kwiecień 2012
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archiwa

Wasiak unika spotkania z Sekretariatem NSZZ Solidarność?

Jak pisze na swym blogu Senator Wojciech Skurkiewicz :  „Wczoraj (12 kwietnia przyp. Redakcji) nie doszło do spotkania w którym mieli uczestniczyć przewodniczący sekretariatu ZNOŚiL NSZZ Solidarność Zbigniew Kuszlewicz oraz dyrektor generalny LP Adam Wasiak. Niestety, dyrektor Wasiak udał się na zasłużony kilkudniowy urlop i spotkanie nie doszło do skutku. Sytuacja bardzo zaskakująca. Czyżby dyrektor unikał spotkań i rozmów ze związkami a może obawia się trudnych tematów, których po „rządach” Pigana jest w Lasach cało mnóstwo. Mam nadzieję, że Panowie jednak spotkają się i porozmawiają o wielu kwestiach, które dotykają leśników.

Bardzo niepokojące informacje docierają do mnie od pracowników z terenu rdLP w Łodzi. Wciąż powstrzymuję się z wystosowaniem pisma do ministra Korolca, które przygotowałem przed kilkoma tygodniami w sprawie sytuacji w łódzkich Lasach, gdyż pałam nadzieją, że żenujące zachowania i działania niektórych osób zostaną wreszcie przerwane.  Nieco więcej w tej sprawie oraz o zmianach kadrowych napiszę w przyszłym tygodniu.”

Publikujemy uchwały i stanowiska podjęte na Zjeździe KSPL NSZZ Solidarność w Jedlni w dniach 19-20.03.2012 r.

Uchwała 1/12

Rada KSPL NSZZ „Solidarność” na posiedzeniu w dniu 20.03.2012 roku zobowiązuje Przewodniczącego KSPL NSZZ „Solidarność” do bezwzględnej konsultacji wszelkich, ewentualnie proponowanych zmian w zapisach Ustawy o Lasach na Walnym Zebraniu Delegatów Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

 

Stanowisko nr 1/12

Rada Krajowa KSPL NSZZ „Solidarność” zobowiązuje Przewodniczącego KSPL NSZZ „Solidarność” do podjęcia działań w celu wprowadzenia zmian do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2002 r. w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością  pracodawcy poprzez dodanie do § 2 cytowanego rozporządzenia  pkt. 2 o brzmieniu:

Dla pojazdów używanych w Służbie Leśnej oraz w Służbie Parków Narodowych, których miejscem pracy jest teren nadleśnictwa lub leśnictwa stosuje się stawki kwot terenowe, których wartość jest wyliczana poprzez pomnożenie stawek  za 1 km przebiegu pojazdu, które zostały określone w § 2 cytowanego wyżej rozporządzenia  o mnożnik 1,4.

Uzasadnienie

Propozycja wprowadzenia współczynnika 1,4 w odniesieniu do pojazdów używanych w warunkach terenowych jest zasadna ze względu na zwiększone koszty eksploatacji pojazdów używanych przez w/w  służby – zwiększone zużycie paliwa i koszty amortyzacji pojazdów.

 

Stanowisko 2/12

Rada Krajowa KSPL NSZZ „Solidarność” sprzeciwia się przenoszeniu kosztów utrzymania samochodów prywatnych używanych do celów służbowych na użytkownika poprzez nie wyrażenie zgody na zmianę  stawki za 1 km.

 

Stanowisko 3/12

Rada Krajowa KSPL NSZZ „Solidarność” zobowiązuje Przewodniczącego KSPL NSZZ „Solidarność” do podjęcia działań  mających na celu wprowadzenie z dniem 1 kwietnia 2012 roku zmiany stawki wyjściowej dla pracowników zatrudnionych w PGL LP na kwotę 1300 zł,.

Uzasadnienie

Koszty utrzymania w 2012 roku wzrastają w zawrotnym tempie ponad 15%, minimalne wynagrodzenie w roku bieżącym zostało zwiększone o 9%, zwiększenie stawki wyjściowej o 9% stanowi kwotę 1300 zł,-

 

Stanowisko 4/12

Rada Krajowa KSPL NSZZ „Solidarność” zobowiązuje Przewodniczącego KSPL NSZZ „Solidarność” do podjęcia działań zmierzających do zaliczenia okresu studiów wyższych, jeśli są one zgodne z wykonywaną pracą, do okresu pracy w lasach dla potrzeb nagród jubileuszowych.

 

Stanowisko 5/12

Rada Krajowa KSPL NSZZ „Solidarność” popiera postulat Międzybranżowego Komitetu Protestacyjnego Pracowników Sfery Budżetowej NSZZ „Solidarność”

Poparcie postulatu:

Odstąpienie od zamrażania płac ze skutkiem na rok 2013 oraz wyrównania wynagrodzeń pracowników sfery budżetowej z uwzględnieniem pełnych współczynników inflacjo za lata poprzednie z jednoczesnym ich uwzględnieniem od 2013 roku.

70 komentarzy Wasiak unika spotkania z Sekretariatem NSZZ Solidarność?

 • Chciałbym, by wszscy szefowie działali kiedys w związku zawodowym (obojętnie jakim). Przynajmniej część z nich byłaby lepszym szefem. Nie wiem dlaczego działanie w związku miałoby kogoś skreślać przy awansie. To głupie. Chyba to tylko jakaś zawiść (kompleksy)

 • mucha

  http://sjp.pwn.pl/slownik/2578870/tse-tse
  Znamienne, że autor zdjęcia nazywa się NOWICJUSZ….

 • alek

  Brawo Muszko!!! Ja poszedłbym /poważnie/ nawet dalej. 20 lat to jest to.

 • w bez t

  @ mucha. W istocie rzeczy zastanawiająca pomyłka. Nie raz i nie dwa zdarza się wśród internautów, chcących ukryć swą tożsamość… Nieboszczyka Freuda raczej bym do tego nie mieszał.
  Cieszy mnie zmiana postawy muchy, ale wciąż dopominam się o jednoznaczną deklarację: czy przykładowo wymienieni przeze mnie pohańbili się członkostwem w PZPR?? I czy ich udział w rządzie i w Solidarności był szczytem hipokryzji czy nie?
  Odwagi mucho!
  PS: Łacina – tak. Angielski – nie. Szekspir tylko w oryginale

 • mucha

  Tożsamość może mam ukrytą, ale płci nie.Może tak…wszyscy wymienieni pohańbili się członkostwem w PZPR a ich udział w rządzie solidarnościowym był hipokryzją. Satisfied?
  PS:W oryginale Shakespeare…:-)

 • w bez t

  No i wreszcie… Cierpliwością i pracą u podstaw można nawet muchę doprowadzić do zmiany poglądów. Nigdy nie należy się zniechęcać.
  Je suis contente.

 • eryk

  wBEZt, czyli jednak praca u podstaw ma sens? 😛

 • mucha

  Je ne veux pas etre malicieux mais j’ai une question. W bez t vous etes content ou contente parceque j’ai une probleme avec reconnaissance de votre sexe? 🙂

 • J23

  Quelle belle journee 🙂 Je vous salue tous….

 • mucha

  J23 quelle change….Vous pouvez etre plaisant en français exclusivement…

 • mucha

  W bez t pardon je n’ai voulu pas etre malicieuse..

 • w bez t

  @ mucha:
  MalicieUX? Encore????
  „je n’ai voulu pas etre malicieuse..”
  Vraiment, mucho?

 • mucha

  Oui, oui, je ai su que vous remontrerez mon erreur donc je ai prévenu votre inscription …Je pense que je peux écrire: nous sommes méchants et nous perpétrons les erreur, n’est-ce pas w bez t?

 • O pardon, to nie mucha tze-tze, to mucha plujka, a w dodatku poliglotka ./

 • antypig

  لتوقف عن العبث مع هذه اللغة المفاخر

 • antypig

  Állj bolondozás körül ezekkel a nyelvi bravúrokat

 • w bez t

  Mylić się jest rzeczą ludzką, fly…(respektuję wezwanie antypiga))
  Ale żeby w obu językach popełniać dokładnie ten sam błąd???
  Hm….

 • mucha

  Ale w bez t też się zdarzyło być contente….

 • w bez t

  Fakt! Niemniej jednak nie zdarzyła mi się taka omyłka(?) w języku polskim… A nie w obu językach jednocześnie.
  Sądzę wszakże, że odbiegliśmy od meritum naszego sporu, jak sądzę, już zakończonego