listopad 2011
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Archiwa

Marcin Korolec – nowy, tajemniczy Minister Środowiska

Nowym Ministrem Środowiska okazał się być Marcin Korolec, dotychczasowy Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Oto co o nim piszą i mówią inni:

RMF FM Katarzyna Szymańska – Borginon

…. Marcin Korolec, który od piątku obejmie resort środowiska, do tej pory odpowiadał w Ministerstwie Gospodarki za energię, kluczową dla Polski dziedzinę. W Brukseli uchodzi za zaufanego człowieka Donalda Tuska. Teraz, jeżeli dział energii pozostanie nadal w Ministerstwie Gospodarki to istnieje niebezpieczeństwo duplikacji działań. Piotr Kaczyński, z brukselskiego Centrum Polityki Europejskiej podkreśla, że gdy energią będą zajmować się: zarówno minister środowiska zaufany premiera jak i szef resortu gospodarki, czyli Waldemar Pawlak z PSL, to mogą dochodzić do różnych wniosków. I konflikt gotowy. Zdaniem rozmówcy korespondentki RMF FM lepiej byłoby, gdyby dział energii został przeniesiony – wraz z Korolcem – do Ministerstwa Środowiska. Na razie nie ma pełnej jasności co do podziału kompetencji w sprawie energii. Rzecznik rządu Paweł Graś pytany przez dziennikarkę RMF FM o taki ewentualny podział odsyła do jutrzejszego expose premiera.nUrzędnicy Komisji Europejskiej odpowiedzialni za sprawy klimatu, nie są zbyt zadowoleni z jego wyboru na ministra środowiska. Wyraźnie obawiają się, że będzie występować bardzie w interesie „przemysłu” nie przejmując się środowiskiem. Korolec z pewnością nie zgodzi się na dalszą redukcję CO2, ponad ustalone 20 proc w 2020 roku. Nowy minister środowiska będzie musiał popracować nad swoim wizerunkiem, bo jest nie tylko kompletnie nierozpoznawalny, ale i trudny w kontaktach z dziennikarzami. Odpowiada półsłówkami, ma kamienną twarz, z której trudno cokolwiek wyczytać. Korolec cieszy się zaufaniem Tuska. To m.in. jemu dziękował publicznie na szczycie w Brukseli po osiągnięciu korzystnego dla Polski kompromisu w sprawie pakietu klimatycznego.

Polska Agencja Prasowa

… Nowy minister ma 43 lata. Od listopada 2005 r. pełnił funkcję wiceministra gospodarki – najpierw w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a potem Donalda Tuska. Skończył Ecole Nationale d’Administration w Paryżu (1996 r.), a na Uniwersytecie Warszawskim – wydziały: Historii oraz Prawa i Administracji. W latach 90. ubiegłego wieku Korolec pracował w kancelariach prawniczych oraz w Departamencie Prawno-Traktatowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pełnił także funkcję asystenta Pełnomocnika Rządu ds. Negocjacji o Członkostwo RP w UE, Jana Kułakowskiego. Jako doradca Kułakowskiego odpowiadał za takie obszary negocjacji jak: swobodny przepływ towarów, swobodny przepływ osób, rolnictwo, polityka konkurencji, polityka ochrony konsumentów. W latach 2001-2004 był Radcą Ministra w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, w gabinecie minister Danuty Hbner. Następnie prowadził działalność doradczą w zakresie funduszy unijnych oraz dydaktyczną m.in. w dziedzinie funduszy strukturalnych i koordynacji polityki europejskiej w Polsce. Od 2010 r. jest członkiem Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a od kwietnia 2011 r. reprezentuje Polskę w Radzie Międzynarodowej Agencji ds. Energii Odnawialnej (IRENA). Jest też członkiem Rady Doradczej UE ds. Gazu Unia Europejska-Rosja. Zna biegle język angielski i francuski. Jego hobby to narciarstwo i biegi długodystansowe. Ma żonę Olgę i czworo dzieci: Jana, Bartłomieja, Krzysztofa i Teresę.

Prof. Jan Szyszko – Radio Maryja

( słuchaj_prof Jana Szyszko http://www.radiomaryja.pl)

 

 

 

9 komentarzy Marcin Korolec – nowy, tajemniczy Minister Środowiska

 • raptor

  Czekam z niecierpliwością na opinie.
  Wydaje się że jest bezpartyjnym specjalistą w dziedzinie związanej ze środowiskiem. Był i za czasów PIS i za PO. Pracował z Komisarz Hubner więc i za SLD. Zobaczymy.

 • Nie taki znowu tajemniczy.

  źródło:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Korolec

  Marcin Korolec (ur. 24 grudnia 1968 w Warszawie) – polski prawnik, urzędnik państwowy, od 2005 podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki

  źródło:
  http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/korolec.html

  Statystyka: Liczby do nazwiska 'Korolec’

  W Polsce jest 18 osób o nazwisku Korolec.

  Zamieszkują oni w 3 różnych powiatach i miastach. Najwięcej zameldowanych jest w Warszawa ,a dokładnie 8.

  Dalsze powiaty/miasta ze szczególnie dużą liczbą osób o tym nazwisku m. Łódź (7) i Legionowo z liczbą wpisów 3.

  źródło:
  http://www.znakizodiaku.org/hello-world/

  Koziorożec 22.12-19.01

  Koziorożec 22.12-19.01
  Koziorożec jest jednym z najbardziej stabilnych i poważnych zodiakalnych typów. Koziorożce są zazwyczaj pewne siebie, obdarzone silną wolą i siłą spokoju. Osoby spod tego znaku są pracowite, praktyczne, bardzo ostrożne, odpowiedzialne i niezwykle wytrwałe w dążeniu do celu. Koziorożec to dobry, zdyscyplinowany i godny zaufania pracownik, który szybko staje się filarem firmy, dla której pracuje. Pomysłowy i zaradny menedżer, który ustanawia wysokie standardy pracy dla siebie jak i dla innych pracowników. Dzięki starannemu planowaniu i zdolnościom organizacyjnym koziorożce są w stanie pracować nad kilkoma projektami jednocześnie. Przedkładają pracę lub dobro rodziny nad swoje własne potrzeby. Są uparte i nieustępliwe w walce z przeciwnościami losu. Trudności i niepowodzenia nie zrażają ich łatwo.

  Koziorożce mają wielki szacunek dla władzy. Jednak gdy same zajdą na szczyt, mogą niechętnie słuchać opinii innych w sprawach, za które są osobiście odpowiedzialne. Od swoich podwładnych oczekują dyscypliny i perfekcyjnego wykonywania zadań. Są wymagające ale i sprawiedliwe. Wśród współpracowników mogą mieć opinię osób zachowawczych, konserwatywnych i ceniących tradycję ponad innowację, a nawet pozbawionych poczucia humoru. Mogą również przejawiać tendencję do pesymizmu i melancholii, a w skrajnych przypadkach łatwo i w sposób niekontrolowany ulegać całej gamie ekstremalnych emocji – od głębokiego przygnębienia do wybuchów entuzjazmu. Wahaniami nastroju Koziorożec zasłużył sobie na miano kapryśnego znaku zodiaku. Potrafi nieoczekiwanie błysnąć dowcipną ripostą, o którą nikt, nawet najbliżsi, by go nie podejrzewał, lub nadać niekorzystny obrót sprawom zaskakującą jak na siebie nonszalancją.

  Zanim Koziorożec podejmie decyzję, bada i rozważa wszystkie możliwości długo i dokładnie, żeby wybrać najbezpieczniejsze rozwiązanie. Osoby spod znaku Koziorożca są racjonalne, logiczne, trzeźwo myślą i mają dobrą koncentrację. Lubią dyskusje, w których mogą wykazać się swoją inteligencją i pokonać przeciwnika siłą logicznych argumentów. Koziorożce mogą wykazywać zainteresowanie okultyzmem, mimo że ich umysły są sceptyczne.

  W relacjach osobistych koziorożce są nieco egocentryczne, ale nie przesadnie, nieufne i ostrożne w stosunku do ludzi, których nie znają bardzo dobrze. Są taktowne, dyplomatyczne i powściągliwe. Nie zawierają wielu bliskich i trwałych przyjaźni, ale są niezwykle lojalne wobec przyjaciół, których mają. Potrafią też być potężnymi i zaciekłymi wrogami. Mogą odnosić się z rezerwą do płci przeciwnej i długo sprawdzać temperaturę uczuć zanim zdecydują się na poważny związek. Po ślubie koziorożec jest wierny choć skłonny do zazdrości. Większość koziorożców zawiera małżeństwo na całe życie.

  Koziorożce sprawdzają się w większości zawodów związanych z matematyką lub pieniędzmi. Mogą być ekonomistami, finansistami, bankowcami, czy agentami nieruchomości. Ich umiejętności do prowadzenia dysput czynią z koziorożców bardzo medialnych polityków. Są doskonałymi nauczycielami, a szczególnie dyrektorami placówek oświatowych, gdzie mają za zadanie zarządzać i organizować bez nadmiernego spoufalania się z pracownikami. Koziorożce to również doskonały materiał na naukowców, inżynierów, rolników i producentów. Są nieocenieni w prowadzeniu projektów wymagających długoterminowego planowania i systematycznej pracy.

 • facetzlasu

  Jeszcze spytajcie co sądzi wróżka o nowym ministrze?.Prof Szyszko go chwali.

 • @

  Cyt.”Koziorożec jest jednym z najbardziej stabilnych i poważnych zodiakalnych typów. i Są nieocenieni w prowadzeniu projektów wymagających długoterminowego planowania i systematycznej pracy.”
  A to akurat potwierdzam, bo paru znam.

 • Może zapytajmy – a co z Lasami Państwowymi? Jeśli w poniedziałek ( 21 listopada) dowiemy się, że wiceministrem jest nadal Gawłowski ( czytaj, człowiek Schetyny, który na początku był przymierzany do stanowiska ministra środowiska) – dyrektor Pigan może być spokojny o swój stołek….Uważam, że to najgorszy scenariusz z możliwych….Ale o Konrad T w tym przypadku może być spokojny o swoją ciepłą posadkę; wszak kumple z Lasów dotrzymują słowa ( coś za coś, albo – coś za kogoś…w tym wypadku leśnika, którego nie ma w Sejmie, bo nie było na listach wyborczych)…

 • raptor

  Widać jak mało Piotrze wiesz 🙂

 • Buteo

  Ekipa Schetyny znika powoli ze sceny, Pigiego tez to czeka!

 • sympatyk PO(Partii Ooooo bciachuu

  MarYyjan to Was już nie bedzie?????????????????!-POsmutnielismy… SZANOWNY POpierdku!

 • tiger

  Na jednym z portali wyczytałem, że nasz szanowny K. jest najbardziej zadłużonym w ekipie Tuska. Pisali o 2 bańkach….
  Ale co tam, w resorcie są LP i chyba czas na prywatyzację…. 🙂