luty 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Archiwa

Referendum – ostatnia szansa

Przed wojną warszawscy cwaniacy wpadali na niesamowite pomysły handlowe, potrafili sprzedać kolumnę Zygmunta albo wynająć tramwaj. Ale nawet oni nie doszli do takiej wprawy jak koalicja PO-PSL, która wprowadziła regulacje prawne, które w efekcie mogą doprowadzić do sprzedaży 28 proc. powierzchni państwa – bo tyle zajmuje powierzchnia Lasów Państwowych. Ostatnią szansą na zahamowanie procesu likwidacji LP jest doprowadzenie do referendum w sprawie przyszłości tej firmy.

Czytaj cały artykuł http://niezlomni.com/?p=8565 

Mateusz Rawicz, tygodnik „Nasza Polska”

Na adres Redakcji Prawy Las przyszło wiele listów w sprawie obrony lasów polskich przed grabieżą ze strony rządu. Poniżej zamieszczamy te listy.

Dzień dobry,
przesyłam krótki wierszyk, który przypomina o odpowiedzialności za dzisiejszą sytuację oraz zdjęcia. „Amnezja” niech nie będzie zasłoną dla „zasług”. Po co była optymalizacja i oszczędzanie, na czym się da? Dziś, po siedmiu latach wiadomo.

Elegia 2007 – 2014

To się zaczęło w Jedlini,
gdzie razem obiad zjedli.
Potem siup do Warszawy!…
zaszczyty, pompa, sławy.
– Ty w ramach wzajemności,
zrobisz nam… oszczędności.
– Tak jest, panie premierze!
– To świetnie, ja w ciebie wierzę.
Duś forsę, wydawaj mało,
by społeczeństwo widziało,
ile tam macie kasy,
a wtedy – wyciągnę łapy.
Gajowy wypełnił zadanie,
co teraz w nagrodę dostanie?
(wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest przypadkowe)

Pigan i Tusk
Pigan Łokietko Schetyna

Szanowna Redakcjo Prawego Lasu, 
W ubiegłą sobotę byłem na sympozjum Oblicza wolności w WSKSiM w Toruniu. Wystąpili znakomici prelegenci. W miedzy czasie przemówienie wygłosiła Szanowna Pani Profesor Krystyna Pawłowicz, która powiedziała, że nie już ma wolności gospodarczej-to fikcja. Zwrócono uwagę również na

Art. 22. Konstytucji RP (Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny.).

Wytłumaczono, że Konstytucja ma cudzysłowie „charakter ogólny”,. a ustawa definiuje pewne rzeczy i może spowodować ograniczenia. W związku z tym mam obawy czy, aby to co zrobiła koalicja PO-PSL jest niezgodne z konstytucją?.

Również w przerwie prof. Jan Szyszko zadał pytanie do wygłaszającego referat prof. Michała Seweryńskiego dot. legalności przeprowadzenia zmiany ustawy o lasach (trzy czytania w ciągu doby itd.), i też odp., była nie jednoznaczna.

Niemniej walczmy o te ostanie Wielkie Dobrowo Narodowe jakim są lasy oraz zasady chrześcijańskie, które powinny być podstawą wszelkich debat o polityce, prawie i kulturze.

Należy próbować rozpropagować problem bardziej w mediach mętnego nurtu, zbierać szybko podpisy i powinny się ukazać filmy krótkie dla społeczeństwa, i ulotki. Musi ruszyć duża kampania w obronie LP. Tu mogą odegrać dużą rolę Związki Zawodowe.

Przesyłam link, który jeszcze nie zdążyłem obejrzeć – koleżanka mi przesłała. .

Autor podobno w bardzo prosty i przystępny sposób pokazuje dezinformacje i mechanizm okradania społeczeństwa poprzez ostatnie ustawy w sprawach OFE i Lasów Państwowych.
 http://max.salon24.pl/563779,orkiestra-klubu-poswieconych-serc-sierz-owsiaka-w-maxtv

Z Prezydentem może być ciężko……..bo On wszystko podpisywał za te cztery lata. Ale próbować należy.

Pozdrawiam (nazwisko znane Redakcji)

Witam,
 na FB została założona strona z inicjatywą społeczną Walczymy o polskie lasy. Na dzień dzisiejszy około 10 tys. osób odwiedza stronę, proszę o podanie jakie informacje chcieliby Państwo zamieścić i co możemy jeszcze zrobić aby wesprzeć wasze działania.

 pozdrawiam serdecznie (nazwisko znane Redakcji)

oraz mniej lub bardziej związane z naszym tematem listy:

13 komentarzy Referendum – ostatnia szansa

 • saw

  Co za żałosne indywidua …

 • kacperek

  Po artykule A.Wajraka w sobotniej Wyborczej czarno to widzę.http://wyborcza.pl/1,75478,15420367,Manifest_Wajraka__Lasy_stworzyly_sobie_panstwo.html
  Wśród tych, którzy przeczytali tych artykuł niewielu znajdziemy chętnych do złozenia swojego podpisu pod lista referendalną. A my, którzy mieszkamy w środku lasów zaczynamy obawiać się o swoje życie i życie naszych rodzin (w świetle zarobków, które nam pan wajrak przypisał).

 • Bohun

  A dlaczego jeszcze MinisterstwoŚrodowiska i Dyrekcja Generalna nie wydały oświadczenia w sprawie tego artykułu Pana obrońcy pprzyrody i „wspaniałego” fachowca w tej dziedzinie.
  Natychmiast powinna być stosowna riposta na tą nieprawdę.

 • Bohun

  A dlaczego jeszcze Ministerstwo Środowiska i Dyrekcja Generalna nie wydały oświadczenia w sprawie tego artykułu Pana obrońcy pprzyrody i „wspaniałego” fachowca w tej dziedzinie.
  Natychmiast powinna być stosowna riposta na tą nieprawdę.

 • Pan Watrak nie wspomniał jak ciężko pracujemy w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych( np. mrozy,pożary, powodzie, zagrożenie chorobami z tym związanymi) Z jego punktu widzenia czyli SPACEROWICZA to wszystko tak wygląda jak sielanka…
  Oczywiście patologie są ale generalnie w kierowniczych gremiach i tam należy skierować uwagę prawdziwej zewnętrznej kontroli a nie wysyłać Jacka na „KONTROLE” do np . Bysia. To jawna kpina

 • dolśl

  Leśnicy za kradzież zatrzymani z koła leśników i do tego związkowcy którego szefem jest Pan Podczaszyński szef Nadleśnictwa Oleśnica…. po prostu kolesiostwo,,,,,

  http://www.lubin.pl/aktualnosci,29279,lesnicy_zatrzymani_przez_policje.html

 • kizior

  Kizior
  Historyczne zdjęcie z „trojką” głównych bohaterów. Pierwszy bohater głównego planu zdjęciowego (od lewej ) to męczennik –zesłaniec ( i to mimo cierpień żołądkowych po obfitej kolacji z Premierem) drugi chyba nigdy nie umęczył się specjalnie w zawodzie a trzeci to męczennik oczekujący na partyjną beatyfikację. W tle sławnej „trojki” widać ambitnego doktora znanego z nieustannie-wszechstronnego parcia na politykę które można streścić krótko. Od Macierewicza do Protasiewicza. Aż dziw bierze ,że nikt mu jeszcze nie zaproponował – by choć trochę powykładał sobie… (glazurę ) na coraz słynniejszym Wydziale Leśnym jaki funkcjonuje (jeszcze) w jego rodzinnym mieście. Podobno w mieście tym powstał komitet obywatelski który chce wmurować w korytarzach przedszkola nr.12 oraz szkoły podstawowej nr.14 tablice upamiętniającą fakt ukończenia tych placówek przez tegoż doktora gdyż uznano, że jest to zjawisko nadzwyczajne by nie rzec metafizyczne . Tablice te mają zawierać bardzo aktywizujące przesłanie z którego wynika że. „ jak się uzyska inżyniera to chwilę później można się poszerzyć o magistra”. Podobno młodzież z placówek które ukończył doktor odnalazła lokal w którym sprzedawał ON (jako młodzieniec) sportowe buty, koszulki a nawet majtki. Mimo , iż doktor wyeliminowany został z bitwy o Opoczno (razem z takim absolwentem po 2ch wydziałach dyrekcji „Uć” ) to nadal ma On ambitne plany polityczne .Chce startować w wyborach RÓŻNYCH –gdyż On – jak śpiewa artysta Stuhr (co widać doskonale) – do polityki ….niestety ma talent. Będziemy uważnie śledzili Karierę tegoż Pana kizior

 • lesnik dlonosląski

  Poniżej link do afery złodziejskiej gdzie zatrzymany to kolega jednego ze zdjęcia jego zaufany z koła leśników (gdzie szefuje niejaki nowo powołany Podczaszyński z Oleśnicy) a jednocześnie związkowiec…. Rzecz tyczy Nadleśnictwa Lubin. Dobrze, że jest tam nowy i Nadleśniczy, któremu wiele miesięcy upłynie zanim posprząta…

  http://www.lubin.pl/aktualnosci,29279,lesnicy_zatrzymani_przez_policje.html

 • antypig

  A gdzie zdjęcie jak Donald podpisuje porozumienie z Andrzejem B. znanym z zamiłowania do finlandi i stoków w Zieleńcu.

 • Koledzy niby mundur Mańka oprócz koloru praktycznie niczym się nie różni od garnituru Grześka. Kto wymyślił taki niby mundur?

 • Semper Fidelis

  Kizior, a co to za jeden ten doktor przesławny?
  Imć Jagiełło wygląda jakby tych dwóch – Mańka i Grześka – prowadził pod rączkę do ślubu. Cóż porabia dziś ten architekt porozumienia władzy i Lasów Państwowych? A oszczędny Maniek?

 • kizior

  Kizior
  Do Zawsze (nie wiedzieć jednak komu) Wiernego
  Ty by chciał przysłowiową kawę na ławę – czyli nazwisko, imię, miejsce pracy faceta ze zdjęcia którego (nadmiernie) wyróżniłem w swoim „poście” . Uważam za najważniejsze, że jest On rozpoznawalny przez swoich dawniejszych kolegów i tych którzy teraz obserwują jego tzw .karierę bieżącą .Bo On (jak śpiewa artysta Stuhr) –zdaje się nam mówić …„Będę teraz szczery i pójdę drogą kariery”… Więc podzwoń, popytaj, a nie od razu wszystko na talerz i na stół. Gratuluje poczucia humoru –czyli „prowadzenia pod rączkę” (przez jednego takiego ) do ślubu (dwóch takich). Czyżby miałby to być w LP pierwszy związek partnerski albo (nie daj Boże) jakiś inny ..? Oj! czasami lepiej nie pchać się w obiektyw . Pozdrawiam
  Kizior

 • antypig

  Związki partnerskie nie są takie złe, w trudnych czasach łatwiej związać koniec z końcem. A tak poważnie to chłopaki z dawnego KSPL-u mają się nad wyraz dobrze. Mam nadzieję, że ciepłe posadki nadleśniczych i zastępców dyrektora (które uważają za upokarzające) nie są końcem ich drogi zawodowej.