maj 2014
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwa

Jak głosowali europarlamentarzyści

Jak głosowali_1

Jak głosowali_2

Jak głosowali_3

Jak głosowali_4

13 komentarzy Jak głosowali europarlamentarzyści

 • Łazior

  Łazior
  Czy nie lepiej odpocząć sobie w kraju – niż starć się załapać na ucieczkę do Brukseli.
  Jak dużo na tej liście ciekawych postaci co tych co Nas ponoć żywią i bronią .I co ? Jak fajnie „pod sznurek” przeciw swemu ludowi ale za RZĄDEM zagłosowali sobie np. taki poseł Miecio lub taki poseł Miruś no i oczywiście znany wszystkim poseł chłopski Staś „Dowcipas” …..ski . Jak „śprytnie” wielu tych posłów z ludu starało się unikać głosowania. A to nieobecny (nieobecna) a to nie „dotyczy” .Jeden tylko poseł Genio był przeciw podniesieniu wieku emerytalnego.Za to jak wszyscy ONI już w całkowitej komitywie ( Genio też) znów pod „pod sznurek” zagłosowali przeciw SOBIE – czyli za nałożeniem haraczu na lasy. I to, że leśnicy o tym wiedzą musiało już do WAS CHŁOPY dotrzeć. Ta tabelka to przypomina i ta tabelka to pokazuje. Ja będą o tych waszych głosowaniach pamiętał długo. Przynajmniej do listopada 2015. I właśnie za to WSZYSTO należy się Wam PANOWIE LUDOWCY dłuższy odpoczynek. Od polityki. Leśnicy na pewno wezmą pod uwagę Wasze głosowania bo to przecież Wasze prawdziwe oblicza. I co! Teraz chcecie uciec sobie do Brukseli i za nic nie odpowiadać . Oj! Chyba z tą ucieczką trudno będzie.
  łAZIOR

 • XYZ

  Xyz
  Ja to pracowita chłopina zrobiła się tego .Stacha „ Dowcipasa” . 70- ka walnęła mu już w karczycho a ON furt nadal rwie się do roboty .Czy zna On oprócz radzieckiego jakiś inny język.
  Xyz

 • antypig

  Przeceniasz „brać leśną”, nie ma już koleżeństwa i solidarności wśród leśników. Większość jest otumaniona przez prorządowe media i nie wie (lub nie chce wiedzieć), że nasze elyty
  prowadzą LP do zagłady i niebawem sen się skończy.

 • paranormalny

  Paranormalny
  A jakie ciekawe nazwiska kandydatów na wyjazd do Brukseli są na liście PO. Na przedstawionej tabelce nie ma jednak kandydata P0 z Okręgu Gdańsk ( na liście ma nr.1 ) A to przecież człowieka renesansu. Najpierw biegał jako sprinter później wziął się za prywatyzację. Sprzedał m.in papiernię w Kwidzynie ( tam gdzie idzie nasza papierówka) za 120 mln zł .Ten super (jak na tamte czasy) nowoczesny zakład wybudowano ( z pożyczki ) za 500 mln zł.. I co.I nic. W r.1997 skierowano p-ko niemu akt oskarżenia za prywatyzacje 2ch krakowskich spółek Skarbu państwa. Mimo ,że proces w tej sprawie trwał to w r.2004 sprinter-prywatyzator został posłem w Brukseli. I to są właśnie te standardy PeOwców –KLD -dowców. Ostatecznie uniewinniono Go od zarzutów w r.2009 r. Na tej liście jest też były premier z czasów AWS (lat 74) który w minionych 2ch kadencjach był już w Brukseli. Ten zacny miłośnik przyrody stojąc na czele rządu chciał uczynić z Lasów Państwowych spółkę prawa cywilnego. Wprowadził też OFE czyli reformę emerytalną która prof. Leokadia Oręziak (Katedra Finansów Międzynarodowych SGH) nazwała publicznie jednym wielkim oszustwem w III RP. Po taśmowej wyprzedaży zakładów przemysłowych (też za jego błogosławieństwem ) teraz Pan Kandydat ogłasza teraz potrzebę reindustrializacji przemysłu – bo produkcja przemysłowa ponoć daje zyski. Kpina, ironia czy idiotyzm .Chce też poprzebywać sobie w Brukseli znany sztukmistrz z Londynu .Zadłużenie jakie zafundował on Polakom wynosi teraz prawie 370 mld. dolarów ( pożyczka gierkowska w r.1980 wyceniona została na 24.2 mld dolarów). Dług wewnętrzny ( mimo różnych sztuczek księgowych) wynosi już prawie 900 mln zł. I po takich sukcesach ów sztukmistrz kandyduje do Brukseli z Okręgu w „Bydgoszczu” . Również w Brukseli chce sobie poposłować Pan Dariusz(lat 68) który już na studiach należał to partii ,później ( podaję jego karierę w wielkim skrócie ) był m.in. członkiem Rady Nadzorczej FOZu . FOZ to matka wszystkich afer z końcówki PRLu. To za jego nadzorowania doszło go gigantycznych strat .Jednocześnie pan ten brylował sobie na różnych salonach ekonomicznych Europy. Wszyscy kandydaci PO z pokazanej tabelki głosowali za nałożeniem na lasy obowiązku zapłaty 1.6 mld. zł . oraz za przedłużeniem wieku emerytalnego. Niektórzy z Panów Kandydatów osiągnęli już wiek emerytalny. Niech więc Nasz kraj zostawią w spokoju i odpoczywają sobie w Historii. Pomóżmy im w tym przy urnach . paranormalny

 • takipionek

  Takipionek
  Parada oszustów – czyli co nam zostało w rozwalonej „skarbonce” Skarbu Państwa
  Czym naród będzie spłacać długi zaciągnięte (w zdecydowanej większości) przez liberałów –aferałów które szacowane są na 360-380 mld dolarów. W końcówce PRLu mieliśmy 8.5 tys firm państwowych. Teraz po 25 latach radosnej transformacji skarb państwa posiada łącznie …. 250 sztuk spółek z mniejszościowymi udziałami. Ta liberalno-aferalna III RP doprowadziła do przejęcia 70 % polskich banków przez kapitał zagraniczny. Szacuje się, że prywatyzacja polskich banków doprowadziła do strat sięgających ok.200 mld.zł. Teraz banki te osiągają przychody roczne rzędu 10-16 mld.zł a większość z nich transferowana jest poza Polskę. Również w rękach kapitału zagranicznego jest przemysł chemiczny, maszynowy, cementownie , farmaceutyka itp. Wpływy z dotychczasowej prywatyzacji z liberalnym hasłem „ sprzedawaj za ile ci dają a nie za ile to jest warte” są skandalicznie niskie i wynoszą łącznie 150-160 mld zł. Jest to np. połowa budżetu na r.2014 Za czasów działalności „bractwa tuskowego” wypływy z prywatyzacji osiągnęły wielkość ok.60 mld. zł. Wartość majątku jaka należy jeszcze do Ministerstwa Skarbu Państwa wyceniona jest na ok.100 mld. zł i są to np. mniejszościowe pakiety w PKO BP, PGE, PZU i np. 30% udziały w KGHM, PKN ORLEN ,PZU SA i LOTOSIE. I to chyba koniec tej wyliczanki – chociaż nie . Do masowej , wielkiej ( jak w marketach) wyprzedaży pozostały jeszcze „bractwu tuskowemu” ZIEMIA i LASY .Zwróćmy więc uwagę jakiego przyspieszenia nabierają teraz prace nad zmianami w ustawie o lasach oraz na to ,że ponad 2 mln głosów zebranych w obronie ziemi i lasów zamknięto w sejmowej zamrażarce. W naszych telewizorach można opowiadać o najintymniejszych (obnażających naszą godność) sferach życia – ale nie można, nie wypada zrealizować całego cyklu audycji o skutkach prywatyzacji w III RP za które nie małą odpowiedzialność ponoszą świecznikowe postacie „liberałów –aferałów ” . Czy warto więc dać jakiekolwiek głos w obecnych wyborach rządzącej koalicji która odpowiada za taki stan .Bracia w Lesie ! ocknijmy się z letargu takipionek

 • Mnietek

  Bardzo ciekawa tabela, gotowa ściągawka dla leśników i nie tylko.Trzeba być chyba niespełna rozumu aby na tych grabarzy naszych lasów i gospodarki zagłosować. Mocherowiczu dobra robota więcej takich skondensowanych informacji i może coś w leśnym narodzie się obudzi.

 • wielbłąd

  Lasy – pamiętamy

 • Bohun

  Mnietek – nic się nie zmieni,nikt z braci leśnej się nie obudzi. Leśnicy widocznie jeszcze nie zostali porządnie przekręceni jak przysłowiowa ścierka do wycierania. Nadal żyją w swojej agoni,nie są zdolni do niczego. Będzie tylko gorzej,nie lepiej.
  Brak odwagi,pomysłu,przywódców i nowej krwi.Służalczość,kolesiostwo,lizusostwo i przydupastwo,nic więcej.

 • XYZ

  XYZ
  Do Bohuna
  Najlepiej wypisywać tak jak TY czyli, że się nic nie zmieni, że nikt się z nas nie obudzi , że brak pomysłu itp.
  Jesteś bardzo pożądanym ,poszukiwanym produktem przez tych co teraz rządzą. Oni dobrze wiedzą ,że taki jak Ty będzie tylko patrzał i krytykował bo sam niczego nie wymyśli i nie zrobi , by to zmienić. A Im właśnie o to chodzi żebyś tak właśnie pisał pokazując beznadzieję a Oni w tym czasie będą Ciebie zmieniać i chyba już to zrobili. Nie wiem czy wiesz , że już jesteś przez Nich „odwrócony”. Skąd wiesz jak głosowali Leśnicy, zrobiłeś ankietę . Gdyby wszyscy myśleli tak jak TY – to nadal tkwilibyśmy w RWPG i Układzie Warszawskim.
  xyz

 • Łazior

  Łazior
  Chyba nasza WIEŚ uznała, że jej wybrańcy chcą sobie uciec w „brukselkę” w lepsze życie z dala od WSI.
  I SIE porobiło. Ani Struzik, ani Sawicki , ani Władzio Kosiniak TAM nie pojadą. No chyba, że na wycieczkę. Nie pojedzie TAM też żaden z „Chłopów” wykazanych w „Tabelce” czyli np. poseł „Genio” lub znany poseł chłopski Staś „dowcipas” …ski . A przecież wszyscy oni tak „mocno zżyli” się z lasami i dali temu dowód. W głosowaniu. Czy przystopowanie im 5-ciu lat życia w luksusach, na luziku – to nie jest czasem przysługa – „leśnych ludzi” ? Nikt nie sprawdzał, nikt nie badał , nikt nie ankietował. Szkoda.
  Łazior

 • anonimydwa

  AnonimyDwa
  A my na wesoło –jak to po wyborach
  Jak niosą echa przez młodniki ,zagajniki i rębnie złożone – wkrótce wszystkim pracownikom Derekcji ’Uć”zrobi się wesoło i dobrze. Jedni mówią ,że będzie to wesołość nadzwyczajna czyli efekt kontrolny wywołany przez KONTROL generalną . Inni natomiast rozgłaszają ,że będzie to wesołość okazyjna wywołana okolicznościami przyrody nazwanymi w „Uć” „Majowe dni lasu” . MY optujemy za tym drugim . Chyba najważniejszym punktem „Majowych Dni Lasu” będzie pożegnanie dyrektora który właśnie przechodzi w emeryturę jako- ( znany powszechnie) Optymaliusz Restrukturyzacyjny. Nie wymieniamy więc jego nazwiska Ale to nie wszystko gdyż nie dość ,że ma być wesoło i dobrze – to ma być też elegancko. Pani rzecznik z„Uć” drogą elektroniczną uprzedziła uczestników uroczystości – że obowiązywać będą ubiory eleganckie. Trochę nas to powaliło bo My- jako faceci dwaj opowiadamy się za tym najnowszym trendem czyli długie włosy (lub peruka) broda i oczywiście długa suknia. Chyba Pan Optymalisz Restrukturyzacyjny nie uzna naszych ubiorów za wygłup i nie przegoni nas z uroczystości na Jego cześć. Panią rzecznik widzimy natomiast wyłącznie w skórach lisich ( dopuszcza się rozcięcie na plecach) wyciągniętych ze rodzinnych zbiorów o których ostatnio raczej się nie mówi. Dla sfrustrowanych nadmiarem jadła i picia ma być zorganizowana gra terenowa pt : W poszukiwaniu 300 ha utraconego lasu której zasady opracował już znany wszystkim Pan Naczalnik …( nie podajemy dziś Jego hasła i odzewu) razem z pracownikiem Prokuratorii. Ponoć ma być też dowieziony ze słynnego uzdrowiska jeden pensjonariusz który podobno już wie że JEST. I chce to wszystkim udowodnić . Do zobaczenia więc na uroczystości . Anonimy Dwa

 • aninimydwa

  Anonimydwa
  Nie było nas bo jak jeden mógł to drugiemu nie pasowało a później jak drugiemu pasowało to pierwszy nie mógł. Ponoć główny bohater imprezy któremu zorganizowano „Majowe dni lasu” z okazji odejścia w emeryturę ( czy jakoś tak odwrotnie) dostał od wdzięcznej załogi ( za to odejście) telewizor. Bohater dnia wzruszony prezentem i finansowym rozmiarem uroczystości na Jego Cześć oświadczył ,iż patrząc teraz w nowy telewizor będzie miał właściwy ogląd na to co się w lasach wydarzy. W dowód wdzięczności postawił na stole kilka egzemplarzy narodowej biblii pt: „Pan Tadeusz” . Biblia została natychmiast przeczytana ( z wielką starannością ) poczym nastała dość długa i krępująca cisza. Mimo delikatnych przymawiań, przytyków, aluzji i sugestii imprezowiczów i mimo dużej ilości jadła wszelakiego kolejne egzemplarze biblii nie pojawiły się na stołach. Ponoć ( co szybko wyliczono) każda dodatkowa ilość tej biblii dostarczona ponownie mogła przewyższyć wartość sprezentowanego telewizora . A na to nie mógł sobie pozwolić nasz ulubieniec bo On przecież na finansach się zna. Powstał więc impas. Rozochoconym uczestnikom nie udało się doprowadzić do ruiny swego byłego pryncypała a ten dzięki nieugiętej postawie wyszedł na swoje – co jednak nie zostało najlepiej przyjęte .W tej sytuacji uczestnicy „Majowych dni Lasu” zorganizowanych na okoliczność przechodzenia na emeryturę zmuszeni byli spełniać swe nadmierne potrzeby na koszt własny. Co do elegancji. To żadnych lisów nie było a nasza ulubiona Pani Rzecznik wystąpiła w kolorach niebiesko- błękitnych odsłaniając ( przez roztargnienie) to co powinno być już (raczej) wstydliwie skrywane a zasłaniając to co można jeszcze (ewentualnie ) w tym stanie (wieku) pokazać. Jedni mówią ,że to prowokacja a inni ,że to co innego ale nie chcieli powiedzieć co .My się więc w temacie elegancja nie wypowiadamy ale życzymy TELEWIZOROWI długiego bezawaryjnego życia ale już bez optymalnego kombinowania . anonimydwa