styczeń 2014
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwa

Fikcyjne konsultacje

– Przedstawiciele resortu środowiska zakomunikowali nam swoje decyzje. Nie było mowy o dyskusji z ministrem Maciejem Grabowskim, który poświęcił dzisiaj tak ważnej sprawie jak Lasy Państwowe zaledwie 15 minut – tak dzisiejsze spotkanie w Ministerstwie Środowiska skomentował Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

W spotkaniu na zaproszenie Ministerstwa Środowiska uczestniczyli: dyrektor generalny Lasów Państwowych, szefowie poszczególnych dyrekcji regionalnych Lasów Państwowych oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Lasu, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, Polskiego Towarzystwa Leśnego, Instytutu Badawczego Leśnictwa.

Ponadto udział wzięli przedstawiciele NSZZ „Solidarność” i Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej.

Spotkanie było poświęcone rządowym planom nałożenia na Lasy Państwowe opłaty, która ma załatać dziurę budżetową. Przypomnijmy, że rząd PO – PSL w ramach dostosowania zasad gospodarki finansowej Lasów do wymogów ustawy o rachunkowości tylko w 2014 i 2015 r. zamierza ściągnąć z Lasów Państwowych ponad 1,6 miliarda złotych.

Ze strony społecznej nie ma zgody na próbę napaści na suwerenność polskich lasów. – Poczynimy kroki, żeby powstrzymać zamach na Lasy Państwowe na zasadzie merytorycznej. Póki co nie wykluczamy żadnej możliwości – zapowiada Zbigniew Kuszlewicz.

Przedstawiciele stron uczestniczących w dzisiejszym spotkaniu zdążyli przekazać ministrowi środowiska wspólne oświadczenie oraz stanowisko Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”, w którym wyrażają swój sprzeciw wobec sposobu procedowania nowelizacji ustawy, która nie została poprzedzona żadną konsultacją. Sygnatariusze pisma podkreślają, że nie zostało zachowane prawo strony społecznej do konsultowania projektów aktów prawnych.

http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/64103,lesnicy-to-grabiez.html

Od Redakcji
Na portalach internetowych można zapoznać się ze stanowiskiem Związku Leśników Polskich. Zaiste, ciekawe jest to stanowisko. „Nic nie powiem, bo nie wiem”. My natomiast wiemy, że ZLP czeka na wytyczne Piechocińskiego, Żelichowskiego i ich kolegów. Wtedy na pewno związkowcy z ZLP doznają oświecenia.
3 stycznia o godzinie 11.00 konferencję przsową zapowiedzieli dwaj posłowie – leśnicy z klubu PiS prof. Jan Szyszko i Dariusz Bąk. Zachęcamy do internetowego śledzenia tego wystąpienia. Niezwłocznie po ukazaniu się internetowej wersji konferencji zamieścimy ją na naszym portalu.

Podajemy link do konferencji pracowej posłów PiS prof. Jana Szyszko i Dariusza Bąka
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=7FD9434C8829EA03C1257C55003041F0#

O Lasach 7.02 minuta   http://www.radiomaryja.pl/multimedia/informacje-dnia-03-01-2014-1200-tv-trwam/

1 comment to Fikcyjne konsultacje

  • Mas

    Zaiste ciekawe komentarze – zapewne czytacie nie to co jest umieszczone na stronie internetowej Związku leśników polskich w RP.
    Komunikat z 31.12.2013 r. jest dosyć jasny i jednoznaczny. Jakoś nie widziałem żadnych komunikatów NSZZ Solidarność przed spotkaniem z Ministrem Środowiska. Może trochę obiektywizmu Panowie albo więcej rzetelności w tym co prezentujecie w swoich „sensacjach”