luty 2013
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Archiwa

Niemiec Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych?

Ministerstwo Środowiska opublikowało projekt założeń zmian ustawy o lasach po konsultacjach społecznych. Nadal podtrzymano propozycję dopuszczenie do Służby Leśnej, która ma do czynienia z informacjami stanowiącymi tajemnicę państwową. Tłumaczenie ministra, że to jest wymóg onijny jest blefem, bo Unia Europejska przewiduje ograniczenia dla obcokrajowców. Gdyby istniał zakaz zatrudniania w Lasach Państwowych obywateli innych państ, to byłaby to dyskryminacja, ale w służbie wyspecjalizowanej, jaką jest Służba Leśna mogą istnieć ograniczenia. W efekcie możemy się doczekać, że Lasami rządził będzie tytułowy Niemiec, a nawet Rosjanin. A może w tej zmianie o to chodzi?

Czytaj cały tekst „Projektu zalozen do ustawy o lasach z 18_01_2013r.”_pdf

27 komentarzy Niemiec Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych?

 • Adaś :

  Ludzie to co nalezy do skarbu państwa wczesniej czy pózniej zostanie sprzedane zanim wczesniej nie zostanie rozgrabione. Rostowski objął teke wice-premiera lasy maja poważny kłopot. Owszem beda istnieć ale piła i do roboty 🙂 państwowe mają zostać tylko urzędy i słuzby w których coraz mniej sie mówi o leśnej w której nazwa sama w sobie staje sie archaizmem.

 • zbynio10

  Ostatnie doniesienia: w Olsztynie zamiast Stalina będzie Putin. Unia nie przewiduje ograniczeń.

 • Semper Fidelis

  Prawy Lesie – a gdzie to Ministerstwo „opublikowało” ten projekt? Sporządziło tak, ale nie opublikowało. Nie zakończyły się jeszcze konsultacje społeczne – czy Solidarność dostała odpowiedź na swoje uwagi? – a już jest nowy projekt, w którym nie ma żadnego odniesienia do uwag z etapu konsultacji!

 • białapała

  Niemiec to pikuś!!!

  A co w przypadku jak zostanie ŻYD?!

  JEZUSIE co to będzie!!!

  Mosze będzie krzyczał:
  „Zręby NASZE, trzebieże wczesne WASZE?”

  Olaboga, co to będzie!!!

 • prawylas

  Strona 8 i 9 powyższego dokumentu.

 • anna

  A może zamknąć granice?

 • presto

  Najpierw przyjedzie niemiecka policja i spałuje ( już ma zaproszenie od wilczych oczu) oportunistów, potem przykuje do drzew i potem posadzi swojego dyra… oczywiście wszystko po tym jak już w Polsce będzie zaledwie ok. 15 mln. Polaków.. a póki co…

 • Borowik

  Kochani Rodacy !
  Moim zdaniem należy brać przykład z Bułgarów, którzy po dużej podwyżce cen energii przez obce firmy, które wykupiły w Bułgarii przemysł energetyczny po prostu wyszli na ulice i zarządali dymisji rządu, który podał się do dymisji. Można – można.
  Dlatego nie ma innego wyjścia, tylko strajk generalny na wiosnę i zmuszenie Tuska i Komorowskiego do dymisji.
  Po prostu trzeba ratować Polskę. Jeżeli sami się nie obronimy przed bandytami, to nikt nas nie obroni, a przyszłe pokolenia nam tego nie wybaczą, że zostały parobkami we wsłasnej Ojczyźnie !!!!!!

 • paranormalny

  Paranormalny
  Cytując naszego wieszcza ,że umarł Gustaw narodził się Konrad należy uznać, że chyba
  zniknął nam Krwawy Romek a pojawił się „białapała” bo- jak śpiewa klasyk Sienkiewicz -to widać , to słuchać, to czuć
  Paranormalny

 • antypig

  Bez zmiany świadomości nic się nie zrobi. Ludzie tracą pracę nie mają za co żyć i żadnych perspektyw ale wiedzą, że wszystkiemu jest winien PiS i nienawidzą Kaczyńskiego jeszcze bardziej. Nie wiem czy w tym kraju może być jeszcze normalnie.

 • Te paraanalny. Jestem jestem. Widzę Cię i cały czas nygusie jeden.

 • kizior

  Kizior do białejpały
  Białapała – Ja do Ciebie jak dawniej zawsze po staremu piszący będę. Tak więc Romku! Tak Ty wymyślił, że jak przebierzesz się za białąpałę to Ciebie nikt tu nie pozna. I co .Głupio wyszło. Romku ! tak Ciebie nawet już nie tylko zwykły nienormalny ale nawet już taki całkiem pośledni paranormalny rozpoznaje . I to od razu. Romku jak ciągle chodził będziesz po tym lesie co masz ksobie od prawa Ty za jaki czas sam nie będziesz wiedział czy Ty „białapała” czyTy krwawyromuś i dlatego jak my tu czytamy te Twoje P0pisania to wiemy że u Ciebie i fizjologia paskudzi i że pomieszanie Tobą strasznie trzęsie. Romku tak Ty czasami na te spacery nie umawiaj się z panną S…..bo jak Ona zobaczy że masz biała pałę to może być nie ciekawie. Zawsze cierpliwy i wyrozumiały Kizior

 • presto

  Tak chapkacie i chapkacie a tu z piekielnych czeluści lenin sie wyłania .. http://www.1917.net.pl/

 • presto

  A co chodzi o miemców, to już się sadowią:
  m.inn. MON ma barwy niemieckie orzelka i czerwono -czarne barwy nie ma podmiotu
  http://niezalezna.pl/tagi/strony-resortow

 • presto

  a czyje to godło ? Pana Korolca ? Bo z pewnością Ministra RP godłem nie jest ten bohomaz http://prawylas.pl/wp-content/uploads/2013/02/zmiana-ustawy-724×1024.jpg

 • paranormalny

  Paranormalny
  Tego nie da się wytłumaczyć na trzeźwo !!!
  Po pomyśle zapraszania „ funkcjonariuszy odpowiednich służb” z krajów ościennych na pomoc naszej policji zagubionej w walce o Porządek i Bezpieczeństwo – Nasz Pan Minister postanowił stworzyć podobną sytuację w Lasach Państwowych. Ten naśladowczy pomysł tylko z pozorów zdaje się być dziwny Otóż Nasz Pan Minister doskonale wie, że w taki to sposób będzie mógł „pomianować sobie ” na stopień Generała Leśnictwa albo tubylca albo obywatela z sąsiednich, zaprzyjaźnionych państw. Przypuszczalnie może to zakończyć (przynajmniej do października 2015 r.) nieporozumienia do jakich dochodzi w sytuacjach jak wyżej pomiędzy osobnikami zaklinającymi się, że ufają tylko Platformie a tymi którzy zapewniają że wieżą tylko w ZSL.
  Jednak za „ miemców” (jak to fajnie ujął „presto”) nie byłoby chyba takich przekrętów jak np. pomiary drewna polskiego na wagonach które dojechały z nim do Austrii, budowa EKO-Sękocina dla najlepiej zarabiających w lasach, sprzedaży za bezcen dopiero co wyremontowanych osad, czy akcji „Zieleniec” –żeby wskazać te najbardziej znane. Nie jestem jednak pewien , że gdyby generałem lasów został dajmy na to Iwan Stiepanycz czy Stiepan Iwanycz to czy opcja uczciwej roboty była by realna. Chyba prywatyzacja lasów za naszego „sławianskowo” pobratymca stałą by się faktem. Może o to właśnie chodzi bo inaczej nie da się tego wytłumaczyć. Nam wypada tylko czekać na inne takie pomysły TRZYMAJĄCYCH WŁADZĘ bo przecież czas na pozostałe resorty. Tylko pamiętajcie, że to nie są projekcje PISu

 • takipionek

  takipionek
  Może być tak , że dla poprawności politycznej Generałami Lasów zostaną (tak na wszelki wypadek) raz Merkel , razPutin takipionek

 • Semper Fidelis

  A nie zauważyli dyskutanci, że ministerstwo już pogrzebało CIT? Na początku tej prpozycji była rada Lasów Państwowych. Teraz, zamiast zrobić pewne ruchy, by ten układ choć częściowo zreformować i uspołecznić, zostaje jak było.
  A tymczasem Rostkowski zostaje wicepremierem…

 • Semper Fidelis

  ps. Prawy Lesie, sugerując, że teraz największym zagrożeniem dla Lasów Państwowych będzie dyrektor Niemiec lub Żyd, wypuszczasz temat zastępczy.

 • Kizior! Krawy jest jeden! Zmień leki.

 • prawylas

  Zarówno obcokrajowiec dyrektorem LP jak wprowadzenie obcych wojsk do tłumienia protestów społezcznych to działania obecnego rządu, których celem jest sprzedaż niepodległości Ojczyzny. Zupełnie jak pod koniec XVII wieku, kiedy zakończyła się taka polityka rozbiorami Polski.

 • Semper Fidelis

  A Żyd z polskim obywatelstwem jako dyrektor generalny to też będzie obcokrajowiec?

 • prawylas

  Semper Fidelis, masz problemy z tożsamością?

 • Semper Fidelis

  A więc obcokrajowiec…

 • Waldeck

  na proteście leśników pod sejmem biegał już jeden z niemiecką flagą

 • kromqa

  Portugalczycy i Hiszpanie masowo przyjeżdzaja do Polski za pracą. U nich jest 18% bezrobocia, skonczyły sie doplaty do pensji oraz wakacji od rządu.
  U nas z naszymi 13% jesteśmy rajem :. Ale jak zaczna masowo skladac o polski paszport, to o zgroza beda pewnie i żydowscy portugalczycy i hiszpanie. Mam nadzieje że jak PIS wygra to wypleni to jak niegdys prawica!

 • Muchomor

  Pani Kromga, gdzie te masy i kto ich widział.Póki co to przyjeżdżają Ukraińcy.Dziękuję za raj, gdzie młodzież po dwu fakultetach zmywa gary w knajpach angielskich. Jakie 13% w w niektórych rejonach ponad 20%. Jeżel jest tak dobrze to dlaczego fala emigracji sięga według nieoficjalnych szacunków około 3 milionów nawet do komunistycznego Wietnamu /stoczniowcy/. Trzeba się najeść blekotu, żeby pisać takie farmazony. Cóż speców od prorządowej propagandy w stylu Urbana ze stanu wojennego nie brakuje.