październik 2010
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

Rząd zadecydował – zniszczyć Lasy Państwowe

Rada Ministrów przyjęła dziś kolejne projekty ustaw z pakietu konsolidacji finansów publicznych – nowelizację ustawy o finansach publicznych oraz ustawę o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych w latach 2011 i 2013.
Przyjęte rozwiązania mają wzmocnić sytuację makroekonomiczną oraz wspierać obniżanie deficytu sektora finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB, które umożliwią zdjęcie z Polski procedury nadmiernego deficytu. Dodatkowo przewidywane jest obniżenie poziomu długu publicznego oraz kosztów jego obsługi m.in. przez zmniejszenie potrzeb pożyczkowych Skarbu Państwa. W tym celu wybrane jednostki sektora finansów publicznych, m.in. agencje wykonawcze, Narodowy Fundusz Zdrowia, państwowe fundusze celowe, niektóre państwowe osoby prawne oraz określone jednostki organizacyjne, a także fundusze Lasów Państwowych będą obowiązkowo przekazywały wolne środki w depozyt lub zarządzanie ministrowi finansów. http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:5595/

24 komentarze Rząd zadecydował – zniszczyć Lasy Państwowe

 • Draqo

  „państwowe fundusze celowe, niektóre państwowe osoby prawne oraz określone jednostki organizacyjne, a także fundusze Lasów Państwowych będą obowiązkowo przekazywały wolne środki w depozyt lub zarządzanie ministrowi finansów.” – to mi bardziej wygląda na zamach na kasę funduszu leśnego po co im LP wystarczy że zgarną środki już zgromadzone na funduszu leśnym 🙂

 • antypig

  No to pozamiatane. Kończy się pewien etap historii Lasów Państwowych. A po nowym roku zacznie się racjonalizacja zatrudnienia ( wywali się na pysk resztę niewygodnych leśników ). Gratulacje dla związkowców.

 • PYTIA

  Granice RDLP mają się POkrywać z granicami województw, a ich zatudnienie zmniejszone o 50% ! Wszelkie sprawy ochrony środowiska przejmą RDOŚrodowiska,a wojewodowie sprawy ochrony p-poż /WPKSP/, POlowania starostowie,…i wiele innych POmysłów..Popieranych przez PSL i SLD !!
  Związki zawodowe, będą wyprowadzone z zakładów, a sztandary „Solidarności”
  zgodnie z życzeniem PO zwinięte, a nawet zakazane !! AMEN !!

 • agent01

  tu trzeba działać a nie pisać. panowie na ulice i walczyć!!walczyć i jeszcze raz głośno walczyć o nasz byt!!!

 • miggie

  Prezydent obiecywał, że lasy zostaną w swojej dotychczasowej strukturze. Będzie miał okazję się wykazać, gdy przyjdzie do podpisywania ustawy…

 • malcolm

  Myślę, że czas na ogólnopolski strajk leśników. Jak przez tydzień nie wydamy ani kubika drewna to może ktoś w końcu zechce z nami rozmawiać !!!!!

 • BETON!

  Lasy same są sobie winne! Wieczne wojny, przepychanki i podładanie świń. Do tego przewały i kombinatorstwo. No i najważniejsza zasada w LP dobry pracownik to pracownik z brązowym jezykiem. I przypominam, że osoby, które sprzedały lasy to między innymi narybek założycieli tego portalu. A leśnicy nawet teraz nie potrafia się zjednoczyć więc panowie nie narzekać tylko zacisnąć ząbki i czekać na optymalizację.

 • Orzeł z Łodzi

  Uważam, że należy przygotować sie do strajku generalnego a ostateczności równoczesnie zablokować wszystkie drogi publiczne przebiegające przez kompleksy leśne drzewami, to może wtedy odpuszczą

  Darz Bór !

 • prawylas

  BETON!
  Absolutnie nie przyznajemy się do ojcostwa. Dla nas to są podrzutki, a może nawet agentura wrażych sił.

 • Orzeł z Łodzi

  Kolego Betonie !
  Niech Kolega przestanie pieprzyć dyrdymały, akurat tak się złożyło, że znam ludzi, którzy zakładali portal „Prawy Las” i wiem, że nie mają nic współnego Panem Marianem Piganem i jego kolegami, kolacyjka z Tuskiem to zwykła zagrywka służb specjalnych, aby skłócić środowisko związkowców z NSZZ Solidarność, ponieważ naszą Ojczyzną rządzi hołota sterowana przez służby specjalne i wspomagane perwersyją, medialną socjotechniką przez polskojęzyczne media.
  Przecież jeden z liderów tych służb gen. Czempiński oficjalne powiedział, że Platwormę Obywatelską stowrzyły służby specjalne.

  Darz Bór !

 • Jaśniepan

  Było zbierać podpisy troszkę głośniej, a nie po kryjomu 🙂 Jakoś niczego się leśne ZZ nie nauczyły od braci ze stoczni i kopalń – ci jak są niezadowoleni, to potrafią to całej Polsce pokazać. A leśnicy – tylko sobie nawzajem.
  Zauważcie, że nawet na manifestacji nikt od generała nie przyszedł. Nawet CILP leśników olał – wysłał człowieka niezwiązanego z Centrum. W nosie mają co się stanie. Czas zacząć się przekwalifikowywać.

 • muchomor

  Jaśniepan przejrzałeś na oczy, zdziebko za późno. Odnośnie Ulenieckiego to też obudził się za późno, gdzie był, jak Piganowcy wycinali solidarnościową kadrę. Była to celowa robota, bo ludzie solidarności na stanowiskach potrafiliby udzielić wsparcia związkowcom w zorganizowaniu właściwej obrony. Obsadzono stołki sługusami władzy, którzy byli hamulcowymi protestu. Ksantof nie zarzucaj mi pisania nieprawdy bo tam nie byłeś.

 • obiektywny

  Patafianos! Kołtuństwem jest obrażać partię, która jako jedyna wzięła w obronę lasy.

 • Jasio

  Zamknąć system sprzedaży drewna wstrzymac wszytskie ruchy publiczne wszystkich szczebli ogłosic strajk generalny może wtedy ktoś nas zauważy bo to sa kpiny my siedzimyu cicho a oni grabią czekamy na ruch i decyzje związkowców

 • leave

  Kochani! Drzewko nie jest nasze, tylko Skarbu Państwa, w dodatku sprzedane na mocy umów cywilno-prawnych.Możemy co najwyżej narazić Lasy na straty z powodu odszkodowań . To, co się dzieje to skutek karygodnego braku reform i betonowania socjalizmu w zielonym kolorze przez wszystkie ekipy od SLD przez PSL, AWS PIS i PO. Niestety dzisiaj jest za późno. Poza tym i tak nikt nie zaprotestuje, bo firma daje mu wszystko i jeśli to straci to po nim. Lepiej siedzieć cicho mając nadzieję, że do mnie nie przyjadą(jak w trakcie kontroli). Tak nas nauczyli i basta. Szkoda, kiedyś fajnie tu było pracować 🙁

 • Orzeł z Łodzi

  Do leave
  Nie zgadzam sie z Tobą
  Należy zdecydowanie zaostrzyć protest.
  Nie można być biernym, gdy obecna ekipa rządząca, sterowana przez służby specjalne ściśle powiązane z Berlinem i Moskwą zakłada Polskim Leśnikom przysłowiowy sznur na szyję i jeszcze się każe im z tego cieszyć.
  Szanowni Koledzy !!!!
  musimy się zjednoczyć i zdecydowanie zaprotestować.
  Nie dajmy sie podzielić i omamić obiecankami o dużych zarobkach w przyszłej spółce.
  Bądźmy solidarni !!
  Darz Bór!

 • muchomor

  Pozostaje podziękować platformianym adoratorom w lasach za zniszczenie ich samodzielności. Prawie do końca szli na pasku władzy za marne korytka. Zrozumieją co znaczą obietnice tej bewzględnej władzy, która do końca rozwala majątek narodowy. Bewzględnie niszczyli leśników z obozu solidarnościowego. Nawet teraz nie potrafią zorganizować protestu aby społeczeństwu uświadomić draństwo wobec narodu. Przecież ta sprawa medialnie jest niedostrzegana. Przykład lubelszczyzny, nie oflagowano obiektów leśnych nawet tam gdzie urzęduje szef Solidarności łeśnej. Do władzy w lasach podczas czystek postawiono ludzi, którzy dobro lasów mają w poważaniu. Gotowi na każde skinienie władzy, wielu ma brudne kołnierze i władza może im to przypomnieć. Zrobią wszystko aby utrzymać stołek. Nieprawda, że na protest jest za późno. Kto na tym ucierpi szara masa leśników trzymana w ryzach, ciągle straszona kontrolami i utratą pracy. Organizacja protetu musi wyjśc od góry władzy leśnej. Drwiną z moralności leśników jest, że ich kilkadziesiąt tysięczna rzesza potulnie godzi się na rozwalenie lasów. Gratuluję tym co oddali głos zarówno w wyborach parlamentarnych i prezydenckich na tą partię. Teraz w chwili prawdy okazało się kto stanął w obronie lasów.

 • agent01

  koleżanki i koledzy samym pisaniem nie uratujemy lasów, trzeba radykalnych działań. kiedy w końcu ktoś to zrozumie, nie wiem czy jakiś strach jest między wami. wyjdźmy na ulice i walczmy o swoje, taka rola związków i wszystkich leśników. bo dzieci i wnuczki nam tego nie darują. naprawdę ruszmy i zróbmy coś. nie bądźmy bezczynni!!!!!!

 • agent01

  nikt nas nie uratuje jak sami się nie uratujemy. nikt!!! walczmy koledzy.
  Darz Bór!!!!

 • Tomi

  Przestańcie biadolić.

  Lasy nie są własnością LP tylko Skarbu Państwa…Jeśli właściciel chce zmienić system zarządzania czy uzyskać jakieś konkretne pieniądze to ma do tego PRAWO.

  Uważam ,że LP powinny się dokładać do wspólnej skarbonki i nie widze w tym nic dziwnego -jest tak w wielu krajach UE,gdzie lasy państwowe odprowadzają określone ilości pieniędzy do budżetu.
  Wraz z likwidacją tzw.samofinansowania może wreszcie w LP nastąpi czas prawdziwej ekonomii rynkowej w tym komunistycznym skansenie …może skończy się np. kupowanie mudnurków kapelanom itp. durne ,zbędne wydatki.

  Mogła dyrekcja gen. utopić mld w infrastruktrze leśnej-DROGI!!! – a nie chwalić się oszczędnościami .No to się pochwaliła i teraz będzie oddawać.

 • prawylas

  Mylisz się Tomi i to bardzo. Skarb Państwa nie jest właścicielem Lasów Państwowych, bo właścicielem jest naród polski. Skarb Państwa tylko zarządza Lasami w imieniu narodu i nie ma prawa niszczyć firmy, która dobrze funkcjonuje. Lasy płacą podatki i to niemałe. Podatek dochodowy od osób prawnych, podatek leśny, podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek od osób fizycznych, ZUS. Różni je tylko od lasów na zachodzie Europy tylko to, że nie wyciągają reki po pieniądze budżetowe. Teraz dopiero nastąpi skansen komunistyczny w Lasach. Pieniądze które tak kuszą złodziei na rządowych posadach gromadzone były na wypadek klęsk żywiołowych i kryzysu ekonomicznego. Gdyby Twój pupil Jan Vincent tak gospodarował nie byłoby takiej dziury w budżecie.

 • Tomi

  Od pewnego czasu mam fajną pracę w prywatnym leśnictwie ,gdzie liczy się tylko prawdziwa,ciężka leśna robota – bez polityki,ZZ,etosu ,misji podkładania świń i głupiej burokracji itd.

  Dlatego będę sobie obserwował z dystansu to co stanie się z LP.
  Szkoda tylko szeregowych leśników – tym bardziej,że kadra kierownicza okropnie terenowców oszukała choćby w sprawie mieszkań.
  Dyrektorzy sami o sprywatyzowanie eks-służbowych mieszkań tyle,że TYLKO SWOICH…
  Znam LP ,,od kuchni” i wiem jak jest – jak bieda to się widzi terenowców,wysyła się ich po podpisy,wzywa do ,,walki” – ludzie nie ma o co walczyć.
  Pozdrowienia z obecgo lasu.

 • muchomor

  Zniknął Solidarite, nieleśnik, ewa itd. Objawił się Tomi. Hamulcowi działają. Jakoś trudno mi znależć pracownika, który na harówce u prywaciarza zbija kokosy. Czekam na wici od związkowców, jedźmy i protestujmy. Załóżmy Tuskowi zielone miasteczko.

 • solidarite

  obraziłem się Mucho bo mnie nie przeprosiłeś w imie Łódzkiej deklaracji 🙂
  Jestem Jestem…obecny do końca tego portalu lub mojego jestestwa 😛