lipiec 2013
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archiwa

Szkolił Tuska, szkolił nadleśniczych

Adam Łaszyna, o którym głośno w mediach w związku ze szkoleniem dla prokuratorów, szkolił posłów PO, jak wiarygodnie wypaść w mediach, przygotowywał Donalda Tuska z PR-u, szkolił w czerwcu wszystkich nadleśniczych. To nowa polityka medialna, jaką funduje Dyrektor Generalny LP i jego prawa ręka Mariusz Turczyk.
Nowa, ale czy właściwa?
Jak dowiadujemy się od uczestników szkoleń, którzy, co trzeba przyznać, wyrażali się pozytywnie o tych szkoleniach, pan Łaszyna uczył ich, że nie ma znaczenia co się robi, jak się robi, ale jak się to sprzedaje.
Dziś gospodarka Polska zbiera owoce takiej polityki. Finanse państwa się walę, dług osięgnie lada chwila 1 bln zł, a rządzący przekonują społeczeństwo, że jest OK.
Obawiamy się, że taki efekt może wypłynąć ze szkoleńpana Łaszyny.
Lasy, to nie fabryka pasty do zębów, ale postrzegana przez społeczeństwo organizacja gospodarcza o dużej stabilności, konserwatywna i bardzo przewidywalna, dbająca o interes społeczny na równi z interesem gospodarczym.  Posiada na rynku pozycję dominującą i nie musi walczyć z konkurencją o nowych klientów.
Są niestety nadleśniczowie, którym taka polityka nie odpowiada, bo oni to swojaki i nie będą się troszczyli o jakieś Lasy. Ważna jest własna kasa, własna kariera, a pracownicy i tak widzą sprawy lasów (jak mawiał klasyk tego gatunku) z pozycji budy dla psa.

Comments are closed.