styczeń 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

Liga Ochrony Przyrody o Puszczy Białowieskiej

W sprawie klęski w Puszczy Białowieskiej stanowisko zajęła Liga Ochrony Przyrody. Poniżej pełny tekst stanowiska zamieszczamy poniżej.

Nareszcie jedna z ważniejszych i miarodajnych organizacji w sprawie ochrony przyrody w Polsce wyłożyła prawdę materialną o klęsce Puszczy Białowieskiej.

A chciałoby się dowiedzieć co na ten temat autorytety naukowe z Wydziałów Leśnych z Warszawy, Krakowa i Poznania. Przecież gdyby student na egzaminie z ochrony lasu opowiadał o klęsce w Puszczy tak, jak to czyni pan Wajrak lub jemu podobni, oblałby go z kretesem.

Ciekawe co w tej sprawie autorytety z IBL, PTL, STLiD ?

Stanowisko LOP 1Stanowisko LOP 2Stanowisko LOP 3Stanowisko LOP 4 Stanowisko LOP 4Stanowisko LOP 5

22 komentarze Liga Ochrony Przyrody o Puszczy Białowieskiej

 • Ingerencja ludzka spowodowała zakłócenia w łańcuchu troficznym a naturalna odporność ekosystemów na gradacje czynników ożywionych …pestycydy zniszczyły w znacznym stopniu ! Tak więc eliminacja entomofagów ogranicza ilość gatunków roślin lub zwierząt…Nie wtrącanie się człowieka w świat przyrody – może jej pomóc !!! Kiedyś naukowcy wpuścili leśników w chemiczne zwalczanie mniszki – samolotami i wytruli pożyteczne owady i ptaki , których brak skutkuje do dzisiaj !

 • Dyrektor generalny wręczył Grażynie Zagrobelnej, szefowej Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”, akt powołania z dniem 29 stycznia br. na stanowisko dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie (dotychczasowy szef tej jednostki Bogusław Famielec odchodzi na emeryturę)…
  Serdecznie gratuluję i bardzo się cieszę z tej nominacji 🙂

 • roch

  To skandal , że Taka osoba awansuje nie robiąc nic będąc szefową NSZZ „Solidarność ” dla ludzi lasu!!!

 • KOD( Komitet Obrony Darmozjadów)

  Wierchuszka się poustawiała a poniżanych pomijanych… na dole pozostawili samym sobie.

 • roch

  Tzw. „doły” jeśli pozwolą górze na tak skandaliczną grę kadrową to skończy się rewolucją w wydaniu francuskim !!!

 • alek

  Nie pytaj Rochu co inni zrobili dla ludzi lasu, tylko powiedz co Ty zrobiłeś dla nich /oprócz narzekania na ogólnie dziejącą się niesprawiedliwość? ?/!

 • roch

  Alek jesteś smętny w wodach , ja działałem w tej organizacji 'S’ ,od 80-tego roku u.w i przekonałem się,że na plecach prawych ludzi wypłyneła szumowina inspirowana przez ezbecję , która potem rozkradłłłłłłłą majątek narodowy w świetle prawa a teraz walczą o „demokrację złodziejską” (KOD).

  Proponuję puścić Im
  film z lat 90-ch jak pałowali robotników!

  DOD-dozywotnie okradanie dziecokomuny!

 • alek

  Tutaj się z Tobą zgadzam. Przez ostatnie osiem lat narobili tyle złego jak nikt wcześniej od 89 r.Teraz mienią się działaczami „S” i chodzą z KOD-owcami po ulicach, wznosząc hasła w obronie demokracji a w zamyśle kwiczą za korytami. Czasem działacze „S” którzy nie wpisali się w targowickie porozumienie z ówczesną władzą, mają najlepszą wiedzę kto jest kim, więc są osobami dającymi gwarancję rozliczenia draństwa. Też już jestem nie młody i budowałem „S” od 80 r., i niejednokrotnie wkurzało mnie że sztandarowi działacze zapominali i zapominają nadal o Statucie „S” oraz o ludziach których mają reprezentować.

 • DO B..KI

  U nas przewodniczący Solidarności tak sobie wszystko zorganizował z wyborami , członkami, kierownictwem,że od lat pozwalają mu na to ,ze jego szwagier prowadzi ZUL W JEGO LEŚNICTWIE. , A NADLEŚNICZY nie widzi tego(DLACZEGO?) Leśniczy ( przewodniczący” S”) zajmuje się głównie załatwianiem wyższych mnożników dla szwagra. Czy przewodniczący ma w tym ZULu tez swoich ludzi?Ta Patologia przeżyła już 3 nadleśniczych. Każdemu nadleśniczemu przewodniczący wszystko podpisywał co chciał. GZIE I CO ROBI W TEJ SPRAWIE DYREKTOR RDLP? CHYBA JEDNAK GAZETY O TYM WKRÓTCE NAPISZĄ! JEST TO NA POGRANICZU DWÓCH WOJEWÓDZTW NA POŁUDNIOWYM ZACHODZIE

 • gajowy

  To skandaliczny przykład który należy sprawdzic ,bo to jest niegodziwe. Niestety obawiam się że takich chorych relacji na linii nadleśniczy- przewodniczący związku jest znacznie więcej, mówią o tym często zbulwersowani leśniczowie.

 • alek

  A może trzeba Dyr. RDLP powiedzieć o tej patologi? Mając tyle Nadleśnictw może po prostu nie wiedzieć o tym. Powiedziałeś A powiedz B.

 • DO B..KI

  W tym nadleśnictwie trudno znaleźć coś normalnego . KOLESIOSTWO, NEPOTYZM. WZAJEMNE ZALEŻNOŚCI. NIEKOMPETENCJA , STRATY NIE TYLKO WIZERUNKOWE.”NIEPOTRZEBNE” NAJLEPSZE BUDYNKI W TYM 11 LETNIA NADLEŚNICZÓWKA.

 • roch

  Kol.Alek zgadam się z Tobą ,że DO..KI to osoba której brak odwagi cywilnej, a nie wspomnę o asortywności, dlaczego my leśnicy zawszę musimy być pod butem żydokomuny która zakotwiczyła się u Nas i traktują LP jako zdobycz wiekuistą i dziedziczną !!!

  Wieki czas przerwać tą niechlubną przeszłość !!!

  POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRZYZWOITYCH LEŚNIKÓW !!!

  DARZ BÓR!!!!!!!!!!!!!!!!! TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG .

 • brytan

  U nas przewodniczący jak sztandar łopocze a wkoło morze wazeliny i wygodnictwa. Chcieli go złamać, ale się nie dał. Oczywiście chodzi o przewodniczącego S.

 • Obserwator

  Gdybyś wiedział kto to pisze bo ja się domyślam, to graniczy z pewnością. Chciałbyś być znajomym tego odważnego człowieka.Jest to człowiek wyjątkowo pryncypialny i z pewnością już zawiadomił kogo trzeba. Gdyby szedł z nurtem, jak … to by o tym nie pisał. Byłby ustawiony a tak biedę klepie. Myślę ,że będzie głośno o tym w kraju. Mam nadzieję ,że gazety nie będą musiały tego opisywać. NIE JESTEM OBSERWATOREM KTÓRY SIĘ TU WYPOWIADAŁ I OBSERWUJE Z TRZECH BALKONÓW.

 • Mikołaj

  To towarzstwo EKO, POpaprańcy, komuszo-bankierskie ścierwo co miesza we wszystkich kwestiach LP i nie tylko nadal sobie spokojnie pracuje na najwyższych szczeblach i nadal nabija kasę w LP a nawet jest im lepiej w tych realiach „nowej zmiany” bo precież nie można ich ruszyć, musza przecież dalej klaskać i podlizywać się „nowej zmianie” a oni uradowani, że tak chwalą są wprost zachwyceni. Zacznijcie mówić prawdę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czyżby długie lata wyczekiwana prawdziwa zmiana to jedynie mżonka ekstremalnych naiwniaków, traktowanych jak mięsiwo wyborcze?

 • Proszę o wszelkie info na temat ,,słynnego” Kola Leśników Przy PO, szczególnie zarządy krajowe i regionalne. W internie zaginęły wszelkie dane, nie rozumiem dlaczego ????

 • roch

  Mikołaj przedstawiasz rzeczywistość w LP, jak PIS nie walnie ostro w stół,że ta szumowina postkomunistyczna spadła pod niego na zawsze, to LP będą oazą kolesi i klasycznym przykładem nepotyzmu a nie wspomnę o korupcji o której wszyscy głośno mówią !!!!!!!!!!!!!

 • takipionek

  Ja o tym jak nas widzą czyli jak ostatnio pokazują w filmach.
  Lubię polskie seriale pokazywane w niedziele. Wieczorem. Chyba relaksują one przed NIEZNANYM które przychodzi do nas zawsze w te najbliższe tygodnie. O ile w serialu „Życie nad rozlewiskiem” postać l-czego kończącego zawodowy żywot oraz postać młodego l- czego zaczynającego ten żywot pokazane są sympatycznie i gdyby nie didaskalia ( L-czy Zawoja idzie nie na zrąb tylko na „porębę” i nie na uroczysko tylko do „kwartału”) można by uznać, iż są przybliżone do naszej rzeczywistości – o tyle postać l-czego Auguścika z „Blondynki” kojarzona jest z „wsiowym przygłupem” , niezgułą który tylko dzięki matce czującej ludzką naturę –„zabrał się za babę i ożenił się”. Myślę, że powinniśmy mieć wpływ na to nasze leśne portretowanie bez ludyczno- komicznych przerysowań . Pokazują to najnowsze seriale o policji w których nie ma już szefa posterunku MO o cechach z filmu „Wiosna panie sierżancie”. To ważne . Bo gdy takie „auguściki” staną naprzeciw zakodowanym na „zielono wariakom” zawsze przegrają. takipionek

 • Okiem starego Gajusa – rzecz o korniku drukarzu w Puszczy Białowieskiej…
  Wykład ekspresowy dla tych co przyrodę i lasy kochają a nie eksploatują !!!
  Stare drzewostany świerkowe w PB powinny rosnąć w kępach – gniazdach i nie przekraczać 20 % całego składu gatunkowego PB …Żywotność świerka i zdolność do „samoobrony ” przed kornikiem to max.80-90 lat, pod warunkiem,że żywe zielone gałęzie zajmują 50-60 % pnia ! Najlepiej gdy świerki rosną w luźnym zwarciu a żywe gałęzie dotykają dna lasu ! Takie duże kilku dziesięcioletnie choinki ! W Puszczy Piskiej takie żywe gałęzie potrafią się ukorzeniać na siedlisku BMW …Świerki rosnące w dużym zwarciu mają tylko 3-4 żywych okółków zielonych gałęzi a w związku z tym zbyt mało żywicy aby obronić się przed żerującym pod korą kornikiem drukarzem !!! Kto obserwował pnie zaatakowanych świerków widział strugi żywicy spływające po pniu …potocznie się mówi, że świerk jest ” usmarkany” …ale to znak ,że zalewa korniki żywicą ! Większość z nich przeżywa ! Pozdrawiam i Darz Bór …

 • Mikołaj

  Właśnie z tym świerkiem to nie taka oczywista sprawa. Dużo cennych spotrzeżeń można przeczytać w Waszych wypowiedziach ale czy jedynie słuszna i genialna władza zechce je wziąć pod uwagę?
  Pewnie zostanie powołana jakaś dobrze się rozumiejąca rada konsultacyjna złożona z „wybitnych” córek i synów narodu karierowiczów związanych z postkomuną i pseudoprawicą, która opracuje akcję uzdrawiania świerka, weźmie kasę, odtrąbi swoje zwycięstwo i wygłosi kolejny hymn pochwalny na cześć strażnika układu.

 • Borowy

  Trafne spostrzeżenie. Uważny „analityk” ma jedną radę: Zapisz się do postkomuny albo platformy a z pewnością będą cię poważać.