styczeń 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archiwa

Kowalczyk: Lasy Państwowe pozostaną pod zarządem MŚ; będę chronił LP, jak to tylko możliwe

Lasy Państwowe pozostaną pod zarządem ministra środowiska; resort pod moim kierownictwem będzie otwarty na argumenty różnych środowisk – deklaruje w wywiadzie dla PAP minister Henryk Kowalczyk. Potwierdza, że ws. Puszczy Białowieskiej Polska zastosuje się do wyroku TSUE.

http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1250863,kowalczyk-lasy-panstwowe-pozostana-pod-zarzadem-ms-bede-chronil-lp-jak-to-tylko-mozliwe.htm

26 komentarzy Kowalczyk: Lasy Państwowe pozostaną pod zarządem MŚ; będę chronił LP, jak to tylko możliwe

 • Malwi

  Żenujące, siedział obok dotychczasowy dyrektor gen Tomaszewski… zero szacunku do człowieka, żeby nią dać nawet kilku sekund jego wypowiedzi.

 • Stary Gajus

  ” Nowy” – dyrektor Konieczny bardzo popiera i jest popierany przez PZŁ !!!
  Powtórzę za pewnym burmistrzem – prawdę z którą się zgadza większość Polaków !!! Polski Związek Łowiecki – to przestępcza organizacja o charakterze zbrojnym !!!

  Proponuję obligatoryjną lustrację w Lasach Państwowych i Polskim{” Związku Łowieckim …

  Darz Bór !

  Ps. Znam osobiście wielu zacnych leśników – członków PZŁ ale PZŁ to nie może być grupa kolesi rodem z PZPR i SB !!!

 • Na PZŁ jest jedna rada. Dopuścić w prawodawstwie możliwość funkcjonowania innego związku zrzeszającego myśliwych, a pzł pójdzie na dno.

 • bogna

  Lustracja w LP? Kto ma przeprowadzić – inspektorzy z GDLP? Śmieszne!

 • Stary Gajus

  Ob….” bogna” – lustracje przeprowadza – IPN , MSW i MS !!!!

  Poniał ???

 • bobek

  A wzmiankowany odwołany dawał czas komukolwiek oprócz sobie?

 • Rewelacja: przedstawiciel PiS nasz Minister Kowalczyk będzie chronił Lasy Państwowe ….. przed PiS.

 • Myśliwy

  W sprawie dekomunizacji w LP należy pisać do Jarosława, by objął ten proces osobistym nadzorem. Jestem przekonany , że efekt będzie murowany.

 • Lasak

  niech nowy dyrektor czym prędzej rozgoni tę tłuszczę zasiedziałą w dyrekcjach

 • Należy napisać zbiorowy list do Wielkiego Jara , aby wymógł na większości sejmowej poprawkę do ustawy o lasach o pełnej lustracji SL.

 • takipionek

  Stwierdzenie Pana Ministra, iż cytuję ”…będą chronił L.P. jak tylko to MOŻLIWE..”…należy odczytać ,iż wykluwają się właśnie nowo- europejskie ( czytaj lewackie) pomysły na tzw. globalne funkcjonowanie lasów w całym eurolandzie których obronić się nie da . I to może właśnie chodzić.
  takipionek

 • bobek

  To kapitulacja

 • Stary Gajus

  Uczciwi i przyzwoici leśnicy – powinni opuścić PZŁ – przestępczą organizację o charakterze zbrojnym i powołać swoją pt. Strzeleckie Bractwo Myśliwych Leśników !!!

  Adam Kuczyński reprezentujący Gminę Błaszki reprezentowaną przez burmistrza Karola Rajewskiego oraz Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby pełniące funkcje w organach Polskiego Związku Łowieckiego do Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Dziś wysłane zostaną także zawiadomienia do 49 Prokuratur Rejonowych w całej Polsce o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby pełniące funkcje w organach Zarządów Okręgowych Polskiego Związku Łowieckiego. Zawiadomienia dotyczą podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na założeniu w okresie od 22 stycznia 2016 roku do dnia 19 stycznia 2018 roku związku przestępczego o charakterze zbrojnym i kierowania związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym funkcjonującym w ramach Polskiego Związku Łowieckiego, mającym na celu uprawianie kłusownictwa. Burmistrz Błaszek jak i Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot wnieśli m.in. o odebranie przez Policję osobom podejrzanym o udział we wskazanym związku przestępczym, mogącym liczy około 120 tys. osób, broni i amunicji.
  Przypomnijmy, że 10 lipca 2014 Trybunał Konstytucyjny stwierdził niezgodność art. 27 ust. 1 ustawy Prawo łowieckie z Konstytucją. Przepisy umożliwiające obejmowanie prywatnych nieruchomości reżimem obwodu łowieckiego bez zapewnienia ich właścicielom możliwości wyrażenia sprzeciwu wobec dysponowania przedmiotem swojej własności i ochrony konstytucyjnie chronionych praw własności – przestały obowiązywać w dniu 22 stycznia 2016 r. Jednocześnie ustawodawca nie podjął żadnych skutecznych kroków prawnych, które pozwalałyby na ustanowienie obwodów łowieckich, na których można by było legalnie polować. W tym dniu także straciły moc wszystkie akty prawne stanowiące o podziale poszczególnych województw na obwody łowieckie. Tym samym od dnia 22 stycznia 2016 roku nie istnieją w Polsce jakiekolwiek obwody łowieckie, więc nie ma możliwości prawnej prowadzenia gospodarki łowieckiej i tym samym organizowania polowań. W rezultacie każde pozyskiwanie zwierzyny od tego dnia odpowiada definicji kłusownictwa, bowiem zniesienie obwodów łowieckich doprowadziło do zniesienia uprawnień ich zarządców i dzierżawców, w tym w szczególności do wydawania pozwoleń na polowania.
  Pomimo zniesienia obwodów łowieckich w wyniku wejścia w życie wyroku Trybunału Konstytucyjnego PZŁ nie podjął żadnych czynności zmierzających do zaprzestania polowań, pomimo iż takie działania w nowym stanie prawnym odpowiadają definicji kłusownictwa. Przeciwnie PZŁ zachowuje się tak, jakby wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie było, a działalność jego oraz jego członków była legalna…

  Nie uwiarygodniajmy sbeko komuchów z PZŁ – żerujących w 49 ORŁ i RDLP !!!
  Darz Bór.

 • Lasak

  niegdyś PZPN był takim bastionem komuszym teraz został PZŁ jako organizacja pod bronią i pod panowaniem, czyim? No właśnie

 • brytan

  Dajcie spokój PZŁ, tu idzie o LP.

 • Stary Gajus

  Ja dotąd Lasy Państwowe zdominowane były przez agentury PZŁ i wspierane były przez uzależnionych od nich dwóch super agentów – Konrada i Jana !
  Mam nadzieję,że teraz nowy minister Pan Kowalczyk rozwali ten DIL !!!
  „Prawo łowieckie” przyznaje związkowi specjalny status. PZŁ wykonuje część zadań państwa i staje się właścicielem każdego upolowanego zwierzęcia, które wcześniej żyjąc w stanie wolnym należy do Skarbu Państwa. Lech Bloch, stojący na czele liczącego 120 tys. myśliwych zrzeszenia, wyspecjalizował się w skutecznej obronie korzystnej dla związku ustawy. Mógł dotąd liczyć na pomoc złożonego z polityków różnych opcji lobby, którzy tworzą nieformalną „partię myśliwych”…!!!

  Darz Bór

 • Stary Gajus

  Klan O”bajtków z Pcimia !!!

  Bartłomiej Obajtek – DYREKTOR
  58 32 12 220
  email
  Zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej
  Paweł Januschewski
  58 32 12 220
  email
  Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju
  Maria Brzozowska
  58 32 12 220
  email
  Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych
  Jan Borkowski
  58 32 12 240
  email

 • Stary Gajus

  Zajrzałem na stronę RDLP Olsztyn i co ja widzę. Pozorowana
  zmiana, odwołany Czyżyk, zajmuje obecnie stanowisko z-cy dyrektora
  RDLP ds. rozwoju. Nadal zajmuje się łowiectwem,a raczej polowaniami.
  Kpiny sobie robią. Co on będzie rozwijał oprócz biesiad
  i bigosowania z kumplami z PZŁ ?

 • Lasak

  żadna zmiana na lepsze tylko nihil novi – karierowiczostwo miernot kwitnie nadal

 • cdn

  Jesteśmy dumni,ze w Lasach Państwowych pracuje tak pryncypialny człowiek jak Czciogodny… Krzysztof Kowalczyk.

 • tt

  A dokąd trafił tym razem Pan K. Kowalczyk? Do Inspekcji LP?

 • tt

  Śmich na sali. Dokąd zmierzają Lasy Państwowe?

 • P.W.

  W nadleśnictwie Knyszyn szefem jest gościu skazywany wyrokiem sądu za kradzież w innym nadleśnictwie. Ale lizał tyłek Tomaszewskiemu i teraz może.
  Dobra zmiana.

 • ZLP

  Obłuda. Nowy dyr AK ma „pozamiatac” lesników i lasy do budżetu wciągnąć (to ponad 500 mldzł). to jego cel. Pracodawca PGL LP ROZKRACZA SIĘ. Obódzcie sie ZZ!!!!!! jeżeli nie chcecie skończyć jak lesnicy w parkach !!! AK nie pamietam rocznika 56? 62? czy 46? 😉

 • mosGOV

  Nowy „Generał” nie ma chyba pojęcia że jest poddawany próbie, bo minister to rodzina KK

 • w bez t

  P.W. Czy mogę poprosić o sygnatury akt tych (co najmniej dwóch) wyroków skazujących?