sierpień 2014
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

CKPŚ – synekura dla platformiano-ludowych spadochroniarzy?

Decyzją Dyrektora Generalnego LP nr 73 z dn. 31 października 2006 r. zostało utworzone Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych (CKPŚ). Jest to instytucja podległa Dyrektorowi Generalnemu LP, która odpowiada za wdrażanie, koordynację i zarządzanie projektami w jednostkach Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe dofinansowanymi z środków Unii Europejskiej i budżetu państwa. 

Konia z rzędem temu, komu CKPŚ pomogło w napisaniu jakiegokolwiek wniosku o pomoc z Unii Europejskiej. CKPŚ znane jest raczej z mnożenia barier biurokratycznych w odzyskiwaniu, zainwestowanych w programy unijne, pieniędzy.

Senator Wojciech Skurkiewicz postanowił zapytać o koszty funkcjonowania tej leśnej instytucji (CKPŚ oświadczenie – czytaj tutaj). Odpowiedź przeszła najśmielsze oczekiwania.  W CKPŚ zatrudnionych jest aktualnie 100 osób, a utrzymanie tego tworu kosztuje 13,2 mln zł. Za rządów PO-PSL zatrudniono tu, na wysokopłatnych synekurkach, 86 osób. A w nadleśnictwach zatrudnienie w wysokości 50 osób to już przerost.

CKPŚ_1CKPŚ_2CKPŚ_3 CKPŚ_4CKPŚ_5

5 komentarzy CKPŚ – synekura dla platformiano-ludowych spadochroniarzy?

 • trojden

  To dobrze, że wreszcie ktoś sie zajął tym siedliskiem „najwyższej światowej klasy” ekspertów. Mało kto wie przecież o faktycznej procedurze naboru do tego tworu. Oczywiscie w dostępnych materiałach zapewnia się o przejrzystości , konkurencyjności, obiektywiźmie. Jak sobie przypominam to jednak, niestety, już na samym początku powoływania CKPŚ nie było pod tym względem najlepiej (np. wielce „zasłużony” etatowy urzędnik obecnie piastujący wysokie stanowiko w DGLP – kto go wtedy forsował???). Może rzeczywiscie warto przy oakzji koniecznych zmian powyborczych zweryfikować i ten podmiot i jego załogę, czego czyczę Panu.

 • gargamel

  Skóra na niedźwiedziu podzielona

 • trojden

  Te czynnosci (podział łupu) to wyłączna domena obecnie rządzących.

 • gargamel

  bynajmniej

 • pilak

  Słychać że tow. leśnego z PSL decyzje ściśle są realizowane na wschodzie a „zasłużony” etatowy urzędnik trochę trzęsie portkami… 😉 a z nim w niepewności całe struktury…No cóż jakiś kozioł musi być ofiarny. Ciekawe jaki symbol zwierzątka ma miasto Lublin?