grudzień 2011
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwa

Lasy, ale jakie? – wnioski z konferencji na SGGW

Dnia 6 grudnia 2011 roku odbyła się Konferencja  „Status oraz forma prawna i organizacyjna Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe – czy jest rozsądna alternatywa” zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski i Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pod opieką Samorządu Studentów Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Owocem konferencji są zamieszczone konkluzje (rekomendacje), które mają być podstawą dyskusji dla dalszych  konferencji przybliżających misję Polskich Lasów Panstwowych. Poniżej przedstawiamy te wnioski wypracowane na  Konferencji.

(pobierz wnioski z Konferencji w pdf)

źródło: www.ekorozwój.pl

2 komentarze Lasy, ale jakie? – wnioski z konferencji na SGGW

  • Obserwator

    Jedna wielka ściema! Mam nadzieje, że LP nie finansują takich działań! To projekt polityczny co nie znaczy, że dyskwalifikuje to tezy stawiane na konferencji i podjęte rekomendacje. Takie projekty nie są dla leśników, których było 95 % uczestników. Po co przekonywać przekonanych? Opowiadanie nadleśniczym co robią w nadleśnictwach to nieporozumienie i strata czasu. Organizatorzy mają problem w identyfikowaniu odbiorców stawianych tez. Lesnicy powinni stanowić tło takich spotkań. Całość należy skierować do innych, którzy nie bardzo wiedzą czym są LP. Ku sprawiedliwości należy dodać, że i PGL LP ma te problem . Otrąbiane są sukcesy różnych spotkań, konferencji itp poruszających ważkie problemy leśnictwa, w których uczestniczą wyłącznie leśnicy. Nas nie trzeba przekonywać, że LP mają utrzymać obecna formę organizacyjna i niezależność finansową. Taki przekaż należy skierować do innych. Chyba , o co nie posądzam organizatorów, chodziło o „odhaczenie” imprezy.

  • Zdegustowany

    Popieram Obserwatora. Zarówno konferencja jak i wnioski to propaganda w stylu sprzed lat. Oczywiście dla większości pracowników LP autor całości (zarówno referatów jak i wniosków) jest znany. Szkoda kasy i czasu.