czerwiec 2011
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwa

Honor panów Janickich – Witold Gadowski

Przyglądałem się dziś gorliwcom w różnych mundurach. Biegali po ulicy, sprawdzali każdą kratkę ściekową pod „Mariottem”. Niczego nie przeoczyli, kilkukrotnie czytali moje dokumenty, pewnie dlatego że lekko zarośnięty, w garniturze, przypominałem im pewnie Czeczena, albo innego podejrzanego rasowo delikwenta.

Dumni, zmobilizowani, profesjonalni.
Szef BOR pan Mariusz Janicki, pewnym siebie tonem, opowiadał o tym jak to doskonale współpracuje z amerykańskimi służbami.
Z telewizora dotarła do mnie informacja jak to na kilkadziesiąt minut amerykańscy agenci przejmują dowodzenie na wieży kontroli lotów na lotnisku Okęcie.
Pan prezydent Bronisław Komorowski z firmowym uśmiechem zadowolonego mędrca zjadł posiłek w towarzystwie amerykańskich gości.
Kwitniemy, mocarze nas poważają, jesteśmy silni, zwarci i gotowi.
Nikomu nie zagrozi już „ślepy snajper”.
Wszystko pięknie.
Usiadłem na ławce, spoglądałem na tą kłębiącą się ciżbę w różnokolorowych mundurach i kamizelkach, na te jeżdżące tam i z powrotem radiowozy i karetki i… czułem coraz większy smutek.
Tam, na lotnisku Siewiernyj, nie było nawet kulawego BOR – owca, nikt nie wszedł na wieżę, gdzie siedzieli dziwni ludzie. Nikt nie troszczył się o polskiego prezydenta.
Potraktowano go jak niepotrzebnego przybłędę.
Jak dziś macie czelność stawać w świetle jupiterów i prężyć się w dziarskich postawach z okazji wizyty prezydenta Obamy?!
Jak wam nie wstyd?!

36 komentarzy Honor panów Janickich – Witold Gadowski

 • ori

  Panie Witoldzie ,wielkie podziękowanie za Pana ocenę ,mądre i ważne słowa, pozdrawiam serdecznie.

 • tiger

  Panie Gadowski jest Pan Wielki…., dzięki i pozdrawiam

 • Muchomor

  Zapytajcie Pana Bronka i Donalda, czy ich chociaż czasami gryzie sumienie, za to co się stało w Smoleńsku. Panie Witoldzie najwyższy czas, aby o tym pisać i naświetlać oczywiste fakty, społeczności leśnej. Podziękowanie za poruszony temat.

 • obserwator

  Obiektywne spostrzeżenia.
  Dlaczego Polacy tego nie widza?!

 • Orzeł z Łodzi

  Panie Witoldzie
  gratuluję – bardzo cenna ocena.
  Niestety to bardzo przykre, ale jak nasi borowcy mogli uratować Śp. Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego skoro prawdopodobnie sami współpracowali z zamachowcami.
  Niestety Polską rządzą b. specsłużby, które ściśle wspópracują ze specsłużbami Moskwy i Berlina oraz rodzimą mafią.
  Polacy obudźcie się, bo będzie za późno i nie pomoże płacz i zgrzytanie zębów !!!!

 • Malik-leśny

  Dobrze że nie przyjechał Miedwiediew…bo byście pluli że pieniądze publiczne idą na przyjęcie Panów z Moskwy…a Pan Gadowski jako ” Zarośnięty Czeczen” zostałby kolejnym męczennikiem…

  Co do zachowania Secret Service…kogo porównujecie Prezydenta USA do Prezydenta RP?

  Oprócz nazwy stanowiska w niczym nie ma zbieżności.

  W każdym kraju zasady działalności są takie same…w Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji i gdzie by nie wspomnieć. Jak przylatuje Prezydent USA jest wzmożony ruch służb specjalnych.

  Można się wkurzać że zachowują się tak a nie inaczej, ale to USA a nie POLSKA jest supermocarstwem i takie maja przywileje.

  Jak by PIS rządził, to Prezydent Obama miał by zamkniętą przestrzeń w całej Polsce i wyludnioną Warszawę…(ze względu na nieukrywaną ślepą miłość do USA). Co by wtedy pisał Pan Gadowski?

  I na koniec.

  Nie porównujcie Lotniska Okęcie w z Lotniskiem Wojskowym w Sewiernyj pod Smoleńskiem.

  Prezydent mógł polecieć do Moskwy lub do Mińska i stamtąd kolumną samochodów rządowych dotrzeć na miejsce uroczystości.

  Pan Gadowski stwierdza że nie było Boru…a pewnie że nie było!!!

  Bo od wielu lat fikcją było przygotowywanie przylotów prezydenta czy premiera RP na zagraniczne oficjalne wizyty.

  – Fikcyjne szkolenia pilotów (stwierdzony fakt)
  – Fikcyjne zapasowe lotniska (tylko na papierze)
  – Fikcyjne przygotowywanie i przekazywanie raportów o stanie pogody
  – Fikcyjne przygotowanie zabezpieczenia wizyt.
  – Fikcyjne przestrzeganie procedur

  O tym sie nie mówi, ale zapewne wcześniejsza wizyta Premiera i delegacji była przygotowana w ten sam sposób jak późniejsza tragiczna Prezydenta.

  Ale jak udała się Premiera to czemu ma się nie udać Prezydenta?…ano się nie udała…

  Wyszła jak zwykle polska mentalność prowizorek i „papier wszystko przyjmie”

  Dopóki nie nauczymy się solidności i zgodności „papierów” do rzeczywistego stanu…co jakiś czas będą wychodzić mniej lub bardziej tragiczne skutki takiego myślenia „jakoś to będzie”

  Życzyłbym sobie aby Prezydent RP (bez względu na opcję i poglądy polityczne), odbywając zagraniczną wizytę, miał pewność że jest bezpieczny, bo ma wsparcie profesjonalnych i dobrze przygotowanych służb.
  Niech biorą przykład z S.S. USA…

 • sympatyk PO

  Miło mi powitać na naszej stronie pana”Malik -leśny” -jestem pod wrażeniem Pańskich opinii i komentarzy. Sprawia Pan wrażenie absolwenta „renomowanej” uczelni.Chciałbym tylko wiedzieć w którym roku ukończył Pan W U M L ( dla niezorientowanych : WYŻSZY UNIWERSYTET MARKSIZMU I LENINIZMU) i czy kultury tez tam uczono?

 • Muchomor

  Panie Sympatyk, malik to nie jest nawet po WUML. Jest to typek po szkole Mira Zbycha-nieważna idea i szacunek do wartości tylko korytko. Pewnie z niego żłopie. Zauważ, że nie odniósł się do żadnego faktu, gdy mu się udowadnia brednie jakie wypisuje. Łże zaciemnia prawdę, prowokuje. W swoim ostatnim wpisie w zaślepieniu sam się przyznaje, jak przygotowano wyjazd śp Prezydenta do Smoleńska, tylko nikogo za to nie ukarano. Wręcz przeciwnie rzeszom ludzi żądających ukarania winnych katastrofy wciska się slogan, że grają tragedią Smoleńską-podłość. {Pytam go. czy szanujący demokraję Premier miał prawo bez zgody śp Prezydenta lecieć na spotkanie z Putinem w Smoleńsku. Przez co wynikły obchody rocznicy mordu- promoskiewskie Tuska i patriotyczne Polskie śp Prezydenta.Była to dewaluacja śp Prezydenta i jego Urzędu na arenie międzynarodowej.To co ekipa Tuska wyrabiała śp Prezydentowi nie mieści się w kanonach demokratycznego kraju. Zresztą nie szukajmy daleko, wystarczy co przedstawiciele Tuska wyrabiają w lasach, gnojąc ludzi opozycji demokratycznej, tylko dlatego, że ryzykując karierą walczyli o wolną Polskę. Spójrzcie kogo postawiono na stołki dyrektorskie w Lublinie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi. Dygnitarze mają wielkie przywileje, mogą urządzać 100 kilometrowe eskapady samochodem służbowym, aby w łykend odwiedzić rodzinkę, przykładem pan na Lublinie. Nieważne, że taki panisko ma pobory liczone w dziesiątkach tys zł, że dysponuje mieszkaniem służbowym wyposażonym za pieniądze lasów. Nazywa się to pięknie pokojem gościnnym. Wierzę że przyjdzie czas, że za to zapłacą.Stąd się biorą takie maliki, co siedzą przy korycie, dewalują prawdę i ogólnludzkie wartości.

 • Leśny Cień

  Cenne i trafne uwagi Witoldzie. Zaszyfrowani enigmatycznie rządzili, rządzą i będą rządzić nic nie poradzimy. Gruba kreska nigdy nie powstała a Bolo dawno temu tylko im pomógł się rozwinąć…..
  Ps. Co do malika-lesnego to pora odkryć karty to nie jest człowiek! badanie jego dna wskazuje ,że że to krzyżówka genów „mapeta” z komórkami jajowymi „dziadka z wermachtu”. Ten osobnik człekokształtny wykluł się w inkubatorze dzierżawionym przez niejakiego Mielkiego ze Stasi. Miał dzieciństwo odzwierciedlające ” pranie mózgu na sucho w wiaderku po marmoladzie”. Pozwólmy mu dalej głosić swój bełkot….., traktujmy to jako formę terapii „biedaka”.

 • 30 06

  Tragedia SMOLEŃSKA nie była zamachem, musimy sobie to uświadomić.

  Była ZBIEGIEM NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW ŚCIŚLE ZAPLANOWANYCH I PRZEPROWADZONYCH. Również sposób prowadzenia dochodzenia po katastrofie i wyjaśnienia przyczyn przez właściwe rządowe służby ma na celu przede wszystkim ukrycie prawdy.
  Przykładów takiego działania nie trzeba wcale daleko szukać np.: afera hazardowa, wyciąg Sobiesiaka w Zieleńcu i wiele innych mniejszego kalibru w regionach. Rzesza ludzi wybrana i postawiona na ważnych stanowiskach na podstawie współczynnika posłuszeństwa wobec jedynej właściwej opcji POlitycznej tylko dla zapewnienia korzyści wąskiej grupy ludzi, a przy okazji trochę się nachapią i poczują smak władzy oraz to, że mogą decydować o życiu innych ludzi. Nie wszyscy są jednak podatni na strach i milczą. Coraz więcej ludzi ma dość takiego sposobu rządzenia i traktowania. Argumentów do przemyśleń i właściwych decyzji dostarczają same ,,elity rządzące”. Nie wystarczy mieć wyższe wykształcenie, posiadać tytuł dr, prof. Należy wykazać się cechami których brak jest obecnym PROMINENTOM – WRODZONĄ INTELIGENCJĄ, HONOREM, GODNOŚCIĄ, POCZUCIEM SPRAWIEDLIWOŚCI, WRAŻLIWOŚCIĄ NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA.
  Tłumiony gniew, złość może wybuchnąć z ogromną siłą i co wtedy Panowie Władza. Przyjdzie czas rozliczeń i czas SĄDU.
  30 06 prosto do celu.

 • sympatyk PO

  W związku z powyższymi komentarzami rozumiem że pan Malik -leśny vel MALEC! (bo przypomina mi jednego z bohaterów filmu PUŁKOWNIK KWIATKOWSKI)nie powinien nosić munduru leśnika?- proszę o komentarze do tego wniosku?

 • sympatyk PO

  Pana MALCA też prosimy O KOMENTARZ- jaki by nie był!

 • antypig

  Takich sympatyków PO, jak „sympatyk PO” daj nam Boże jak najwięcej. Niestety prawdopodobnie Malik nosi mundur, pewnie nawet z kordelasem ( a jak jeszcze nie, to pewnie niebawem ). Idealny kandydat według panujących obecnie standardów.

 • sympatyk PO

  Może MALCOWI też pomnik sie należy?
  Co pan na to panie MALEC?- ulżyj se pan!!!!!!!!!!!
  ps. znajomy mi o panu opowiadał!!

 • BETON!

  Czegoś tu nie rozumiem? – dlaczego kogoś kto ma inne zdanie nie zasługuje na mundur leśnika? Co takiego napisał Malik-leśny, że wszyscy chcą go zlinczować?
  Czyż nie jest prawda, że przygotowania wizyt zagranicznych naszych dygnitarzy to po prostu amatorka?
  Zawsze przy wizytach tego typu musi być plan awaryjny a tam nie było.
  Na lotniskach zapasowych nie czekała ochrona z samochodami. Wylot z kraju był wyliczony co do minuty a w takich podróżach tak nie wolno robić trzeba mieć zapas czasu na niespodziewane sytuacje jak choćby słynna mgła. Logistyczne ten wylot był przygotowany na poziomie podróży tanich linii lotniczych (tylko,że one przestrzegają procedur) a nie głowy państwa! od kiedy przy takiej widoczności ląduje się samolotem którego prędkość przy lądowaniu to min. 235 km/h? Do tego lądując na jakimś pastwisku bo lotniskiem tego lotniska nazwać nie można dla tego typu samolotów. Gdzie była logistyka kancelarii prezydenta, że zgodziła się na takie warunki?
  Panowie każdy ma prawo do swojej opinii. To nie Stalin złośliwie posadził przy lotnisku las, tylko nasz rządowy samolot podjął próbę lądowania a nie powinien tego robić.
  Proponuję trochę obiektywizmu i uszanowania innego zdania.

 • Muchomor

  Rozumiem dywagacje betona. Nic dziwnego, że próbuje wygładzać chamstwo malika. Sprostowanie, to nie Kancelaria Prezydenta powinna zabezpieczać wizytę śp pamięci Prezydenta, a rzadowa władza, której podlegają służby specjalne BOR itp. Dlaczego nie poniósł konsekwencji resort obrony, spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych. Żeby było śmieszniej Miller stanął na czele Komisji, która wyjaśnia katastrofę. Pamiętamy, jak beton żarł za komuny, stał się wielbicielem Solidarności na krótko, aby dorwać stołek. Po objęciu władzy postkomuny wrócił na stare śmiecie, wycinał solidaruchów, obsadzał rodzinkę. Teraz, PO-wcy docenili jego osiągnięcia, znowu dostał korytko. W normalnym kraju taki pan oglądał by słoneczko z kabaryny. Tak, że tu nie mają znaczenia poglądy, ale korytko. Slogan-taki takiego chwali.

 • BETON!

  Kancelaria prezydenta powinna sprawdzić wszystkie szczegóły podróży a nie zrobiła tego bo nikt o zdrowych zmysłach nie powinien się na taką szopkę zgodzić – czyli zaniedbała swoje obowiązki. Ale to nie zmienia faktu, że samolot nie miał prawa tam lądować w takich warunkach!
  „Rozumiem dywagacje betona. Nic dziwnego, że próbuje wygładzać chamstwo malika.” Odnoszę się do jednej wypowiedzi innych nie znam. I nie wiem w którym momencie próbuje wygładzać chamstwo? A już na pewno nie wiem dlaczego to „nic dziwnego”? Może mała podpowiedź?

 • BETON!

  Chyba podpowiedzi nie będzie a szkoda.

 • Malik-Leśny

  Do Muchomora…

  Pokaż no jeden! Jeden akapit który podchodzi w mojej poniższej wypowiedzi pod stwierdzenie CHAMSTWO!

  JEDEN!!!

  A co Kancelaria zawsze na gotowe przyjeżdża? Nie piszcie mi że pracownicy Kancelarii nie współpracują przed wizytami…

  Po drugie.

  Cały czas wałkujecie temat od złej strony.

  Zaproszenie otrzymał Premier od Premiera.

  Wydaje się że z kilku względów wizyta oficjalna Premiera miała być postrzegana lepiej niż oficjalna wizyta Prezydenta.

  – dyplomatycznie lepiej wyglądało żeby poleciał Premier. Pewnie gdyby wybierał się Miedwiediew, zaproszenie na spotkanie i organizację dostała by Kancelaria Prezydenta. I zapewne to Prezydent by poleciał pierwszy, Premier drugim samolotem…reszte już znacie.

  – logicznie biorąc – lepiej żeby leciał Premier, bo wykazuje mniej agesji wobec Federacji Rosyjskiej, wiec dla początków ocieplania stosunków dyplomatycznych pomiedzy Rosją a Polską było to korzystniejsze.

  Zresztą ciekaw jestem jak zachowała by się Opozycja (głownie PIS) gdyby okazało się że w katastrofie zginłąby Premier wraz z główną cześcią Rządu RP?

  Albo jak tłumaczylibyście ludziom, jak by samotol prezydencki rozbił sie na lotnisku w Waszyngtonie??? HM??? Też mgła i Hel i rakiety ziemia – ziemia albo bomba próżniowa?

  Nie…po prostu wypadek…ale jaki kraj – takie tłumaczenie sobie przyczyn katastrofy…taka Wasza „Czarma Wpołga”

  Zastanawialiście się nad taką opcją?

  Pan Macierewicz podobnież, od razu do kraju musiał wracać, bo szykował się na dymisję Rządu i przejęcie władzy. A przy korytku trzeba stać blisko i „mocno krzyczeć” (powtarzać) za nr „1”

  Do „sympatyka PO”

  Na dzień dzisiejszy nie mamy rządów autokratycznych, nie jesteśmy pracownikami Wietnamskiej czy Białoruskiej Służby Leśnej. Więc Taki „SYMPATYK PO” nie decyduje kto ma prawo nosić mudnur leśnika a kto nie…i raczej sie na to nie zanosi.

  Jeżeli Twój znajomy jest taki sam jak Ty, to ma zielone pojęcie kim jestem.

  Jakich to informacji otrzymałeś od Swojego Partnera?

  Co do noszenia Kordelasu i Stawianiu Pomników…to nie ta ekipa. Poszukaj wśród swoich kolegów „SYMPATYK MO”. Tam jest wielu co wypina pierś do orderów, kordelasów, twierdzących wszem i wobec o swojej potężnej wiedzy i władzy nad ludźmi i posiadaniu monopolu na światopogląd i prawdę.

  A jeżeli uważasz że „Malcem” mnie obrazisz, to pudło.

  W odróżnieniu od Ciebie, wcale mnie nie upadla że wychowałem się na wsi.
  Zawsze śmieszą mnie takie stwierdzenia „wielko miastowych”

  Co mi chcesz tym udowodnić? Żal.pl 😛

 • antypig

  Trudno mi czytać to co wypisuje Malik i Beton, jestem porażony głupotą. Wszędzie są jakieś procedury, to powinny być też na szczeblu prezydenta i premiera. Wystarczy sprawdzić co powinno być zrobione i kto za co odpowiada (tylko na naszym podwórku) i już dowiemy się wszystkiego tyle, że wiedza ta kompromitowała by ostatecznie rząd i PO. Mi wystarczy to jak Tusk na gębę przyjął to co powiedział Putin. Nie jest to potwierdzone żadnym dokumentem tak, że jakiekolwiek skargi do instytucji międzynarodowych są niemożliwe bo nie mamy nic na piśmie.

 • "sympatyk PO" (partii obciachu)

  Dziękujemy MALEC za komentarz( z uwagą przeczytaliśmy)
  ps. obejrzyjcie MALEC dokładnie wspomniany wcześniej film to wrócimy do polemiki .

 • BETON!

  Pytanie do Antypiga – Czy na miejscu pilota lądowałbyś w takich warunkach wioząc tak wpływowych ludzi? Inne pytanie czy będąc dowódcą sił powietrznych zezwoliłbyś swojemu podwładnemu lądować na takim lotnisku w takich warunkach? Ale przecież trzeba było być na czas na uroczystościach bo inaczej Rosjanie darliby łacha. Niestety to nie Rosjanie wykończyli naszą delegację tylko lądowanie w koszmarnych warunkach.

 • Muchomor

  Beton jest tylko betonem, nawet za komuny nazywano takich twardogłowymi.W beznadziejny sposób próbuje zepchnąć winę na kancelarię śp Prezydenta.Ślepy na fakty, że służby odpowiedzialne za zabezpieczenie bezpieczeństwa głowy Państwa nie dopełniły swoich obowiązków. Podlegają one rządowi, a kokretnie Premierowi. Ileż to wciskano kłamstw, a to śp generał Błasik był pijany, a to że był kolpicie pilotów, nawet zasiadł za sterami, a to doszło do kłótni z dowódcą samolotu przed odlotem. Okazało się to bredniami naruszającymi dobre imie ofiar katastrofy. Robi się to aby wybielić rządowe niedociągnięcia, które doprowadziły do katastrofy. Przemilcza się prawdę, że samolot był źle prowadzony przez obsługę lotniska i nikt ze służb specjalnych polskich tego nie nadzorował. Przemilcza się prawdę, że po katastrofie dopiero po jakimś czasie uruchomiono alarmy. Przemilcza się fakt, jakim prawem Tusk oddał prowadzenię śledztwa Rosjanom. Przemilcza się fakt, jakim prawem Tusk doprowadził do podwójnych obchodów rocznicy mordu na życzenie Rosjan. Wierzę, że nadejdzie czas, że ekipa Tuska odpowie karnie za tragedię, gdzie wyginęła patriotyczna elita Narodu Polskiego. To ekipa Tuska na życzenie Rosjan dewaluje prawdę, że mord katyński nie był zbrodnią ludobójstwa, a zbrodnią wojenną. Jest to naruszenie polskiej racji stanu. Polacy nie mogą wierzyć w bełkot publikatorów prorządowych. Przypadku nie ma, że Rosjanie za Mord Katyński ani za tragedię samolotu nikogo nie ukarali. To samo nikt w Polsce za tragedię smoleńską nie poniósł konsekwencji. Umiejętnie podsyca się podłe kłamstwo wzorem betonów, że winni są ci co zginęli. Gdzie sięga bezczelność i podłość?

 • BETON!

  Nie próbuje zepchnąć winy tylko stwierdzam fakt niedopełnienia obowiązków służbowych i procedur zarówno przez służby, kancelarię prezydenta i pilotów. A może kolega muchomor odpowie na moje pytania na wszelki wypadek przypomnę bo widzę że na niewygodne pytania ciężko odpowiada się:
  I nie wiem w którym momencie próbuje wygładzać chamstwo? A już na pewno nie wiem dlaczego to „nic dziwnego”?

 • Muchomor

  Do malika i betona-dziad swoje pop swoje. Bzdury malika to nic nowego.Odnośnie chamstwa to nie kto inny na tym forum używał inwektyw i obraźliwych sformułowań, jak nie malik. Redakcja musiała zdjąć jego tekst.Beton tego nie dostrzegł zgrywa się na naiwniaka, że mu nie udzielono odpowiedzi.Bzdury malika, że premier poleciał do Katynia na zaproszenie rosyjskiego premiera. Odkąd to kraj, który dokonał potwornego mordu, nie udostępnił dokumentów Trybunałowi Międzynarodowemu, nikogo nie ukarał za zbrodnię, rościł sobie prawo do obchodów rocznicy? Czy premier Rządu Polskiego bez zgody Prezydenta miał moralne prawo z takiego zaproszenia korzystać? Pisanie, że służby Prezydenta współpracowały z rządowymi w organizacji uroczystości katyńskich to bajeczka dla przedszkolaków. Dowodem współpracy było, gdy śp Prezydent chciał polecieć do Brukseli to musiał polecieć wynajętym samolotem, bo w rządowym miejsca dla niego nie było. Czy też słuzby specjalne zabezpieczaly jego bezpieczeństwo? Obecnemu Prezydentowi, jakoś nikt wylotów do Brukseli nie zabrania, prywatnego samolotu nie wynajmuje. Wydatków też mu się nie obcina, jak poprzednikowi. To jest prawda do „bulu” prawdziwa.

 • BETON!

  Kolego muchomor może nie zauważyłeś ale bardzo rzadko udzielam się na tym portalu. Nie prowadzę tez statystyk kto kogo ile razy obraził. Odnośnie chamstwa odniosłem się do wypowiedzi Malik-leśny 2 czerwca, 2011 at 11:17, i dalej „nie wiem w którym momencie próbuje wygładzać chamstwo?”
  Może to za trudne pytanie no cóż szkoda. A dlaczego to „nic dziwnego”? to sądząc po kolegi muchomora odpowiedziach się już nigdy pewnie nie dowiem. Kiedy to jeszcze wygładzałem jego chamstwo poza jednym komentarzem, w którym nic obraźliwego nie znalazłem. Co do podróży prezydenta to nie obchodzą mnie jego wizyty po świecie. Tym bardziej nie obchodzą mnie moralne prawa polityków bo większość z nich nie ma żadnej moralności. A że prezydent nie poleciał z premierem to też dobrze bo rozprasza się ryzyko. Rozmawiamy o katastrofie i tego się trzymajmy.

 • Muchomor

  Niestety, mnie obchodzi co robi władza mojego kraju i jak reprezentuje moją ojczyznę. Wolną ojczyznę, za której wolność, wyzwolenie z pod jarzma sowieckiego ryzykowałem więzienie i karierę zawodową. Zapłaciłem słoną cenę i zemstę postkomuny leśnej.Obojętne mi nie jest, że człowiek zgrywający się na opozycjonistę, po dojściu do wladzy otaczał się na polowankach twardą komuną. Przypadkiem nie jest, że ci panowie dzisiaj dzierżą stołki dyrektorskie, a prawdziwi opzycjoniści zostali zgnojeni w lasach. Obojętne mi nie jest, że dla Paniska biznesmen wydzierzawiał dworek
  do jego celów łowieckich. Nigdy się społeczeństwo nie dowiedziało, kto wynajął helikopter na przylot ekipy Paniska, który został rozbity przy dworku. Obojętne mi nie jest, że reprezentant mojej ojczyzny jedzie do potężnego mocarstwa i opowiada banały o starej dubeltówce, czym zraża pierwszą damę tego kraju. Spłycanie faktu, że dobrze, że śp Prezydent nie poleciał razem z Premierem, bo było to bezpieczniej, świadczy o klasie i poziomie piszącego. Omijanie prawdy i niedostrzeganie racji stanu. Jeśli chodzi o rządzącą partię PO, to jest to twór bez ideowego kręgosłupa, grupująca wszelkiej maści karierowiczów-Arłukowicz, Rostkowska. Podobnie zresztą, jak koalicjant PSL, który wymyślił slogan, że jest partią obrotową. Szanująca się partia ma ideę i program czym się powinna różnić od innej. Nawet układ z diabłem, aby być przy korycie i doić apanaże. To jest obraz obecnej władzy mojego kraju.

 • antypig

  Do Betona. A kto mówi, że samolot lądował? Próbowali zrobić podejście do lądowania. Mając błędne informacje z wieży i wadliwe urządzenia ( na ponoć wyremontowanym samolocie ) rozbili się, co było wynikiem całego szeregu zaniedbań i niedociągnięć ze strony rządu.

 • malik-leśny

  Oczywiście umknęło Wam najważniejsze…

  Z testu II TU 154M o nr 102, w trakcie wykonywania podjeścia do lądowania, nie zadziałał program odejścia. (mimo że był włączony).

  Szefostwo i inżynierowie stwierdzili że taka sama sytuacja mogła zdarzyć się w trakcie feralnego lotu 101-ki…

  A że dzieliły ich sekundy od kontaktu z ziemią to nie zauwazyli prawdopodobnie że program odejścia nie zadziałał.

  Powtarzam raz jeszcze!

  Winne są procedury które pewnie były zachowywane jedynie na papierze.
  Znając podejście Polaków do amatorki i „jakoś to będzie” takie sytuacje z przygotowywaniem wizyt zagraniczynych pewnie miały miejsce już od czasów Bieruta…

  Ile razy prasa informowała o sytuacjach awaryjnego lądowania TU 154M. Dlaczego w końcu nie kupiono nowych samolotów rządowych…

  Wszyscy od 1991r tylko mówią że kupią, a później zastanawiają się jak to wyborcy przyjmą, i ciągle było to odkładane…

  Żeby było śmieszniej, to dalej jest wykorzystywany Tu mimo zagrożenia że w końcu się złom rozwali i ten drugi. O jakach 40 nie wspomne.

  Na wszystko potrzebne są pieniądze, na wypełnianie procedór także, a że na papierze wszystko ładnie wygląda i nic nie kosztuje to się na tym oszczędza.

  A na koniec pieprzenie że Pan Prezydent nie móg lecieć rządowym bo nie było miejsca?

  A no pewnie trzeba było razem lecieć 10.kwietnia Premier Prezydent wszystkich zapakować na jeden samolot. Świat się z nas śmiał jak spadł Premier Miller starym Mi8, Śmiat się śmiał z głupoty Polaków jak rozbiła się CASA pod Mirosławcem (z głupoty Polaków), myślicie że się nie śmiali z naszego podejścia do takich wizyt? Na świecie nawet PREZES z V-ce Prezesem firm prywatnych nie latają razem ze względu na ryzyko utraty decyzyjności w firmie.

  Jak by się nie bili ciągle o samoloty i krzesła, jak by ustalili kto i kiedy reprezentuje na wyjazdach Polskę (a nawet jak ustalili, to dobrze byłoby się tego trzymać) A tak jak dzieci w piaskownicy…jeden drugiemu na złość. Co nie było tak?

  A tak mamy to co mamy.

  Kto wypuścił samolot z Okecia?
  Dlaczego nie przekazano aktualnych danych (informacja utknęła gdzieś w jakimś biurze TREPA na lotnisku)
  Dlaczego od razu nie polecieli na inne lotnisko.

  Wy próbujecie wytłumaczyć to „ciemnemu ludowi” ten wypadek w prosty i jednostrony sposób.

  Przyczyn było przynajmnie z 20…i każda mogła być decydująca.

  – brak szybkiej informacji o stanie pogody
  – brak przygotowania lotniska na przyjęcie samolotu w trudnych warunkach
  – brak zachowania procedur przy organizacji wizyt zagranicznych
  – brak współracy Premiera z Prezydentem (wina lezy z obu stron)
  – brak decyzyjności (rozmyta odpowiedzialność – im więcej ludzi się zajmuje tym gęściej w odpowiedzialności za ewentualny błąd)
  – brak procedur w samolocie (a raczej nie trzymanie się ich)
  – brak poszanowania autodecyzyjności kapitana.
  – brak zapasowego lotniska (ino na papierze)
  – brak wyszkolenia pilotów (trzeba oszczędzać!)
  – brak inwestycji w nowy sprzęt dla 36 pułku specjalnego
  – brak nadzoru nad wydawanymi pieniędzmi
  – brak dobrego dialogu pomiedzy Polską a Rosją od 1991r.
  – brak współpracy pomiedzy poszczególnymi służbami w Polsce.

  Muchomor ma jasny i określony tryb myślenia i choćby mu podano najbardziej niezbite faky, przez najbardziej ulubioną amerykańską służbę. To i tak będzie wierzył we mgłę i hel…bo tak wygodnie…

  A ja raczej chciałbym aby taki wypadek nigdy! Powtarzam nigdy! się nie powtórzył i to bez względu na to czy byłby to Prezydent czy Premier z PISu, PSL-u, SLD czy PO.

  Skończmy z fuszerkami, amatorszczyzną bez względu na kolor partyjnej legitymacji!

 • Muchomor

  Tak skończmy z fuszerkami, ale rozliczmy winnych za to co się stało. Zginęli wielkiej klasy ludzie i nie ma winnego. Zamiast dochodzić do prawdy, to się wykańcza prokuratora prowadzącego śledztwo. Społeczeństwo ma poznać prawdę dlaczego zginął Prezydent i tylu wartościowych ludzi. Społeczeństwo oczekuje ukarania winnych. Normalny człowiek zdrowo myślący nigdy się nie pogodzi z tym, że Premier Polskiego Rządu bez zgody przedstawicielstwa narodu, sejm senat oddaje prowadzenie śledztwa Rosjanom, którzy nigdy przyjaciółmi nie byli. Efekt ośmieszenie Polski /raport Anodiny/.Odnośnie współpracy z Rosją to sowieci muszą dpostrzec w Polsce partnera, a nie wasala, jak było to przez 50 lat. Swoją przewagę udowadniają przy każdej okazji.Stawianie znaku równości przy złej współpracy Prezydenta z ekipą rządową Tuska to draństwo. Zapomina się, że to Prezydent jest głową Państwa, a nie Premier. Tak jest w demokratycznym świecie. Tępogłowym Malikom przypomnę, co wyrabiali przedstawiciele Tuska w stosunku do Prezydenta śp Kaczyńskiego, Palikot, Niesiołowski, jak dorzynali watachę,”jaki Prezydent taki zamach-Komorowski”. Opluwano własnego Prezydenta- ucierpiała na tym racja stanu Polski na arenie międzynarodowej. Przekręcanie prawdy, że Prezydent nie poleciał do Brukseli rządowym samolotem ze względu na bezpieczeństwo to potworny blef.Prawdą jest, że przy każdej okazji salon rządowy z Tuskiem na czele odzierał śp Prezydenta z uprawnień.Ustami Palikota, ktory powoływał się na przyjaźń z Tuskiem i Komorowskim lżył prof Kaczyńskiego i uchodziło to bezkarnie a prokuratura podległa rządowi nie widziała nic w tym złego.W epistole Malika brak odpowiedzi, dlaczego Tusk doprowadził do podwójnych obchodów mordu katyńskiego bez zgody Prezydenta na życzenie Rosjan. Czy też ze względów bezpieczeństwa? Była to dewaluacja Urzędu Prezydenta na arenie międzynarodowej. Wierzę, że za to kiedyś stanie przed Trybunałem Stanu, a winni teragedii zostaną ukarani.

 • BETON!

  Kolego Muchomor przypominasz mi naszych polityków. Tak jak oni nie odpowiadasz na zadawane pytania, które są niewygodne i piszesz byle pisać.

 • BETON!

  Kolego Antypig może i wysokościomierz pokazywał złe dane ale system TAWS ostrzegał pilotów. A skoro ich ostrzegał a oni nie odeszli na drugi krąg to wg mnie próbowali lądować.

 • Muchomor

  Beton nie pisz bredni o nie odpowiadaniu na pytania. Jakoś nie przyszło ci do betonowej łepetyny zająć stanowiska w przedstawianych przeze mnie dowodach. Musiałbyś potwierdzić prawdę. Przestań udawać głupa, że nie czytałeś blag i inwektyw malika. Klakier zawsze jest ślepy na oczywistą prawdę.

 • BETON!

  Kolego Muchomor jeżeli twierdzisz „Beton nie pisz bredni o nie odpowiadaniu na pytania” to proszę wskaż mi odpowiedź na pytania: „I nie wiem w którym momencie próbuje wygładzać chamstwo? A już na pewno nie wiem dlaczego to „nic dziwnego”?”
  Tylko proszę nie wypisuj jakiś swoich fantazji i teorii spiskowych świata, tylko proste odpowiedzi na proste pytania.

 • sympatyk PO(P artiiO bciachu)

  Dziękuje PANU MUCHOMOROWI za wypowiedz-mocne racjonalne argumenty.
  Widać że jest PAN człowiekiem mądrym i prawym.
  Dzięki takim ludziom człowiek jest dumny, że jest Polakiem.

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  POLACY!(MUChOMOR, antypig…) nie irytujcie się wypowiedziami „malika” – on nie ma żadnych racjonalnych argumentów.
  Zwykle tylko P O puszcza…Feee… ależ to paskudne…!