wrzesień 2011
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwa

Nie będzie likwidacji dyrekcji regionalnych – dementi Dyrektora Generalnego

Szanowni Państwo, Pracownicy Lasów Państwowych,

W związku z plotkami i pytaniami, dotyczącymi rzekomej likwidacji niektórych dyrekcji regionalnych Lasów Państwowych oraz nadleśnictw, jakie pojawiły się po 111. Zjeździe Polskiego Towarzystwa Leśnego w dniach 8-10 września br., informuję, że są one całkowicie nieprawdziwe. Dyrektor generalny Lasów Państwowych nie ma takich planów, co wyraźnie potwierdził.

Obrady wspomnianego zjazdu poświęcone były dyskusji nad przyszłością lasów i leśnictwa na świecie i w Polsce w perspektywie następnych kilkudziesięciu lat. Podobnie jak wielu innych prelegentów, dyrektor generalny Lasów Państwowych Marian Pigan podkreślił konieczność dostosowywania polskiego modelu leśnictwa do zmieniających się warunków globalnych i lokalnych. Wśród niezbędnych zadań wskazał m.in. działania poprawiające efektywność organizacyjną Lasów Państwowych.

W swoim wystąpieniu dyrektor generalny wyraźnie wskazał, że czynniki ekonomiczne nie są i nie mogą być jedynymi, które są brane pod uwagę przy dyskusji o strukturze organizacyjnej Lasów Państwowych. Równie ważne są względy historyczne oraz priorytetowa dla obecnego kierownictwa Lasów Państwowych stabilizacja zatrudnienia i godne wynagradzanie leśników za ich pracę. Dlatego Lasy Państwowe mają taką, a nie inną strukturę i nikt nie zamierza jej zmieniać.

Próba wypaczenia tak jasnego i oczywistego przekazu nie może być wynikiem nieświadomego błędu. Dyrektor generalny ufa, że pracownicy Lasów Państwowych będą się kierowali wyłącznie sprawdzonymi, źródłowymi informacjami.

 Anna Malinowska
Rzecznik Prasowy Lasów Państwowych

www.lasy.gov.pl

http://www.youtube.com/user/LasyPanstwowe

41 komentarzy Nie będzie likwidacji dyrekcji regionalnych – dementi Dyrektora Generalnego

 • Anita

  Hurrrra nie zlikwidują a przecież mogli by, leśne lemingi mogą odsapnąć, oczywiście do następnego razu. Sami puszczają te bąki żeby za chwilę okazać swoje zatroskanie o los „leśnej braci” bowiem napisane jest;błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli. Amen.

 • KOSIBA

  STALIN GŁASKA DZIECKO —
  a……PRZECIEŻ MÓGŁ ZABIĆ !!!!

 • Zdziś

  Skoro na zjeździe był (i chyba dostał jakiś „order”) kolega Dawidziuk, to źródło tej ploty jest dość oczywiste…

 • BETON!

  „Dyrektor generalny Lasów Państwowych nie ma takich planów,co wyraźnie potwierdził.” – a szkoda…

 • sympatykPO ( Partii Obciachu)

  „Szanowni Państwo,Pracownicy Lasów Państwowych,

  W związku z plotkami i pytaniami,dotyczącymi rzekomej likwidacji niektórych dyrekcji regionalnych Lasów Państwowych oraz nadleśnictw,jakie pojawiły się po 111. Zjeździe Polskiego Towarzystwa Leśnego w dniach 8-10 września br.,informuję,że są one całkowicie nieprawdziwe. Dyrektor generalny Lasów Państwowych nie ma takich planów,co wyraźnie potwierdził.”

  A KTO LESNICTWA DO LIKWIDACJI WYTYPOWAŁ?!

 • facetzlasu

  Gdzież te plotki się pojawiły, skoro nie ma ich na Prawymlesie i dlaczego Dyr tak się ich przestraszył.Swoją drogą szkoda, że to tylko plotki.

 • Unkas

  Ktoś mądry kiedyś powiedział ze wiarygodne są tylko informacje zdementowane, a w tym przypadku tak mocno dementowane świadczą że coś jest bardzo, bardzo na rzeczy i ze nasz umiłowany doktor dyrektor chlapnął nierozważnie parę zdań które miały pozostać w ukryciu do czasu jak zacznie się strzyża.
  Mowa jest o wariancie 50 na 50, co w dużym skrócie oznacza likwidację połowy dyrekcji i połowy nadleśnictw, a sen lemingów pozostaje niewzruszony.
  Orkiestra będzie grała do końca, a z jasnogórskich murów po raz kolejny popłyną obłudne i zakłamane słowa.

 • tomahawk

  Kolejne bzdury dla zwiekszenia strachu w LP…

 • sympatykPO ( Partii Obciachu)

  Z czego MarYyjan dooktorat robił?

 • antypig

  Przecież wszyscy wiedzą, że z podsadzeń produkcyjnych. PO wprowadzeniu mądrości z tego „dzieła” w życie nic już nie będzie takie jak dawniej.

 • BETON!

  „Z czego MarYyjan dooktorat robił?” a jaki ma to związek z likwidacją RDLP?

 • sympatykPO ( Partii Obciachu)

  MarYyjan likwidację leśnictw też odwołacie przed wyborami?

 • sympatykPO ( Partii Obciachu)

  MarYjan wywołujemy Was do tablicy!

 • BETON!

  Niestety widzę, że odpowiedzi się nie doczekam. A szkoda… mogła być ciekawa.

 • Cięcie

  Czy warto się zastanawiać nad likwidacją niektórych RDLP? Hm… A jeśli tak, to których?

 • facetzlasu

  Katowicka i Warszawska

 • Cięcie

  Propozycja Katowickiej i Warszawskiej jest co najmniej zaskakująca. A może Wrocławska i Lubelska? Dobrze, kończę temat, bo nie potrzeba nam chyba dyskusji o tym aby obrażać naszych kolegów i koleżanki z RDLP-ów. Tym bardzie, że wątek wynikł jak na dzień dzisiejszy ze sprostowania zwykłej plotki.

 • tiger

  Na pewno powstanie Śląska RDLP z połączenia wrocławskiej i katowickiej…. zgadnijcie następne 🙂

 • Anita

  Wiem, wiem- Wielkopolska z połączenia Piły, Poznania, Zielonej G.
  – Mazowiecka z Łodzi , Warszawy i Radomia
  – Małopolska z Krosna, Krakowa i Lublina itd.

 • Anita

  A jeszcze ważna wiadomość,to ja będę Dyrektorem Figuralnym

 • Zdumiewające, że listu otwartego Pani Rzecznik LP nie ma na stronie internetowej samych LP!!! Tylko gdzieś się pałęta po niezależnych portalach. Mam nadzieję, że to „rzecznikowanie” za niedługo przejdzie do historii; głównie z powodu niekompetencji tej pani! Aż dziw, że w imieniu rzeszy leśników np wypuszcza się ją na debatę do ogólnopolskiego radia, gdzie gada głupoty! Takich „mądrych” wypowiedzi sporo było w ciągu ostatnich lat. A cóż to Pani rzecznik – własnego listu się wstydzi i strony internetowej własnej Dyrekcji? Może by raz zamiast głupio uśmiechniętej zdjęciny, jakaś wypowiedź się znalazła? Np właśnie ów „list otwarty”? Jak nie wiadomo jak – to można zapytać pana doradcę dyrektora generalnego ds mediów! Nawet dwa kolejne dwa dodatkowe stanowiska Wam nie pomogą!

 • Cięcie

  Piotr, Pani rzecznik jest na miejscu. Kobieta ma styl i wcale nie gada głupot. A faktem jest, że rzecznik zmienia sie z dyrektorem. Pani Malinowska znajdzie prace w innej firmie, bo ma do tego kompetencje i nikt jej tego nie zarzuci.

 • tiger

  Do „Piotr”:
  Kompetencje w obecnym układzie rządzącym to wymóg niekonieczny. Nie tylko leśna rzecznik… w LP w ostatnich latach przybyło „mądrych”, z POpapranych układów. A obecna Pani Rzecznik LP, ma być może inne zalety, o których wiedzą tylko wtajemniczeni. Są tacy, którzy mają odmienne o nas zdanie…

 • mucha

  Pani złotousta rzecznik Malinowska ostatnio zabłysnęła nowym pozdrowieniem „Darz grzyb”:-)Uśmiałam się do rozpuku….

 • Petros

  Z tego, co wiem prawie każdy pracownik otrzymał list na skrzynkę mailową: to już nawet Pani Rzecznik co niektórym nie pasuje? Dżentelmeni ze środowiska zbliżonego do PIS wiedzą jak docenić Kobietę…

 • sympatykPO ( Partii Obciachu)

  „POlskość to nienormalność!” ( Donald NIC NIE MOGE Tusk)

 • Cięcie

  „Sympatyku PO”, twoje krótkie wtręty są do bólu obciachowe. Wysil się na więcej niż jedno i to w dodatku niedokończone zdanie. „Nienormalność” Twoich wypowiedzi budzi moje przerażenie. Warto myśleć, a nie tylko krzyczeć.
  Co masz w związku z powyższym do zaproponowania od siebie?

 • sympatykPO ( Partii Obciachu)

  „POlskość to nienormalność!”( Donald NIC NIE MOGE Tusk)
  ..

 • sympatykPO ( Partii Obciachu)

  jaka partia taki sympatyk! -hahahaha…

 • Kara za Grzechy!

  Cięcie
  miarkuj z kim zadzierasz

 • Swój

  Nie strasz bo się z……

 • tomahawk

  Donald nic nie mogę TUSK a tu proszę Wójt NIEC NIE MOGĘ przywiózł folię…

  „Sympatyk PO” – ostatni Twój wpis idelanie pasuje do Ciebie. Normalnie jak ulał 🙂

 • Kara za Grzechy!

  tomahawk TY niestety nie czytasz ze zrozumieniem

 • obiektywny

  Postraszono likwidacją części dyrekcji regionalnych. Wszystkie nie są historyczne. Niektóre powołano w początkach stalinizmu do zagrabiania prywatnych własności w tym lasów. Zasadniczym celem Dyrekcji Regionalnych i Generalnej jest przestrzeganie prawa w podległych instytucjach. Obecnie są narzędziem do niszczenia przeciwników politycznych. Trudno się pogodzić, że na dyrektorów i nadleśniczych stawia się kreatury z szemraną przeszłością. Daje się im możliwość znęcania się nad zasłużonymi leśnikami, często dlatego, że wcześniej zgodnie z prawem i własnym sumieniem wykrywali różne machloje. Doprowadzają do tego, że uczciwi ludzie popełniają samobójstwa. Przykład ostatnie samospalenie przed Kancelarią Premiera, gdzie człowiek walczył z korupcją, informował wszystkie urzędy na czele z Panią Piterą, efekt stracił pracę-targnął się na życie. Ileż w lasach można naliczyć tych co walczyli z machlojami i ponieśli za to karę-utratę pracę. W szanującym się kraju, surowo rozlicza się tych co do tego doprowadzili zarówno karnie, jak i administracyjnie. W lasach o tym głucho. Dziwnie się składa, że tragedie miały miejsce w lasach za SLD i obecnie. W lasach nikt się tym nie przejmuje, Rząd i organy ścigania patrzą na to bez palce. Farsą polityczną jest obłudny Kalisz, brał przez 4 lata olbrzymie pieniądze i szukał przyczyn śmierci śp Blidy. Cel był taki, aby skompromitować tych co walczyli z korupcją. Samobójstwa, gdy był u władzy i obecnie go nie interesują. Każda śmierć zaszczutego człowieka powinna być traktowana jednakowo, a ci co do tego doprowadzili surowo ukarani. Z doniesień mediów wynika, że śp Blida nie była nękana, czy zastraszana. Obowiązkiem jej było oczyścić się przed wymiarem sprawiedliwości- wybrała inną drogę. Dlatego wykorzystywanie tragedii przez Kalisza i jemu podobnych do niszczenia tych co walczyli z przestępczością jest obrzydliwe. W końcówce władzy pseudo lewica po aferze Rywina, która została udowodniona, dzięki postawie posłów Rokity i Ziobry, rozpoczęła samooczyszczanie/proces za przeciek/ rozpoczęte śledztwa w sprawach afer węglowych, paliwowych, lobbysty Dochnala. Za obecnej władzy znikło to wszystko, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
  Następną bzdurną Komisją, była do spraw nacisków. Wreszcie posła Czumę ruszyło sumienie i zgodnie z prawdą napisał, że nacisków nie było. Sejm większością koalicyjną i SLD pomimo, że nie było dowodów uznał, że naciski były. Przecież to obrzydliwa gra poniżej pasa za pieniądze społeczeństwa. Dlatego obecna władza jest niewiarygodna i powinna odejść. Zasugerował mnie do napisania komentarza, wpis na Prawym Lesie, gdzie komentator podaje przykład leśniczego krętacza, którego nadleśniczy chciał rozliczyć. Okazało się, że leśniczy jest umocowany w strukturach PO. Nadleśniczy o mało co nie stracił pracy, bo regionalny wybronił go przed generalnym. Nasuwa się pytanie po co komu taki generalny, co nie wypełnia obowiązku statutowego przestrzegania prawa, jest manekinem na potrzeby polityków. W szanującym prawo kraju dyrektor za ukręcenie machloi na majątku Skarbu Państwa wyleciał by z hukiem łącznie z politykiem co to wymusił. Niestety, to nie USA, gdzie politycy, jak ognia unikają powiązania z aferami. Dziwiła mnie postawa niektórych opinii na forum, że każda władza broni swoich. Jest to swoiste przyzwolenie na nieuczciwe Państwo. Właśnie władza powinna zaczynać od siebie i patrzeć swoim na ręce, aby się nie kompromitować. Można uczciwie stwierdzić, że takiego bezprawia, kolesiostwa w lasach, jak obecnie jeszcze nie było.
  Jeżeli tak jest w innych dziedzinach, a chyba tak jest o czym świadczy wyjaśnianie tragedii smoleńskiej, afery hazardowej, wyciągowej to władza ta utraciła mandat do zarządzania społeczeństwem. Ostatnio Komisja Europejska ujawniła, że 20% koncesji na wydobycie gazu łupkowego w Polsce mają Rosjanie. Rząd Polski milczy kto je sprzedał. Szansa dzięki zasobom naturalnym bogatszego społeczeństwa, jest wysprzedawana Pytanie czego jeszcze ta władza nie wyhandlowała, wcześniej kopalnia Bogdanka, przemysł farmaceutyczny itd. Dlatego tej władzy tak szkodliwej dla Polski należy dać czerwoną kartkę i rozliczyć.

 • Kara za Grzechy!

  miejmy nadzieje Drogi Obiektywny ,że DZIEN SĄDU nastanie wkrótce

 • Anita

  Obiektywny, toś pojechał, że hej. Jakie tam afery? Gdzie? I w LP też są niby? A skąd, no co Ty? Przecie niezależna prokreatura badała i nic takiego nie potwierdziła, kontrolerzy leśni wielokrotnie pochylali się nad tym problemem, i nic takiego, jak się wyprostowali to zawsze stwierdzają, że nic ale to nic się nie potwierdza. Toż to panie oszołomstwo jakieś jest.

 • antypig

  Polecam film „Pogarda” o losach rodzin smoleńskich kompromitacji i zakłamaniu polskiego rządu w wyjaśnianiu katastrofy. Miałem okazję zobaczyć ten film wcześniej i jestem zdruzgotany upokorzeniami jakie musieli przeżyć krewni poległych ( dzięki naszemu rządowi). Jutro będzie premierowe wydanie z „Gazetą Polską”. Powinni to pokazać w TV, dopiero by im słupki spadły (tyle, że nie pokażą bo nie żyjemy w demokratycznym kraju). A Donald uważa, że ma w tej sprawie ma czyste sumienie.

 • Kara za Grzechy!

  też polecam dziennik ” Gazeta Polska Codziennie” oraz tygodnik „GAZETA POLSKA”

 • Kara za Grzechy!

  ANTYPINGU chyba w środę będzie?

 • Muchomor

  Wierzę, że Tusk i jego kompańja staną kiedyś przed trybunałem stanu za marnotrawstwo przemysłu stoczniowego i zakładów kooperujących oraz wykwalifikowanego potencjału ludzkiego. Tego grubasek Kalisz nie dostrzega.
  Los lasów będzie podobny po wyborach gdy władzę umocni PO, bo do spółek wejdzie krwiożercy biznes. SLD pogrobowiec PZPR mieni się lewicą, czyli partią ludzi pracy.Pcha się dowładzy z PO-wcami partią wielkiego biznesu. Taka z nich lewica, ale część ludzi ogłupiają. Pawlak na dzień dobry spółkom paliwowym umorzył 5 milionów kary nałożonej przez Urząd Regulacji Cen za nieuzasadnione windowanie cen. Teraz działalność tego Urzędu nie istnieje. Ceny paliw szaleją, ciągle drożeje żywność. Rolnicy opamiętają się, gdy po wyborach odbierze im się KRUS. Wyroku trubunału Konstytucyjnego Tusk nie zdążył wykonać, zrobi to po wyborach, czysta machinacja. Ustawę zamykającą dostęp społeczeństwa do informacji uchwalił w ekspresowym tępie. Pan Bronek wszystko podpisze. Ma obiektywny rację, tylko czerwona kartka może uratować społeczeństwo.

 • Bogdanka…

  odmowę; znaczy to, że chce postępować według kolejności.Czy ludzie są tacy prości ?…