lipiec 2012
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwa

Bp Janiak nowym ordynariuszem kaliskim

Papież Benedykt XVI mianował bp. Edwarda Janiaka nowym biskupem diecezji kaliskiej, przyjmując tym samym rezygnację dotychczasowego ordynariusza tej diecezji bp. Stanisława Napierały.

Nowy biskup kaliski ma niespełna 60 lat i przez 16 lat sprawował posługę biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej. Pełnił funkcję wikariusza generalnego archidiecezji, był również prepozytem Kapituły Metropolitalnej Wrocławskiej. Jego dewiza biskupia brzmi: „Oportet servire” – Trzeba, abym służył.

Biskup Edward Janiak jest doktorem teologii moralnej. Zasiada w Papieskiej Radzie ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących, a w Konferencji Episkopatu Polski przewodniczy Radzie ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Ponadto jest członkiem Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą. Jest też delegatem Konferencji Episkopatu ds. imigracji i delegatem ds. duszpasterstwa pracowników leśnictwa, gospodarki wodnej i ochrony środowiska.

źródło: niezalezna.pl

Redakcja „Prawego Lasu” gratuluje  Księdzu Biskupowi Edwardowi nominacji i życzy mocy Ducha Świętego w pracy dla wiernych Diecezji Kaliskiej i leśników.

 

9 komentarzy Bp Janiak nowym ordynariuszem kaliskim

 • alek

  Przyłączam się do tych życzeń i proszę aby o nas nigdy nie zapominał!

 • Również przyłączam się do tych życzeń.

 • Leśnik Dolnośląski

  Również przyłączam się do życzeń i trochę żal, że odchodzi z Wrocławia.

 • jaśniepan

  Z dyrektorem Łokietką nie wytrzymał?

 • Van33

  Teraz Dyrektorem jest Pietruńko

 • idzik

  Ścieżka awansu.
  Czekam, jak wyjdzie że nie zasłużył. Może któryś z prawych wyśle cichaczem donos. To może wróci. Wasz Kolega z RDLP to debeściak w pisaniu donosów. Dacie rade.

 • facetzlasu

  Zausznicy z RDLP we Wrocku będą mieli daleko do Biskupa,a trochę dystansu Biskupowi się przyda by obiektywniej spojrzeć na to co się tutaj dzieje.

 • Nowy biskup kaliski ma niespełna 60 lat i przez 16 lat sprawował posługę biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej. Pełnił funkcję wikariusza generalnego archidiecezji, był również prepozytem Kapituły Metropolitalnej Wrocławskiej. Jego dewiza biskupia brzmi: „Oportet servire” – Trzeba, abym służył.

 • jaśniepan

  Łokietko też jest dyrektorem 🙂 Teraz specem od ekonomii został 🙂