luty 2011
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Archiwa

NZS – studencka Solidarność

Założyciele portalu Prawy Las wywodzą się z Niezależnego Zrzeszenia Studentów – organizacji, która w latach 1980 – 1981 i później w stanie wojennym pełniło rolę taką, jaką w środowiskach pracowniczych pełniła „Solidarność”. Dlatego nie ma nas wśród założycieli NSZZ „Solidarność” w Lasach Państwowych, w okresie wiosny Solidarności, ale już w czasach reaktywacji jej działalności stanęliśmy na czele ruchu. Nie ze wszystkich życiorysów naszych członków jesteśmy dziś dumni, ale mamy świadomość, że to, czy działalność opozycyjną rozmienił ktoś na drobne (czytaj kasę) zależało od kręgosłupa moralnego każdego członka Zrzeszenia. Dziś publikujemy artykuł pana Jarosława Szarka, pracownika krakowskiego oddziału IPN, zamieszczony w Naszym Dzienniku, pragnąc przybliżyć młodemu pokoleniu leśników tę wspaniałą i zdecydowanie antykomunistyczną organizację. Liczymy na wspomnienia dawnych NZS-iaków.


6 komentarzy NZS – studencka Solidarność

 • antek

  A gdzie Lech Wałęsa,czekam ,kiedy Nasz Dziennik napisze że przywódcą „Solidarnośći '” był Jarosław Kaczyński,czemu łżecie,przecież w tamtych czasach Jarosąłw moczył nogi w ciepłym mieszkanku u mamusi!!.Nie kłamcie!!
  A wogóle to oczywiste jest że Jarosław doprowadził do okrągłego stołu ,więc zdradził Polaków Z Jaruzelskim?!
  Po czyjej jest on stronie,bo chyba pogubiłem sie.

 • prawylas

  Antek. Czytaj tekst ze zrozumieniem. Niech nienawiść nie zaślepia Ci jasności umysłu. Artykuł traktuje o Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, organizacji studenckiej niezależnej od Solidarności, ale ściśle z nią współpracującej. W NZS nie było ani Wałęsy, ani Kaczyńskiego.

 • Muchomor

  Wiedza Antka na temat opozycji demokratycznej jest niższa od pierwszoklasisty z podstawówki. Ślepy na fakty opluwa wybitnych mężów stanu. Nic nie mam do Wałęsy, ale to on podczas marca 1981r po pobiciu przez SB Rulewskiego, gdy naród chciał się rozprawić z komuną, poszedł na ugodę i podpisał porozumienie z Rakowskim wbrew Krajówce. To on ośmieszał Solidarność swoją działalnością w Libertasie nie wspomnę o niejakim Bolku.
  Na czele opozycji demokratycznej przy okrągłym stole był Wałęsa, J Kaczyński był w gronie doradców. J.Kaczyńsi w luksusowym Arłamowie nie prowadził dysput z Kiszczakiem, jak Wałęsa. Teraz stał się wielbicielem obecnej władzy, czyżby go opanowała pomrocznośc jasna. Zapomniał o budowie drugiej Japonii.Premier Tusk dotrzymał jedynego zobowiązania wyborczego, buduje drugą Irlandię, która bankrutuje, a Polska jest na wyciągnięcie ręki od bankructwa.Zapytajcie teraz Tuska, ile kosztuje pietruszka i czy wie, jak szleją ceny żywności. Sukcesy Tuska w polityce zagranicznej, cisza o budowie gazociągu północnego ze szkodą dla Polski. Oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom, którzy jawnie ośmieszają Polskę na arenie międzynarodowej, aby nie wypłacić przysługujących w tym wypadku olbrzymich odszkodowań. Likwidacja polskich stoczni przez co odnieśli korzyśc Niemcy i Francuzi. Mam nadzieję, że za te osiągnięcia ekipa Tuska wyląduje na zielonej wyspie, a Antek się też załapie na woźnego.

 • Anatoś jak sam stwierdziłeś „pogubiłeś się” biedaku. Nic się nie martw nie ty jeden to uczyniłeś w tym bałaganie, który zgotował nam rząd chorych „popapranych” liberałów. Na pocieszenie powiem ci ,że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Naród się budzi – popaprańców, nikczemników jednym słowem takich „adamczaczków, bzikotków i podczaszków” szybko się pozbędzie! Wówczas zaprawdę powiadam ci – ujrzysz światło radości!

 • tiger

  Masz rację „leśnycień”, bo jeżeli zafundują nam podobne 4 lata to naród wyjdzie z biedy na ulice….
  Niestety, przestępcy dzielą się na tych co siedzieli….na tych co siedzą…na tych co będą siedzieć i niestety na tych co siedzieć powinni a nigdy nie będą. Tych ostatnich niestety przybywa. W LP również….
  Możemy to przynajmniej próbować zmienić….. jesienią są wybory

 • lekarz sokołowski

  to ja założyłem solidarność za co przepraszam bo jestem żydem i miałem siedzieć cicho w organizacji było 14 tys. intelektualistów dopiero bolki i lolki zrobiły kłopoty i ofiary my chcieliśmy władzy spółdzielczej dywidend zamiast podatków i procent od utraconego majątku możliwych aktualnie do płacenia bez niczyjej krzywdy nie dostałem nobla ani papafury wymordowali mi rodzinę odebrali prawo wykonywania zawodu nawet prawo jazdy miałem wyrok śmierci zamieniony na świra poznam pannę lekarz bogdan sokołowski ogrodowa 16 nowy tomyśl 64-300