luty 2013
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Archiwa

„Nieznani” sprawcy znieważyli pomnik bohaterskiej leśniczki Inki

Odsłonięte 16 września 2012 roku w alei Wielkich Polaków krakowskiego parku im. doktora Henryka Jordana popiersie Danuty Siedzikówny „Inki” zostało sprofanowane.

Zniszczony przez nieznanych sprawców pomnik sanitariuszki AK Danuty Siedzikówny „Inki”, skazanej na karę śmierci i straconej w 1946 r., który znajduje się w Parku Jordana w Krakowie, 16 bm. Wandale oblali farbą popiersie i postument.

Nieznani sprawcy oblali je czerwoną farbą. – Pomnik jest całkowicie zdewastowany. Ktoś dokładnie zamalował go farbą. Konieczna jest pomocspecjalisty. Czyszczenie zaczniemy dopiero we wtorek – powiedział reporterowi portalu Niezależna Kazimierz Cholewa, prezes Towarzystwa Parku im. dr Henryka Jordana.

Przypomniał on, że już w momencie stawiania monumentu pojawiały się sygnały, że nie jest on dobrze widziany przez niektóre środowiska.  – Wciąż żyją ubecy i ich rodziny, Dla nich Siedzikówna jest postacią niewygodną – dodał Cholewa.

Farbą oblano nie tylko popiersie bohaterskiej dziewczyny, ale również widniejace na postumencie jej słowa: „Zachowałam się jak trzeba”, imie, nazwisko oraz daty urodzin i śmierci

1 marca tego roku w parku im. dr. Jordana – m.in. pod popiersiem „Inki” – mają odbyć się nagłaśniane już uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Być może akt profanacji ma związek właśnie z tą zapowiedzią.

Danuta Siedzikówna była sanitariuszką i łączniczką w 5. Wileńskiej Brygadzie Armii Krajowej majora Zygmunta Szendzielarza-„Łupaszki”, uczestnicząc wakcjach przeciwko NKWD i UB. Aresztowana w lipcu 1946 roku została oskarżona o udział w związku zbrojnym, mającym na celu obalenie siłą władzy ludowej oraz mordowanie milicjantów i żołnierzy Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wojskowy Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał ją na karę śmierci.

W przesłanym siostrom grypsie z więzienia „Inka” napisała: „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”. Zdanie to – według historyków – należy tłumaczyć nie tylko przebiegiem śledztwa, lecz także odmową podpisania prośby o ułaskawienie, którą skierował za nią do ówczesnego prezydenta Bolesława Bieruta jej obrońca. Bierut nie skorzystał jednak z prawa łaski i 28 sierpnia 1946 roku, na 6 dni przed jej 18. urodzinami, wyrok został wykonany.

Danuta SiedzikownaZginęła od strzału w głowę, oddanego z pistoletu przez dowódcę plutonu egzekucyjnego KBW, ponieważ 10 jego członków celowo spudłowało z kilku kroków. Miejsce jej pochówku pozostaje do dzisiaj nieznane.

W latach 90. wyrok został unieważniony jako akt represji i zbrodnia komunistyczna.

Poszukiwani przez krakowską policję sprawcy dewastacji oblali taką samą farbą stojące obok popiersie współtwórcy harcerstwa – Andrzeja Małkowskiego, ale w tym przypadku uszkodzenia są na szczęście nieznaczne.

W ostatnich latach dwukrotnie profanowano w alei Wielkich Polaków pomnik pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. 11 lutego ubiegłego roku (w 8. rocznicę jego śmierci) oprócz dopisania do nazwiska słowa „zdrajca” na postumencie umieszczono symbole radykalnych organizacji prawicowych, ale osobiście uważam, że jest to fałszywy trop.

Tylko nie mówcie, że to z głupoty… Dosyć tego. Ona dla Polski oddała życie. Jesteśmy jej winni pamięć i szacunek. Dla sprawców żądamy surowych kar.
Portal Niezalezna.pl dowiedział się, że stojący w krakowskim Parku Jordana pomnik Danuty Siedzikówny „Inki”, zamordowanej przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa, został zdewastowany. Nieznani sprawcy oblali go farbą.
Informację o zniszczeniu pomnika udało nam się potwierdzić u oficera dyżurnego komendy miejskiej policji w Krakowie. Funkcjonariusz potwierdził, że do tej pory nie udało ustalić i schwytać sprawców.
„Pomnik jest całkowicie zdewastowany. Ktoś całkowicie zamalował go farbą. Konieczna jest pomoc specjalisty. Czyszczenie zaczniemy dopiero we wtorek” – mówi reporterowi portalu Niezalezna.pl Kazimierz Cholewa, dyrektor parku i prezes Towarzystwa Parku im. dr Henryka Jordana.
Kazimierz Cholewa przypomina, że już w momencie stawiania pomnika pojawiały się sygnały, że nie jest on dobrze widziany przez niektórych mieszkańców.
„Wciąż żyją ubecy i ich rodziny. Dla nich Siedzikówna jest postacią niewygodną” – mówi Cholewa.
Pomnik Danuty Siedzikówny „Inki” został odsłonięty we wrześniu 2012 r. i stał obok popiersi wybitnych oficerów AK i Wojska Polskiego – gen. Andersa, gen. Okulickiego, gen. Fieldorfa „Nila” i rotmistrza Pileckiego oraz wielkich Polaków, jak Zbigniew Herbert.
„Inka” była sanitariuszką 5. Wileńskiej Brygady AK. Wczesną wiosną 1946 r. nawiązała kontakt z ppor. Zdzisławem Badochą „Żelaznym”, dowódcą jednego ze szwadronów „Łupaszki”. Służyła w tym szwadronie jako łączniczka i sanitariuszka, uczestnicząc w akcjach przeciwko NKWD i UB. Aresztowana w lipcu 1946 r. przez UB została oskarżona o udziału w związku zbrojnym, mającym na celu obalenie siłą władzy ludowej oraz mordowanie milicjantów i żołnierzy Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wojskowy Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał wyrok śmierci.
„Myślę, że może być to zarówno akt wandalizmu, jak i prowokacja, ewentualnie jakaś zemsta wnuczka, który uważał, że dziadek miał słuszny, MBP-owski życiorys. Tego typu wydarzenia, niezależnie od powodów dla których do nich doszło są dobrym sposobem na coś, co nazywamy solidarnością z historią i naszymi bohaterami. Od tego jak zareagujemy, będzie znaczyło czy jesteśmy jeszcze wspólnotą, która ma sobie coś do powiedzenia. Liczę na to, że wszystkie środowiska od „Gazety Polskiej” po „Gazetę Wyborczą” potępią ten akt” – mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl prof. Jan Żaryn.

 

http://vod.gazetapolska.pl/3321-tylko-nie-mowcie-ze-z-glupoty

źródło:niezalezna.pl

22 komentarze „Nieznani” sprawcy znieważyli pomnik bohaterskiej leśniczki Inki

 • Stan

  Ojcowie tych drani mieli krew na rekach, synowie tylko farbę. Ku lepszemu idzie.

 • Krystyna

  Przejmująca historia i niesamowita postać. Sprawcy dewastacji nie przewidzieli, że dzięki nim imię „Inka” bardziej zaistniało w mediach, a tym samym dotarło do wielu odbiorców. A wandale przy tak Wielkiej Dziewczynie widzą mi się niczym karły…

 • Paranormalny

  Paranormalny
  Gdyby To stało się z Pomnikiem 4ch śpiących lub z Pomnikiem Ofiar getta – zadyma poszła by przez cały świat. A tak – w takiej sprawie jak ta cisza, spokój. Bo przecież Polacy nic się nie stało. Warto przypomnieć ( mnie to już nie dziwi) że nasz NAJWAŻNIEJSZY HISTORYK w kraju w ubiegłym roku zupełnie zapomniał o 70 rocznicy utworzenia AK. A niby to dlaczego Najważniejszy Historyk w Kraju miał by patronować takiej rocznicy ? Nasz Najważniejszy Historyk w Kraju patronuje wszystkim Polakom . I tym z AK i tym ze WSI. Zaskoczony jednak jestem tym , że na PRAWY LAS nie dotarło jeszcze TSUNAMI oburzenia kolegów ANNY ,IRGI, OLKA i oczywiście – „G …go ” ROMKA z tezą „po co pisać o jakiejś tam „Ince” są przecież w kraju sprawy ważniejsze” .Czekając więc na to tsunami będę sobie każdego wieczoru siedział na fotelu i obowiązkowo oglądał najważniejsze wydarzenie w kraju czyli proces matki Madzi. Jak podają telewizory ( tak podobno wyszło im z badań) wszyscy Polacy chcą koniecznie śledzić ,obserwować i przeżywać ten proces. Obecnie nic nie może być dla przeciętnego Polaka ważniejsze od tego procesu. Mój scenariusz jest taki : TVN godz.18 00 – Mrozowski i Knapik- zabójstwo Madzi, 19. 00 – pierwsza informacja –proces matki Madzi, później Durczok , Pochanke, Kajdanowicz , Kolenda-Zalewska –proces o zabójstwo Madzi, następnie Olejnikowa – wywiad .z prof . Hołystem lub socjologiem Krzemińskim temat – jak mogło dojść do zabójstwa Madzi .Następnego dnia to samo, jeszcze następnego dnia też to samo a jeszcze po następnym z następnych dni też to samo. Niestety może to potrwać .Tak też będzie w Polsatach i oczywiście w TVP tylko chyba w nieco innym kontekście. Za tym w naszych telewizorach będzie się teraz działo i to całkiem ciekawie tym bardziej ,że już za pół roku powinien ruszyć proces nożowników z Łodzi czy zwyrodnialców którzy ucięli rękę. Jestem pewien, że w czasie gdy naród zagryzając paznokcie z emocji będzie się delektował serialem o rodzimych morderstwach – Nasz Rząd przeanalizuje całość sytuacji i następnie w jego imieniu Jacek Vincent wytłumaczy Narodowi z nienacka , że rosnące bezrobocie, zadłużenie ,bankructwa firm ,afery z budową szos, paraliż na kolejach, afera z pasem startowym i Amber Gold to efekt podstępnych knowań imperialistów z PISu którzy są właściwie kryptofaszystami czego niezbitym dowodem jest fakt że lubią chodzić razem i palić pochodnie. Niestety niektórzy z nas już w to wierzą. Paranormalny

 • antypig

  Wspaniała postać i postawa, wtedy był wybór życie albo śmierć. Teraz perspektywą utraty pracy potrafią bardziej upodlić niż w tamtych ciężkich czasach śmiercią. To jest efekt stawiania przez Bronka pomników czerwonej hołocie która szła na Warszawę w 1920 roku. Co do matki Madzi, to rzygać mi się chce jak ją widzę we wszystkich serwisach jako temat numer jeden. Jest to zwykła patologiczna historia, ale tylko jako przypadek dla specjalistów z zakresu kryminologii. Za to profesor Środa i inni postępowcy łączą tą zbrodnie (nie wiem jakim sposobem) ze zgubnym wpływem religii katolickiej i brakiem tolerancji.

 • Borowik

  Kochani Rodacy !
  po prostu szwołocz lewacka testuje Polskich Patriotów na ile może sobie pozwolić.
  Jednak moim zdaniem winni profanacji Polskich świętości są Pan Komorowski i Pan Tusk, którzy po prostu przyzwalają na to popierając dewiantów z Ruchu Palikota.
  Dlatego moim zdaniem należy jak najszybciej obalić obecną ekipę rządzącą, która moim zdaniem wygrałała ostatnie wybory dzięki przekrętowi wyborczemu (szczególnie wybory prezydenckie, które wygrał Pan dr ekonomii Premier Jarosław Kaczyński i samorządowe, w których było 2,5 miliona głosów nieważnych, co dla mnie jest ewidentnym przekrętem, te właśnie głosy wystarczyłyby, aby PiS wygrał wybory samorządowe w większości miast)
  Z leśnym pozdrowieniem
  Darz Bór

 • Paranormalny

  Paranormalny
  Chyba nie wypada by po tak odrażającym czynie –prawie niezauważonym przez salonowe media podawać teraz informację która ilustruje narastający strach TRZYMAJĄCYCH WŁADZĘ. O co więc chodzi? Chodzi o przygotowywany w wielkiej tajemnicy przepis który wredna opozycja nazwała Ustawą o Bratniej Pomocy. Przygotowana ustawa miały dotyczyć sytuacji w których Rzeczpospolita Polska będzie potrzebowała międzynarodowej pomocy w postaci interwencji odpowiednich służb, w takich przypadkach :jak ochrona PORZĄDKU i BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO , zapobieganie przestępczości. Podobna pomoc mogłaby być też udzielana w trakcie ZGROMADZEŃ, imprez masowych, klęsk żywiołowych, katastrof oraz w przypadku innych POWAŻNYCH ZDARZEŃ. Dokument pełen jest bardzo nieprecyzyjnych określeń , dających szerokie pole do interpretacji. Przepisem budzącym największe kontrowersje jest zapis o DŁUGOTRWAŁYM POBYCIE FUNKCJONARIUSZY spoza UE i strefy Schoengen (np. Rosji lub USA) na terenie RP. Warto więc poznać z imienia i nazwiska skład ekspertów który tak twórczo pracował nad ustawą. Drugą wiadomość dotyczy Stadionu Narodowego który mozolnie wznoszony miał faktycznie stać się pomnikiem TRZYMAJĄCYCH WŁADZĘ . Prawdopodobnie za kilka dni stadion ten może zostać UROCZYŚCIE….. ZAMKNIĘTY. Wg. kancelarii Prawniczej Cameron McKenna która złożyła doniesienie do prokuratury- Stadion Narodowy nie spełnia standartów przeciwpożarowych gdyż nastąpiło uszkodzenie i unieruchomienie hydrantów , brak jest bram dymoszczelnych i kurtyn dymowych. Prawnicy kancelarii którzy wnieśli pozew w imieniu wykonawców stadionu: firm Alpine Construction Polska oraz Hydrobudowa Polska, których podwykonawcami byli Solid-Bud i Małkowski dowodzą ,że ze względu na niewłaściwą eksploatację zabezpieczenia przeciwpożarowe przestały spełniać swoją funkcję. Jak mówią ludzie z miasta na ten uroczysty akt ma osobiście podjechać tuskobusem Nas Premier ubrany w wykwinty dres. Podobno od tej pory Pan Minister Gras ma zakaz noszenia przed premierem teczki. Może nosić tylko piłkę. Pobyt Premiera na tej uroczystości ma zainaugurować cykl wykładów pt. „To wszystko przez PIS” z którymi będzie ON podróżował wiosną po kraju i Orlikach. I to tyle. Na dziś ! Obie te informacje dedykuję kolegom w dalszym ciągu zauroczonym sukcesami PO. Zapewniam też , że o podobnych sukcesach będę niezwłocznie informował wszystkich którzy lubią „spacerować” po PRAWYM LESIE Paranormalny

 • białapała

  Tak tak. Ciekawe czasy mamy.

  Tacy Paraanalni uczestniczyli we wczorajszej zadymie na Uniwersytecie Warszawskim.

  Tak, protestowali ludzie przeciw ograniczaniu wolności słowa!!!

  Słusznie, dlaczego mają się wypowiadać ludzie którzy maja inne poglądy niż Prawi i Sprawiedliwi.

  Zaczynamy od krótkiej demonstracji przed aulą, dzisiaj pomalowaniem farbą lokalu Europosłanki Senyszyn.

  Fakt idzie na lepsze. Dziadkowie w imie Wielkości Polaki, sprzedawali żydów Niemcom za pieniądze, rodzice siedzieli w pierdlach za pijaństwa, ponbicia, ownuki mają tylko farbę i malują po budynkach.

  Myślę że hasła w stylu „pomścimy INKĘ” „Śmierć wrogom ojczyzny” jest typową mową Prawdziwego Polaka.

  Proponuję że przy oklaskach Prawych i Sprawiedliwych w ramach defilad corocznych (po wygraniu PISu wyborów), należy spedzić wszystkich inaczej myślacych bez wględu na wiek, światopogląd, wiarę czy kolor skóry i spałować przez bojówki PRAWDZIWYCH PATRYJOTÓW. W ramach Dni Kultury.

  Przecież to będzie walka o prawo do wolności napierda….nia innych. Więc myślę że nie będzie protestów ze strony Europy i Świata.

  Może pójdziemy jeszcze dalej.

  Żeby wyrównać krzywdy wyrządzone Prawym i SPrawiedliwym za wszystkie 3 pokolenia, może uruchomimy ponownie Oświęcim.

  Po co marnować pieniądze na remonty i utrzymywanie „niby obozów zagłady”, jak może je wykorzystać.

  Specjalna komisja w każdej znacnjonalizowanej firmie w Polsce pod portretem Prezesa, będzie rozgarniać ludzi na lewo i prawo i kierować do odpowiednich drzwi.

  Na lewo do transportu na miejsce ostatecznego rozwiązania sprawy ANTY Prawicowóc, i na prawo, tych którzy wierzą i są PRAWDZIWYMI POLAKAMI!!!!

  Wrócimy ponownie do inwigilacji. Specjalna PRawa agencja, będzie śledzić tych co przeżyją, kto ma jeszcze coś za uszami.

  Waszym mottem będzie: W każdym domu każdy donosi na każdego (nagrodą będzie spotkanie i kolacja z Prezesem)

  Oh tak pięknie by było, później wystąpilibyśmy z UE i z NATO i otworzylibyśmy ośrodek broni atomowej (wróć…ośrodek badawczy nad atomistyką) i co rok wysyłalibyśmy testowe rakiety ala-balistyczne nad terytorium Rosji….ale pięknie by było 🙂

  I tak poślinili się użytkownicy forum PRAWY LAS: Paraanalny, Antypigowy i inne sromoty.

  AA!!! Najważniejsze!!! Pamietajcie transporcik comiesięczny do obozu z lasów!!! Też trzeba oczyścić z Waszych wrogów!

 • prawylas

  Zastanawialiśmy się, czy nie usunąć wpisu białejpały, ale doszliśmy do wniosku, że warto zobaczyć, jaki poziom prezentują przeciwnicy pomnika Inki, taki sam jak jej oprawcy 67 lat temu.

 • antypig

  Jak PiS dojdzie do władzy to „biała pała” będzie sobie żyć bezpiecznie zamiatając ulice za 1200zł, czego ci szczerze życzę.

 • A gdzie on to Redaktorze Naczelny Prawego Lasu, napisał że jest przeciwnikiem postawienia pomnika INKI?

  Tego nie doczytałem.

  Nie deliberowałbym nad upolitycznieniem wandalizmy pomnika „inki”, bo raczej był to zwykły wandalizm wykonany przez nieuków po dużej ilości bimbru albo wińska.

  Prawicowcy pomnika by nie zniszczyli, bo wolą nawalać zawsze znienawidzoną Policję lub gejów.

  Można brać pod uwagę specjalne działanie prawicowców, celem nagłośnienia postawienia pomnika i po jego celowym uszkodzeniu, wypowiedzenia wojny wszystkim lewicowcom.

  Akcja – reakcja.

  Lewicowcy nie mają bojówek, na mecze nie chodzą. Poziom wykształcenia też wyższy, historię znają, więc zniżanie się do oblewania czerwoną farbą pomnika ofiary systemu komunistycznego było by nielogiczne.

  Ale znając pomysły Prawdziwych Polaków nad wymyślaniem różnych teorii spiskowych, wcale się nie zdziwię jak będzie się mówić że to Tusk oblał farbą pomnik razem z Prezydentem. A co 🙂

  P.S.

  Prawylesie, czy wpis białejpały którą chcieliście ocenzurować, nie jest światopoglądowo bliski prawej stronie? Bo nierozumiem.

 • Stan

  Prawylesie, słusznie nie usunąłeś wpisu biełejpały. Przynajmniej teraz wszyscy mogą się przekonać, jakimi ścieżkami chadzają myśli czerwonego robactwa.
  Bo każdy już chyba zauważył, że zamierzenia, które białapała przypisuje innym, w szczególności prawicy, są projekcją jego własnych emocji. To zresztą znane i wielokrotnie opisane zjawisko psychologiczne, jeden z mechanizmów obronnych, którymi człowiek broni się przed własnym strachem i niską samooceną.
  Każdy może sobie o tym wygooglać, choćby tu:
  http://www.charaktery.eu/slownik-psychologiczny/P/137/Projekcja/

 • antypig

  Nie przesadzałbym z tymi osądami. To że ktoś jest lewicowcem na wysokim stanowisku nie oznacza, że jest lepiej wykształcony i zna historię. Świadczy to raczej o tym, że jest potomkiem czerwonej hołoty (jak wspaniały sędzia T. tak dzielnie broniący doktora G.) I to, że nie zrobiono weryfikacji w sądownictwie i prokuraturze to był największy błąd po 89 roku. Teraz „resortowe dzieci” nie życzą sobie aby ich wiązać z ojcami i dziadkami którzy byli oprawcami patriotów po wojnie. Tego sobie nie życzą, ale z ich układów i wsparcia korzystają bez jakiegokolwiek zażenowania.

 • KRWAWY JEST TYLKO JEDEN!!! I PRAWDĘ BZDURY PRAWEGO LASU BĘDĘ WYKAZYWAĆ MIMO WASZEJ CENZURY!!!

  Mam nadzieję że jak Antypigowi lub komuś z jego rodziny, taka grupa patryjotów wytłumaczy wracają z meczu (wytłumaczy w sposób ręczny) jak wygląda wymiana poglądów u w/w. To się nie będzie Antypig wstawiał takich wstawek

  Widać cała Prawa strona łapię się każdego kto jest przeciwnikiem Platformy. Kibole są, a więc należy porównywać ich do bohaterów o wolność.

  PISZCIE PRAWDĘ

  Sędzia tuleja skazał a nie uniewinnił Doktora G. Uniewinnił go od części zarzutów a to je różnica….ale różnica jest mniej PRAWA 😛

 • antypig

  Wszystko czego się tknęła PO to jedna wielka porażka. Kraj się rozpada a premier harata w gałę. Według Ciebie to normalne. Nie uważam że „Staruch” jest święty, ale zamykać kogoś na podstawie lipnych zarzutów i więzić 8 miesięcy tylko dlatego, że sobie pokrzyczał to chyba spore nadużycie władzy. Co do wyroków sądów to są one niezbadane i nieprzewidywalne. W mojej okolicy za kradzież roweru gość dostał więcej, a w porównaniu z dokonaniami doktora G. to mały pikuś.

 • Borowik

  Krwawy Romku
  Tu niechodzi o to ,że P. Tusk i Komorowski osobiście oblali czerwną farbą pomnik te dzielnej dziewczyny, ale przez swoją bierną postawę wobec innych incydentów (np. sikianie przed krzyżem na Krakowskim Przedmieściu, odsłonięcie pomnika bolszewików poległych pod Warszawą w 1920 r.)- doprowadzili do ekskalacji

 • Muchomor

  Nasuwa się pytanie, czy Romulus+Pała to zręczni prowokatorzy lub zakute łby ślepe na prawdę dla zysku. Przepowiadając co zrobi PiS po dojściu do władzy,to żywcem praktyki Stalinizmu,przez które Polacy zapłacili krwawą cenę. To Stalinowcy doknali zsyłek około 1,5 miliona rodaków z ich rdzennych ziem na Syberię, Kołymę, Kazachstan, Ural.Transporty w morderczych warunkach, niegodnych zwierząt, gdzie przy każdym postoju wyrzucano ciała przy torach. Czym się różnił Oswięcim od Sowieckich Gułagów, tak samo rodacy ginęli z głodu, morderczej pracy na dodatek z zimna, przy wielkich mrozach. Czym sie różniły katownie Gestapo od Katowni NKWD i UB. Tak samo ofiarom strzelano w tył głowy. Gestapo i NKWD to najeźdcy mordowali podbity naród. UB-owcy to kaci własnego narodu na usługach najeźdcy. Mordowali tych co chcieli wolnej ojczyzny i nie trawili wrogiej każdemu narodowi komuny. Mordy prowadzili na zlecenie najeźdcy,co okradł ojczyznę z ponad połowy polskiego terytorium. Takie bydlę robi porównania i przepowiednie. Przeczytanie przez Romulusa opracowania Sławomira Centkiewicza nie czyni z niego wieszcza. Cenne opracowanie, które wywołało wściekłość wszelkiej maści Olinów, Bolków itp. Dziwne, że toto nic z opracowania nie zrozumiało. Zręcznie spycha zbeszczeszenie pomnika śp pamięci Inki na chuliganów. Otóż nie tylko zbeszczeszczono pomnik Inki, ale i popiersie śp płk Kuklińskiego. Chuligani nie idą do sklepu po czerwoną farbę i idą bezcześcić. Chuligan działa podc wpływem emocji. To działanie zrobiono z premedytacją i wskazuje na lewackie ugrupowanie. Zarzuca młodzieży skrajnie prawicowe bojówki i burdy. Prawda jest inna, to lewacy w 2011r zablokowali legalną trasę marszu niepodległości, ściągnęli do pomocy lewacką bojówkę z Niemiec z bojówkarskim sprzętem. Wywołali rozruchy, ale usłużne media lewaków nie pokazały, zepchnięto wszystko na patriotycznych manifestantów.Przypisuje toto popieranie burd na stadionach PiS nie znany mi jest przypadek chuliganów z członkowstwem PiS lub Solidarnej Polski, zwykłe oszczerstwo.Niedouczeni lewacy prawicowej młodzieży stawiają porównania z faszyzmem. Prawda jest taka, że faszyzm to nie skrajna prawica, a skrajny odłam lewactwa.NSDAP to Narodowo Socjalistyczna Partia Niemiec. Słusznie zrobiła młodzież, że zablokowała lewackie szkolenia na uczelniach. Jeżeli lewacy mają rację to dlaczego od młodzieży chronią ich ochroniarze.To jest obiektywna prawda i na takich pałach romulusach władza daleko nie zajedzie, jak PZPR na Siwaku.

 • kromqa

  Kłamiesz Muchomorze i to srodze! Byłam jako fotoreporterka dla RAI w 2011 roku, i obie grupy nawalały sie z taka samą agresją. Jedynym wyjątkiem było zaatakowanie grupy rekonstrukcyjnej przez lewicujących z niemiec.
  Widzę że Twoje przydługawe monologi niosą się kilometrami, ale sensu i treści w nich tyle co w gniocie „Ona tańczy dla mnie”.

 • prawylas

  Nie wiem gdzie Pani była w 2011 roku, ale napewno nie na Marszu Niepodległości. Antifa (lewacy) bowiem nie biła się tam z Młodzieżą Wszechpolską, czy innym grupami prawicowymi. Atakowali pojedyncze osoby niosące polskie flagi. A gdy policja wkroczyła do akcji ukryli się „bohaterowie” w lokalu lewicowejKrytyki Politycznej. Z grupami kibiców i innymi zamaskowanymi osbnikami biła się Policja, która najpierw pod osłoną mundurowych dokonała prowokacji. W internecie jest mnóstwo filmów z tych prowokacji. Kto więc kłamie Pani Kromqa?

 • Muchomor

  Zastanawiające przez jakie okulary Pani Kromga patrzyła, że zobaczyła to co chciała zobaczyć.Prawdą jest, że czoło marszu zostało zablokowane, wśród blokujących znany lewcko gejowski działacz. Zanim zarzuci Pani kłamstwo to niech się nauczy historii kraju, w którym żyje, a później robi idiotyczne porównania. Odnośnie prawdy to hitlerowskie obozy zagłady są dzisiaj muzeami, a zbrodniarze ukarani. Kogo dotychczas Sowieci ukarali, za zbrodnie w Gułagach. Kogo Sowieci ukarali za zbrodnię w Katyniu.Takiemu krajowi złotousty Premier oddał śledztwo w sprawie tragedii Smoleńskiej.
  Lemingi władzy zarzucają żadającym prawdy, granie polityczne tragedią. Czy może być coś bardziej podłego, znana metoda Sowiecka, hoczesz prawdy to pod stienku.Gratuluję Raj takiego fotoreportera, mam nadziejuę. że za taki obiektywizm podziękują i wyśla kogoś w dobrych okularach.