lipiec 2014
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwa

Co się dzieje z pomysłem zmiany Konstytucji autorstwa Żelichowskiego i spółki?

Wszyscy z zapartym tchem śledzili iście ułańską szarżę posła Żelichowskiego i jego kamratów z PSL-u, PO i SLD mającą na celu obronę Lasów Państwowych przed … rządem koalicyjnym Tuska, czyli przed prywatyzacją. Ileż było lamentów, ileż pohukiwań posłów PSL z mównicy sejmowej w kierunku posłów PiS – „poprzyjcie projekt zmian Konstytucji, jeśli zależy wam na Lasach” – wykrzykiwali.   Zjadliwym i kąśliwym językiem  atakowali posłowie, którzy jeszcze niedawno, jak maszynka, przegłosowali haracz nałożony na Lasy, zarówno ci z Platformy Obywatelskiej jak i PSL-u. Nawet Żelichowski i Piechociński wysłali listy do nadleśniczych, na koszt Skarbu Państwa.
I nagle autorów zamurowało. PiS poparł wniosek o skierowanie poprawki Konstytucji do komisji nadzwyczajnej. Tego rządowi „mistrzowie” prowokacji nie spodziewali się. Jak to?. To teraz nie będzie można wychamiać się na PiS? Wszak nie o ochronę Lasów Żelichowskiemu, Piechocińskiemu i Tuskowi chodziło. To miał być młot na PiS, a tu taka wtopa. Nie udała się akcja osłabienia siły podpisów 2,5 mln ludzi, domagających się referendum za zachowaniem narodowego charakteru polskiej ziemi i polskich lasów.
W sprawie zmiany Konstytucji w Sejmie zapadła cisza. Pani Marszałek Kopacz nie dopuszcza pod obrady żadnych uchwał poświęconych tej zmianie. Żelichowski i spólka połknęli języki, jakby nigdy nic nie zgłaszali. Cisza.
A miło być tak pięknie, tylko te pisiory niczego nie załapały. Oni naprawdę  chcą chronić polskie lasy. To dla koalicjantów nieprawdopodobne.

Oto co na ten temat piszą w Gazecie Polskiej Codziennie.

GPC

4 komentarze Co się dzieje z pomysłem zmiany Konstytucji autorstwa Żelichowskiego i spółki?

 • oset

  Panie Krzysztofie czy to prawda, że „Człowiek z Żeliwa” ma wejść na ekrany leśne? Jedną z głównych ról podobno ma obsadzić, zanim go osadzą, pan Jasiu ze zwierzynieckiej kniei,słynny w całej puszczy polskiej, reformator, prawnik, organizator specjalnych służb do celów prywatnych, przyjaciel sowy i jej bractwa, biskupów ,całego kościoła katolickiego i prawosławnego, budowniczy dróg do nikąd, poprawiacz niewłaściwie napisanych protokołów pokontrolnych,wyręczyciel nadleśniczych w zawieraniu umów handlowych, przyjaciel przemysłu drzewnego i ich dobroczyńca, specjalista od bonifikat cenowych, znajomek i wielgi przyjaciel mundurowych jeszcze z poprzedniej epoki, mający wielkie mniemanie o swym geniuszu i aspiracje na objęcie stolca generalskiego może to być prawda? Kto pisze scenariusz?
  Czy to ta instytucja co ją mam na myśli? Kiedy zakończy swe prace, bo chętnie obejrzymy, my osty bo jest nas wielu dokumentujących życie i osiągnięcia zacnych ludzi jaśkowych. Wszystkiego nie zdołacie zniszczyć, choćby nie wiem co. Nie zastraszycie nas, sitwo zwierzyniecka i wasi ludzie do specjalnych poruczeń. Spisane są wasze czyny. Nie zapomnimy.

 • koszatka

  Towarzystwo poznało się dawno w kniei. Lufa przy lufie d… przy dup…Poznali się bliżej – były przemiany. Przetrwali do dziś – niektórzy się dziwią że są jak pawiany.:):):) Tu bezpiecznie – nie ma safari :):) są tylko dyrektorzy, profesorzy, kreatorzy od węgla, żelaza , co liżą… wierząc, że wieczna dup… ich ocali (bo są coraz bardziej mali). Kasa się nie liczy na potrzeby lasu, wszak np Białowieża ma możliwości nie małe (kornik, UNESCO, ekolog… no i Zaleś). Urzędniczyna jak każdy ptaszek dziobać chce tu dziuk, tam dziuk … i dziobią sobie w BULU. W jednym PUL (NIK wyhaczył) kosztował leśnych (e tam Fundusz zapłacił) 4,5 MILIONA ZŁ???!!!! Nasz bohatyr Stefan czy Janusz burczy od brzucha – daje 47tyś. m3 i ma w dup… ciężką pracę Janusza. jak to wygląda, że tak decyzje latają, ktoś się gubi i do lasa go apiać wrzucają. Te fachowcy to mają GENY na pewnej części od Pani Mileny :):):) hihihihhi… Pazdrawlaju. A może to wszystko BAJuu, Baj…u, w raj…u…?

 • oset

  No dobra chłopaki, wygraliście, ja tylko tak sobie żartowałem. Zapiski i dokumentację w tej chwili palę, obiecuję nie będę wkładać kija w wasze mrowisko, tylko powiążcie wasze psy. Robią wrażenie wasze metody nawet na ostach. Dobra ogłaszam rozejm i zakopuję topór wojenny, naprawcie szkody a będzie dobrze. Słowo harcerza.

 • staryborus

  11 lipca 2014r. pkt.29 posiedzenia Sejmu RP: Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 2374) – kontynuacja;

  to odpowiedź na powyższe pytanie o losy projektu. Ciszy nie będzie.