marzec 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwa

Prawo i Sprawiedliwość kieruje zmianę ustawy o lasach do Trybunału Konstytucyjnego

Do Trybunału Konstytucyjnego trafi dziś wniosek Prawa i Sprawiedliwości o uznanie niekonstytucyjności zapisów znowelizowanej ustawy o lasach – dowiedział się „Nasz Dziennik”.

Szczegóły wniosku prof. Jan Szyszko przedstawi na dzisiejszej konferencji prasowej. Już blisko 1,3 miliona Polaków poparło wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie przyszłości Lasów Państwowych i wezwania rządu do renegocjacji zapisów traktatu akcesyjnego wprowadzających od 2016 roku możliwość nabycia polskiej ziemi przez obcokrajowców. Akcja zbierania podpisów trwa.

Aby zgłosić w Sejmie obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum, niezbędne jest zebranie przynajmniej pół miliona prawidłowo złożonych podpisów. Te, które do tej pory już przeliczono i sprawdzono poprawność numerów PESEL, znacznie przewyższają tę liczbę. – Efekty akcji zaskoczyły nawet nas jako organizatorów. Podpisy są zbierane wszędzie. Od małych miasteczek po duże miasta. Rząd PO – PSL błyskawicznie, w ciągu 26 godzin, przyjął poprawkę do ustawy o lasach, destabilizując ich system finansowy, ale i reakcja społeczeństwa była równie szybka – stwierdził poseł Jan Szyszko (PiS), były minister środowiska.

Wielki wstyd Tuska

Do wczoraj organizatorzy zweryfikowali dokładnie 1 mln 286 tys. 927 podpisów, a do przeliczenia są kolejne worki z listami poparcia dla przeprowadzenia referendum. Szyszko podkreślał, że akcja zbierania podpisów poparcia pod referendów jest ponadpartyjna, o czym świadczą przychylne głosy płynące od różnych środowisk politycznych. – Wszyscy są zaniepokojeni, że polski rząd postanowił zdestabilizować system finansowy polskich Lasów Państwowych i tym samym rozpocząć proces ich destrukcji. Rząd wstydzi się swojej decyzji, ale sprawy nie udało się zamieść pod dywan. W tej chwili mówi się, że te pieniądze z lasów przekaże albo na drogi, albo na niepełnosprawnych. Próbuje się skłócać społeczeństwo – ocenił Szyszko.

Wniosek o przeprowadzenie referendum zawiera dwa pytania. Pierwsze to pytanie o przyszłość Lasów Państwowych i zachowanie dotychczasowego systemu ich funkcjonowania. Drugie dotyczy zobowiązania rządu do podjęcia pilnej renegocjacji traktatu akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce w celu wynegocjowania takich przepisów, by zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców był możliwy dopiero od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabyw- czej średniej pensji mieszkańców pięciu najbogatszych państw Unii Europejskiej.

Całość artykułu można przeczytać na http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/72771,lasy-juz-w-trybunale.html

 Artur Kowalski

Źródło Nasz Dziennik

Informujemy, że  28 marca br. o godz. 10.00 w Sejmie RP odbędzie się konferencja prasowa nt. „Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP przepisów ustawy z dnia 24 stycznia 2014r. o zmianie ustawy o lasach”.
Udział w konferencji biorą Posłowie Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak oraz prof. Jan Szyszko.
Konferencję można oglądać na stronie internetowej: http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=D842917969AA06E0C1257CA900294EEE#

Gorąco polecamy

Comments are closed.