marzec 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwa

IPN w posiadaniu kserokopii pisemnego zobowiązania do współpracy z SB posła PO Stanisława Gawłowskiego

Jak donosi Głos Koszaliński, na kserokopii pisemnego zobowiązania do współpracy z SB – które przejął IPN – jest nazwisko Stanisława Gawłowskiego. – Jeżeli chodzi o mnie to są to fałszywki, spreparowane kilka lat temu – mówi koszaliński poseł Platformy Obywatelskiej – pełniący obowiązki sekretarza generalnego PO.

W opublikowanym przez IPN oświadczeniu można przeczytać, że chodzi o ukrywane w Dęborogach (gmina Manowo) oraz w samym Koszalinie kserokopii pisemnego zobowiązania do współpracy z byłymi służbami specjalnymi PRL podpisanego przez Stanisława Gawłowskiego.

Czytaj więcej: http://www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/a/ipn-przejal-kserokopie-na-nich-nazwisko-posla-po-stanislawa-gawlowskiego,9590188/

12 komentarzy IPN w posiadaniu kserokopii pisemnego zobowiązania do współpracy z SB posła PO Stanisława Gawłowskiego

 • W LP – pełno TW ! Nawet ” doradzają – generałowi Konradowi ! Nepotyzm i kolesiostwo – górą !!!

  Otrzymałem ciekawy list…Publikuję zgodnie z wolą autora …
  Kompletnie nie rozumiem ale właściwie to jednak rozumiem…
  Po wyborach tzw siły patriotyczne osiadły na laurach upajając się nieoczekiwanymi zwycięstwami. Osiadły niestety, na licznych stołkach. W usprawiedliwieniu przyznam, iż należało sporządzać tzw audyt poczynania poprzedników czy adoptować swoje obietnice na możliwe warunki społeczno-gospodarcze.
  Podobnie na laurach osiadła, była już opozycja społeczna, która z podniesionym czołem bryluje wśród znajomych upajając się wszech obecnym zwycięstwem wyborczy, a dziennikarze z GP, Niezależnej, Republiki itd z zadowoleniem obsadzają TVP lub wszelakie programy gdzie można swoje racje wreszcie swobodnie wyeksponować…
  No i wydawałoby się, że wraca normalność, gdyby nie odstawieni od władzy przegrani, w tym zagrożony biznes, który jak zawsze przystąpił do typowego ataku za byle co wykorzystując swoje wpływy w mediach, biznesie i zagranicą. Agenci wpływu mają więc ogrom pracy tak jak przy rządach J.Olszewskiego czy J.Kaczyńskiego i trzeba przyznać, że zaczynają mieć efekty, choć na razie to się jeszcze nie przekuwa na preferencje wyborcze.
  A co na to”zwycięski obóz”? Śpi i pozostaje jak zawsze w niemocy. Wydaje im się, iż wystarczy zrobić konferencję prasową i rzucić parę ustaw aby wyregulować nastroje społeczne. To są takie doraźne działanie, a jak wiemy, skuteczne działanie to to długofalowe – jak mawiał Mao Tse Tung o kuciu maleńką szpilką słonia, którego tym czynem można w końcu powalić… Jak widać cytaty komunistycznego dyktatora świetnie wpisują się w obecne działania PO, SLD, PSL,Nowoczesnej, KODu itd, itd, itd… A że hasła komunistyczne funkcjonują w zlaicyzowanym świecie zachodnim znajdują oni tam swoich sprzymierzeńców dość łatwo.
  Cóż, ta moja być może płytka diagnoza, jednak pozwala wyciągnąć wniosek taki oto, że ciągle „prawa strona” nie potrafi skutecznie i długofalowo prowadzić „polityki” informacyjnej w połączeniu z aktywnością społeczną. Kiedy dzisiaj, aż prosi się dać odpór ulicznym manifestacjom przeciwników woli Narodu, poprzez kontr manifestacje i to wielką – to wyraźnie widać, że wygrani przyjęli pozycję strusia czyli chowając głowę w piasek…
  Gdzie są te wspierające organizacje typu Solidarni2010, Ruch śp.L.Kaczyńskiego, Kluby Gazety Polskiej, AKO itd ? Gdzie, kiedy rozwalają Polskę od wewnątrz i zewnątrz ?
  Dzwonią do mnie znajomi i pytają, czy będzie jakiś społeczny odzew, a ja bezradnie rozkładam ręce mówiąc, że nic mi nie wiadomo może 10 kwietnia i że także czekam na inicjatywę wyżej wymienionych zorganizowanych grup. Przypominając jednocześnie jak rozprawiono się z społecznym ruchem posmoleńskim, kiedy pojawiła się oddolna inicjatywa społeczna tzw Deklaracja Łódzka zwieńczona konferencją w Konstantynowie k/Łodzi, na którą przybyli przedstawiciele z całej Polski w liczbie przekraczającej 400 osób… Jestem przekonany, iż dzisiaj te osoby aktywnie uczestniczyliby nie tylko podczas wyborów czy aktywizacji społecznej ale nie czekałyby na skandaliczne zachowania przegranych i odsuniętych od władzy resortowych cwaniaków i ich zachodnich i wschodnich pomagierów.
  Osobiście widzę na horyzoncie duże problemy dla kraju, bo ONI idą na całość, aby nawet po gruzach zdobyć utracone przywileje. Czas ucieka mości panowie… wkrótce nie będzie co zbierać.
  Piotr Zarębski
  (można publikować)

 • Ze strzelnicy

  Dla mnie tekst zrozumiały i bardzo dobrze,że taki tekst powstał , nie czas na bajki choćby z morałem, czas na oddzielanie ziaren kąkolu od ziaren zbóż.

 • mysliwy

  już mało kto wierzy w to oddzielenie ziaren kąkolu od ziaren zbóż…mało kto. Misiają się jedni z drugimi. Ryba psuje się od głowy mówi przysłowie.

 • ŁAZIOR

  No cóż ! jak mógł ( co pisano w GP) podrasować swój doktorat, być bohaterem afery taśmowej, to używając jego „poetyki” też mógł k…wa po współpracować z SB-becją. Po ch…j mu to było ?. Pewnie liczył cwaniaczek ,że jak wskoczy w LASY to się wszystko ukryje On sobie POżyje. I POżył sobie cwaniaczek – jak to u platfusów bywa. Łazior .

 • roch

  Lazior, kwiecisty język ,ale wyraża wszystko co trzeba powiedzieć o takich ludziach, a takich cwaniaków w Lasach pełno,czas ich ujawnić i powiedzieć Im – precz z LP , dla dobra tej Firmy!!!

 • antek

  Łatwo powiedzieć trudniej zrobić

 • No i wyszło szydło z worka…!Teraz wiadomo kim był ten,który obsadzał wszystkie stanowiska w lasach, szczególnie w szczecineckiej dyrekcji.

 • Kotwicz

  Pan poseł Stanisław Gawłowski powinien natychmiast zostać pozbawiony immunitetu, ponieważ jako wiceprezydent Koszalina dopuścił się przestępstw pospolitych w związku z realizacją inwestycji komunalnych, które w zdecydowanej większości były realizowane prze firmę, której właścicielem była i chyba w dalszym ciągu jest małżonka Pana Stanisława.
  Czyli nie dość, że kapuś to także pospolity przestępca.
  Taki człowiek został poseł RP i obecnie pełni w parlamencie także funkcję Przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska – wstyd.
  Pytam gdzie są nasze służby specjalne, a jest ich aż 8.

  Darz Bór

 • Borowy

  Wszystko prawda ale ciągle osadowieni na górze nie chcą czyścić tylko jeszcze bardziej brudzą. Wjechali na karkach naiwniaków i jeszcze dają i chronią posady szKODnikom a później na wygodnej emeryturce będą się z nas chichać jacy to głupole z tej gawiedzi. Komunoesbecja jak siedziała tak w lasach siedzi a reszcie zostają wpisy i manifestacje albo bimber lub też jedno i drugie.

 • rudzik

  Zachowania Stanisława Gawłowskiego, buta i pycha świadczyły o „silnych umocowaniach”, więc podana informacja mnie wcale nie dziwi.

  Ponad wszelką wątpliwość w LP pracują super „aktorzy”, pokazujący się w Częstochowie, a nawet uczestniczą w wyższej rangi pielgrzymkach, a diabła mają za przewodnika i tylko jednostki wiedzą, komu służą w rzeczywistości. Nie ma silnych na zdemaskowanie „leśnych aktorzyn”, bo jest ich całkiem sporo i po nich, równie sporo resortowych dzieci.

  Pan Krzysztof Kowalczyk uświadomił nam, jak w „prezencie” przekazuje się majątek Skarbu Państwa w ręce dziwnego „towarzystwa”. Członkowie towarzystwa ni jak mają się do zasłużonych leśników, którym w pierwszej kolejności LP powinny sprzedać nieruchomość. Ale 19 arów gruntu i zabudowania, to dla pracownika LP zbyt wielki prezent, przecież taki człowiek do niczego się nie przyda ?

  PANIE KRZYSZTOFIE! będąc przy temacie podjętym przez Pana, mam bardzo delikatne pytanie, jak zakończyła się sprawa P. Lucyny Zaborskiej (z domu Bielawskiej)-co dotyczyło RDLP Piła i nazwisk związanych z tą sprawą? Czy poprzedni władca LP „odznaczył” kogoś za „bezwzględną odwagę” w tej sprawie?
  Przypominam też, że chciał Pan ogłosić „hienę” roku 2015?

  Na marginesie – uczta dla nieuczciwych urzędników – „Zawsze wtedy, gdy ktoś wykorzystuje swoją funkcję lub pozycję by zaspokoić czyjeś oczekiwania, a w zamian za to otrzymuje jakieś nienależne korzyści, mamy do czynienia z korupcją. W szczególności dotyczy to funkcjonariuszy publicznych i osób zawiadujących środkami publicznymi”.

  Najczęściej spotykane działania o charakterze korupcyjnym:
  – przekupstwo (łapownictwo),
  – wykorzystywanie środków budżetowych i majątku publicznego do celów prywatnych
  lub osobistych korzyści,
  – świadome, niezgodne z prawem dysponowania środkami z budżetu państwa i majątkiem, który jest dobrem publicznym,
  – faworyzowanie,
  – nepotyzm, kumoterstwo,
  – nieprawidłowości dot. zamówień publicznych, kontraktów, koncesji czy decyzji sądów,
  – … .

  Pozdrawiam PRAWICOWCÓW

 • Niech radość Wielkiej Nocy napełni nasze serca nadzieją i obfitością
  Łask od Pana Jezusa. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie
  odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w
  pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

  Ryszard Kosior

 • trojden

  Życzenia Wielkanocne dla wszystkich, którzy jeszcze mają nadzieję, że dobra zmiana w LP wreszcie nastąpi a dla tych co już jej nie mają aby mimo wszystko byli pewni, że ktoś Was wspiera. Wesołego i najlepszego