marzec 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwa

Leśnicy dbajmy o lasy

Marnotrawstwo

 

 

Od początku akcji pt grabić lasy twierdziliśmy, że Lasów nie stać na 1,6 miliardowy haracz. Niestety, mamy potwierdzenie naszych obaw. Zaczyna się chaotyczny wyrąb lasu. Piszą już o tym specjalistyczne, przyrodnicze portale:

” … O masowych wycinkach bez przerwy informują nas czytelnicy, obojętni nie pozostają też sami leśnicy, którzy wolą nie ujawniać swoich personaliów, by nie stracić pracy. Na profilu facebookowym jednego z nadleśnictw, zamieszczony został wpis, prawdopodobnie jednego z leśników, który jednak szybko zniknął, zapewne usunięty przez tę samą osobę, która go dodała.

„To co się dzieje od jakiegoś czasu w lasach, woła o pomstę do nieba. Wycinamy co popadnie, lasy wyglądają jak pobojowisko, bo musimy zarobić te setki milionów. Wszystko oczywiście kosztem przyrody” – brzmiał wpis.

„Nie tylko lasy stracą na nowej ustawie rządu. Mniejsze niż zakładano wcześniej środki zostaną przekazane na promocję biopaliw. Niestety pieniądze nie biorą się z sufitu, jeśli jedni je otrzymają, inni je stracą. 

W tym przypadku zyskali opiekunowie niepełnosprawnych dzieci, a straciła przyroda i mieszkańcy małych miejscowości, którzy będą zmuszeni dłużej poruszać się po zniszczonych i zarazem niebezpiecznych drogach lokalnych.”

Źródło: TwojaPogoda.pl

6 komentarzy Leśnicy dbajmy o lasy

 • Obserwator

  Masowe wycinki, chaotyczny wyrąb lasu – co za bzdura! Jak można powtarzać takie dyrdymały na portalu, który prowadzą leśnicy!

 • Borowik

  Szanowno Komisjo zgadzam się !!!!!!!!!
  ale to nic nie pomoże, trzeba nawet siłą obalić obecny rząd, który szkodzi Polsce i Polakom !!!
  Kochani Leśnicy jak jako Leśnik Polski jak ja mam się czuć ? skoro mój Św. Pamięci Dziadek Walczył pod Warszawą w 1920 roku, a dziadek obecnego premiera Polski walczył w 1939 r. w wermachcie.
  Dla mnie osobiście wszystkie wybory po 2005 r. zostały w ordynarny sposób sfałszowane, dlatego wszystkie decyzje kadrowe w tym okresie w Lasach Państwowych są nie ważne !!!!!
  Darz Bór !!!

 • antypig

  Lasy zarządzane są chaotycznie i nieudolnie, ale przekroczeń planowanych cięć jakoś nie widzę. Możliwe przekroczenia mogą wynikać z klęsk (wywroty, złomy), a i tak są korygowane w 10-letnim rozliczeniu operatu. Puki nie zmienią ustawy Lasy są (na razie) bezpieczne.

 • Klaas

  Borowik przeprowadź się do Korei Północnej, Rosji, Białorusi…tam wybory są czyste jak łza i frekwencja 101%…normalnie ideał demokracji.

  Co tam będziesz sobie w Polsce siedział. Jak by od 2005r rządziło PIS do dzisiaj rozumiem że wybory były by uczciwe 😛 (zgodnie z Twoim rozumowaniem)

 • leśnik

  Lepiej sami zacznijcie od siebie naprawiać lasy a nie krytykujecie.