest poważna, jest duże zagrożenie dla trwałości dotychczasowych, sprawdzonych form gospodarowania majątkiem Skarbu Państwa jakim są Lasy Państwowe.Przecież obecny generał jest dla większości z Was idolem, do niedawna przodownik leśnej „S”. Dalsze milczenie lub „kontrolowane” stanowiska pozostałych struktur leśnej „S” z Kazimierzem U. na czele daje zielone światło do działania decydentom, oczywiście ze szkodą dla LP, a
  szczególnie ludzi pracujących bezpośrednio w lesie. Gratulacje dla tych pierwszych!

 • konstantyn

  Komu te RDLP , a przede wszystkim GDLP sa potrzebne i do czego?
  w naszych warunkach, na najnizszych szczeblach, mozna by cos popchnac do przodu zgodnie z nowymi trendami w ochronie srodowiska chociazby, dlatego ma sens podzial lesnictw wg kompleksow lesnych i 2-u osobowa obsada lesnikow,tzw.rewiry lesne,n-ctwa,departament l-ctwa w ministerstwie?W dobie komputerow ,na ktore lasy wydaly ogromne pieniadze takie szczeble administracji l-ctwa nie wydaja wam sie koledzy l-cy wlasciwe?
  O co Wy tak na prawde walczycie? O wlasne wylacznie stolki?A moze by tak dla dobra Ojczyzny o zdrowe,czyste lasy i o miejsca pracy ,fachowcow na dole,jak najmniej centralizacji tym lepiej!!!Globalna i centralna gospodarka pokazuje wlasnie swoja kapitulacje na oczach swiata a wy nadal chcecie w to brnac.

 • konstantyn

  Zjednoczyc sie w kosciele, na pilgrzymce falszywie wymienic usmiechy ! Blogoslawienstwo zemsty przekazac na nastepna ekipe!!! A moze by tak zgodnie z nauka kosciola wykonac rachunek sumienia i blizniemu zyczyc dobrze, czasami zrezygnowac z samego siebie, tak jak zrezygnowal Chrystus!

 • Ktoś

  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Stara prawda. A czy ty byś chciał – konstantyn – czy jak ci tam, stracić pracę, jakbyś pracował w biurze rdlp? Albo twoja żona? założę się, że nie. Wtedy byś chciał by zwalniali wszystkich, tylko nie ciebie. W biurach gro ludzi ciężko zasuwa, często niedocenionych, ale to nie oni krzyczą, że im ciężko. Krzyczą wazeliniarze, krętacze, hipokryci, szuje i judasze, jak np. we Wrocławiu. „Coś” do powiedzenia – ale tylko do czasu – mają ci, którzy swoją obłudą , matactwem jeszcze się tu trzymają, choć mieli już w ręce wypowiedzenia z pracy w trybie natychmiastowym. A za co? To wszyscy wiedzą, tylko nie każdy o tym pamięta.

 • konstantyn

  Jak sie chce pracowac w biurach to nie wybiera sie zawodu lesnika Ktosiu!

 • marchewa

  Eeh Konstantyn! karkołomne zadanie sobie postawiłeś, bo niby jak zabronić związkom zaw. protestowania przeciw redukcjom? Kryteria tych redukcji nie wydaja siębyc przjerzystymi i jeszcze do tego perturbacje z mieszkaniami służbowymi, które moga sugerować mozliwość wyrzucania leśn ików na bruk. Nie POpisali się nasi leśni włodarze!

 • Ktoś

  Kons. A skąd wiesz, jaki mam zawód? Nie myślisz, bo z góry zakładasz, że jestem leśnikiem. Tzw. ograniczenie myślowe oto to, na co cierpisz.

 • konstantyn

  Ktosiu! Na czyim komputerze piszesz o tej porze dnia i sie tak bardzo zapracowywujesz w tym biurze.Z takiej pracy jak Twoja jak widac „najlepszy pozytek” Dalej tak efektywnie pracuj sukces zapewniony!A jak nie jestes lesnikiem to i lepiej dla Ciebie, prace mozesz znalezc wszedzie w przeciwienstwie do lesnikow.No i bierz sie do roboty i produkuj tony niepotrzebnych papierow tylko tak,zeby drzewa nadazyly rosnac na ten papier,ktory zuzywasz i nie zapominaj ,ze troche sie go zuzywa w toalecie,a jak chcesz bialy to zloz zamowienie u przewod.Grusia.Pospiesz sie zebys z tym wszystkim zdazyl do 15-ej!

 • TOMO

  LP stanęły przed ciekawą sytuacją ,albo mądrze zmienią się w nowoczesną,europejską firmę ( w co nie wierzę ,bo znam ten cały BETON ze szczebla powyżej n-ctw),albo znikną jak ówczesne DDR i USSR,które też się wydawały wieczne i nie do ruszenia…

  Obniżenie zatrudnienia o 2000 tys. osób to nic – zorientujcie się jak leśników ,,przesiano” w Niemczech (w ich LP zostało ok. 20% ludzi ),jednak proces ten trwał lat kilkanaście wraz z redukcją leśnego szkolnictwa itd. U nas jak zwykle zmiany na szybko i bez pomysłu.Wydziały leśne i TL produkują pełną parą tysiące nowych bezrobotnych.

  Trzeba zmienić całkowicie mentalność leśników,zerwać z utartymi schematami, zmienić najbardziej kretyńskie metody pracy (odbiórki posztuczne ,szacunki itp) i można zacząć ,,optymalizację”.
  Obecnie jak się sklei z 2 leśnictw po 1300 ha jedno duże to się l-czy -p-czy zajeździ w rok.
  Zaczynanie redukcji od dołów to debilizm w czystej postaci.Jestem za całkowitym zlikwidowaniem RDLP i DGLP.
  N-ctwa jako odrębne jednostki gospodarcze -kontolowane przez RDOŚ,urzędy skarbowe, NIK ,a przy.Min.Śr. jeden wiceminister reprezentujący lasy i wsio.

 • Ktoś

  A nie twoja sprawa, na czyim komputerze pisze, i skąd wiesz czy pisze w pracy. Jakbym słyszał leśnego ludka czy ewe. Ta sama zaciętość, złośliwość i głupie niby-argumenty. A ty na czyim piszesz w czasie godzin pracy? Skąd wiesz czy pracuję w Biurze RDLP? Nie masz innego tematu, tylko ten papier toaletowy? To żałosne. A swoją drogą Gruś miał rację, że się upominał o papier toaletowy jednakowy dla wszystkich. A co to, J. Z. jest lepszy od innych? On musi mieć papier biały, bo mu inny śmierdzi. On musi mieć dłuższą wylewkę, bo mu chlapie. Niczym paniczysko.
  Bez odpowiedzi.

 • lesnyludek

  lesnyludek po raz 5!!!!!!!!!cytuję panie ktoś twoje wypowiedzi z piama czy prawy las nie sznuje prawa;I sam się weź do roboty, bo piszesz komentarze w godzinach pracy. I nie zarzucaj innym, co sam robisz.!!!!!!!!!i jak to wygląda sam we własnych żygawinach utonołeś, co do papieru to już szkoda gadać…..

 • Ktoś

  Można umrzeć ze śmiechu!!!!!!!Ha, ha, ha, ha……! Nic tylko boki zrywać!!!!

 • antypig

  Ja bym chciał aby fachowość i kompetencje były najważniejszym priorytetem. I chciałbym też , żeby odwołania miały podłoże merytoryczne. Nie może być tak, że jakiś przygłup rujnuje innym bezpodstawnie życie i spycha na margines zawodowy. Trochę się rozmarzyłem, ale już od dawna nie wierzę w przetrwanie LP ( na pewno nie w takiej formie i nie pod takimi rządami).

 • antygruś

  TKZ jest naszą nadzieją Jak Gruś znów przejmie kontrolę nad kadrami w RDLP Wrocław fachowość i kompetencje będą najważniejszym jego priorytetem ale po papierze toaletowym

 • konstantyn

  Najbardziej kompetentne w lasach, trzeba przyznac sa zajace dlatego tez porzebuja odpowiednego papieru toaletowego-zgodnie z kompetencjami!
  A dlaczego? A dlatego ,zeby nie obsrywac lasu!!

 • marchewa

  „Rysiek Legenda któremu gdy brak argumentów próbują zatkać usta papierem toaletowym. Co pisać o PO-związkowych władcach, gdy sprowadzają poważne tematy do tego poziomu? Gdy brak im odwagi otwarcie porozmawiać o spartolonych próbach ucywilizowania problemu mieszkań służbowych czy restrukturyzacji zatrudnienia?”
  http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=13437&start=121

 • JAN

  Ładu ładu kij do zadu…kupała kupała
  Po się POsrała…Baryła zsikała !!
  POziom tej strony
  POtwornie zaniżony!!
  Ludzie co WY tu robita?
  NSZZ „POsrańców”….PYTA???????

 • Życzliwy!!!

  LEŚNICY LUDZIE ZWIĄZANI Z LASAMI!!! przecież to gołym okiem widać, że chodzi tu o jeden wielki przekręt zamiast wymieniać się tu uszczypliwościami tak jak robią to co niektóre osoby zostawiając tu swoje opinie do roboty!!! Zinteresujcie tym wszystkim media zróbcie wokół tego co się dzieje wielki szum medialny proponował bym napisać do TERAZ MY!!! Sekielski i Morozowski napewno bardzo chętnie zajmą się wytropieniem kolejnej afery związanej z ludźmi Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej i wtedy gwarantuje szybką zmianę dyrektora i całego planu restrukturyzacji!!! Bierzcie się do DZIAŁANIA!!!! Życzę wam powodzenia i wytrwałości w walce!!!

 • marchewa

  http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=15012
  Pierwsza ofiara optymalizacji – młody komendant, pardon już nie komendant, któremu widać chciało się w imię obrony praw pracowniczych i związkowych zadać niewygodne pytania. Panie Uleniecki! Już wyraźniej nie można POtwierdzić, że pańską rolą jest ochrona interesów generalnego, a nie pracowników!

 • Raku

  Optymalizacja i to tam gdzie jest ona najbardziej nie potrzebna czyli komórki produkujące pieniądze-nadlesnictwa dla pierdzi stołków w rdlp i gdlp gdzie pensje przekraczają 3 krotna wartość tych drugich!!!!Co z mlodymi ludzmi ktorym coraz trudniej pracowac w LP a jak pracuja to za ile w dzisiejszych czasach to jest kropla w morzu.Brak perspektywy rozwoju nie mówiąc o mlodych ale i o samych pracownikach LP.Prosze prównać zarobki 40 letniego inż. innej działalności lub organizacji państwowej a lesnika cieżka droga po wielkie G…o.

 • robertxm

  Po co restrukturyzacja? Ta właściwa po to żeby nie dochodziło do sytuacji jak u mnie gdy w nadleśnictwie pracuje 52 osoby ( służba terenowa i biuro), a robotników leśnych w ZULach ok. 45. Gdy przez tydzień nie można znależć leśniczego, bo zaginą w akcji, inny wyzywa na pojedynek podczas polowania, a jeszcze innego kolejny raz łapie pół policji powiatowej i kończy się to wysłaniem na leczenie. Standartem jest skrajne ocenianie wykonania prac przez szefostwo…itp. Gdyby komuś zależało zwalczyć tę patologię to niech lecą głowy, ale jeśli to kolejna kosmetyka to może będzie tzw. gwożdziem do trumny.
  Pozdrawiam

 • Też mi się wydaje, że tak to jest. Pozdrawiam

 • Irak iNFORMACJE…

  Nie myśl, że wróg cię podziwia. On jedynie poszukuje twego słabego punktu. V. Butulescu….