maj 2012
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwa

Optymalizacja to już przeszłość?!

Senator Wojciech Skurkiewicz był gościem w Dniach Lasu w Sękocinie. Oto kilka refleksji po spotkaniu zamieszczonych na blogu Senatora http://skurkiewicz.blox.pl/html„W Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie odbyła się dziś narada Leśników z okazji Dni Lasu. Przyznam szczerze, że spotkanie w swoim wymiarze szczególne, na możliwości Lasów Państwowych miało charakter kameralny a nawet powiedziałbym „elitarny”. Delegacje poszczególnych dyrekcji liczyły zaledwie kilka, może kilkanaście osób. Całość reprezentacji polskiego leśnictwa wraz z licznymi gośćmi zasiadła w sali konferencyjnej IBL. Nie chciałbym rozpisywać się nad tym kto był w Sękocinie, zapewne czytelników mojego bloga bardziej interesuje to, kogo tam nie było. Dla mnie dużym zaskoczeniem było nieobecność Mariana Pigana, chyba że umknęła mi gdzieś jego osoba:). Najwyraźniej wciąż „liże rany” po odwołaniu. Absencja w tak ważnej imprezie świadczy o braku dojrzałości a nawet dziecinadzie byłego dyrektora generalnego ale również pokazuje, jak potężne napięcia i tarcia występują w partii rządzącej nie tylko Lasami. Wielu uczestników spotkania zauważyło brak przedstawicieli PSL-u oraz mizerną reprezentację PO w osobie senatora Stanisława Gorczycy, który w swoim wystąpieniu wprowadził w konsternację wielu leśników, postulując zwiększenie pozyskania drewna o … 15 proc. Szeroko komentowana była również sprawa wyróżnień i medali, które wręczano Leśnikom. Wszystko dlatego, że większość wyróżnionych związana była z Warszawą lub RDLP w Warszawie. Tym razem „terenowcy” zostali potraktowani z przysłowiowego buta i zostało to zauważone.

Podczas zorganizowanego poczęstunku, zauważyłem, że „krążył” wokół mnie dyrektor Gapiński z Łodzi. Próbował kilka razy podejść do grupy w której rozmawialiśmy o leśnych sprawach ale chyba nie był do końca pewny personaliów niektórych osób. Mam nieodparte wrażenie, że bez swojego „oficera prowadzącego” błądził jak dziecko we mgle.

Na zakończenie chciałbym jeszcze kilka zdań poświęcić wystąpieniu dyrektora Adama Wasiaka. W swoim słowie do braci leśnej, dyrektor generalny zwrócił uwagę na kilka kwestii, które w LP muszą być jak najszybciej rozwiązane. Zapewnił, iż będzie dążył do ograniczenia stanowisk na które pracownicy LP są powoływani. Mówił o mieszkaniach służbowych i zapewnił, że leśniczowie i nadleśniczowie będą takowymi dysponować. Nie zabrakło również odniesień do „optymalizacji”, którą przez cztery lata forsował Pigan. Dyrektor Wasiak zapewnił, że „optymalizacja” to już przeszłość a Lasy otwierają się na młodych pracowników. Szczególnie ta ostatnie kwestia jest dla mnie wyjątkowo miła, gdyż wychodzi na przeciw moim apelom i postulatom, które przedstawiałem podczas posiedzenia senackiej komisji środowiska w której uczestniczył dyrektor generalny.”

11 komentarzy Optymalizacja to już przeszłość?!

 • PYTIA

  …Trele morele,konkretów niewiele…

 • Dzień Leśnika to jedna z nielicznych okazji aby pogawędzić o szeroko pojętej kondycji LP i o tym co się w nich dzieje naprawdę. Zapadła cisza czyżby pewne uwagi i refleksje Pana Senatora o których po cichu mówi cała Polska były nieprawdziwe? czy obecna sytuacja w LP, a w szczególności w Łodzi jest normalna? Pojawiają się liczne wątpliwości i pytania aby je rozwiązać trzeba rozmawiać i trzeba ukazywać obszary podtrzymywanych nie wiadomo w jakim celu zjawisk patologicznych. To tak na zachętę, podyskutujmy trochę koleżanki i koledzy.

 • Anita

  Kubusiu a jakie to zjawiska na nieskazitelnej łodzi się pojawiły? Dziura w burcie,silnik kaszle, sternik zaniemógł? Czy też góra lodowa niebezpiecznie blisko?

 • burak

  Patologia w Łodzi trwa od 20 lat. Nikt się nie odważy pokazac problemów od tak wprost, bo każdy szanuje w obecnych czasach pracę mając rodzinę, dzieci na utrzymaniu.władza ta, poprzednia zna te zagadnienia bardzo dobrze, tylko, że nie chce z tym g….em nic zrobic. Zresztą problem to nie tylko Łodź, a w innych dyrekcjach to co sielanka takie samo g…..no.

 • Cięcie

  Autor komentowanego wpisu jest jak lep na muchy, że tak wszyscy się do niego kleją :-). Żenada! Brak samokrytycyzmu i samozachwyt jest aż odrażający. A ten styl i język jegomościa jest zwykłym plotkarskim bełkotem, dalekim od rzetelnego dziennikarstwa. Żałosne.

 • Silas

  zgłupieliście? dlaczego wciąż polityków mylicie z dziennikarzami?

 • Cięcie

  Silas, patrz CV senatora.

 • W Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie odbyła się dziś narada Leśników z okazji Dni Lasu. Przyznam szczerze, że spotkanie w swoim wymiarze szczególne, na możliwości Lasów Państwowych miało charakter kameralny a nawet powiedziałbym „elitarny”. Delegacje poszczególnych dyrekcji liczyły zaledwie kilka, może kilkanaście osób. Całość reprezentacji polskiego leśnictwa wraz z licznymi gośćmi zasiadła w sali konferencyjnej IBL. Nie chciałbym rozpisywać się nad tym kto był w Sękocinie, zapewne czytelników mojego bloga bardziej interesuje to, kogo tam nie było. Dla mnie dużym zaskoczeniem było nieobecność Mariana Pigana, chyba że umknęła mi gdzieś jego osoba:). Najwyraźniej wciąż „liże rany” po odwołaniu. Absencja w tak ważnej imprezie świadczy o braku dojrzałości a nawet dziecinadzie byłego dyrektora generalnego ale również pokazuje, jak potężne napięcia i tarcia występują w partii rządzącej nie tylko Lasami. Wielu uczestników spotkania zauważyło brak przedstawicieli PSL-u oraz mizerną reprezentację PO w osobie senatora Stanisława Gorczycy, który w swoim wystąpieniu wprowadził w konsternację wielu leśników, postulując zwiększenie pozyskania drewna o … 15 proc. Szeroko komentowana była również sprawa wyróżnień i medali, które wręczano Leśnikom. Wszystko dlatego, że większość wyróżnionych związana była z Warszawą lub RDLP w Warszawie. Tym razem „terenowcy” zostali potraktowani z przysłowiowego buta i zostało to zauważone.

 • Silas

  Cięcie@
  przecież on jest politykiem i politykuje, co natomoast napisać o politykiujących dziennikarzach pozujących na bezstronność?

 • Irak iNFORMACJE…

  Krytykuj przyjaciela w cztery oczy, a chwal zawsze przy świadkach i podwładnych. Leonardo da Vinci & Tm….