styczeń 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwa

Gdzie podziały się pieniądze z haraczu nałożonego przez rząd na Lasy Państwowe?

Rok temu koalicja PO-PSL w ekspresowym tempie uchwaliła ustawę, która nałożyła na Lasy Państwowe haracz w wysokości 800 mln zł rocznie. Pieniądze miały być przekazane na budowę dróg lokalnych, a program miał trafić do gmin leśnych, których drogi są rozjeżdżane przez transporty z drewnem. Dziś jednak Ministerstwo Finansów nie wie, gdzie trafiły pieniądze.

http://niezalezna.pl/63428-rzad-zgubil-800-mln-zl-gdzie-sa-pieniadze-z-lasow-panstwowych

źródło: niezalezna.pl

Obejrzyj konferencję prasową posłów prof. Jana Szyszko i Dariusza Bąka w tej sprawie

Wywiad z senatorem Wojciechem Skurkiewiczem

19 komentarzy Gdzie podziały się pieniądze z haraczu nałożonego przez rząd na Lasy Państwowe?

 • Proponuję inne pytanie:

  Dlaczego pieniądze z haraczu nałożonego przez rząd na Lasy Państwowe znalazły się na Ukrainie?

 • Burak

  Po ukazaniu się tego artykułu w gazecie Niezależna,nastąpiła fala komentarzy Polaków-internautów.Oto przykłady:
  1.A to,co opisane w artykule,to kolejny POlszewicko – ZSLowski szwindel… Paru Sławków Nowaków się też na tym już pożywiło… Oczywiście chodzi o to „Oby żyło się lepiej”..
  2.Może w końcu gminy wystąpiły by do sądów /sprawy karne/ o zabór środków finansowych /na drogi/ przez nie/rząd Polski.
  3.Gdzie są pieniądze z Lasów Państwowych? Jak to gdzie? Po prostu ukradzione,a mówiąc kolokwialnie,przejebane!
  4.Nie dajcie!!!Nie płaćcie leśnicy i inni,samorządy,kopalnie – 100 podatków,złodzieje zrobią ustawkę/tzw dyscyplina złodziejska/ a kraj bankrutuje.
  5.Trzeba zapytać Komorowskiego,on wie najlepiej.
  6.Dopisać do treści Konstytucji RP:Grunty lasów porastających na terytorium RP stanowią niezbywalną własność Narodu Polskiego.Państwo dba o kondycję zdrowotną lasów.
  7.Tam właśnie PISZE,że lasy są dobrem Narodu Polskiego i żaden bubek nie ma prawa nimi dysponować.Niech mu na łapach POrośnie rak czerniak nieuleczalny jak wyciągnie je po polskie lasy.
  8.Gdzie są pieniądze?.Też mi zagadka.Przeżarte w knajpach – jedna kolacja 1400 zł.,sprawdzanie przemówień R. Sikorskiego -jedna konsultacja -17000 zł.,kilometrówki – 10 000 – 20 000 zł.,telefony służbowe mniej więcej tyle samo itd.,itp.Pomnóżcie to przez kilka tysięcy pasożytów i wyjdzie Wam odpowiednia sumka.
  9.Kto dał mandat Komorowskiemu,żeby potajemnie podarował amerykańskim Żydom 1/4 terytorium Polski?.Było to w czasie,kiedy był marszałkiem sejmu.Tak twierdzi ówczesny ambasador USA w Polsce.
  10.Może i te informacje z WikiLeaks są prawdziwe. Z ujawnionej przez WikiLeaks tajnej notatki ambasadora USA w Polsce wynika,że Donald Tusk oraz Bronisław Komorowski planowali sprzedać wartościowe nieruchomości należące do Skarbu Państwa oraz Lasy Państwowe,aby uzyskać środki na wypłatę odszkodowań dla Żydów za mienie zagrabione przez Niemców i Sowietów.”

 • Kornik

  Bardzo ciekawe przemyślenia przedstawił Senator Janusz Wojciechowski w artykule – Sprzedać lasy,zapłacić za kamienice? OK! Ale niemieckie lasy!: Cyt. Bo dlaczego polskie lasy miałyby być zapłatą za żydowskie kamienice, spalone przez niemieckie samoloty?
  Ciekawą transakcję–jak donosi WikiLeaks–proponował zaproponował Marszałek, późniejszy Prezydent Komorowski – polskie lasy miały być zapłatą za żydowskie kamienice,spalone przez niemieckie samoloty.
  Ale co zawiniły polskie lasy i jaki jest ich związek z wymordowaniem polskich Żydów i zniszczeniem ich majątku?
  Czy za słabo się w tych lasach biło polskie wojsko w 1939 roku,gdy Polska jako pierwsza stawiła zbrojny opór Niemcom?
  Czy za mało było w tych lasach partyzantów?
  Czy za mało w nich bezimiennych mogił,miejsc masowych straceń Polaków?
  Tym nie mniej pomysł ze sprzedażą lasów i zapłatą za spalone kamienice jest dobry,pod warunkiem,że będą to niemieckie lasy.Tak jak niemieckie były czołgi i samoloty,które zniszczyły te kamienice.I tak jak niemieckie były obozy,w których ginęli tych kamienic właściciele.

 • alek

  Też pytanie gdzie się podziały!? Już dawno są na kontach poszkodowanych przez Niemców Żydów. Od nich nie wyciągną ani centa odszkodowań, więc znależli głupich polaczków i dawaj ich doić. Jaki prezydent, taka dbałość o kraj.

 • Dzisiaj, to jest 2015.01.22 dowiadujemy się dokąd zmierza kolumna pieniędzy odebranych nie tylko Lasom Państwowym. Jak widać ciężka, paskudna choroba doprowadza do stanu zbydlęcenia coraz szersze kręgi naszych ukochanych braci Polaków.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-powinna-wyslac-zolnierzy-na-ukraine-duda-trzeba-powaznie-sie-zastanowic/esj09

  „Polska powinna wysłać żołnierzy na Ukrainę? Duda: trzeba poważnie się zastanowić
  Polska powinna wysłać swoje wojska na Ukrainę? Z taką propozycją wystąpił wczoraj Zbigniew Bujak, jeden ze współtwórców „Solidarności”.

  Dziś takiego rozwiązania nie wykluczył oficjalny kandydat PiS na prezydenta, Andrzej Duda. – Polska mogłaby udzielić wsparcia, należałoby to rozważyć. To jest bardzo poważna decyzja. Trzeba by się było nad nią dobrze zastanowić – powiedział.”

  Czy Polacy zapłacą za fałszywie pojęte miłosierdzie, które kosztem sprawiedliwych każe przebaczać opętanym przez szatana swoim śmiertelnym wrogom, czy też mieczem sprawiedliwości nie dopuszczą do popełnienia grzechu zaniechania, oddając należny hołd pomordowanym w rzezi WOŁYŃSKIEJ swoim braciom Polakom?

  „….był człowiekiem, od którego nauczyłem się kochać Polskę i Polaków…takimi -jakimi są…jak powiadał mi …czy można wyrzec się miłości i ukochanego brata – dlatego tylko, że zarażono go ciężką paskudną chorobą???? że doprowadzono go do stanu zbydlęcenia, wpakowano w nałogi, czyż wyrzekniesz się brata??? pijanego, powalanego nieczystościami leżącego w rynsztoku????”

 • paranormalny

  Widać ,że Eko-Las miał intensywne kontakty z zielonymi ludzikami i Telewizją Rasyja podczas pobytu u krynicy prawdy objawionej .Chyba dlatego podzielił się TU demaskatorskim odkryciem, że pieniądze z haraczu leśnego znajdują się na Ukrainie. Myślę, że objawienia tego rodzaju będą się nasilać ( popatrzmy na ilość „postów”) w miarę pogarszania się stanu Jego umysłu i wiary, że u źródeł NETU doznaje ciągłego kontaktu z Prawdą. Przypuszczalnie EKO-Las w swym rewelacjach pójdzie znacznie dalej i objawi NAM , że znaczna część tych pieniędzy przeznaczona jest na szkolenia ukraińskich faszystów które w Polsce poprowadzi Gosiewska o czym świadczy jej zdjęcie z żołnierzem z Ajdaru . Nieco później objawi ,że udział w tej grze mają też Panowie : Szyszko, Bąk i Skurkiewicz. Hospody pamyłuj ! do czego mogą doprowadzić seanse Telewidienia Rasyja i czytanie objawień razPutina a raz TW Piętki . Uważajmy więc na te prawdy. Bez wyrazów szacunku i pozdrowień paranormalny

 • Semper Fidelis

  Jak myślicie, a jakiej niby narodowości są dyrektorzy Lasów Państwowych z nadania postkomuny? DAWID(ziuk), Wasiak-Weinstein i Pigan (Pidion, פדיון)? To wszystko tłumaczy.

 • łazior

  Zaskakujące spostrzeżenie. W nawiasie przy pierwszym bohaterze LASÓW napisałeś
  (ziuk)a Ziuk to przecież Piłsudzki. Jak się ma Dawid do Ziuka. Oj przegiąłeś koleś
  łazior

 • łazior

  Zaskakujące spostrzeżenie. W nawiasie przy pierwszym bohaterze LASÓW napisałeś
  (ziuk)a Ziuk to przecież Piłsudzki. Jak się ma Dawid do Ziuka. Oj przegiąłeś koleś
  łazior

 • Krzysztof Kowalczyk

  WITAM!

  Proponuję ,,Braci Leśnej” wsłuchać się BARDZO,BARDZO UWAŻNIE w treść dyskusji dzisiejszej 23 stycznia 2015 roku w audycji POLSKIE RADIO program 1, gdzie Pan Dyrektor Generalny LP Adam Wasiak …UBOLEWA,ŻE NIE PRZESZŁY OSTATNIO W SEJMIE TAK ,,SUPER” WSPANIAŁE DLA LASÓW PAŃSTWOWYCH POPRAWKI, które nomen omen są sukcesem grupy OBIEKTYWNIE myślących nie tylko leśników, że był to pierwszy krok do PRYWATYZACJI !!!

  WIĘC KIM JEST DYREKTOR GENERALNY LP, KTÓRY Z PANEM PROFESOREM TAK …UBOLEWA???!

 • Semper Fidelis

  No i po tej dyskusji widać, kim jest dyrektor i czyim interesem się kieruje. A właściwie, czyje interesy nim kierują. Polskie? Akurat.

 • Semper Fidelis

  Łazior, Łazior. Zastanów się nim coś palniesz o Marszałku.
  Prosty przykład – jak ktoś miał pradziadka Andrzeja, to ma nazwisko Andrzejewski czy tam Andrzejuk, prawda? A jak ktoś miał pradziadka Dawida to jakie nazwisko dziś nosi, co? Dawid – 100% starosłowiańskie imię, ha, ha!
  Dodam jeszcze, że nie bez powodu żonę jednego z wymienionych wcześniej dyrektorów nazywano na studiach Rachela (też bardzo słowiańskie).

 • takipionek

  Niech społeczeństwo WIE
  Przy okazji wywiadu z senatorem Skurkiewiczem m.in. w sprawie wykorzystania pieniędzy przekazanych przez LP na budowę dróg lokalnych dane ni było poznać redaktora naczelnego „Telewizji Las” pana Piotra Łęskiego. Pan Redaktor wzbudził we mnie zaufanie gdyż ON (w przeciwieństwie od Pani Red MO – TVN ) tylko pytał i tylko słuchał. Pomyślałem więc, iż może Pan Redaktor przeprowadzi wywiad z Dyr. Wasiakiem i zada mu w/w temacie kilka pytań tj : 1) Czy w jego ocenie i ocenie MŚ – Ministerstwo Finansów powinno rozliczyć się z przekazanych przez LP kwot na modernizację lub budowę dróg lokalnych ? 2) Czy jako darczyńca zadania z tytułu którego zmuszony został do przekazania 800 tys. PLN zwrócił się do Ministra Finansów o rozliczenie wykonanych zadań w r.2014 ? 3) Czy wobec braku od MF odpowiedzi nakazał podległym RDLP by ustaliły na swym terenie ilość zmodernizowanych lub wybudowanych dróg z funduszów LP ? 4) Jaka jest wartość „wkładu leśnego ” w wybudowanych lub zmodernizowanych drogach lokalnych ?
  5) Czy możliwe jest w r.2015 pomniejszenie kwoty 800 tys.PLN o wartość robót nie rozliczonych w r.2014 Na koniec JA. Uważam, że na początku i końcu drogi wybudowanej z funduszów przekazanych przez LP powinny być tabliczki : DROGA WYEMONTOWANA (lub zmodernizowana) z FUNDUSZU LASÓW PAŃSTWOWYCH
  takipionek

 • Wydra

  Ciekawą rzeczą jest fakt niepodważalny dlaczego w dobie doniesień chyba najbardziej wiarygodnego obecnie źródła informacji w kraju wiarygodnych jakim jest WikiLeaks o tym że nasz mości panujący „prezio” pierwszy gajowy RP,miłośnik LP,ich gorący przyjaciel,myśliwy,polujący na najlepszych obwodach łowieckich w jeszcze „Polsce” w nazwie mógł zadeklarować za Naród Polski takie zobowiązania do postawienia lasów jako mienie zamienne do zrekompensowania żądań Żydów.Jeśli to wszystko jest prawdą,to dlaczego,Ci pożyteczni idioci leśnicy począwszy od DGLP,dyrektorów RDLP,Nadleśniczych,leśniczych i wszystkich innych przydupasów tak wiernie służą najjaśniejszemu,który niejednokrotnie publicznie przynajmniej ze swojej wypowiedzi zdeklarował się na taki model leśnictwa polskiego jaki mamy obecnie. Samo sadzenie „dębów” nie jest rzeczą najważniejszą w tym wszystkim?.Bóg,Honor i Ojczyzna chyba powinna być przesłaniem każdego panującego i następnego prezia RP.Czy tak jest i będzie zobaczymy?.Urząd ten powinien służyć przede wszystkim swojemu narodowi,to chyba jest rzecz oczywista i nie ulegająca żadnym podważeniom – przez nikogo,kto czuje się z korzenia Polakiem.

 • gargamel

  Kopernik też był żydem?

 • Semper Fidelis

  Nie kpij Gargamel, tylko pomyśl trochę…

 • gargamel

  A jak ma się nauka św.Jana Pawła II do prezentowanego antysemityzmu ?

 • Szanowny @gargamel powinien się w końcu nauczyć odróżniać intencje komentatorów od swoich konfabulacji, bo mu się w końcu pomyli inseminator z anytysemitorem.

  Krytyka zachłanności, złodziejstwa, draństwa i bandytyzmu jest powinnością i obowiązkiem każdego uczciwego człowieka. W takich przypadkach nie może być mowy o jakiejkolwiek tolerancji. Taką krytyką tworzy się wzorce zdrowego społeczeństwa.

  Jakim jednak sposobem, można tworzyć te wzorce, będąc pod ciągłym pręgieżem posądzenia o antysemityzm i tak zwaną mowę nienawiści, – w sytuacji nagminnych przykładów łamania prawa naturalnego przez osoby wywodzące się ze społeczności żydowskich? Zło należy bezwzględnie napiętnować, niezależnie od tego jakiej narodowości osoba je czyni.

  Czyż nie należałoby doprowadzić do stanu aby każda narodowość miała takie same prawa w swojej obronie?

  Czy zauważacie Państwo w zestawieniu poniżej subtelne różnice? Czy wikipedia jest polonofobiczna, czy po prostu hasło „antysemityzm” zostało możniej wynagrodzone?

  Wikipedia:

  Antypolonizm (także: polonofobia) – termin określający zbiorowo wszelkie uprzedzenia i postawy wrogości wobec Polaków.

  Antysemityzm – postawa wyrażająca uprzedzenie, niechęć, wrogość i dyskryminację Żydów oraz osób pochodzenia żydowskiego, postrzeganych jako grupa religijna, etniczna lub rasowa, argumentowana powodami religijnymi, gospodarczymi lub politycznymi.

 • gargamel

  Tylko zacytuje
  „Preopinanci moi w swych głosach wymownych

  Dotknęli wszystkich punktów stanowczych i głownych,

  Dyskusyją na wyższe wznieśli stanowisko”