wrzesień 2012
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archiwa

Pielgrzymka leśników na Jasną Górę AD 2012

Jak co roku, już po raz szesnasty we wrześniu, leśnicy z całej Polski pielgrzymują do Częstochowy.

Samo słowo „pielgrzymowanie” według R. Häselhoffa oznacza przełamanie codziennego kręgu życia, połączonego z poszukiwaniem nacechowanego religijnym znaczeniem celu, zmierzające do osobistego, duchowego ukierunkowania, odnowy. Owo zorientowanie umożliwia spotkanie z Bogiem we wspólnocie osób mających jednakowe poglądy. To oddanie czci Bogu oraz pozyskanie łask w życiu doczesnym i przyszłym.

Ważnym momentem pielgrzymki jest zmierzanie do określonego celu. Pielgrzymka jest praktyką mającą wpłynąć na kształtowanie religijnych i moralnych postaw jej uczestników.

Częstochowa to stolica duchowa Polski. I to tu właśnie w tym dniu kolejny raz od 2000 roku spotykają się leśnicy, bardzo różni i bardzo podzieleni.

Staną obok siebie ci o korzeniach solidarnościowych, patriotyczno-wolnościowych i nie wiadomo czemu, przybędą i staną obok nich leśnicy, mający swoje PZPR-owskie ZSL-owskie korzenie, na dodatek pałający szczerą nienawiścią do tych pierwszych.

Wielu zastanawia się, czy takie pielgrzymowanie ma sens, czy nie lepiej, aby każdy wierzący leśnik w potrzebie ducha sam indywidualnie pojechał i modlił się w swoich intencjach?.

Co daje i czemu ma służyć ta zafałszowana i bardzo nieszczera, „spontaniczna” demonstracja jedności leśników z udziałem bardzo licznego grona kapelanów?

Jedyną odpowiedzią jest Maryja, która przygarnia do siebie wszystkie dzieci, nawet te, które w Nią nie wierzą, czekając, aż skruszeje ich serce i nastąpi w nich przemiana. Odrzucą nienawiść, odrzucą korupcyjne powiązania i wszystko to, co łączy ich z komunistyczną przeszłością.

Na tę drogę nawrócenia Szczęść Boże wszystkim pątnikom.

 

11 komentarzy Pielgrzymka leśników na Jasną Górę AD 2012

 • Muchomor

  Zastanawiam się czy obecna władza leśna ma moralne prawo organizować pielgrzymkę do największego Sanktuarium chrześcijan w Polsce.Dokonania tej władzy, to trzecia wendeta na leśnikach patriotach, którzy w chwili prawdy poświęcali własne kariery zawodowe i byt rodzin, aby stanąć do walki o wolną ojczyznę, opartą na wartościach chrześcijańskich. Pytam, czy wśród obecnej władzy centralnej, regionalnej, jest choć jeden przedstawiciel tej formacji. Natomiast ilu jest wśród was tych co zaciekle tych ludzi niszczyło w sposób urągająch godności ludzkiej. Idea pielgrzymki też nie była wasza po prostu ją zawłaszczyliście, aby pokazać społeczeństwu, jacy z was odnowiciele.Może pomyślicie, jak będą się czuli uczciwi leśnicy patrząc, jak zasiadacie w loży honorowej na Wałach Jasnogórskich. Przecież nie pojedziecie tam autokarami razem z plebsem leśnym, tylko luksusowymi samochodami służbowymi na koszt lasów. Po uroczystości urządzicie sobie biesiadę w Herbach, oczywiście za pieniądze lasów. Może złożycie na ołtarzu pielgrzymki, ile tysięcy metrów sześciennych drewna za waszej trzykrotnej władzy utopiliście w prywatnych firmach, bez odzyskania należności, ile pięknych osad leśnych wyprzedaliście za grosze ze szkodą dla lasów i Skarbu Państwa. To są wasze osiągnięcia. Wielu leśnikom nie tylko skrzywdzonym, ale i logicznie myślącym jest pielgrzymowanie z wami nie po drodze, dlatego wybrali piegrzymkę ludzi pracy. Obłuda, jakiej się dopuszczacie nie zasługuje na to, aby tworzyć tłum i dodać blasku waszej obecności w świętym miejscu. Podczas 3-krotnej władzy nie zauważyłem, żeby po organizowanych przez was pielgrzymkach nastąpiła jakaś poprawa czy choćby słowo przepraszam w stosunku do skrzywdzonych. Przypomnę wam, że dogmatem chrześcijańskim, jest naprawa wyrządzonych krzywd, tylko co wy macie z tą ideą wspólnego.Opamiętania nie życzę bo było to czcze wołanie, ale chociaż przemyślenia tego co poruszyłem.

 • sympatyk PO(Parti Obciachuuuuu)

  Prawdę napisał Pan MUCHOMOR
  Bylismy tam kilka razy i widzieliśmy sekretarzy POP(Podstawowej Organizacji Partyjnej)wraz z małżonkami oraz itp.POmioty byłej i obecnej władzy leśnej.
  POtrafią sie dostosować do obecnych praktyk ,żeby zachować posady np. głównego księgowego.
  Ohydne wyrachowanie- wrecz świetokractwo!

 • facetzlasu

  Muchomor i Sympatyk.Zobaczcie najpierw belkę we własnych oczach…

 • Muchomor

  Faceciku, belki nie dostrzegłem, prawda kole. Argumentów żeby zaoponować zero. Jeżeli ruszyłeś na pielgrzymkę to szczerze się pomódl za tych co w wyniku szykan przedwcześnie odeszli. Tego ci życzę. Tak, jak przewidziałem opamiętania nie ma.

 • antypig

  Ja od kilku już lat nie jeżdżę na pielgrzymki (może to nie po chrześcijańsku) , ale nie jestem w stanie stać w tym świętym miejscu razem z obłudnikami i łotrami którzy gardzą ludźmi i wyrządzają im krzywdę. Są tam tylko po to aby się pokazać i upokarzać swoją obecnością tych pokrzywdzonych.

 • antypig

  A cóż to znowu za afera W RDLP Wrocław, pewnie w poniedziałek będzie już o tym głośno.

 • Rydz

  Jak można za pieniądze wszystkich Obywateli /las jest własnością Skarbu Państwa/ urządzać wycieczki /często przymusowe/ w celach religijnych. Jak jesteście tacy pobożni to proszę bardzo, ale za własną kasę!!!
  A gdzie rozdział Kościoła od Państwa?

 • Lesnik dolnośląski

  Afera we Wrocławiu..? Raczej kłopoty z ludźmi obsadzonymi przez ekipę „Adamczak-Łokietko”. W tym czasie lawinowo szły oferty na toyoty z Lubina wystarczy poszperać w poczcie w Nadleśnictwach z Wrocławia. Pytanie czy było to w porozumieniu z obecnym Zastępcą Dyrektora Ekonomicznym….?

 • antypig

  No przecież jak ktoś pogadał, załatwił, nachodził się żeby dostać rabat za kupno kilku samochodów, to chyba mu się coś od życia należy w tych ciężkich czasach kiedy sprzedaż samochodów nie idzie. Dlaczego Lasy miałyby korzystać przecież maja kasy pod dostatkiem. Jeżeli ktoś nie widzi problemu w kupowaniu FINLANDI na koszt nadleśnictwa, to dlaczego ma mieć problem przy kupnie samochodów.

 • Leśnikow…

  Prawdziwy przyjaciel to nie ten, kto osusza łzy twoje, Niczm jak Drapieżne lwy Tołstoje, ale ten, kto nie pozwala ci ich wylewać, innym zabrania się z Ciebie wyśmiewać E. F. Teixeira & Zeroo Cool…..