styczeń 2014
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwa

Lista hańby

Sejm, głosami PSL i PO, przegłosował grabież Lasów Państwowych z wypracowanych przez lata poprzednie i z okresów przyszłych środków finansowych. Leśnicy 0becni na pierwszym i drugim czytaniu ustawy o zmianie ustawy o lasach widzieli tępe twarze posłów Platformy Obywatelskiej i partii o nazwie Polskie Stronnictwo Ludowe, nie reagujące na żadne merytoryczne argumenty. Nawet na oświadczenie Biura Legislacyjnego Sejmu, że zapisy art. 2 przedłożonej ustawy są sprzeczne z art. 50 ustawy o lasach. Jeśli prawo grabieżcy jest sprzeczne z Konstytucją, tym gorzej dla Konstytucji.
Szczytem hipokryzji było zachowanie posła PSL Żelichowskiego, który złożył obietnicę ZLP, że wraz ze zmianą ustawy o grabieży finasów Lasów, złoży poprawkę o zatrudnianiu pracowników powołanych na umowę o pracę . Żelichowski jakąś poprawką w trakcie drugiego czytania złożył, ale natychmiast na posiedzeniu Komisji Ochrony Środowiska wycofał ją.
To głosowanie pokazało, czym są obietnice Tuska, choćby spisane w porozumieniu z Bdzikotem.
Apelujemu do leśników, którzy są członkami PSL lub PO by Żelichowskiemu i Tuskowi rzucili swe legitymacje w twarz. Trochę honoru koledzy!

Oto lista hańby dla tych, którzy głosowali za ustawą o kradzieży pieniędzy z Lasów.

Lista hańby 1

Lista hańby 2

42 komentarze Lista hańby

 • Czy na tej liście nie należałoby też umieścić niejakiego Bolka, Bysia , Maryyyjana…?
  Hańba hłoptasie!

 • Grzyb Jadalny

  Zapewne tak,ale oprócz obecnych decydentów w LP,wszystkich tych twórców pomysłów na zmianę Ustawy o Lasach,tych czynnych i głupich, przebierających nogami i mogdlących się do swoich „guru” o przekształcenie LP w spółeczkę.
  Należy pamiętać o nich z imienia i nazwiska. A przy kolejnych wyborach nie oddać na nich nigdy głosów, po prostu puścić ich do lamusa razem z czasem, który przecież jest niezatrzymalny i przemijający.
  Elektorat wiejski powinien wiedzieć, że pojawiający się tam czasem „jenerał” od strażaków ochotników i tych wszystkich przydupasów drepczących w pokłonach to nie ich bohater, a monstrum do zbierania glosów w wyborach, po to by zaistnieć, trwać, dzielić i rządzić. Potrzebny jest obecnie świadomy, niezależny,trzeżwo myślący elektorat na wsi.

 • Bohun

  Jak jest tym wszystkim leśnikom w smak, tym tak popierającym PO szukającym tam stanowisk,wpływów,korzyści i ochronki.To oni zostali zdradzeni przez swoich „pupilków”. Wierzyli im ślepo,bezkrytycznie,mieli nadzieję na stołki,apanaże,wpływy.Kazik ty jesteś największą ofiarą swojej głupoty i naiwności.
  Można by rzec: „Gdzie oni są,gdzie Ci nasi przyjaciele”.
  Odzew może być też taki: To już,jest koniec,nie ma już nić,jesteśmy wolni możemy iść to już jest koniec możemy iść jesteśmy wolni bo nie ma już nic. I to wszystko?. Naiwność i głupota Polaków nie zna granic. To nawet nasz wielki rodak,marszałek Józef Piłsudzki mawiał,że te Polaczki to głupi naród i naiwny, potrzebujący wszem i wobec dobrego bata i pełnej dyscypliny,kontroli i ciągłego nadzoru.

 • Burak

  O czym tu ludzie mowa. Popatrzcie po tej Dyrekcji Generalnej,tych Regionalnych,czy Nadleśnictwach. Kto tam obecnie pracuje. Wszystko to albo „wybitnie uzdolnieni” po „praktyce leśnej w lesie”, albo znajomi króliczka,lub nieudacznicy,ludzie bez j…j i kręgosłupa,ideologicznie poprawni,ulegli,bez swojego zdania,naiwni.To skąd można pozyskać kadry wartościowe,prawdziwe – tj.ludzi,którzy wiedzą czego chcą,ludzi dbających nie o stanowiska i kasę o apanaże,tylko tacy,którzy wiedzą jak usprawnić funkcjonowanie całej tej organizacji,mający jakąś wizję na przyszłość,ludzie ponoszący odpowiedzialność za swoje czyny. Teraz tego w lasach brakuje.

 • Reasumując – chwast społeczny piastuje stanowiska (z wyjątkami), a do tego jakie nieuki. A na ludzi patrzy z góry jakby był jaśnie oświecony. Jedynym jego celem jest dorwać się do koryta z całą rodziną i podobnymi do niego. O pracownika nie dba tylko wpierw sobie urządza POSIADŁOŚĆ za państwowe pieniądze nadużywając stanowiska.
  TRZEBA TO BĘDZIE ODDAĆ- WIESZ O TYM…?

 • pracownik LP

  Jak czytam niektóre komentarze na Interii pod artykułem: ” MF: Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o Lasach Państwowych „” to postanowiłem tam też wrzucić swoje trzy grosze i go cytuję z tamtego portalu:

  pracownik LP – Dzisiaj (20:32)

  Jak czytam niektóre komentarze to mi się włos na głowie jeży. Takie drugiego podłego narodu , jak Polacy to ze świecą szukać w Europie, ba może i na świecie. Jak Was cieszy ,że złodziejski rząd okrada Was nocami ( wczorajsze głosowanie nad ustawa o Lasach) z dobra narodowego, z 1/3 powierzchni zadbanego i najwspanialszego w całej Europie ekosystemu. Jak Was cieszy ,że ileś tysięcy ludzi pójdzie na bruk, bo ktoś Wam bzdur nagadał ,że zarabiają po 7000, 00 zł. Zapewniam Was ,że zarabiają Leśnicy za swoją ciężką pracę przeciętną krajową i w płacach przewyższają Leśników urzędnicy państwowi niższego szczebla , a nauczyciele biją Leśników w zarobkach na głowę. Słuchacie tej propagandy, a potem z tej zawiści ( jakie to polskie) plujecie jadem pod przykrywką anonimowości nie mając zielonego pojęcia o sytuacji Lasów. Ktoś tu, na tym forum dzisiaj napisał ,że pora wyjść na ulicę i zrobić w Warszawie drugi Kijów . Ale z KIM , ja się pytam wyjść na ulicę ?? Z KIM mamy walczyć na barykadach o resztki polskiej godności skoro pisząc o Lasach , które są Waszym także dobrem narodowym panuje taka zazdrość, podłość, zawiść… Opozycja apeluje o referendum , aby Polacy przeciwstawili się wyprzedaży polskich gruntów -lasów w obce łapska. Ale ….. strach mnie obleciał , jakie to może być „poparcie” , skoro wolicie popierać złodziei co Wam naród rozszabrowali niż zapytać sumienia. Wstyd mi za Was Polacy, straszny wstyd :))) Zapewniam Was ,że jak Lasy sprywatyzują to po dupie dostaniemy wszyscy , jak leci.

 • pyzdraa

  To co wyrabia koalicja po-psl to szczyt bezczelności, kradną w biały dzień

 • obserwator

  Jak ktoś napisał na portalu „Milczenie owiec” – To teraz należy nadac „Papierowy Kordelas od Lasowych” dla naszej obecnej władzy !

 • antypig

  Wielu leśników głosowało za PO, nieliczni z premedytacją, a większość z głupoty. Wiadomo było już wtedy, że popaprańcy sięgną po lasy, a oni i tak głosowali. Protest maże tylko obnażyć jak niewielu ludziom na czymś (poza własnym tyłkiem) zależy. Przyjedzie do Warszawy kilkaset osób (za własne pieniądze) i nawet tego w wiadomościach nie pokażą. Z lasami będzie jak z ziemią którą kupują podstawione słupy. Nikogo nie dziwi, że przyjeżdża gość maluchem i przywozi parę milionów złotych w reklamówce. A w Niemczech gdzie teoretycznie można kupić ziemię, w praktyce nie ma na to szans. Już widzę jak leżą skuci na ziemi wszyscy zamieszani w taki proceder. A u nas mimo, że się wie nic się nie robi, a przecież to oszustwo które można ścigać. A ile byłoby skonfiskowanej forsy dla budżetu.

 • Burak

  Najgorsze w tym wszystkim,że obrońcy ziemi i lasów którzy nazywają się PSL
  zdradzili te interesy,leśników,Związek Leśników Polskich kojarzony z PSL.
  Dla nich ważniejszy jest interes polityczny aby trwać a nie Polska. Wybory samorządowe w tym roku,pieniędzmi z lasów chcą kupić wyborców ze wsi i małych miasteczek,leśników też.Liczą na to i wiedzą,że ludzie są głupi nie rozumieją nic i zagłosują na nich.Trzeba bronić terytorium Polski,bo to już o to chodzi,chcą sprzedać polską ziemię i polskie lasy. Naród jeszcze nie jest tego świadomy.

 • Lisek

  Dyrektorom Regionalnym już zostały wydane dyspozycje, a oni wydali je nadleśniczym. Mają nadleśniczowie stawiać się osobiście przed dyrektorami z propozycjami ile kto odda na charzcz pieniędzy wyrobionych tak ciężko przez całe załogi leśne. I Ci dyrektorzy muszą to wykonać bez gadania, bo ich odwołają. A dyrektor generalny i wice minister środowiska to kto oglądał posiedzenie komisji to widział. Szkoda słów i czasu, żeby im poświęcać.

 • takipionek

  takipionek
  A więc stało się. Ida na bezczelna mimo, że nałożenie daniny w roku w którym ma być rozliczona jest nie konstytucyjne.

  A więc stało się. Pojechali na bezczelna – mimo, że nałożenie obowiązku daniny w roku w którym ma być ściągana jest rażąco sprzeczny z konstytucją. Ale czy taka ignorancja jakiej dopuszcza się rząd w „państwie prawa” wystarczy na zmianę poglądów wszystkim wielbicielom P0 którzy funkcjonują w zawodzie leśnika. Popatrzmy jak obstrukcyjnie i chwiejnie zachowują się inne (poza „Solidarnością”) leśne związki zawodowe a szczególnie ci nowi „budowlani ”. Czy warto więc być w takich właśnie związkach zawodowych , które faktycznie godzą na perspektywiczną likwidację własnego zakładu pracy, czy warto przekazywać im jakiekolwiek składki ? Popatrzymy również – jak hańbiąco zachowali się ( na czele z posłem Żelichowskim) wybrańcy chłopskiej partii którzy GENETYCZNIE powinni głosować „przeciw” ustawie .Kiedy więc nastąpi to nasze solidarne leśne opamiętanie , to wspólne zbiorowe otrzeźwienie od którego wkrótce WSZYSTKO może zależeć. Liczymy jednak na to , iż posłowie PiSu zaskarżą niezwłocznie uchwaloną ustawę do Trybunału Konstytucyjnego i tu na „Prawym Lesie” dowiemy się o dacie doręczenia wniosku. Czy inne kluby które wyraziły sprzeciw nałożonemu „haraczowi” – też zaskarżą ustawę – zobaczymy niebawem. I dla tych partii prawdziwy będzie to prawdziwy test „miłość do lasów” . Patrząc na zachowania wielu posłów PSL przy projektach przeznaczenia funduszu leśnego na cele reprywatyzacyjne oraz przy projektach „przypisania” LP do sektora finansów publicznych zdawać się może, iż Panowie Posłowie rzeczywiście marzą jak Dyzma : cholera! za taką forsę wytrwać tu choć jeszcze miesiąc ,choć pół roku.. .rok”. Należy o tym pamiętać przy tegorocznych głosowaniach. takipionek

 • Kotwicz

  Przy następnym rozdaniu należy bezwzględnie wyeliminować ludzi, którzy obecnie piastują wysokie stanowiska w branży leśnej. Mam na myśli stanowiska : Dyrektora Generalnego i jego zastępców, Dyrektorów Regionalnych i ich zastępców, naczelników RDLP i większości nadleśniczych. Przy odwoływaniu tych ludzi należy ich informować, że nie otrzymują żadnej propozycji pracy, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Przecież są tak wybitnymi specjalistami, że sami sobie znajdą pracę !!!!
  Natomiast zwolnione stanowiska należy obsadzić nowymi ludzmi, po wcześniejszej weryfikacji.

 • Gratulacje dla PSL-u!! Co jeszcze można sprzedać? Żonę? Dzieci?…..Kto głosuje na tę partię???? Będziemy pamiętać!

 • antypig

  Kotowicz ma rację, podoba mi się ten pomysł. I nie będzie to żadna dyskryminacja, tylko pomoc w rozwinięciu skrzydeł (na swoim), przecież w LP takie talenty się naprawdę marnują. Niech pokażą na co ich stać.

 • Co np. taki Bysio oprócz prywaty kolesiostwa i nepotyzmu mógłby pokazać?

 • raq

  Rozumiem że sprawdzenie wg Kotwicza to: Wiara w zamach w Smoleńsku i dowód i 10 świadków na nieżydostwo…co do epizodu w PZPR kandydata lub kogoś z rodziny…decyzje podejmuje Prezes.

 • antypig

  Myślę, że odrobina przyzwoitości będzie wystarczającą cechą aby przejść weryfikację. Tak niewiele i tak wiele zarazem.

 • Buk

  Dziwne „manewry” mieszkaniowe miały w ostatnich kilku latach miejsce w jednym z południowo zachodnich nadleśnictw w wyniku których mieszkanie przeznaczone dla nadleśniczego przeszło pod koniec grudnia w prywatne ręce, za 5 %. Kupił pracownik który też nie wiadomo po co został tam wcześniej zatrudniony i zmieniał posady i mieszkania jak rękawiczki.

 • Bohun

  Poniżej – artykuł Bogdana Gwiazdy na temat podstępu rządu PO – PSL,na lasy.

  Był las, ale bonzowie z PO postanowili las sprzedać. Dlaczego? Odpowiedź znamy z historii. W ubiegłych wiekach wielu magnatów, by spłacić karciane długi, absolutnie musiało sprzedać należące do nich lasy.
  Teraz też chodzi o spłatę długów. Rząd przeforsował przez Sejm ustawę, która nakłada na Lasy Państwowe wpłatę olbrzymiej daniny do budżetu. To wstęp do prywatyzacji lasów, dzięki której będzie można łatać dziurę budżetową. Proces ten ma już długą historię. Sprywatyzowaliśmy, czyli sprzedaliśmy huty, kopalnie, stocznie i prawie cały przemysł, a mimo to długi urosły do biliona złotych. Prywatyzacja lasów ma być reklamowana jako środek na rozbudowę dróg. Rząd ma nadzieję, że wielu uzna, iż lepiej jeździć przez poręby lepszą drogą niż gorszą przez lasy. Ale to tylko piar.
  W tygodniku „w Sieci” czytamy: „Krajowy Fundusz Drogowy ma 42 mld zł długu, a tylko w 2014 r. musi za 9 mld zł wykupić swoje weksle. Nie będzie więc nowych, lepszych dróg, tylko poręby i stare drogi rozjeżdżone przez tiry wywożące sprzedane drewno”.
  Kupiecka-moskiewska-siekiera.
  „Nie było nas, był las, nie będzie nas,będzie las”.Wyszliśmy z lasu, w głębi lasu stawaliśmy się ludźmi,tworzyliśmy zręby kultury i obyczaju. Wiemy,że las bez nas przeżyje,ale nie wiemy,czy my możemy przeżyć bez lasu. Zbudowaliśmy sobie luksusowe jaskinie,ze sztucznym ogniskiem, z ciepłym wodospadem w łazience. Całkowicie bezpieczne,pod warunkiem że nie urwie się jakiś drut lub komputer się nie pomyli.Ale nie czujemy się szczęśliwi.Celne niemieckie przysłowie z XVIII w.,określające pewien rodzaj głupoty,mówi:„Nie widać lasu spoza drzew”.Las to przecież nie tylko skupisko drzew. Potrafimy opisać las z punktu widzenia gospodarki, rekreacji,klimatu czy botaniki,lecz opis lasu jako ponadczasowej wartości emocjonalno – kulturowej o wielkim znaczeniu dla kształtowania się pokoleń ludzi okazuje się niezwykle trudny.Być może nie potrafimy zdefiniować lasu dlatego,że tak głęboko wrósł w naszą kulturę tworzoną jeszcze w głębi nieprzebytych puszcz,że stał się pojęciem podstawowym.Otwieram „Słownik mitów i tradycji kultury”,znajduję 15 polskich rzeczowników określających formy lasu,tekst o lesie zajmuje w nim aż dwie strony.Zamiast jednak definicji lasu,autor cytuje Mickiewicza:„Drzewa moje ojczyste!Jeśli nie bóg darzy Bym wrócił was oglądać przyjaciele starzy
  Czy was znajdę jeszcze? Czy jeszcze żyjecie.Pomniki nasze!Ileż co rok was pożera Kupiecka lub rządowa, moskiewska siekiera Nie zostawia przytułku ni leśnym śpiewakom Ni wieszczom…”.Poezja przywraca nas do rzeczywistości, do problemu „kupieckiej lub rządowej,moskiewskiej siekiery”,który już od 200 lat pozostaje aktualny aż do dzisiaj.
  Zniszczony most lub budynek możemy odbudować w rok.Zniszczony las odrasta przez 60 lat i żadne środki nie mogą tego przyspieszyć. Dlatego gospodarka leśna musi być prowadzona z perspektywą 100-letnią,a nawet dłuższą.
  Do takiej perspektywy nie jest zdolne żadne przedsiębiorstwo komercyjne. W ukraińskich Karpatach jeszcze dziś wyróżniają się lasy,w których przed wojną była prowadzona wzorowa gospodarka leśna. Z przedwojennych map można odczytać,że są to tereny lasów państwowych,biskupich i własności niektórych magnatów kresowych. Łączy je wspólna cecha: były to tak duże obszary,że pozwalały na prowadzenie racjonalnego leśnictwa ich właścicielom,kierującym się ideą wiecznego państwa,Kościoła lub rodu.Tam gdzie własność była rozdrobniona,ślad po dobrym leśnictwie nie przetrwał kołchozów.

  Farma Harry’ego.
  Gdy jechaliśmy szosą przez Kanadę,w kilku miejscach widzieliśmy nowoczesną,czyli tanią eksploatację lasu:zajmuje się dolinę i tnie drzewa od dołu zbocza aż po krawędzie grani.Ścięte pnie ściągane są po stromiźnie na dno doliny,a dźwigi ładują je na wagony.To bardzo tani sposób pozyskiwania drewna.Lecz ogołocone w ten sposób doliny wyglądają przerażająco.Granitowe podłoże w kanadyjskich górach pokrywa tak cienka warstwa ziemi, że wycięty las raczej nie ma szans się odrodzić. Zakipieliśmy na ten widok z oburzenia: to skandal, trzeba powiadomić ochronę przyrody,ekologów.Rodacy jednak nas powstrzymali:to lasy wykupione przez koncern,nabawicie się tylko kłopotów,i to nie jest bezpieczne. W Kanadzie są też parki narodowe,ogromne połacie Gór Skalistych z zapierającą dech przyrodą,po których można chodzić z namiotem. Mieszkają w nich zwierzęta,które nie boją się ludzi.Trzeba pilnować,by nocą jelenie nie wyjadały resztek z menażki,by świstaki nie zabierały spod ręki jedzenia,a plecaki lepiej wciągać na świerk w obawie przed niedźwiedziem.

  Las należy do narodu.
  Jeszcze 30 lat temu mogliśmy w Polsce wyjść z miasta i godzinami wędrować miedzami pośród pól i łąk. Dziś na miedzach pojawiły się kołki z drutami. Niepostrzeżenie zabrano nam wolność poruszania się po tych przestrzeniach. Resztki wolnej przestrzeni w Polsce stanowią dziś tereny,których właścicielem jest naród. Właścicielem Lasów Państwowych jest naród, urzędnicy państwowi to tylko zarządcy wynajęci przez ten naród do opieki nad terenami leśnymi.Projekt prywatyzacji jest w rzeczywistości projektem wywłaszczenia,odebrania nam naszej wspólnej własności.Sejm nie ma prawa podjąć takiej decyzji,gdyż posłowie,stając do wyborów,zataili zamiar wyprzedaży mienia narodowego.Gdyby PO, PSL ten zamiar ujawniła w programie wyborczym,nie zasiadałaby w poselskich ławach.Mamy zatem do czynienia z wyborczym oszustwem.
  Pierwszą próbę „napadu” na nasze lasy podjął Jerzy Buzek,drugą w 2010r. – Donald Tusk.Opinia publiczna obie te próby udaremniła.Mam nadzieję,że obecne działania,dążące do prywatyzacji naszych lasów,zostaną udaremnione równie skutecznie.

 • Chciałem potwierdzic słuszną wypowiedź Kotwicza,abyśmy na to nowe rozdanie nie czekali zbyt długo. Weryfikacja na stanowiska w LP- nie tylko te kluczowe powinna byc bardzo wnikliwa, bo w niektórych dyrekcjach bytują jeszcze SBecy i dobrze się mają. Włos się jeży!!!

 • makumba

  Makumba znosić chrust na ogień pod wielka kocioła będziemy gotować dużo, bardzo dużo tłusta biała człowieka z sejmu, mniam, mniam, Makumba się oblizywać i klepać po swoim brzuszku.

 • raq

  Tylko się nie pomyl i tych stale węszących spisków nie zjedz, bo niestrawności się makumba nabawi. A na deser albo od razu po przystawki co Polskę przed GENDEREM bronią 😉 czarni najtłuści, bo się na polskiej głupocie utuczyli.

 • Kornik

  Raq czy już masz coś konkretnego przyobiecane od swoich, może jakiś stołeczek w radzie nadzorczej z pękiem złociszków,czy może jesteś wyznawcą powiedzonka „chłopaki nic się nie stało”. My i tylko my będziemy a innych teraz,czy trochę później i tak puścimy w kanał bo dla nich nie może być miejsca. Czy jesteś wybrańcem? jedynej słusznej opcji. Raq a jak się pomylisz to co będzie? szok i przerażenie.

 • borek

  Leśnemu establiszmentowi, należy pogratulować spokoju olimpijskiego, gdy się tak ich obserwuje to właściwie nic się nie stało. Jak za dawnych lat posadki, pośladki, pensje uratują im moherowe babcie. Ale ponoć nic dwa razy się nie zdarza.

 • alek

  Pogratulować sygnatariuszom porozumienia Leśnej”S” z PO. Chłoptasie, nie macie czkawki? W lustra już chyba nie patrzycie bo boicie się tego odrażającego widoku!

 • leśny

  Odstawcie politykę na bok i zastanówcie się tak bezemocjonalnie z boku

  Popatrzcie na to trochę z boku. wszyscy pasa zacisnęli, opodatkowano kopaliny itp. itd. A lasy pozostały z boku. W oko kłuje prawie 3mld zł na koncie, 7 mld wartość sprzedaży drewna w roku i prawie 800 mln. A no i średnia zarobków 7 tyś brutto. 13, „bezpłatne mieszkania”, deputaty drewna.
  To jest to co widzi przeciętny Polak.

  Sprawa dróg lokalnych. Nie wiem w których miejscach wy pracujecie, ale w moim terenie, w wiosce w której pracuję, już dwie drogi po remoncie gminy zostały mi zlikwidowane po postawieniu 7,5 tony. W tym roku z drugiej strony leśnictwa powstanie nowa droga i ta też będzie z ograniczeniem. Zostanie mi wywóz na północ i południe, gdzie akurat mam najgorsze drogi wewnętrzne i najmniejszą siatkę. Jak ja mam wozić drewno w takim przypadku. Moje Nadlesnictwo współfinansowało drogę w innej gminie, i tam dogadali się co do wyłączenia z pod tonażu właśnie transportu. Ale jest to kropla w morzu.

  Teraz popatrzmy na to z perspektywy pracownika.

  Czy ja jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy? Pewnie że nie. Wiadomo że premie szeregowy leśnik przeznacza, albo na remonty auta, albo na podratowanie budżetu rodzinnego. Do tego dowalony mamy podatek od czynszów „bezpłatnych” mieszkań i podatek od nieruchomości „bezpłatnej” – której nie kupię do emerytury (jeżeli dożyję oczywiści)

  Bulwersuje mnie szybkość i brak konsultacji w sprawie wysokości wpłaty. Wystarczyło wprowadzić od 2015 roku 2% przychodów i nikt by uczciwy nie śmiał pomstować. Brak reakcji choćby pokerowego zagrania odnośnie negocjacji tych 800 mln. A może 200, to zróbmy 400mln?!

  To mi się nie podoba.

  Natomiast bezprzecznie. Jestesmy firmą państwową, pracujemy w majątku skarbu państwa i jeżeli państwo potrzebuje pomocy, to należy przeliczyć możliwości i pomóc. A jak jeszcze z tej wpłaty proporcjonalnie by wróciło do poszczególnych Dyrekcji i to Nadleśnictwa miały by decydujący wpływa na to gdzie ta inwestycja drogowa ma być to chyba idealnie dla naszego systemu transportu drewna. Jak już to parafrazując już podobną wypowiedź(ostrzyc owce a nie ją obedrzeć).

  spokojnej pracy.

 • leśny

  Sorry za błędy, ciężko się piszę na małej klawiaturze przy – 10 stopni.

 • chrabaszcz

  100 % poparcia dla leśnego.

 • Nie dajmy się okradać.
  Jest założony fanpage i możemy zdziałać dużo.
  https://www.facebook.com/WalkaOLasy?ref=hl

 • PATRIOTA

  Ktos tu kiedyś wkleil taki tekst, bardzo mi się spodobal dlatego powiele go. Jeśli komus się nie podoba przykro mi. Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukrem i… szuka pracy w niemieckiej gazecie – znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!!”dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci” – Donald T. Niech każdy prawdziwy Polak wklei to choć raz pod jakimś artykułem.

 • antypig

  Można zrobić wszystko, ale zgodnie z prawem. Ci kolesie prawo mają w gdzieś. Takie decyzje zgodnie z obowiązującym prawem mogą wejść w życie od 2015r. Prezydent i Senat nie powinni podpisywać się pod bublem prawnym (ale czy my żyjemy w normalnym kraju?). Pewnie i tak niedługo braknie im kasy i wszystko się posypie.

 • łazior

  Łazior
  Kolego LEŚNY! Namawiając nas do zbiorowego lamentu nad Rządem który co miesiąc co rok robi swój naród w przysłowiowego konia – zgrywasz się chyba na jakiegoś niemotę. Tak Ci wstyd , że dostajesz te „wredne 13-tki”, premie kwartalne, regularne miesięczne pensje. Kolego ! to jest normalka . Tak jest w każdym normalnym państwie , w każdym uczciwym zakładzie pracy który za harówę po 12 godz. i za osiągnięte efekty godziwie płaci .Kolego ! tak bardzo wstydzisz się należnych Ci deputatów – ale chyba robisz z siebie „wała” nie chcąc zauważyć ,iż są one jakościowo coraz gorsze i że DAJĄ Ci je w trakcie gorszących ,poniżających procedur. „Nasi ministrowie” od Środowiska ogłosili narodowi, że średnia zarobków w LP to 7 tys.zł . I to na społeczeństwie robi wrażenie. Ja bym bardzo chciał zarabiać taką kasę .Jestem jednak pewien ,że twój nadleśniczy, dyrektor regionalny, jego zastępcy, naczelnicy ( nie mówiąc już od GDLP) za taką kasę nie chcieli by nawet podpisać listy obecności. I na tym właśnie polega manipulacja. Kolego Leśny! Czy to Ty zadłużyłeś własny kraj na 300 mld dolarów (dług zagraniczny). Kolego Leśny! Czy Ty zadłużyłeś własny kraj prawie na 1 bilion zł (dług publiczny). Gierek zadłużył PRL na 30 mld dolarów – które spłaciliśmy po 32 latach. Kiedy więc spłacimy ten dług zaciągnięty przez busko-tuski ? Po stu, po trzystu latach. Niebezpieczeństwo bankructwa III RP może okazać się bardzo bliskie a chwila w której banki mogą powiedzieć – Stop – przestajemy pożyczać –sprawdzamy – może nastąpić już wkrótce . I co wtedy? Wtedy tak jak w Grecji – 40% depozytów bankowych obywateli – dla banków. Podatki od płac, rent , emerytur co najmniej 30%- 40% i masowe zwolnienia zwane restrukturyzacją. Dla tak działającego Rządu III RP – 1.6 mld. zł które chcą zabrać LP – to kroplówka która niczego nie zmieni a podtrzyma jedynie agonię – natomiast – nałożona na LP kontrybucja w wys. 1.6 mld zł może stać początkiem końca. Dlatego Kolego Leśny nie lamentuj razem z „Chrabąszczem” nad tym Rządem. Łazior

 • wudu

  wudu
  Geniusz strategii ekonomicznej – Pan Minister Szczurek już w styczniu br. zadłużył własnych rodaków na dalsze (ponad) 12 mld. zł wypuszczająca na taką kwotę -obligacje Skarbu Państwa i już w styczniu br. pożyczył z banków prawie 50 % z zaplanowanej pożyczki która w r.2014 ma wynieść 132 mld. zł. Pożyczką 132 mld zł mają być spłacane długi zaciągnięte przez Sztukmistrza z Londynu. Warto wiedzieć ,że minister Szczurek – był głównym ekonomista w ING Bank. Bank ten to największy w Polsce Otwarty Fundusz Emerytalny. W którą więc stronę będzie kombinował młody minister – w stronę Narodu czy w stronę MFW lub BŚ ? O tych dziwnych posunięciach kadrowych i zatrważającej sytuacji ekonomicznej dla narodu – w głównych stacjach telewizyjnych nie wypada mówić. Teraz po tematach pedofilskich , znęcaniu się nad dziećmi wypada mówić wyłącznie o Maciarewiczu który – jak się „przyłożą” redaktorzy- kilerzy z „Wybiorczej” to może właśnie okazać się sprawcą wszystkich tych ekonomicznych nieszczęść . Ale przecież już wkrótce Olimpiada i znów poszalejemy sobie. Kiedy wreszcie wspólnie się przebudzimy ? wudu
  .

 • wielbąd

  Panie i Panowie leśnicy, tak więc na własnym przykładzie przekonaliście się w jaki sposób politycy stanowią w tym kraju prawo, wbrew prawu (konstytucji), prawdopodobnie dotyczy to również innych uchwalanych i nowelizowanych ustaw, co pewnie skończy się dla tego kraju katastrofą.

  Nie lepiej zachowują się leśni menadżerowie (od nadleśnych do wszelkich dyrektorów) powołani do dbania o podległych im pracowników i interes przedsiębiorstwa zachowują się jakby się nic nie stało.

  Dlatego pamiętajcie aby jednym i drugi patrzeć na łapy chociażby z dwóch powodów:
  1. najważniejsza jest dla nich kasa,
  2. jakość jaką oni sobą reprezentują, to żadna liga mistrzów co najwyżej okręgówka.

  Do zobaczenia przy urnach

  Z pozdrowieniami dla Braci Leśnej Darz Bór

  dla polityków i leśnych menadżerów dasz bór

 • wielbłąd

  Panie i Panowie leśnicy, tak więc na własnym przykładzie przekonaliście się w jaki sposób politycy stanowią w tym kraju prawo, wbrew prawu (konstytucji), prawdopodobnie dotyczy to również innych uchwalanych i nowelizowanych ustaw, co pewnie skończy się dla tego kraju katastrofą.

  Nie lepiej zachowują się leśni menadżerowie (od nadleśnych do wszelkich dyrektorów) powołani do dbania o podległych im pracowników i interes przedsiębiorstwa zachowują się jakby się nic nie stało.

  Dlatego pamiętajcie aby jednym i drugi patrzeć na łapy chociażby z dwóch powodów:
  1. najważniejsza jest dla nich kasa,
  2. jakość jaką oni sobą reprezentują, to żadna liga mistrzów co najwyżej okręgówka.

  Do zobaczenia przy urnach

  Z pozdrowieniami dla Braci Leśnej Darz Bór

  dla polityków i leśnych menadżerów dasz bór

 • ryś

  Sosno pomorska co z Tobą, gdzie twój optymizm, tak teraz potrzebny.
  A może dopadło Cię jakieś nieszczęście, wiatry, siekiera, a może inne okoliczności i gałązki niestety oklapły.

 • Optymistycznie to będzie jak obecną ( tragiczną) ekipę odsuniemy od władzy. Wróci normalność, może leśnicy na nowo staną się ,,Bracią Leśną” jak to dawniej było. Gdzie się podziała solidarność ludzi lasu???????????? co z Wami jest?? co z Waszymi kręgosłupami moralnymi????????????? obudźcie się OJCZYZNA w potrzebie.

 • Najsmutniejszy dzień w historii wolnej POLSKI.
  Konfiskata, grabież, znikające oszczędności i wyparowanie obligacji – tak dzisiejsza prasa opisuje operację przeniesienia aktywów z OFE do ZUS. W ciągu kilku godzin Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmie papiery o wartości ponad 120 mld-150 mld zł po to tylko, by przekazać je Ministerstwu Finansów, które je umorzy.
  Ekipa rządząca ,,robi co chce”

 • Kosma

  Czy my nie jesteśmy zbyt wyrozumiali? Państwo, rząd rabuje bezceremonialnie, nie owija już nic w bawełnę, nie kryje się z niczym i przed nikim. Widocznie oszacowali, że to się uda? Pozbawiają nas ziemi, lasów, emerytur, młodego pokolenia (2,5 mln emigrantów), zaraz wezmą nasze domy, mieszkania. Jak nazwać takie państwo, taki rząd?

 • ryś

  Kozico kręgosłup ten z kości to się nosi no bo co z nim zrobić, ale ten moralny to większość zostawia w domu, żeby go nadmiernie nie obciążać tym co się wyrabia w pracy. A wszystko po to, żeby coś zyskać.

  Oj dolo nasza dolo.

 • Jest,,straszno” – niech będzie ,,śmieszno”
  Kto ty jesteś???????? – Pijak mały – Jaki znak twój???? – Trzy browary – Gdzie ty mieszkasz??? – Pod ławeczką – Czym się bronisz??????? – Buteleczką