wrzesień 2012
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archiwa

Las uczy nas szacunku do otaczającego świata – z homilii bp. A.P. Dydycza

 Z udziałem kilkunastu tysięcy osób odbyła się wczoraj 16. Pielgrzymka Leśników, Pracowników Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Mszy św. na jasnogórskim szczycie przewodniczył bp Edward Janiak, Krajowy Duszpasterz Leśników. Hasłem pielgrzymki były słowa „Las naszą świątynią”. Nawiązał do tego hasła również biskup Antoni Pacyfik Dydycz, który wygłosił homilię.  

Pasterz Kościoła drohiczyńskiego powiedział też, że lasy są najbardziej wspólnym z tych wszystkich wspólnych dóbr z jakimi spotykamy się na naszej ziemi. …”Nie wolno tego dobra wypracowanego przez lata lekkomyślnie tracić. Nawet jeśli by to przyniosło jakieś chwilowe, chyba jednak mizerne korzyści. Nie wolno! Lasów się nie odbuduje w ciągu jednej kadencji Sejmu. Panowie posłowie nie zapominajcie o tym. Panowie ministrowie odwołujcie się do tego. Pozwólcie im żyć. Niech one służą swoim rodakom, stając się i będąc wciąż coraz bardziej wspólnym dobrem .”

Przypomniał o roli Radia Maryja i Telewizji Trwam niedawnej w obronie  Lasów Państwowych przed włączeniem ich w sektor finansów publicznych. Dziś czas, aby leśnicy ten dług choć w części spłacili. Mówił : „… Warto bronić lasów, jak bronimy naszego prawa do posiadania. Tak i środków przekazu, które nam pozwalają jak najpełniej poznawać i przeżywać to co naszej tożsamości stanowi. To dzięki mediom niezależnym możemy bez przeszkód zakorzeniać się w Polskę. To Telewizja Trwam udostępniła nam swoje studium, aby właśnie leśnicy mogli informować o zagrożeniach. Ta telewizja teraz czeka na pomoc. Otoczmy ją najpierw modlitwą. Miejmy odwagę nasze przekonania manifestować na zewnątrz„.  Homilię księdza biskupa Antoniego Pacyfika zakończyły rzęsiste oklaski zgromadzonych pątników. (Homilia-wygloszona-podczas-ogolnopolskiej-pielgrzymki-lesnikow-na-Jasna-Górę) Wielkim pozytywem tegorocznej pielgrzymki była wielka ilość uczestników Mszy Świętej przystępujących do Komunii Świętej, na co zwrócił uwagę w przemówieniu końcowym ks. bp Edward Janiak.

Atmosfery spotkania nie potrafili zepsuć nawet ci, którzy we Mszy Świętej Pielgrzymkowej uczestniczą jedynie z obowiązku, od wielkiego święta, ale kiedy już zjawią się, są nachalnie widoczni.

Do zobaczenia  za rok. Mamy nadzieję, że przybędą też ci leśnicy, którzy zniesmaczeni udziałem, na honorowych miejscach, byłych sekretarzy partyjnych, wczoraj uczestniczyli duchowo, słuchając Radia Maryja czy oglądając Telewizję Trwam. Nie możemy pozwolić postkomunie zawłaszczyć naszej pielgrzymki.

Relację z pielgrzymki zamieścił poniedziałkowy Nasz Dziennik http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/10609,las-nasza-swiatynia.html

Źródło:
Foto: Radio Plus
Mutimedia i cytaty: Radio Maryja

12 komentarzy Las uczy nas szacunku do otaczającego świata – z homilii bp. A.P. Dydycza

 • Papież Pius X, E Suprimi apostolatus, 4 październik, 1903: „Chociaż z drugiej strony i według tegoż apostoła, jest to wyróżniająca cecha antychrysta, kiedy człowiek w swoim nieskończonym zuchwalstwie postawił siebie na miejscu Boga.”

  List do Galatów 1, 8-9: „Ale choćbyśmy my, albo anioł z nieba głosił wam ponad to, cośmy wam głosili, niech będzie przeklęty. Jak przedtem mówiliśmy, tak i teraz znowu mówię: jeśliby wam kto opowiadał ewangelię prócz tej, którąście otrzymali, niech będzie przeklęty”.

  Nowa Msza posoborowego, sfalsyfikowanego kościoła watykańskiego stawia człowieka w miejscu Boga, realizując doktrynę antychrysta – w trakcie liturgii umieszcza twarz kapłana, człowieka, w miejscu oblicza Bożego i kieruje całą modlitwę i cześć w kierunku człowieka, a nie w kierunku Boga.

  Przenajświętsza Bogurodzica, przepowiedziała, że Rzym stanie się Siedzibą Antychrysta

  W dniu 19 września 1846 roku, Przenajświętsza Bogurodzica objawiła się w La Salette, we Francji i przepowiedziała, że:

  „Rzym odejdzie od wiary i stanie się siedzibą Antychrysta…Kościół będzie w stanie upadku.”

  Nasza Matka dokładnie przepowiedziała, że Rzym odejdzie od nauki Wiary Katolickiej, wpadnie w apostazję (odstępstwo) od Prawdziwego Kościoła Chrystusowego i stanie się siedzibą Antychrysta. Skoro tak, zastanówmy się, kim jest antychryst?

 • prawylas

  Postradałeś rozum EKO-Las? Co za bzdury wypisujesz? Potrzebne Ci egzorcyzmy.

 • Szanowny PRAWYLESIE, tekst zamieszczony w moiom powyższym komentarzu przytoczyłem ze strony:

  http://swiadectwoprawdy.wordpress.com/2012/08/27/br-michal-dimond-i-br-piotr-dimond-jan-pawel-ii-glosil-ewangelie-antychrysta-2/

  Pierwsze zdjęcie w tym artykule, obrazuje pewną wizję, – WIZJĘ „KOŚCIOŁA CZŁOWIECZEGO”.

  Otórz „KOŚCIÓŁ CZŁOWIECZY” nie ma nic wspólnego z KATOLICKIM KOŚCIOŁEM CHRYSTUSOWYM.

  Nie możemy pozwolić „KOŚCIOŁOWI CZŁOWIECZEMU” załaszczyć KATOLICKIM KOŚCIOŁEM CHRYSTUSOWYM.

 • Muchomor

  Eko wiele bzdur słyszalem od domokrążców zwanych świadkami Jechowy.Ty ich przebijasz bezczelnością. To forum dotyczy lasów i polityki wokół nich. Twoje niby to wywody doktrynane nie tutaj, odczep się z tym. Jeżeli jesteś bohater, żeby szkalować stolicę Piotrową. Oceń islam, gdzie ponoć za podkładanie bomb pod niewiernych trafia się do raju z dziewicami.

 • Papież

  Co to za kur.a jaja się dzieją na tej stronie? EKO-LAS – idź już sobie stąd :D:D:D. Skąd tacy ludzie się biorą…żenada

 • Szanowny Muchomorze, jestem KATOLIKIEM i bliżej mi do Katolickiego Kościoła Chrystusowego i wiary w Pana Boga niż do czczenia cielesności niektórych kapłanów stawiających się w bluźnierczym zuchwalstwie na równi z Panem Jezusem, a może nawet wyżej od Niego.

  Artykuł dotyczy Homilii wygłoszonej na Jasnej Górze, miejsca kultu katolickich chrześcijan. Cóż w tym złego, że przy tej okazji wypowiedziałem się na temat odchodzenia kapłanów od wiary w Jezusa Chrystusa.

  Jeżeli chodzi o ISLAM, to jest to wiara innej cywilizacji, której nie znam. Dlaczego miałbym się wypowiadać na temat, którego nie znam?

  Szanowny Muchomorze, jeżeli nie będziesz dostrzegał kropli trucizny w szklance wody, to również nie dostrzeżesz wilka w owczej skórze. A wilków ci u nas dostatek, szczególnie tych wygłodniałych.

  pozdrawiam 🙂

 • sympatyk PO(Parti Obciachuuuuu)

  Może ktoś wie czy BYSIO był na pielgrzymce , jak dojechał i czy w brzuch wrzucał w Herbach?

 • prawylas

  EKO-LESIE. Wyróżnikiem Kościoła Katolickiego od innych wyznań chrześcijańskich jet prymat biskupa Rzymu – Papieża nad innymi biskupami. Władzą kolegialną w tym Kościele jest sobór, czyli zebranie wszystkich biskupów, następców apostołów. I to oni decydują, co jest dobre dla całego Kościoła. Pierwszy taki sobór odbył się w Jerozolimie za życia Apostołów (patrz Dzieje Apostolskie) i dotyczył kwestii obrzezania chrześcijan pochodzenia nieżydowskiego. Rozstrzygnięcia tego soboru nie wszystkim uczniom Chrystusa podobały się, ale zaufali Apostołom i przyjęli ich wskazania. Ci, którzy nie pogodzili się z faktem, że mogą być w Kościele nieobrzezani odeszli z Kościoła. Podobnie, ustalenia następców Apostołów na Soborze Watykańskim II nie podobały się części wiernym i wraz z niektórymi kapłanami na czele z abp. Lefebrem odeszli z Kościoła Katolickiego. Każdy, kto kwestionuje decyzje SW II zatwierdzone przez Papieża stawia się poza Kościołem Katolickim. jeśli więc nie uznajesz EKO-LESIE nauki Soboru Watykańskiego nie jesteś katolikiem i rozsiewasz herezję. Nie pisz więc, że jesteś katolikiem

 • Szanowny PRAWYLESIE, bez obrazy 🙂 „spreparowałem” poniższy tekst ukazujący przykład zastosowania Twojego mechanizmu analizy:

  „Każdy, kto kwestionuje decyzje władz PRL-u zatwierdzone przez I Sekretarza – Polskiego Państwa Ludowego, stawia się poza Polską. Jeśli więc nie uznajesz PPRAWYLESIE działań władzy PRL-owskiej, to nie jesteś Polakiem i rozsiewasz wywrotowy bunt. Nie pisz więc, że jesteś Polakiem.”

  ______________________________________________

  DOBRA NOWINA, którą Pan Jezus Chrystus przekazał nam, jest tą Nauką – Fundamentem, dzięki którym Kościół Katolicki istnieje.

  Jeżeli ktokolwiek podejmuje próbę odejścia od tego FUNDAMENTU, jest osobą nieprzyjmującą DOBREJ NOWINY Pana Jezusa Chrystusa.

  Zostały wprowadzone zmiany powodujące ODEJŚCIE od nauk DOBREJ NOWINY.

  NIE ISTNIAŁO i NIE ISTNIEJE ŻADNE PRAWO pozwalające ZWIERZCHNIKOM Kościoła Katolickiego na odejście od NAUK PANA JEZUSA CHRYSTUSA.

  Jeżeli Oni ODESZLI od NAUK CHRYSTUSOWYCH, to jaki obraz widzimy?

 • prawylas

  Kościół Katolicki odszedł od nauki Chrystusa. To jest retoryka Świadków Jehowy.Tam EKO -Las się sytuujesz.Co do PRL-u to każdy, kto akceptował decyzje władz PRL-u był sowietem Więc każdy, kto kwestionował decyzje I Sekretarz był Polakiem. Taka jest prawidłowa logika, nie Twoja

 • No cóż, wola PRAWDY – ograniczana jest zawsze granicami POTRZEBY.

 • kurka

  Cytat: „Atmosfery spotkania nie potrafili zepsuć nawet ci, którzy we Mszy Świętej Pielgrzymkowej uczestniczą jedynie z obowiązku, od wielkiego święta, ale kiedy już zjawią się, są nachalnie widoczni.”

  To powiedz tym służalcom biskupim /tj. dyrektorom, nadleśniczym/, aby mnie z tego obowiązku zwolnili. Zdecydowanie wolałbym pójść na ryby.