styczeń 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

KOD dostępu 

Szanowni Państwo!

   Kto dzierży kod dostępu do mamony, ten uważa się za posiadacza niewolników, z którymi może zrobić i robi co zechce. Utratę takiego przywileju postrzega jako wyjątkową krzywdę. Sieroty po PRL-u bis nie mogą swojego protestu wyrazić wprost, udają więc, że chodzi o „łamaną” demokrację, której są jedynymi strażnikami. No, może nie jedynymi, mają przecież możnych popleczników. Specjaliści od wywoływania wojen światowych, pierwszej i drugiej, chętnie udzielą bratniej pomocy swoim folksdojczom.

     Dotychczasowi władcy III RP nie mogą się pogodzić z utratą dostępu do pieniędzy, z których okradali naród przez czas wystarczająco długi, żeby się przyzwyczaić, do myśli, że tak będzie już zawsze. Pasożyt po prostu inaczej żyć nie potrafi. Gdyby zwyciężyła partia stawiająca sobie identyczny cel jak PO&PSL, czyli drenowanie pieniędzy w każdy możliwy sposób, to można by się z nią jakoś dogadać, jak majster z majstrem. W pozostałych krajach europejskich, wyłączając Węgry, nieważne jaka partia wygrywa wybory, bo i tak jest tylko po to, żeby realizować interesy wielkich korporacji.

     Trudno, żeby gangsterzy pokornie godzili się z perspektywą utraty dochodów, które dotychczas odbierali zgodnie z „prawem”. Dla ludzi tego pokroju pieniądz jest dobrem najwyższym, jeśli nie jedynym, a każdy kto nie podziela tego poglądu to ciężki frajer, którego należy oskubać ze wszystkiego. Jeśli bowiem nie chodzi o forsę, to o co!? Szok i niedowierzanie, że mogą istnieć ludzie, dla których szmal nie jest najwyższym dobrem.

     Komunistą mógł być tylko drań, lub dureń, a najlepiej, żeby posiadał te dwie cechy. Jeśli zatem nie należysz do postkomunistów, to zauważ, że rzeczą ludzką jest błądzić, głupców zaś trwać w błędzie, co odnotował już Cyceron.

 

20 komentarzy KOD dostępu 

 • abi

  „W korytarzach Parlamentu Europejskiego uknuto zamach na polski rząd, lecz intryga się nie powiodła, bo opozycja ma mentalność chłopstwa pańszczyźnianego, z którego w większości się wywodzi i nie staje jej samodzielnego myślenia i cywilnej odwagi. Zamiast zaatakować frontalnie premier Szydło, pochowali się po kątach, bo powiało znad Wisły chłodem, a nawet wrogością narodu, który nie chce i nie zamierza służyć pańszczyzną obcym bogaczom i własnym dorobkiewiczom. I wyraża swoją wolę za pośrednictwem mediów, a głównie internetu.”
  więcej http://wpolityce.pl/polityka/278803-kula-u-nogi-panstwa-i-spoleczenstwa-w-korytarzach-parlamentu-europejskiego-uknuto-zamach-na-polski-rzad

 • roch

  Kol. abi, Twoje sposterżenia są w pełni słuszne ,ale w Polsce ,gdy była zakłucana demokracja, a po ulicach demonstruje JUDEFASZYZM . pytam gdzie jest brak wolności obyWtelskiej.
  niech jadą do UKASZENKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ON im wyprostuje myśli i słowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • presto

  O jaką demokrację fałszywcy walczą, o jaką ? Nie dość już Polskę i naród okradli ? Czyż demokracją nie jest podział dóbr pomiędzy Polskim Narodem ? Czy demokracją jest wyprzedaż dóbr narodowych i efektów pracy jej obywateli celem napełniania własnej prywatnej kiesy i skazanie Polaków na „żebry” o pracę poza granicami. Czyż demokracją jest sprzedanie suwerenności Kraju ostoi Polskiej Nacji i zmuszanie Jej do dyktatu praw przez inne państwa zachowujące swoją suwerenność i stanowienie praw ? Czy demokracją było uznawanie biedy rodzin za argument odbierania im dzieci ? Czy demokracją jest wg Konstytucji to,że tylu bezdomnych jest na pastwę losu skazanych i dających jedynie przyczynek do komunikatów w mediach ilu ich i kiedy zamarzło? Czy demokracją jest nie uznawanie za poczęte życie ludzkie rozwijającego się zarodka w łonie matki i skazywanie na aborcję z równoczesnym parciem na sztuczne zapłodnienie in vitro ? Czy demokracją było stracenie pokoleń pozbawiając je źródeł pracy we własnym Kraju i uniemożliwianie tworzenia tych miejsc pracy ? Itd..itpp

 • roch

  Presto, pełen szacun za trafne spostrzeżenia i niech POpaprańcy jadą do Angola na zmywak i będą tam mieli czas na przemyślenia i na pewno nie stać będzie ich na ośmiorniczki chyba , że z kubła na śmieci, na co w pełni zasłużyli !!!!!!!!!!!!!!!

  Pozdrawiam wszystkich przyzwoitych leśników !

 • roch

  Podleśniczowie i inż. nadzoru powinni się zwrócić do Komisji Sejmowej Ochrony Środowiska o wniesienie poprawki do Ustawy o Lasach w punkcie o przywilejach SL w sprawie bezpłatnych mieszkań służbowych, co ewidentnie dyskryminuję Tą grupę zawodową w stosunku do leśniccycch i nnadeesnicychhh!!!
  Przywilej ten znieśli POpoppprańcy !!
  Proszę Odważnego o założenie konta społecznościowego dla wpisów w tej sprawie.
  Z wyrazami szacunku Leśnik z krwi i kości!!!

 • leśniczy

  rochu o czym ty mówisz, przecież większośc podleśniczych i inżynierów nadzoru pokupiło za parę złotych mieszkania. Należy ale wnieś poprawkę do ustawy by leśniczowie mogli również z tego przywileju skorzystac.Sprzedaż mieszkań tylko niektórym pracownikom,czasami bardzo słabym, doprowadziła do ogromnych podziałów w załogach nadleśnictw.

 • Proszę o wszelkie info na temat ,,słynnego” Kola Leśników Przy PO, szczególnie zarządy krajowe i regionalne. W internie zaginęły wszelkie dane, nie rozumiem dlaczego ????

 • roch

  Leśniccy…, ,. jak się domyślam mieszkasz w lesniczówce za darmochę na koszt załogi N-ctwa a teraz żądasz ,żeby ten Twój „pałacyk ” dano Ci za darmo za przysłowiową złotówkę!
  I głosił byś wszystkim ile to zapłaciłeś za „ruinę” którą za „własną ” kasę doprowadziłeś do użyteczności , ile z tego „okręciłeś” to jak znam życie nie wspomnisz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  TAK WYGLĄDA REAL W LP!!!
  CZAS Z TYM ZAKŁAMANIEM SKOŃCZYĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Ryś

  Zarówno pracownicy DGLP jak Ministerstwa chodzą na marsze KOD-u ale przecież w pracy klaszczą i łaszą się i podziwiają kunszt analityczny i nie tylko analityczny. Świetna zmiana! Świetne wybory! Vivat komitywa z postkomuną popapraną na wszystkich szczeblach LP!

 • przyczajony

  do roch
  O czym piszesz? z jednej strony chcesz, aby wszyscy mieli mieszkania, co jest ekonomicznie nie uzasadnione (i było spadkiem po poprzednim ustroju). Z drugiej bulwersujesz się, że leśniczy mieszka w państwowym lokum.

  Mnie bulwersuje, że bardzo dużą część mieszkań wykupili za 5% byli robotnicy leśni, gajowi itp, a w przypadku leśniczych? Na emeryturze czeka ich bruk i tyle za życie oddane lasom

 • roch

  Przyczajony ! oderwany jesteś od rzeczywistości , jeśli ten l-ccy przez 40 lub więcej lat nie zabespiceczył
  sobie lokum, to wyjątkowy nieudacznik lub zwyczajny pijak, nad którym nie warto się litować !!!

  Przecież przez ostatnie dekady Oni zarabiali dobrze!!
  Mogli zainwestować w własną przyszłość!!
  A ,jeśli liczyli, że społeczeństwo stworzy Im Eden na tym padole to ich błąd!!!!!
  Za błędy należy płacić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • przyczajony

  inwestycja to jedno, a przyzwyczajenie do terenu? do lokum?
  Mieszkasz w miejscu 30-40 i potem co? spadaj sobie gdzieś?
  Bardziej o to chodzi, to nie koniecznie musi być te 5%, ale po spędzeniu większości życia w jednym miejscu, osoba (rodzina) powinna mieć szansę wykupu

  BTW
  „Przecież przez ostatnie dekady Oni zarabiali dobrze!!”
  na początku lat 90 leśniczy zarabiał mniej niż pielęgniarka (a ta grupa społeczna nigdy nie mogła liczyć na „kozackie” wynagrodzenia)

  Ja oderwany od rzeczywistości? Raczej Ty jesteś sfrustrowanym człowiekiem bez prawa do służbowego mieszkania 😉

 • roch

  Przyczajony – jesteś zwykłym pasożytem porządnych borusów , chciałbyś, żeby reszta na Ciecie pracowała, a Ty Nimi zarządzał, bo postkomuna Ci zaszczepiła wirusa tzw. wyższości klasowej !!
  Te czasy niechlubne dzięki Bogu przemineły !!!!!!!

  DO TWOJEJ WIADOMOŚCI – OD 30LAT MIESZKAM w WŁASNYM DOMU !!!!

 • przyczajony

  „Przyczajony – jesteś zwykłym pasożytem porządnych borusów”

  Do Twojej wiadomości ja nawet nie mam 30 lat 😉

  po prostu fakt, że część ludzi się uwłaszczyła za bezcen, a reszcie się zabrania zakupienia nawet po normalnej cenie jest dla mnie nienormalna.

  Całkowicie pomijam tu fakt co się działo na Mazurach i ilu tam ówczesnych regionalnych ma swoje nadjeziorne posiadłości, albo innych przekształceń gruntowych jakie były dopuszczalne w tamtych czasach

  „chciałbyś, żeby reszta na Ciecie pracowała, a Ty Nimi zarządzał”
  Sorry, ale to jest definicja kapitalizmu, a nie czasów minionych

 • roch

  Przyczajony – sorry skąd miałem znać Twój wiek !!!
  Popieram ,że nowela o Ustawie o Lasach to zwykłe przekupstwo polityczne ,żeby dyskryminować pracowników SL ,to zemsta postkomuny ,żeby skłucić wszystkich leśników !!!!

 • rudzik

  Podnoszone kwestie sprzedaży mieszkań pokazują, że leśna krzywda ma wiele imion.

  A jakie to interesiki ubija się przy sprzedaży nieruchomości osobom trzecim -postronnym. Czy wiecie, jakiej wielkości enklawy „wyprowadzają” nadleśniczowie ze skarbu państwa za przyzwoleniem regionalnych dyrekcji.
  Wielkość nieruchomości do wykupu dla pracownika LP przysługuje według „czyszczenia butów” leśnym władzom, może to być „aż” 6,5 arów. Natomiast osobom postronnym sprzedaje się „tylko” 30 arów.

  Byłe stare rudery, opuszczone przez robotników leśnych jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, zostały wydzierżawione wraz z przylegającymi gruntami osobom postronnym, związanym zazwyczaj z leśnymi władzami. Wiele ze starych sypiących się w tamtych czasach budynków należało zlikwidować, a na gruncie założyć np. plantację choinkową. Widać jednak,że za udostępnieniem leśnego stanu posiadania przemawiał tzw. „wyższy interes”, za sprzedażą było podobnie.

  Wybiórcze kontrole sprzedaży nieruchomości o powierzchni powyżej 6 arów dla osób postronnych aż się proszą.

  Możecie sprawdzić w internecie pod hasłem BILP 12/2015 /Biuletyn Informacyjny LP/ co zostało zakwalifikowane do zbycia w dziale SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI.
  Polska to nie Indie (święte …..), wszystkim trzeba patrzeć na ręce, zwłaszcza nadleśniczym i dyrektorom, na marginesie – nazwisko i „zasługi” pana Balwierczyka są znane.

  Nie zmuszajmy do pracy redaktora – Przemysława Ćwiklińskiego z gazety NIE- poprawnej do pisania treści temu podobnej „… każda robota wykonywana przez firmę prywatną na zlecenie LP poprzedzona ……ą. Małe pieniądze biorą urzędnicy niskiego szczebla, duże ……..” 2014 rok.

  Pozdrawiam Prawicowców