luty 2013
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Archiwa

Browskie żubry podbijają internet

Od kilku tygodni furorę w internecie robi transmisja na żywo z Nadleśnictwa Browsk, której bohaterem jest stado tamtejszych żubrów. Stronę, na której można śledzić życie tych zwierząt, polubiło na portalu społecznościowym Facebook już ponad 11 tys. osób. Dziennie transmisję ogląda nawet do 20 tys. internautów.

Wcześniej Lasy Państwowe przeprowadzały podobne transmisje, w których można było obserwować życie bielików i bocianów.

W Polsce żyje ok. 1250 żubrów, z których większość jest pod opieką Lasów Państwowych. Tworzą stada żyjące na wolności m.in. w puszczach Białowieskiej, Knyszyńskiej, Boreckiej czy w Bieszczadach. Część z nich jest w ośrodkach hodowli. Największe stado żyje w Białowieży i ma niemal 500 osobników. Każdej zimy trzy nadleśnictwa z Puszczy Białowieskiej (Browsk, Hajnówka i Białowieża) kupują w sumie 18 ton karmy dla żubrów. – Karmy na pewno żubrom nie zabraknie, a transmisja będzie prowadzona do chwili, kiedy żubry będą się pojawiały przy paśnikach, czyli zapewne do wiosny – stwierdza w rozmowie z „Codzienną” Jerzy Ługowoj, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Browsk. Leśnicy zapowiadają również, że transmisja wróci do internetu w przyszłym roku.

Autor: Jacek Liziniewicz

Żródło: Gazeta Polska Codziennie

Żubry stały się maskotką studentów, którzy w sesji zimowej mają odskocznię od nauki. Zresztą nie tylko żubry. Okiem kamery można podglądać pasące się sarny, dziki czy jelenie. Po internecie krążą zdjęcia liska chytruska czy zajączka. Zapraszamy do obserwacji. Redakcja Prawy Las.  Obejrzyj i Ty //www.lasy.gov.pl/zubr

 

1 comment to Browskie żubry podbijają internet